Planowany zakaz dla KS,WS - Zalew Szczeciński

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
kolec
Posty: 223
Rejestracja: 11 lis 2008, 19:18
Deska: Su-2,Shinn,North
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Szczecin - Pogodno:)
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lis 2014, 14:09

loer pisze:
BraCuru pisze:
kolec pisze:PROPONUJĘ PROTEST, UWAGI I WNIOSKI - DOTYCZĄCY WYKLUCZENIA WOLINA – DZIKIEJ PLAŻY – ZWŁASZCZA ŻE CZĘŚĆ Z WAS TAM UCZY.
KITESURFING IS NOT A CRIME"!!


Czy mógłbyś przygotować szablon pisma lub petycję?
Wówczas wielu z nas byłoby łatwiej się zaangażować mając gotowca.

Ile dostaliście pełnomocnictw do tej pory?


Petycje chce stworzyć w serwisie internetowym(petycje.pl), mam zamiar zajac się tym do końca tygodnia. Będzie ona adresowana na email um w szcz.
Chce się odnieść do :
1. zakazów uprawiania windsurfingu kitesurfingu i żeglarstwa na terenach objętych obszarami "Zatoka Pomorska" (kod obszaru PLB990003), "Zalew Szczeciński" (kod obszaru PLB320009), "Zalew Kamieński i Dziwna" (kod obszaru PLB320011) w kontekście zagrozenia dla ptaków.
2. faktu ze nie upubliczniono zadnych badan, monitoringu wykazującego ze faktycznie uprawiany przez nas sport zagraza ptakom.
3. umieszczenia nas na takim samym poziomie zagrozen jak SKUTERY WODNE,
Nie mam w tym doświadczenia a chciałbym żeby miało to rece i nogi bo pojdzie w swiat wiec musze wygospodarować z 0.5 dnia na zabawe. Mysle ze stwarzając taki dokument będziemy mieli wkoncu COS bo na razie z całym szacunkiem ale U.M. ma nas gdzies. Jak macie jakies pomysły na to co tam powinno być zamieszczone możecie zapodać. Ja odniosłem się konkretnie do tabelki na w której jesteśmy wyszczególnieni jako zagrozenie oraz do faktu ze na pismo w którym wyraźnie zwrocilismy się o upublicznienie wynikow monitoringu zostaliśmy krotko mowiac olani.
Mile widziane jakby pod ta petycja figurowala jakas organizacja a nie fizol jak ja , PZkite bylby mile widziany :)


opracowujemy wspólnie z loerem (kolega jest geodetą z Geodus s.c., który dopomógł zrobić dokładne mapy spotów przeznaczonych do wyłączenia przez UMS -btw. wielkie dzięki loer :thumbsup: ) projekt petycji. Petycje mogliby wypełniać użytkownicy forum - a w wyniki petycji chciałbym skierować do UMS w Szczecinie razem z uwagami i wnioskami przed 19.12.2014 r.

Odzew w sprawie pełnomocnictw jest nieduży - na razie mam ok 10 umocowań - czekam na następne.

Awatar użytkownika
kolec
Posty: 223
Rejestracja: 11 lis 2008, 19:18
Deska: Su-2,Shinn,North
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Szczecin - Pogodno:)
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lis 2014, 14:21

loer pisze:
BraCuru pisze:
kolec pisze:PROPONUJĘ PROTEST, UWAGI I WNIOSKI - DOTYCZĄCY WYKLUCZENIA WOLINA – DZIKIEJ PLAŻY – ZWŁASZCZA ŻE CZĘŚĆ Z WAS TAM UCZY.
KITESURFING IS NOT A CRIME"!!


Czy mógłbyś przygotować szablon pisma lub petycję?
Wówczas wielu z nas byłoby łatwiej się zaangażować mając gotowca.

Ile dostaliście pełnomocnictw do tej pory?


Petycje chce stworzyć w serwisie internetowym(petycje.pl), mam zamiar zajac się tym do końca tygodnia. Będzie ona adresowana na email um w szcz.
Chce się odnieść do :
1. zakazów uprawiania windsurfingu kitesurfingu i żeglarstwa na terenach objętych obszarami , "Zalew Szczeciński" (kod obszaru PLB320009), "Zalew Kamieński i Dziwna" (kod obszaru PLB320011) w kontekście zagrozenia dla ptaków.
2. faktu ze nie upubliczniono zadnych badan, monitoringu wykazującego ze faktycznie uprawiany przez nas sport zagraza ptakom.
3. umieszczenia nas na takim samym poziomie zagrozen jak SKUTERY WODNE,
Nie mam w tym doświadczenia a chciałbym żeby miało to rece i nogi bo pojdzie w swiat wiec musze wygospodarować z 0.5 dnia na zabawe. Mysle ze stwarzając taki dokument będziemy mieli wkoncu COS bo na razie z całym szacunkiem ale U.M. ma nas gdzies. Jak macie jakies pomysły na to co tam powinno być zamieszczone możecie zapodać. Ja odniosłem się konkretnie do tabelki na w której jesteśmy wyszczególnieni jako zagrozenie oraz do faktu ze na pismo w którym wyraźnie zwrocilismy się o upublicznienie wynikow monitoringu zostaliśmy krotko mowiac olani.
Mile widziane jakby pod ta petycja figurowala jakas organizacja a nie fizol jak ja , PZkite bylby mile widziany :)



Myślę że propozycja loera spełnia podstawowe wymogi dot. problemu - wykreśliłbym tylko "Zatoka Pomorska" (kod obszaru PLB990003) - tam na szczęście nie planują zakazów - więc na morzu na razie pływamy spokojnie - jednakże wyłączenie Wolina to wyłączenie podstawowego spotu na SW.

Dodałbym jeszcze pkt. 4 i 5 :
4. wnosimy o uwzględnienie w zapisach projektów planów ochrony dla obszarów Natura 2000, na terenie Zalewu Szczecińskiego i Zalewu Kamieńskiego następujących miejsc uprawiania sportów wodnych w postaci kitesurfingu i windsurfingu, prowadzenia szkoleń z zakresu tych sportów wodnych - w razie konieczności w prowadzenie okresów ochronnych - z wyłączeniem sezonu od maja do października każdego roku :
a) Wolin – teren tzw. dzikiej plaży w Wolinie - wody Zalewu Szczecińskiego –
b) Sułomino – opisany w załączniku graficznym jako Sułomino - wody Zalewu Szczecińskiego –
c) Karnocice – opisany w załączniku graficznym jako Karnocice - wody Zalewu Szczecińskiego –
d) Dziwnówek oraz Wrzosowo – wody Zalewu Kamieńskiego


5. wnosimy o przeprowadzenie procedury monitoringu środowiskowego na terenach obejmujących wyżej wymienione miejsca uprawiania sportów wodnych w zakresie stwierdzenia stopnia i wpływu uprawiania sportów wodnych w postaci kitesurfingu i windsurfingu na gatunki ptaków występujące w tych miejscach, pozwalającego na stwierdzenie tras przelotów, miejsc żerowania, itp. ustaleń, wskazujacych, iż w ww. miejscach uprawiany windsurfing i kitesurfing stanowią zagrożenie dla gatunków ptaków objętych obszarami "Zalew Szczeciński" (kod obszaru PLB320009), "Zalew Kamieński i Dziwna" (kod obszaru PLB320011),

Jeśli PZ kite pozwoli umieścimy was w petycji na mocy posiadanego przeze mnie umocowania.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lis 2014, 15:18

kolec pisze:Jeśli PZ kite pozwoli umieścimy was w petycji na mocy posiadanego przeze mnie umocowania.

Już pytam zarząd ale to pytanie raczej dla zachowania procedur.
Dam znać jak tylko dostanę odpowiedź.

Przygotujcie proszę petycję w trybie pilnym i dajcie szybciorem link tutaj.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post18 lis 2014, 15:23

kolec pisze:
opracowujemy wspólnie z loerem (kolega jest geodetą z Geodus s.c., który dopomógł zrobić dokładne mapy spotów przeznaczonych do wyłączenia przez UMS -btw. wielkie dzięki loer :thumbsup: ) projekt petycji. Petycje mogliby wypełniać użytkownicy forum - a w wyniki petycji chciałbym skierować do UMS w Szczecinie razem z uwagami i wnioskami przed 19.12.2014 r.
Odzew w sprawie pełnomocnictw jest nieduży - na razie mam ok 10 umocowań - czekam na następne.


Puść proszę informację jak będzie gotowa petycja, pod którą będą mogli podpisać się ludzie z innych regionów Polski. Sporo ludzi z Dolnego
Śląska korzysta z możliwości pływania na zalewie, często jeździ się na prognozę ale sporo ludzi planuje swoje urlopy / wakacje w tamtym rejonie a głównym kryterium jest możliwość uprawiania Kitesurfingu. Do Szczecina mamy o wiele bliżej niż na Hel i coraz więcej ludzi wybiera zalew Szczeciński i okolice niż zatokę Pucką. Więc nam też zależy aby zakaz nie został wprowadzony.

martaq
Posty: 9
Rejestracja: 19 paź 2014, 18:52
Deska: Nobile NBL
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Wlkp
 
Post18 lis 2014, 18:39

Może by warto info o tym, gdzie i co pisać zawrzeć w jakimś wydarzeniu na Facebooku , tak żeby można byłoby znajomym udostępniać, może więcej osób się zaangażuje. Bo ten wątek jest dość długi i ciężko wyłuskać najważniejsze info.
Rozumiem, że póki co tylko do UM w Szczecinie listownie można pisać? (A gdyby tak im maila zaspamować :> ;))

Awatar użytkownika
kolec
Posty: 223
Rejestracja: 11 lis 2008, 19:18
Deska: Su-2,Shinn,North
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Szczecin - Pogodno:)
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lis 2014, 00:07

martaq pisze:Może by warto info o tym, gdzie i co pisać zawrzeć w jakimś wydarzeniu na Facebooku , tak żeby można byłoby znajomym udostępniać, może więcej osób się zaangażuje. Bo ten wątek jest dość długi i ciężko wyłuskać najważniejsze info.
Rozumiem, że póki co tylko do UM w Szczecinie listownie można pisać? (A gdyby tak im maila zaspamować :> ;))


Pomysł zrobienia wydarzenia na FB jest niezły - jak petycja będzie gotowa można to dołożyć w celu jej spopularyzowania. Jeśli chodzi o UMS w Szczecinie to rzeczywiście zastrzegli formę pisemną dla składania uwag i wniosków w terminie do dnia 19.12.2014 r.

Jest to niezgodne z art. 57 par. 5 kodeksu postępowania administracyjnego - który dopuszcza wysłanie pisma e-mailem - warunkiem jest urzędowe poświadczenie odbioru:
§ 5. Termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało:
1) wysłane w formie dokumentu elektronicznego do organu administracji publicznej, a nadawca otrzymał urzędowe poświadczenie odbioru;
2) nadane w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe;
3) złożone w polskim urzędzie konsularnym;
4) złożone przez żołnierza w dowództwie jednostki wojskowej;
5) złożone przez członka załogi statku morskiego kapitanowi statku;
6) złożone przez osobę pozbawioną wolności w administracji zakładu karnego.

UMS w Szczecinie opiera jednak procedurę o ustawę O UDOSTĘPNIANIU INFORMACJI O ŚRODOWISKU I JEGO OCHRONIE, UDZIALE SPOŁECZEŃSTWA W OCHRONIE ŚRODOWISKA ORAZ O OCENACH ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO z dnia 3 października 2008 r. (Dz.U. Nr 199, poz. 1227). Zgodnie z tą ustawą, art. 12:
. 12 [Udostępnienie informacji na wniosek; informacje niewymagające wniosku]
1. Informacje o środowisku i jego ochronie udostępnia się na pisemny wniosek o udostępnienie informacji, zwany (...) „wnioskiem”.

Same uwagi i wnioski - te które mamy złożyć do 19.12 - zgodnie z ustawą mogą być składane w formie elektronicznej - zezwala na to ww. ustawa:
Art. 34 [Uwagi i wnioski, forma wnoszenia] Uwagi i wnioski mogą być wnoszone:
1) w formie pisemnej;
2) ustnie do protokołu;
3) za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym, o którym mowa w ustawie z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym (Dz.U. z 2013 r. poz. 262).

Żeby uniknąć nie uznania petycji wniesionej w formie elektronicznej dobrze byłoby je wysyłać do UMS w Szczecinie w formie elektronicznej oraz pisemnej i zawnioskować o udzielenie informacji w ww. trybie oraz złożyć uwagi. Udostępnimy wniosek na forum i na FB - tak żeby można było pobrać - podpisać - i wysłać przed 19.12.2014 do UMS w Szczecinie w formie pisemnej i elektronicznej - mam nadzieję że forumowicze odżałują w obronie spotów na znaczek - później jak wprowadzą zakazy mandaty będą znacznie droższe....

Awatar użytkownika
kolec
Posty: 223
Rejestracja: 11 lis 2008, 19:18
Deska: Su-2,Shinn,North
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Szczecin - Pogodno:)
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lis 2014, 20:27

W związku z planowanymi całorocznymi i sezonowymi zakazami uprawiania wszelkich odmian surfingu w projektach planów ochrony dla obszarów Natura 2000 na terenach "Zalew Szczeciński" (kod obszaru PLB320009), "Zalew Kamieński i Dziwna" (kod obszaru PLB320011) uprzejmie prosimy i gorąco zachęcamy do pobrania załączonego wniosku O UWZGLĘDNIENIE PROPOZYCJI ZMIAN ZAPISÓW W PROJEKTACH PLANÓW OCHRONY DLA OBSZARÓW NATURA 2000 i UDZIELENIE INFORMACJI oraz wypełnienia i podpisania wniosku dostępnego pod poniższym linkiem:

https://www.facebook.com/groups/303598469815718/files/

i skierowania go w terminie do dnia 19.12.2014 r. na adres:

W formie pisemnej:
Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie
Pl. Batorego 4
70 – 207, Szczecin

oraz w formie elektronicznej – np. skan podpisanego wniosku lub e-mail z treścią wniosku na adres e-mail:
sekretariat@ums.gov.pl


UWAGA – WNIOSKI BĘDĄ PRZYJMOWANE JEDYNIE DO DNIA 19.12.2014 R. WNIOSKI SKIEROWANE DO URZĘDU MORSKIEGO PO TYM TERMINIE NIE BĘDĄ ROZPOZNAWANE.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lis 2014, 20:32

Może wystawcie ten wniosek gdzieś do ściągnięcia bo nie wszyscy kochają FB i mają tam konto, a chętnie podpiszą taki wniosek.

Awatar użytkownika
kolec
Posty: 223
Rejestracja: 11 lis 2008, 19:18
Deska: Su-2,Shinn,North
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Szczecin - Pogodno:)
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lis 2014, 20:46

szed pisze:Może wystawcie ten wniosek gdzieś do ściągnięcia bo nie wszyscy kochają FB i mają tam konto, a chętnie podpiszą taki wniosek.


Wrzucę go na stronę kancelarii w nadchodzącym tygodniu + kolega loer pracuje nad umieszczeniem go na petycje.pl

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 lis 2014, 08:38

Jak coś to umieściłem go u siebie na serwerze. Można śmiało ściągać:
http://asagencja.com/downloads/kiteforu ... -uwagi.pdf

Pytanie czy trzeba to wysyłać pocztą czy wystarczy mailem? Jeśli trzeba pocztą to może hurtowo chociaż? Obawiam się, że wiele osób może sprawę olać z czystego lenistwa bo ja osobiście też nie przepadam za wizytami na poczcie.

Awatar użytkownika
kolec
Posty: 223
Rejestracja: 11 lis 2008, 19:18
Deska: Su-2,Shinn,North
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Szczecin - Pogodno:)
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 lis 2014, 14:36

szed pisze:Jak coś to umieściłem go u siebie na serwerze. Można śmiało ściągać:
http://asagencja.com/downloads/kiteforu ... -uwagi.pdf

Pytanie czy trzeba to wysyłać pocztą czy wystarczy mailem? Jeśli trzeba pocztą to może hurtowo chociaż? Obawiam się, że wiele osób może sprawę olać z czystego lenistwa bo ja osobiście też nie przepadam za wizytami na poczcie.



Zamieściłem też info na stronie: http://www.adwsp.com/nasze-dzialania-w- ... esurfingu/

link do petycji http://adwsp.com/files/petycja.pdf

Właśnie zadałem pytanie w UMS - wnioski można wnosić mailem. Natomiast jeśli chce się mieć rozpoznany wnoisek o informację (czyli podstawę dla zakazów w aspekcie wpływu kite i ws na chronione gatunki ptaków) - lepiej taki wniosek wnieść pisemnie - podstawa poniżej:

Art. 12 [Udostępnienie informacji na wniosek; informacje niewymagające wniosku]
1. Informacje o środowisku i jego ochronie udostępnia się na pisemny wniosek o udostępnienie informacji, zwany w niniejszym dziale „wnioskiem”.
2. Bez pisemnego wniosku udostępnia się:
1) informację niewymagającą wyszukiwania;
2) w przypadku wystąpienia klęski żywiołowej, innej katastrofy naturalnej lub awarii technicznej, o których mowa w ustawie z dnia 18 kwietnia 2002 r. o stanie klęski żywiołowej (Dz.U. Nr 62, poz. 558, z późn. zm.4)), lub innego bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia ludzi lub środowiska, spowodowanego działalnością człowieka lub przyczynami naturalnymi - informacje znajdujące się w posiadaniu organów administracji lub dla nich przeznaczone, umożliwiające osobom, które mogą ucierpieć w wyniku tego zagrożenia, podjęcie działań w celu zapobieżenia lub zminimalizowania szkód wynikających z tego zagrożenia.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post24 lis 2014, 17:17

Wydrukowane, podpisane i wysłane, mailem też.
Kolec odwalasz kawał dobrej roboty, mam nadzieję że nie wprowadzą zakazu, trzymam kciuki.

Awatar użytkownika
dziara82
Posty: 30
Rejestracja: 23 cze 2014, 11:07
Deska: Shinn Gintronic
Latawiec: Blade Trigger
Dostał piwko: 1 raz
 
Post24 lis 2014, 21:52

Wysłane

__kater__
Posty: 1962
Rejestracja: 08 kwie 2006, 21:30
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post25 lis 2014, 08:39

Wypełnione i idzie dziś do wysłania pocztą.

natomiast obawiam się, że

"Z ich wieloletnich doświadczeń nie wynika to zjawisko, czego dowodem jest właśnie występowanie ptaków w ww. miejscach mimo uprawianego na tych terenach sportu wodnego"

- może być nietrafnym sformułowaniem bo jakiś ornitolog może wykazać ze jeśli jakiś gatunek istnieje to przeszkadza mu cokolwiek
- jest go mniej niż powinno, itp, itd...
- choć doskonale sens tego zdania jest dla mnie zrozumiały to inny ornitolog zapyta - a jakie ptaki ? Wróble nas nie interesują... A kaczki złotopiórki uciekły szukać spokoju w zbiornikach gazoportu

Nie mniej jednak wielkie dzięki za gotowca - pismo jest dobre bo prawda jest taka, że to oni powinni wykazać.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 lis 2014, 10:38

Proszę rozpowszechniajcie na fejsbukach i innymi łańcuszkami tę petycję!
http://adwsp.com/files/petycja.pdf
Pojawi się to na pzkite.

Teraz mam gorącą prośbę do osób którym faktycznie na tym zależy. Proszę o pilny kontakt ze mną na pw.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości