Wybór deski wave

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post04 paź 2012, 18:42

Może ruszysz 4litery, gdzieś na wybrzeże środkowe w weekend?

Wlasnie moze Darlowo-Ustka sporo chetnych i powaznie zainteresowanych by sie znalazlo :wink:

Awatar użytkownika
Stawny
Posty: 719
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:17
Lokalizacja: Tam gdzie wieje :-)
Postawił piwka: 39 razy
Dostał piwko: 24 razy
 
Post04 paź 2012, 20:54

Smokie pisze:
Stawny pisze: jutro sprawdzimy jak się spisuje w dedykowanym warunie :twisted:


wstajecie o 5 ? :oops:



Mniej więcej :wink: ja 3:30 :twisted: idę spać :)

Awatar użytkownika
jashaka
Posty: 259
Rejestracja: 05 mar 2008, 19:34
Deska: F-one signature 5'10''
Latawiec: Wainman Hawaii
Lokalizacja: Gdańsk
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 paź 2012, 21:06

rolnik pisze:
Może ruszysz 4litery, gdzieś na wybrzeże środkowe w weekend?

Wlasnie moze Darlowo-Ustka sporo chetnych i powaznie zainteresowanych by sie znalazlo :wink:

Jest pięć opcji :
1. albo Wy przyjedziecie do nas
2. albo my do Was
3. albo Odi weźmie deskę do Was jak będzie zjeżdżał na chatę
4. albo za zgodą Marcina prześlemy Wam deskę na testy
5. albo importer podeśle Wam druga sztuczkę
pozdrawiam Maciek :thumb:

Angoola
Posty: 251
Rejestracja: 15 paź 2004, 23:59
Deska: North Pro Models
Latawiec: North For All
Lokalizacja: . Ustka . Rowy . Łeba . Słupsk . www.angoola.pl, Evo , Select , WHIP, NKB, 2011 .
Kontaktowanie:
 
Post08 paź 2012, 00:59

Pawel pisze:
jashaka pisze:Dostępna w 3city :)


Może ruszysz 4litery, gdzieś na wybrzeże środkowe w weekend?

Paweł ...;)

Pawel
Posty: 348
Rejestracja: 13 lip 2005, 09:37
Deska: Chiatta 5'8
Latawiec: RRD Religion
Lokalizacja: Szczecin
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post12 paź 2012, 20:59

No to chłopaki z KiteOffer słowa dotrzymali i denie do testów przesłali :thumb: .
Tak wygląda w kompanii moich laleczek 6'0 FOne Surf i 5'10 Naish Gun, brakuje jeszcze Carved 6'0 ale jest na terapii przeszczepu skóry po oskalpowaniu.

Obrazek

Czego się po niej spodziewam po obejrzeniu i porównaniu wzrokowym i doświadczeniach z dotychczasowego pływania?
- lepszej kontroli na dużej prędkości - węższa rufa
- lepsze wejście w falę - szersza z przodu
- mocniejsze trzymanie przy zawijce.
- trudniejsze wprowadzenie deski w uślizg,
- będzie trzeba użyć więcej siły (a może popracować nad techniką) do agresywnego zawinięcia w szczycie fali

Obrazek

Fajnie, że przesunęli pad do przodu (chociaż mogłoby go w ogóle nie być), tego mi brakowało w starym Fonie i Naishu, w Carved jest wosk więc stajesz gdzie posmarujesz.

Obrazek

Ciekawe czemu zmienili system mocowania finów?

Jutro będzie szansa się karnąć.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 paź 2012, 21:38

Rzucam rękawicę :wink:
Deska 4 finowa.
Pytanie dla ekspertów tego wątku:
Dłuższe finy z przodu czy z tyłu?

Od razu wyprzedzę książkowe odpowiedzi (takie mnie nie interesują, bo mam książkę) i zapytam czy ktos próbował i jest w stanie opisać różnice?

bobek_h
Posty: 1054
Rejestracja: 29 wrz 2006, 17:59
Deska: Xenon LaLuz
Latawiec: North Neo
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 43 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 paź 2012, 22:44

BraCuru pisze:Rzucam rękawicę :wink:
Deska 4 finowa.
Pytanie dla ekspertów tego wątku:
Dłuższe finy z przodu czy z tyłu?

Od razu wyprzedzę książkowe odpowiedzi (takie mnie nie interesują, bo mam książkę) i zapytam czy ktos próbował i jest w stanie opisać różnice?



W NKB o dziwo dłuższe finy daje się z przodu ;)

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 paź 2012, 23:46

Długie z przodu deska gorzej skręca i lepiej idzie na wiatr i odwrotnie.
Z drugiej beczki, na małe fale duże z tyłu, na duże fale ewentualnie, zwłaszcza dla mniej zaawansowancyh z przodu.

Awatar użytkownika
bronix
Posty: 564
Rejestracja: 17 wrz 2007, 16:35
Lokalizacja: NPI Pisz /no i Brzeźno
Postawił piwka: 1 raz
 
Post14 paź 2012, 09:34

Cześć ,skoro Marek ruszył temat finów to podbijam i niech ktoś z bardziej zafalowanych się wypowie na temat kątów pochylenia fina.Zamontowałem taki patent w swoich deskach z regulacją kąta od 0-8' oprócz centrala oczywiście, ale w moim odczuciu laika nie czuje jeszcze różnicy przy zmianie :roll:

jacekdaktera
Posty: 542
Rejestracja: 17 sty 2005, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 30 razy
 
Post14 paź 2012, 19:18

Cześć. Walczyłem trochę z tym tematem. Po krotce wlasne spostrzeżenia
Finy i kształt zakończenia rufy to elementy deski, w ktorych przepływająca struga wody osiąga najwiekszą prędkość, a wiec relatywnie może powodować najwieksze opory. Nie wspominam o podgięciu części dzioba deski w wyniku czego deska fałduje wodę w cześci przedniej i niejako musi się na nią "wdrapać", kształcie rockera/szybki,wolny/ i generalnie obciążenia deski bardziej z tyłu/fałdowanie wody/ lub bardziej z przodu/wypłaszczenie deski. Składa się to wszystko na proste elementy pracy na desce: obciązanie tyłu przy ostrym zwrocie i przenoszenie cięzaru do przodu w celu utrzymania pelniejszego ślizgu. Pomijam fakt, że deska na duże fale i małe fale to co innego.
Rozmiar finow zależny jest od kształtu deski, cięzaru zawodnika i ich sztywności. Producenci ułatwiaja wybór podając pod kazdym finem np dedykowany cięzar zawodnika. Niestety nie doznałem na naszym rynku sytuacji, w której temat ten przy sprzedazy deski jest poruszany. Zauważyłem, że deski 4 statecznikowe mają finy o mniejszym kącie pochylenia niż deski 3 statecznikowe. Przekładałem takowe do deski 3 statecznikowej. Było wolniej i w zwrotach deska nie trzymała krawędzi. Rozmiar ststecznika dedykowany jest w zależności od szerokości rufy/ temat znany z WS/ i myslę , że dlatego większe ststeczniki powinny być z przodu. Tutaj predkość przepływu wody jest mniejsza niż kilkanaście cm bliżej rufy. A tam mniejszy statecznik=mniejsze opory przepływu.
Doswiadczenia ze sklepu z deskami na Lanzarocie/ 200 desek 20 producentów/ pozwala mi stwierdzic, że: deski ładnie wyglądaja i to cała ich zaleta. Jak ustawi sie je na stole pomiarowym, są krzywe i nie symetryczne. To samo dotyczy wlaminowanych zwykle krzywo skrzynek statecznikowych. Ale to usprawiedliwia napis o /ręcznej robocie/ czytaj: garażowa azjatycka produkcja.
Jednakże aczkolwiek problem doboru statecznika jest ważny namawiam do powrotu do korzeni tj podjecia dyskusji o świadomym wyborze rodzaju deski.
Tak jak na zdjęciach Pawła. Trzy zupełnie różne deski. Dla każdego, ale na rożne akweny. Tak jak opony do auta. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 paź 2012, 11:37

Crazy Horse pisze:Długie z przodu deska gorzej skręca i lepiej idzie na wiatr i odwrotnie.
Z drugiej beczki, na małe fale duże z tyłu, na duże fale ewentualnie, zwłaszcza dla mniej zaawansowancyh z przodu.

Testowałem oba ustawienia i nie zauważyłem żadnej różnicy, co potwierdza, że jestem cienki jak polsilver. Starałem się skupić na wyłapaniu tych różnic. Echo :oops:
Czy Ty Łukasz czujesz te różnice? Czy tylko Papa jest wyróżniony praktyczną wiedzą?

bronix pisze:Zamontowałem taki patent w swoich deskach z regulacją kąta od 0-8' oprócz centrala oczywiście, ale w moim odczuciu laika nie czuje jeszcze różnicy przy zmianie :roll:

W jakiej płaszyczyźnie te 8 stopni? Tak jak w deskach race czy jak w thrusterach?

jacekdaktera pisze:jednakże aczkolwiek problem doboru statecznika jest ważny namawiam do powrotu do korzeni tj podjecia dyskusji o świadomym wyborze rodzaju deski.

Z chęcią bym zabrał głos ale byłby to pusty i bezwartościowy głos :oops:

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 paź 2012, 12:54

Ja czuje i papa tez poczuł jak mu zaminiłem (dałem duze z tyłu) i potem nie pyta, co ta deska mi tak ucieka z pod nóg :doh:
Deska zupełnie inaczej trzyma krawędź i przy dużych z tyłu skręca lepiej.
Jak pisałem duże z przodu na dużą pretę, a z tyłu na Bałtyk i bardziej power wave :thumb:
Choć przede wszystkim to rider sam wybiera jak chce jeździć zależnie od warunków i poziomu.

Krótko 4 finowa deska - poziom początkujący nawet na małe fale duże z przodu, bo lepiej robić górę i deska będiz ebardizje stabilna przy zwrotach i niezbyt radykalna przy pierwszych zawijasach :idea:

Lachon
Posty: 853
Rejestracja: 25 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: wuwuwa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 paź 2012, 15:25

hehe ja polecam (jezeli chce sie uzyskac najwieksza skretnosc deski) w ukladzie 3 finowym, wsadzic 3 krotkie. jest jazda :twisted:

Awatar użytkownika
jashaka
Posty: 259
Rejestracja: 05 mar 2008, 19:34
Deska: F-one signature 5'10''
Latawiec: Wainman Hawaii
Lokalizacja: Gdańsk
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 paź 2012, 21:08

W temacie finów Odi jest eXpertem niech się wypowie je.......śli będzie łaskaw , prosimy ..... Kolega pływa bez , z jednym, z dwoma ,trzema ... i jak wyjdzie ....

Awatar użytkownika
bronix
Posty: 564
Rejestracja: 17 wrz 2007, 16:35
Lokalizacja: NPI Pisz /no i Brzeźno
Postawił piwka: 1 raz
 
Post15 paź 2012, 21:44

thrusterach oczywiście ,może to wina tego że zmieniam co 2' a powinienem z 2 na 8' od razu zmienić i w tedy bym odczuł te cóś :roll:


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości