Znalezione wyniki: 119

Powrót

autor: Mikolpa
05 cze 2013, 19:39
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: gacie

Ja dzisiaj słyszałem że właśnie ta foka co na zdjęciu często spotyka się na spocie ze śledziem, może stwierdziła że w żółtej kracie jej nie do tważy i oddała jemu.

Niestety gaci raczej nie odzyskasz, istnieje ryzyko że znalazł je ktos nie pływający na kite. Kiter napewno by zamieścił post że znalazł.
autor: Mikolpa
20 sie 2013, 07:53
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Wrocław-- Może Razem będzie prościej ??

Witam, chciałem zapytać o bezpieczeństwo i jakoś wiatru na Mietkowie w porównaniu do Turawy. Czy ktoś wie jak daleko jest z przystanku pkp na spot? W którym miejscu najczęściej pływacie. Z góry dzięki za odpowiedzi. Chyba nikt nie narzeka na jakość wiatru, bardziej na jego brak w ostatnim okresie. ...
autor: Mikolpa
27 sie 2013, 06:42
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: NAPRAWA balonów, SZYCIE latawców POLSKA/ŚLĄSK/KATOWICE

TIKKO_aloha pisze:wracam 01.08 na slask, 1-2 dni


Przepraszam ale nie mogę tyle czekać. Wczoraj wysłałem do poprawy gdzieś indziej.
Jeżeli to możliwe to proszę o zwrot pieniędzy za zszycie.
autor: Mikolpa
14 maja 2014, 21:08
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: SPRZĄTANIE SPOTÓW

W związku z coraz częstszymi kłopotami kajciarzy z ekologami , ważne żebyśmy zwracali bardzo dużą uwagę do porządku i czystości na spocie na którym pływamy. Niestety musimy przywyknąć do sprzątania po „zielonych „ turystach , bo najczęściej za śmieci na spocie obciążani są kajciarze. Bardzo proszę ...
autor: Mikolpa
23 cze 2014, 12:33
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Wrocław-- Może Razem będzie prościej ??

Super weekend :D Czwartek jak dla mnie najlepszy, piątek najdłużej a wczoraj to było dla mnie dobicie. Muszę zacząć pływać jakoś z większym luzem bo ledwo chodzę po takim pływaniu. Kurcze i dzisiaj dalej wieje a tu pracować trzeba. Wczoraj na koniec pstryknąłem kilka zdjęć, trochę akurat siadło i by...
autor: Mikolpa
28 cze 2014, 22:20
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Wrocław-- Może Razem będzie prościej ??

Witam, w te wakacje będę miał praktyki we Wrocławiu. Nigdy jeszcze nie pływałem na Mietkowie. Czy moglibyście napisać gdzie najlepiej startować. Jak wygląda sprawa z wiatrem na spocie( do tej pory pływałem na Turawie czy podobne warunki jeśli chodzi o "równość" wiatru i szkwały), jak głęb...
autor: Mikolpa
03 lip 2014, 16:53
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Deski w dużych rozmiarach - wady, zalety, opinie

@ Wiktorek tam w ogóle coś wiało??? Ale to jest właśnie odpowiedź na słabe wiatry, foil. Szkoda że na moim lokalnym spocie głęboko jest tylko przez 2 miesiące. Trochę się boję że bym często haczył o dno. @ Maks w końcu ktoś w tym wątku kto wie po co zacząłem pisać o dużych deskach :thumbsup: już się...
autor: Mikolpa
05 sie 2014, 11:04
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Cabrinha 2015

Następca Vectora ktory ma jeszcze lepiej wstawać. Ostatnio dużo widziałem jak zachowuje się Vector kolegi, on praktycznie wstawał odrazu, bez problemów. Radar ma wstawać jeszcze szybciej :shock: To prakrtcznie kite nie zdąży upaść a już wstanie Mnie bardzie interesują opinie Velocity i Contra w tyc...
autor: Mikolpa
21 sie 2014, 21:45
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: RRD 18m vs inne LW

Jeszcze mam pytanie odnosnie ustawienia przednich linek. Mozna ustawic bardziej lub mniej pod wiatr. Niby im bardziej pod wiatr tym lepiej ale domyslam sie ze cos kosztem czegos i pytanie czym jest to "czegos"?? To ustawienie pewnie jest bardzo przydatne pod race (takie przeznaczenie kite...
autor: Mikolpa
21 sie 2014, 22:39
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: RRD 18m vs inne LW

A i jeszcze jedno. Jak ustawisz na kite jak najwyżej w oknie to nigdy nie odpuszczaj baru na dłużej na maksa jak kite jest w zenicie. Kite wchodzi ostro za plecy, dostaje wiatr z góry i przepada spadając jak liść do wody. Ja się z tym na początku męczyłem jak nie skumałem dlaczego tak jest. Jak addi...
autor: Mikolpa
15 wrz 2014, 11:34
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Ostrzenie przypomnienie

Kolejna sprawa którą zauażyłem - bardziej płyniemy pod wiatr dopływając do brzegu. Zauważyłem to nie tylko na swoim przykładzie - większość kietrów tak ma. Mając wiatr sideshore ostrzymy w stronę brzegu - delikatnie zyskujemy wysokość. Ale już bliżej brzegu płyniemy prawie pod wiatr wzdłuż brzegu. ...
autor: Mikolpa
19 wrz 2014, 02:27
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Wrocław-- Może Razem będzie prościej ??

Nie ma sprawy ja jadę , o ile wyjazd co najmniej 2 dniowy , na jeden dzień 450 km w jedną stronę to lipa :!: A to akurat był wiadomo już przed wyjazdem :D Piotr mnie namawiał ja mu na to że dawaj lepiej na mietka ma być 12kt, twoja satysfakcja będzie większa, Piotr uwierz matematyki nie oszukasz :l...
autor: Mikolpa
26 paź 2014, 08:10
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Słabowiatrowe pływanie po jeziorach

Na koniec jeszcze pytanie co ma lepszy dół 17m + normalne TT czy 14m + TT typu drzwi? Najlepszy ma 17m + TT typu drzwi :wink: A serio wg moich doświadczeń potencjał 17stki można dopiero wykorzystać w zestawie z odpowiednio dużą[ i szeroką!!!] deską np 145/165cm dł i 43-45szer, z mniejszą np 135/40c...
autor: Mikolpa
24 lis 2014, 16:17
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Wrocław-- Może Razem będzie prościej ??

Masz okazję być najlepszym na Berku :D :D już wieje 20 węzełków :thumb: No i byłem najlepszy, bezkonkurencyjny nikt mi nie podskoczył :lol: Było fajnie, byłoby super jakby był ktoś znajomy, samemu trochę smutno i bardzo zachowawczo, nie było na kogo popatrzeć z kim się pościgać i latać wysoko troch...
autor: Mikolpa
27 lis 2014, 16:27
Skocz do forum
Skocz do tematu

Re: Wrocław-- Może Razem będzie prościej ??

W przyszłym tygodniu znów prognoza dwu cyfrowa na wolinie :D jeśli się nie zmieni - robimy wypad z Kawą na Mikołajkowe kitowanie , może ostatni raz na legalu :D Ktoś chętny ?? Na mietka prognoza też dwu cyfrows. 4kt podstawy + 8kt w szkwalach razem 12kt o 10:00 + 14kt o 11:00 czyli 26kt :lol: petarda