Karta Kiteboardera 2015 - pierwsze njusy. Debiut już na majówkę!

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post09 maja 2015, 13:53

W organizacje non-profit to badzmy szczerzy bawic sie moga tylko wybrancy :hand:
Gdzie kasa plynie to nie mam pojecia i malo mnie to obchodzi,
ze wskazaniem na wole jak plynie do Polski a nie gdzie indziej.
PZK ma glownie sluzyc regulacja prawna Kiteboardingu i unifikacja szkolen,
co do tego chyba zarzutow miec nie mozna ? mniemam...

Pozdro...

Borat z Kazachstanu
Posty: 9
Rejestracja: 05 paź 2014, 21:58
Deska: Brunotti
Latawiec: Nobile
 
Post09 maja 2015, 14:14

mary.dk pisze:PZK ma glownie sluzyc regulacja prawna Kiteboardingu i unifikacja szkolen,
co do tego chyba zarzutow miec nie mozna ? mniemam...

Pozdro...


...a czy przypadkiem IKO nie robiła tego do tej pory :?:
...a czy przypadkiem takiego założenia nie miał POIK :?:

Borat z Kazachstanu
Posty: 9
Rejestracja: 05 paź 2014, 21:58
Deska: Brunotti
Latawiec: Nobile
 
Post09 maja 2015, 14:19

Mary.dk - żyjąc w Danii patrzysz juz innymi oczami, dlatego wolisz by kasiora płyneła do Polski, ale prawdziwy "Polak-Patriota" woli jednak by kasa płynęła na konta zagraniczne, byle tylko sąsiad nie dorobił się lepszego płotu od mojego. Stąd w PZK tyle "znajomych" twarzy :wink:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 maja 2015, 14:15

Kristoff pisze:Bracuru,
Szczerze: słaba reklama.

Trudno choćby napisać, że podzieliła środowisko lub zainteresowanych promocją karty. Odbiór filmiku przez zawodników na zawodach był co najmniej słaby.
Filmik miał swój debiut na otwartym spotkaniu 30 kwietnia Szkoda, że wówczas nie zapaliły się żółte lub czerwone światła.
Myślę, że plakat promujący kartę jest pierwszej klasy :thumb: i każdy kto wiedział o filmie a nie widział w ciemno uwierzył, że filmik będzie kropką nad "i" zamykającą długi i kosztowny okres przygotowań tego potrzebnego systemu.
Jedno jest pewne - filmik spowodował, że Karta stała się bardzo gorącym tematem w całym środowisku w ostatni weekend.
Osobiście chciałbym, aby wokół Karty było tak gorąco nonstop ale w oparciu o pozytywne przekazy - patrz plakat i cud Karolina na nim :D

W żadnym wypadku nie neguję przydatności karty kiteboardera, natomiast reklama (wg mnie) jest słaba.

Zgadzam się również.
Wiem ile Czapla włożył pracy i czasu w utworzenie tego systemu. Karta jest dobrym lub bardzo dobrym pomysłem.
Mam ją od roku. Zupełnie serio wierzę, że stanie się podstawowym wyposażeniem polskiego kajciarza.
Zakładam, że oferta ubezpieczeń się poszerzy i nawet najbardziej wymagający będą mieli w czym wybierać.

Mam jeszcze prośbę do Was. Czy możecie przejrzeć: http://pzkite.pl/szkolenia/karta-kiteboardera/
i wskazać czy jest coś czego nie do końca rozumiecie lub byście poprawili? Uwagi przekażę osobie odpowiedzialnej za Kartę.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 maja 2015, 14:26

BraCuru pisze:
Kristoff pisze:Bracuru,
Szczerze: słaba reklama.

Trudno choćby napisać, że podzieliła środowisko lub zainteresowanych promocją karty. Odbiór filmiku przez zawodników na zawodach był co najmniej słaby.
Filmik miał swój debiut na otwartym spotkaniu 30 kwietnia Szkoda, że wówczas nie zapaliły się żółte lub czerwone światła.
Myślę, że plakat promujący kartę jest pierwszej klasy :thumb: i każdy kto wiedział o filmie a nie widział w ciemno uwierzył, że filmik będzie kropką nad "i" zamykającą długi i kosztowny okres przygotowań tego potrzebnego systemu.
Jedno jest pewne - filmik spowodował, że Karta stała się bardzo gorącym tematem w całym środowisku w ostatni weekend.
Osobiście chciałbym, aby wokół Karty było tak gorąco nonstop ale w oparciu o pozytywne przekazy - patrz plakat i cud Karolina na nim :D

W żadnym wypadku nie neguję przydatności karty kiteboardera, natomiast reklama (wg mnie) jest słaba.

Zgadzam się również.
Wiem ile Czapla włożył pracy i czasu w utworzenie tego systemu. Karta jest dobrym lub bardzo dobrym pomysłem.
Mam ją od roku. Zupełnie serio wierzę, że stanie się podstawowym wyposażeniem polskiego kajciarza.
Zakładam, że oferta ubezpieczeń się poszerzy i nawet najbardziej wymagający będą mieli w czym wybierać.

Mam jeszcze prośbę do Was. Czy możecie przejrzeć: http://pzkite.pl/szkolenia/karta-kiteboardera/
i wskazać czy jest coś czego nie do końca rozumiecie lub byście poprawili? Uwagi przekażę osobie odpowiedzialnej za Kartę.


Tak jak pisałem wcześniej brak warunków ubezpieczenia, a jest to zasadniczo jedyna rzecz, którą daje ta karta poza zniżkami.

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 maja 2015, 15:47

@Bracuru

Bez urazy dla nikogo ale nie dziwie się ze jest taki odbiór tego dzieła.
Jeśli można, to niech ktoś usunie ten film z YT i przemontuje na nowo, by było bardziej zrozumiale. Albo od nowa zrobi.
Bo na razie to jest dretwa anty-reklama i jazda po stereotypie pseudo-kajciarza.

Teraz jest to zlepek 3 rzeczy: jakaś bójka na plaży, Karolina z kartą(na doczepkę, żeby była znana twarz?) i tablica z reklamą zegarka /kilkoma logotypami.
Gwarantuje Ci 99% ew. zainteresowanych nie zrozumie o co chodzi w tym przekazie. Albo pomyśli...jakaś nieśmieszna opowiastka o zegarku lub lumpach na plaży.

Co do samego przekazu, ludzi nie interesują jakieś tam zniżki (bo może nie potrzebują akurat tych marek lub mają w innych miejscach lepsze warunki) ale konkretne benefity, dotyczące samego ubezpieczenia a nie zniżek.

btw. Na razie taki przekaz mnie w ogóle nie przekonał.

robertdr
Posty: 342
Rejestracja: 05 wrz 2008, 14:26
Deska: biały Yamay
Latawiec: trzy gabrysie
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 maja 2015, 17:34

Mam jeszcze prośbę do Was. Czy możecie przejrzeć: http://pzkite.pl/szkolenia/karta-kiteboardera/
i wskazać czy jest coś czego nie do końca rozumiecie lub byście poprawili? Uwagi przekażę osobie odpowiedzialnej za Kartę.[/quote]

Bra Curu
1. Nie znalazłem ogólnych warunków ubezpieczenia ani na PZK ani PSK w związku z tym trudno powiedzieć czy są warte wykupienia
2. NNW to Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - a nie koszty leczenia (KL) które są przywoływane za kazdym razem
3. nawet jeżeli są te koszty leczenia (w co wątpię) to do jakiej sumy? w Polsce? za granicą? gdzie?
4. Ubezpieczenie OC mojej 73 letniej matce kupuję na kilkukrotnie wyższą sumę - ta dla sportu to "na waciki". Już to raz pisałem, że da tylko złudną nadzieję ochrony ubezpieczonemu
5. Co to znaczy "poddać się weryfikacji"? - jak?

Tyle na chwilę obecną, ale chętnie zapoznam sie z OWU i może wtedy znajdę pozytywy. Na dzisiaj zniżka "na wypożyczalnię" na mnie nie działa.

pozdrawiam
Robert

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2015, 12:55

Pomysł karty kiteboardera, która jest ulotką reklamową zegarków to jakaś pomyłka :oops: :oops:

Nie pełne ubezpieczenie z nią powiązane to też raczej lipa.....

Jacek olsztyn
Posty: 924
Rejestracja: 01 cze 2009, 15:35
Lokalizacja: olsztyn
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 20 razy
 
Post13 maja 2015, 18:33

Ktoś kto ma swój sprzęt i sam radzi sobie na wodzie, jak to kupi albo chce kupić, to niech mi powie do czego mu ta karta potrzebna :?:

Wolansio
Posty: 50
Rejestracja: 14 maja 2013, 18:55
Deska: BraCuru, Moses, SU-2
Latawiec: Wainman
Lokalizacja: Kołobrzeg
Postawił piwka: 34 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post13 maja 2015, 18:49

Jacek olsztyn pisze:Ktoś kto ma swój sprzęt i sam radzi sobie na wodzie, jak to kupi albo chce kupić, to niech mi powie do czego mu ta karta potrzebna :?:


Z założenia, że shit happens i warto wtedy mieć ubezpieczenie, no ale jak na razie chyba nie jest to do konca dopracowane.

Ale pomysł spoko jesli odpowiedzialni za ten projekt dopna kwestie ubezpieczeń, a nie tylko reklam.

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2015, 19:01

Zgadzam się z Wami, ale nie za bardzo rozumiem dlaczego nikt nie podjął konstruktywnej krytyki na forum wcześniej- gdy bracuru prosil o opinie, sugestie, etc- jak zwykle zreszta i przy kazdej okazji.

Reklama-a raczej ANTYREKLAMA to faktycznie Masakra- godząca w dobry wizerunek Mistrzyni Świata (no ja uważam, ze wizerunkowy potencjał K.W. jest niewspółmiernie większy od tego, do czego aspiruje AZTORIN- cytując klasyka, NO OFFENCE :hand:

W polskiej Ekstraklasie był taki trener, który lubił zaskakiwać tworzonymi przez siebie grafikami, np
Obrazek


No i jest to chyba ten poziom:)

pzdr

robertdr
Posty: 342
Rejestracja: 05 wrz 2008, 14:26
Deska: biały Yamay
Latawiec: trzy gabrysie
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2015, 20:47

Jak się pojawił pomysł to ostrzegałem przed hurra optymizmem i deklarowałem chęć pomocy, ale nikt nic ...Więc wyszło jak wyszło.
Ale nadal czekam na warunki i jak będa pozytywy to napiszę

pozd,,,Ro

darkowic
Posty: 401
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 maja 2015, 09:50

Pisałem to w wątku o wypadku ale i tu wrzucę:

Kwota ubezpieczenia jest wystarczająca w zwyczajnych sytuacjach. A TA BYŁA RACZEJ NADZWYCZAJNA ( a i tak może by starczyła - nie widziałem uszkodzeń, ale nawet jak nie wystaczy to 30 tyś z własnej kieszeni by nie wyjmował). Ponadto lepiej żeby wysoka kwota ubezpieczenia nie zwalniała od myślenia :!: Karta kiteboardera jest nowym produktem i z pewnościa będą modyfikacje kwoty i jego zasięgu i opcje dodatkowe. Poczekajmy jak kartę będzie miało kilkaset osób, wtedy inaczej rozmiawia się z ubezpieczycielem.

Awatar użytkownika
Kristoff
Posty: 490
Rejestracja: 26 cze 2011, 12:37
Deska: Shinn Bronq Heritage, LF Foil
Latawiec: Flaj Speed 3, Flaj Boost
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 28 razy
 
Post14 maja 2015, 15:53

BraCuru pisze:Mam jeszcze prośbę do Was. Czy możecie przejrzeć: http://pzkite.pl/szkolenia/karta-kiteboardera/
i wskazać czy jest coś czego nie do końca rozumiecie lub byście poprawili? Uwagi przekażę osobie odpowiedzialnej za Kartę.


Bracuru,
Ten opis na stronie pzkite to chyba jakieś nieporozumienie:

Rozdział 2. Uprawnienia

Potwierdzają znajomość ogólnych zasad bezpieczeństwa i umiejętności do samodzielnego uprawiania kie surfingu.
Upoważnia do wypożyczenia sprzętu oraz samodzielnego korzystania z niego.
Uprawnia do ubiegania się na kandydata “Pomocnika Instruktora”
Wynikające z zawartego ubezpieczenia OC – na kwotę 30 000 na terenie RP

Jak przedmówcy wspomnieli, brak jakichkolwiek odnośników do warunków ubezpieczenia.

Rozdział 4. Korzyści wynikające z otrzymania Karty Kiteboardera:

70% zniżki w PZU na ubezpieczenie NW podczas uprawiania sportu, zgodnie z Warunkami Ogólnymi PZU dla tego rodzaju ubezpieczeń zamieszczonymi na www.pskite.pl
60% zniżki w PZU na ubezpieczenie NNW, czyli tak zwanych kosztów leczenia zarówno dla osoby uprawniającej sport, zgodnie z Warunkami Ogólnymi PZU dla tego rodzaju ubezpieczeń zamieszczonymi na www.pskite.pl
60% zniżki w PZU na ubezpieczenie NNW, czyli tak zwanych kosztów leczenia dla osoby podróżujących wraz z posiadaczem karty kitebordera, zgodnie z Warunkami Ogólnymi PZU dla tego rodzaju ubezpieczeń zamieszczonymi na www.pskite.pl
30% zniżki w PZU na ubezpieczenie szkółki dla jej właścicieli


Tu jest o zniżkach na ubezpieczenia a nie o ubezpieczeniu!

Rozdział 5. Otrzymywania zniżek i rabatów od sympatyków kiterbordingu:

5% na wyjazdy na Rodos organizowane przez BoSport
10% na sprzęt F-one (szkoła Kitesurf na kampingu Chałupy 3)
10% na sprzęt Best (szkoła Wake.pl na kampingu Ekolaguna)
10% na zakupy w sklepie surfingowym Aloha w Rewie
10% na zakupy w sklepie “Surf Shop RipCurl”
10% na zakupy desek Xenon


A tu mam pytanie co to za sport: kiterbording? :doh:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 maja 2015, 17:37

jedi1 pisze:Tak jak pisałem wcześniej brak warunków ubezpieczenia, a jest to zasadniczo jedyna rzecz, którą daje ta karta poza zniżkami.

Przekażę autorowi strony.

Kristoff pisze:Ten opis na stronie pzkite to chyba jakieś nieporozumienie...

A tu mam pytanie co to za sport: kiterbording? :doh:

Również przekażę.
Kiterbording - literówka, która nie powinna się znaleźć.

Wolansio pisze:Ale pomysł spoko jesli odpowiedzialni za ten projekt dopna kwestie ubezpieczeń, a nie tylko reklam.

Zgadzam się.

Teraz parę słów ode mnie, bo kibicowałem procesowi tworzenia Karty.
W zarządzie PZKite ludzie pracują charytatywnie. Nikt nie ma pensji, premii, dywidend itd...
Jestem w zarządzie jakby ktoś nie wiedział. Działam również w komisji sportowej.
Poświęcamy swój czas wierząc, że tworzymy fundamenty bezpiecznego kitesurfingu w Polsce.
Nikt mi nie uwierzy ile czasu poświęcają np członkowie komisji roboczych jak szkoleniowa lub sportowa.
Liczymy, że stworzymy ciało działające jak BKSA (3-4 tysiące członków).
Wyznaczamy osoby odpowiedzialne za konkretne projekty.
Karta KB była pilotowana i przygotowana praktycznie jednoosobowo przez Mariusza Czaplińskiego, bo on jedyny zadeklarował się podjąć tę cegłę.
Co jakiś czas zarząd na zebraniach dowiaduje się jaki jest progres w każdym z projektów.
Karta została bardzo pozytywnie oceniona przez zarząd. Nie wiem jak wam ale mi plakat bardzo przypasił.
Mariusz zapewniał, że projekt jest dopięty a kropką nad "i" będzie przewrotny filmik.
Parę dni po premierze sypneła się krytyka. Filmik został ostatecznie zdjęty.

Mariuszowi już wie, że filmik Oscara to nie zdobędzie :wink:
Szkoda, że tona rzetelnej pracy jaką włożył została odsunięta na drugi plan przez ten nieszczęsny film.
A sama produkcja była zmarnowanym czasem. Lepiej byłoby gdyby poświęcił go na 100% przekaz informacji o KB.
Liczę, że nie zrazi się zbyt mocno i skupi się teraz na poprawkach o jakich piszecie.
Przekażę, mu ten link jak wyczerpią się wasze sugestie i poprawki.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości