Kitesurfing Egipt, czy to bezpieczne miejsce?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
dejw.w
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:53
Deska: -
Latawiec: -
 
Post17 kwie 2015, 16:19

Cześć,
Chce polecieć do Egiptu w maju. Czy to bezpieczne miejsce odnośnie wydarzeń które w ostatnim czasie mają miejsc w tamtym rejonie? Ja się waham więc chciałbym poznać zdanie ludzi którzy jeżdżą tam często lub byli ostatnio.

Dzięki za wasze opinie :)
Dawid

Awatar użytkownika
kitejanek2000
Posty: 7
Rejestracja: 27 gru 2014, 12:21
Deska: Nobile 50fifty 2015
Latawiec: Nobile 50fifty 2015
Dostał piwko: 1 raz
 
Post17 kwie 2015, 22:55

Wróciłem wczoraj, po dwóch tygodniach w El Gounie, zero problemów. Całe to straszenie Egiptem to jedna wielka ściema TVN24 ;) Wcześniej byłem tam na przełomie lutego i marca, to samo, żadnych niepokojących sytuacji zarówno w Hurgadzie jak i w samej El Gounie, co więcej pogoda na obydwu wyjazdach wyjątkowo dopisała, polecam ;)

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post17 kwie 2015, 23:02

sorry, za off...
ale czy kitejanek to syn (kite)piotra?
chyba sama sobie odpowiedziałam...
ad rem...
wszyscy lubimy RSZ, za to, że czujemy się tam, jak w domu:)
i do tej pory z tym rejonem to zawsze były strachy-na-lachy ;)

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 kwie 2015, 23:37

Nie wiem skad te wiadomosci... ale Egipt jest w porządku teraz, tak jak był w porządku rok temu.

Bazując na bełkotliwych i szmatławych informacjach z mediów można sobie wyrobić krzywy pogląd o tym kraju.
Ani Hamata, ani Hurghada ani El Gouna nie była "niebezpieczna".

Byłem kilkukrotnie w Egipcie w ostatnich miesiacach, tak jak teraz jestem 2 tydz w El Gounie. Z Jankiem mineliśmy się w ostatnim tygodniu.
Jest wiatr, jest ciepło, sa znajome mordki. :)

A to "niebezpieczny Egipt". Over and out ;) Sorry ale jestem MOCNO wyczulony na "marketing szemrany" w internecie. Nie podoba mi się psucie reputacji Egiptu, by skorzystały np. niektóre turystyczne destynacje w Europie.

Obrazek

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 kwie 2015, 08:43

zaq pisze:Nie wiem skad te wiadomosci... ale Egipt jest w porządku teraz, tak jak był w porządku rok temu.

Bazując na bełkotliwych i szmatławych informacjach z mediów można sobie wyrobić krzywy pogląd o tym kraju.
Ani Hamata, ani Hurghada ani El Gouna nie była "niebezpieczna".

Byłem kilkukrotnie w Egipcie w ostatnich miesiacach, tak jak teraz jestem 2 tydz w El Gounie. Z Jankiem mineliśmy się w ostatnim tygodniu.
Jest wiatr, jest ciepło, sa znajome mordki. :)

A to "niebezpieczny Egipt". Over and out ;) Sorry ale jestem MOCNO wyczulony na "marketing szemrany" w internecie. Nie podoba mi się psucie reputacji Egiptu, by skorzystały np. niektóre turystyczne destynacje w Europie.

Obrazek


Pojedź do Kairu czy Suezu, wszędzie wojsko, zasieki, kontrole. Mnie 4 godziny trzymali na bramce przed Suezem, bo tak sobie uwidzieli. Dla mnie to nie jest definicja bezpiecznego państwa. El Gouna to jest inna sprawa, bo to jest prywatne miasto. Na pewno jednak nie jest tak, ze jest w Egipcir jakieś stałe niebezpieczeństwo, że trzeba się zamykać w hotelu.

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 kwie 2015, 11:25

Kontrole na drogach, wojsko czy zasieki... a czy to nowość na drogach Egiptu? Raczej nie. To zawsze było państwo policyjne. Północ czy Kair nigdy nie porównam do miejscowości turystycznych.

Natomiast odniosłem się do takich "pogłosek". Skoro człowiek "pyta" to odpowiadam, w żadnych miejscowosciach typu: EL Gouna, Hamata, Hurgada, Safaga czy Soma Bay nie ma żadnych problemów. I piszę to jako że jestem tu kolejny raz a nie że jestem na "payrollu". Po prostu jestem wyczulony na pytania czy spamowanie forów o niebezpieczeństwie Egiptu. To nie dzieje się , od tak - zwłaszcza jak pytają noname użytownicy forum.

PS. dobrze że jest wojsko, we Francji czy w Tunezji nie było... czasem przyda się więcej prewencji.

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 kwie 2015, 12:21

Nigdy jakoś specjalnie niebezpiecznie nie było i teraz też nie jest - przynajmniej w turystycznych destynacjach.

Na pewno jednak nie jest to taki Egipt jaki pamiętam sprzed 6-7 lat kiedy zaczynałem tam uczyć i atmosfera wobec turystów, nastawienie zwykłego przeciętnego człowieka "ulicy" było zupełnie inne. Rewolucja zmieniła sporo, na tyle że ja nie tęsknię ;)

Peace

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 kwie 2015, 14:14

przemass pisze:Nigdy jakoś specjalnie niebezpiecznie nie było i teraz też nie jest - przynajmniej w turystycznych destynacjach.

Na pewno jednak nie jest to taki Egipt jaki pamiętam sprzed 6-7 lat kiedy zaczynałem tam uczyć i atmosfera wobec turystów, nastawienie zwykłego przeciętnego człowieka "ulicy" było zupełnie inne. Rewolucja zmieniła sporo, na tyle że ja nie tęsknię ;)

Peace



..ano, jak sobie uciąć pogawędkę z lokalesami, bez znaczenia, czy mającymi styczność z turystami czy nie
to ich nastawienie wobec "niewiernych" (nas) jest jedno ..cytuję: "nadejdzie taki dzień, że żadnego przy życiu nie zostawimy .." :?

przy okazji są MOCNO prorosyjscy - antyamerykańscy..
ZSRR :wink: jest lepsze, większe, mocniejsze, a amerykański sprzęt wojskowy jest ładny, nowoczesny ale "plastikowy i delikatny" i nie ma najmniejszych szans z "prawdziwym" rosyjskim .. :hand:



peace

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 kwie 2015, 15:12

zaq pisze:PS. dobrze że jest wojsko, we Francji czy w Tunezji nie było... czasem przyda się więcej prewencji.


W Kairze jest na każdym kroku, a i tak bomby z miesiąc temu wybuchły. Kair jest też turystyczną destynacją.

Z resztą się zgadzam, że szczególnie niebezpiecznie nie jest, pewnie tak samo jak było zawsze, ale w Szarm też kiedyś były bomby, jeszcze przed rewolucją.

Dejw szanse, że akurat coś się stanie są pewnie podobne jak w Europie w dużych miastach. Żadne niebezpieczne zgraje po Egipcie nie biegają i nie napadają na turystów. W zeszłym roku na własną rękę zjeździłem Synaj i Kair i nic mocno niepokojącego nie widziałem.

Awatar użytkownika
dejw.w
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:53
Deska: -
Latawiec: -
 
Post19 kwie 2015, 14:23

Dzięki wielkie za opinie :)

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 kwie 2015, 16:54

Spoko. :D

Jeśli lubisz ciepło, w miarę tani pobyt/koszt i egipskie klimaty - jedz.
Jeśli boisz sie lub bazujesz na mediach - jedz na Hel ;)

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post19 kwie 2015, 17:58

zaq pisze:
PS. dobrze że jest wojsko, we Francji czy w Tunezji nie było...

A to Ciekawe co piszesz, bo bylem w Tunezji kilka lat temu i bylo w ciul policji i wojska(oczywiście nie na plaży w Susie), posterunki na drogach...musielismy ksera paszportów zabierać wyjeżdżając na południe(kontrole co kilkadziesiąt kilometrów)i jak widać dało się przeprowadzić zamach. Gdybym był islamistą z pseudopaństwa wycelowałbym właśnie w Egipt lub jakieś Maroko...oby nie...mam nadzieję że zdążę tam popływać zanim coś wybuchnie:)

Awatar użytkownika
pawbuh
Posty: 391
Rejestracja: 28 lip 2011, 19:58
Latawiec: BEST
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post19 kwie 2015, 18:58

przytoczyłbym tu bajkę o chłopcu i mistrzu Zen, ale..... zobaczymy... :)

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post19 kwie 2015, 19:49

A ja myślę, że dajecie się podpuszczać :)
Nowy użytkownik, 20 min po zarejestrowaniu wrzuca temacik, który od czasu do czasu powraca.
Jaki Egipt jest, był i będzie, każdy wie.

Awatar użytkownika
dejw.w
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:53
Deska: -
Latawiec: -
 
Post20 kwie 2015, 10:18

JanuszD pisze:A ja myślę, że dajecie się podpuszczać :)
Nowy użytkownik, 20 min po zarejestrowaniu wrzuca temacik, który od czasu do czasu powraca.
Jaki Egipt jest, był i będzie, każdy wie.


Gdybym wiedział to bym nie pytał :) Dopiero zaczynam bawić się w ten sport, byłem dwa razy na helu, a że mam szybciej do Egiptu samolotem niż autem nad nasze morze to zaczynam rozważać ten kierunek :) a z tego co czytam to na warunki tam w maj/czerwiec nie można narzekać.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości