Znalezione wyniki: 38

Powrót

autor: Fordon
21 sie 2013, 11:29
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Zakup deski race

Bardzo dobra deska, cieszaca sie bardzo dobrymi opiniami rider`ow. Cena rowniez jest przyzwoita. Swietnie sie nadaje wlasnie na light wind, up-wind jak i do race. Na poczatek polecam twin-tip`y, bo sa latwiejsze, latwiej sie na nich nauczyc plywac, jednak z drugiej strony jezeli zamierzasz plywac ki...
autor: Fordon
05 wrz 2013, 21:12
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: PORADNIK dla tych przed i po nauce - NOWE pytania 15.04.

Na wszystkie Twoje pytania powinni odpowiedziec instruktorzy, powinni wszystko Tobie pokazac. I z tego co mi wiadomo, to zazwyczaj na jednego kursanta przypada jeden instruktor, zajecia przeprowadzane sa indywidualnie. Z checia odpowiedzialbym na Twoje pytania, ale nie wiem czy w tej sytuacji jest t...
autor: Fordon
14 wrz 2013, 19:08
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Do Koniu: Ja polecam kupic pianke dluga 5/3mm. Zalezy indywidualnie od osoby, ale moim zdaniem spokojnie da sie jeszcze plywac we wrzesniu/pazdzierniku. Cena to ok. 500zl, choc mozna znalezc taniej. Jezeli masz czas i checi to polecam plywanie i nauke teraz. Nie polecam nauki samemu, zdecydowanie po...
autor: Fordon
15 paź 2013, 15:15
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Dla Ciebie 12m na slabe i srednie wiatry, 9m-10m na silniejsze. Dla niej 9m-10m na slabsze i srednie, 7m-8m na silniejsze. Tak jak pisal poprzednik, powyzej 12m tez nie polecam kupna, bo musisz wiedziec o tym, ze na Twoja wage 12m wystarczy (ja obecnie waze 90kg, mam 12m i dobrze sie plywa) oraz ze ...
autor: Fordon
19 paź 2013, 13:19
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Latawiec uniwersalny dla początkującego

Latawiec na wode powinien byc troche wiekszy jak latawiec na snieg czy lad. Wiecej sily potrzeba by ciagnac czlowieka na desce na wodzie niz na desce po sniegu. Na wode polecalbym ok. 9m latawiec, na snieg ok. 5m. Teoretycznie na 9m na sniegu tez sie da, zalezy od wiatru, operowania depowerem, stopn...
autor: Fordon
03 lis 2013, 22:04
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Na 80kg polecalbym cos kolo 12m, sklaniasz sie ku 13m - tez OK, jednak polecam bardziej te 12m niz 13m. Niby ten metr nie robi masakrycznej roznicy, ale jednak polecalbym 12m. A co do sprzetu i kwoty: w 2007 plywali na tym sprzecie i dawali rade, chwalili sobie. Best Waroo 2007 nie byl zlym latawcem...
autor: Fordon
06 lis 2013, 22:08
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Dla 80kg rider`a polecalbym 12m. Dlatego odrzucilbym Cabrinha Contra 14m ze wzgledu na rozmiar oraz rocznik - jest to jednak prawie 7 letni latawiec. Z tych 4 latawcow polecalbym Cabrinha Switchblade, North Evo, Slingshot RPM. Zalezy tez czy jestes kompletnie poczatkujacy, czy moze umiesz juz plywac...
autor: Fordon
08 lis 2013, 13:57
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Jezeli masz watpliwosci co do przebiegu szkolenia, nie jestes pewny czy szkolenie bedzie wygladac tak jak chcesz, masz informacje od znajomego, ze nie warto, ze odradza, nie poleca - wybierz inna szkole. Po co ryzykowac utopienie kasy, po co sie wkurzac, zamiast czerpac przyjenosc przy jednym z pier...
autor: Fordon
10 lis 2013, 19:23
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Parę laikowych pytań

Dobrze pisze poprzedniczka, poleca tez dobry latawiec. Sam taki mam (1.8m) i bardzo sobie chwale, zreszta nie tylko ja. Nauczylem nim latac moje dwie byle, brata, trzech kumpli, nikt z nich nie mial wczesniej styku z tym sportem, a szybko sie nauczyli, sam latawiec bardzo wytrzymaly, nie ucierpial o...
autor: Fordon
25 lis 2013, 00:15
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Kitesurfing a amputacja

Bardzo mi przykro z powodu kolegi. Czy sie da? Jasne, ze sie da, jezeli tylko sie chce. Nie takie rzeczy ludzie robili po stracie konczyn. Niestety troche tez moze (aczkolwiek nie musi) zalezec to tez od pieniedzy. Sporo do kombinowania, aczkolwiek projekt do zrealizowania. No i faktycznie, jak sam ...
autor: Fordon
26 lis 2013, 16:24
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Tez polecam X-Ride jak poprzednik, bardzo uniwersalna, wszechstronna deska, znam kilka osob ktore na tym modelu North`a plywaja i chwala sobie, mialem okazje sie przeplynac i rowniez bylem zadowolony. Sam mysle nad kupnem drugiej, mniejszej deski (choc z moich obecnych drzwi od lazienki jestem bardz...
autor: Fordon
22 gru 2013, 16:17
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Jezeli kupisz 3 rozne latawce to bedziesz mial mozliwosc jednoczesnie przetestowania/porownania 3 roznych modeli. Jezeli jeden sie nie spodoba, zawsze bedziesz mial drugi czy trzeci - oczywiscie zalezec to bedzie od tego jak silnie wieje, bo bedziesz mial 3 rozne rozmiary. Plus to co napisal Jedi - ...
autor: Fordon
09 lut 2014, 03:20
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

@bulkowski: 11m kite na 95kg to troche za malo. Na Twoja wage polecalbym 12-13m. Model latawca o ktory pytasz nada sie na poczatek na nauke (tylko, ze w tym konkretnym przypadku latawiec jest za maly, przez to wlasnie odradzam jego zakup). Za 1500zl mozna znalezc inne, moim zdaniem lepsze latawce na...
autor: Fordon
12 lut 2014, 03:00
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Nie polecam zaczynac nauki samemu czy z YouTube czy z internetu czy z filmow instruktazowych czy "ze szwagrem". Polecam zaczac od nauki w szkolce albo z dobrym instruktorem. Jezeli juz to samemu mozna sprobowac z malym latawcem treningowym, ale z duzym kitem zdecydowanie odradzam. Na prawd...
autor: Fordon
08 kwie 2014, 22:56
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Daraka: Latawiec malo popularny, z przeznaczeniem do Freeride, a zazwyczaj latawiec Freeride`owy nadaje sie do nauki. Ja jednak na poczatek polecalbym cos bardziej sprawdzonego, znanego i pewnego. Chociaz jak spodoba sie Tobie, stan OK i cena bedzie dobra to mozesz brac. Nie bedzie to zly wybor, ale...