Znalezione wyniki: 17

Powrót

autor: r.sidor
19 sie 2013, 23:18
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Wrocław-- Może Razem będzie prościej ??

Witam, chciałem zapytać o bezpieczeństwo i jakoś wiatru na Mietkowie w porównaniu do Turawy. Czy ktoś wie jak daleko jest z przystanku pkp na spot? W którym miejscu najczęściej pływacie. Z góry dzięki za odpowiedzi. hej, mietków znam dobrze, bo to mój główny spot, na turawie pływałem jeden raz i wi...
autor: Mikolpa
20 sie 2013, 07:53
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Wrocław-- Może Razem będzie prościej ??

Witam, chciałem zapytać o bezpieczeństwo i jakoś wiatru na Mietkowie w porównaniu do Turawy. Czy ktoś wie jak daleko jest z przystanku pkp na spot? W którym miejscu najczęściej pływacie. Z góry dzięki za odpowiedzi. Chyba nikt nie narzeka na jakość wiatru, bardziej na jego brak w ostatnim okresie. ...
autor: Mikolpa
28 cze 2014, 22:20
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Wrocław-- Może Razem będzie prościej ??

Witam, w te wakacje będę miał praktyki we Wrocławiu. Nigdy jeszcze nie pływałem na Mietkowie. Czy moglibyście napisać gdzie najlepiej startować. Jak wygląda sprawa z wiatrem na spocie( do tej pory pływałem na Turawie czy podobne warunki jeśli chodzi o "równość" wiatru i szkwały), jak głęb...
autor: Atris
22 paź 2014, 21:51
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Słabowiatrowe pływanie po jeziorach

Przy wietrze 10kn można pływać ale trzeba pomyśleć że jak wiatr słabnie do 6kn to każdy latawiec spada nie kazdy spada ale 6 knt to taki "borderline" gdzie juz nie kazdy latawiec pociagnie Dlatego moje pytanie co polecacie na warunki słabego wiatru na jeziora. Jesli masz odpowiedni budzet...
autor: pawbuh
22 paź 2014, 22:23
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Słabowiatrowe pływanie po jeziorach

Witam, stety niestety, pływam głównie na Turawie koło Opola. Jednak w tym sezonie około 50% wyjazdów na prognozę 15knt kończyło się 6-10. Mój zestaw to nobile 50fifty 138 i Slingshot Rally 14m ważę 83kg i co prawda w Kuźnicy dawałem radę przy 9- 10knt utrzymywać wysokość, jednak woda była idealnie ...
autor: airman
24 paź 2014, 21:14
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Słabowiatrowe pływanie po jeziorach

Mieszkam w centrum Polski dokładnie w Łodzi i wiem o czym piszesz. Z reguły prognoza wypada na -
Dlatego staram się zawsze brać ze sobą zestaw na skrajnie słaby wiatr.
W moim przypadku jest to jeden z dużych Flysurferów - od 15 w górę 18, 21
phpBB [video]
autor: Mikolpa
26 paź 2014, 08:10
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Słabowiatrowe pływanie po jeziorach

Na koniec jeszcze pytanie co ma lepszy dół 17m + normalne TT czy 14m + TT typu drzwi? Najlepszy ma 17m + TT typu drzwi :wink: A serio wg moich doświadczeń potencjał 17stki można dopiero wykorzystać w zestawie z odpowiednio dużą[ i szeroką!!!] deską np 145/165cm dł i 43-45szer, z mniejszą np 135/40c...
autor: adasko1
01 gru 2015, 18:17
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Slingshot Sentinel bar 2016

Według mnie nie da rady przerobić tak twojego starego baru, bo żeby to działało (według mnie) to linka musi się przewijać przez zrywkę. Zrobiłem schematyczny rysunek jak ten nowy bar działa. Gdyby linka była zamocowana na stałe w zrywce to ściągając ten stoper depowerowałbyś kitea. http://oi64.tinyp...
autor: andrzejwodejszo
03 gru 2015, 13:43
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Slingshot Sentinel bar 2016

tak się składa, że właśnie dotarły do nas najnowsze bary i czym prędzej rozpakowałem jeden, aby sprawdzić działanie tego (jak się później okazało) stopero-regulatora wysokości knagi depowera. Od początku W końcu doczekaliśmy się gumek na końcach baru do przytrzymywania linek po zwinięciu - mała rzec...
autor: andrzejwodejszo
13 gru 2015, 23:00
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Slingshot Sentinel bar 2016

Linka jest na bloczku przy chickenie
autor: macsurf
20 sie 2016, 16:38
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Dania

Plywac generalnie mozna wszedzie (oczywiscie z glowa) poza rezerwatami przyrody itp. W Horsens przy porcie to moze byc srednio z wiatrem, szkwaliscie i nierowno. Sam czasem plywam w poblizu Horsens na spocie ALRØ lub BORRE KNOB. Z tego co widze, to najblizej masz spot HUSODDE (https://www.google.com...
autor: mary.dk
23 sie 2016, 14:03
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Dania

Tu genialna prognoza na danie, short range forecasts only ;-) http://ifm.fcoo.dk/index.html#domain=denmark&zoom=7&lat=55.7&lon=11.1&layer=FCOO%20Standard&overlays=Safety.MSI%252CSafety.Firing%20warnings&locate=undefined&follow=undefined&level=0 Pozdro...
autor: kukus
01 paź 2016, 00:38
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Naprawa krawędzi spływu duck tape

Kleilem awaryjnie latawce w grecji power tapem i pozniej az trudno bylo odlepic. Trzyma swietnie
autor: groszek666
02 paź 2016, 20:44
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Naprawa krawędzi spływu duck tape

Tak, power tape świetnie trzyma... a jak to połączycie ze zużytym dość sporo latawcem macie takie cuda. Taśmę podgrzewałem suszarką. Dla takiego naprawiania mówię stanowcze nie. U klienta skończyło się na wymianie części brytu. https://latawki.pl/bnr/47/rrd.jpg https://latawki.pl/bnr/49/rrdb.jpg htt...