Moja krytyczna ocena krajowych zawodów

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
MatDe
Posty: 692
Rejestracja: 24 wrz 2006, 20:45
Deska: Su-2
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2011, 14:27

Ja juz dawno temu probowalem sie tam zarejestrowac ale tez nikt nie potwierdzil mojej rejestracji

Co do zawodow... Juz kiedys pisalem co wedlug mnie moze zwiekszyc ilosc kibicow i startujacych - dobra impreza po lub nawet jak jest okazja to w trakcie zawodow. Na sea&sky byly takie eventy i jakos na rozdaniu nie brakowalo publicznosci.
Zastanawialem sie nad wyjazdem do st peter ording na pkra nawet nie zeby startowac tylko zobaczyc jak plywaja najlepsi fristajlerzy i przy okazji zaliczyc pare imprez zwiazanych z tym eventem.

Wedlug mnie to przyciaga ludzi. Zawsze lepiej pojechac nad morze na impreze w innym niz miejski klimat i przy okazji poogladac sobie te kajtsurfingi niz jechac tylko zeby popatrzec jak sie ktos topi w wodzie przy 12 kts.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2011, 14:45 przez MatDe, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adam S
Posty: 321
Rejestracja: 22 maja 2004, 08:30
Lokalizacja: Kosakowo
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2011, 14:39

o widzę, że trafiłem w samą porę ;)
W oknie z rejestracją na stronie PSKite napisano:
Witaj. Aby Twoje konto zostało zatwierdzone przez administratora, musisz wypełnić wszystkie wymagane pola prawdziwymi danymi (te oznaczone pomarańczowym wykrzyknikiem). Rejestrując się na stronie deklarujesz chęć zostania członkiem PSKite oraz zgadzasz się na przestrzeganie regulaminu.

Każda osoba, niezależenie płci, koloru skóry, czy przekonań (np. o wyższości freestyle nad wave, czy wręcz przeciwnie) spełniająca powyższe warunki (inaczej pisząc, potrafiąca czytać ze zrozumieniem i gotowa wydać 100 PLN na składkę członkowską) jest mile w stowarzyszeniu i na jej forum widziana. Sądzę, że w przypadku osób w wieku przedjuniorskim uda się przymknąć oko na funkcjonalny analfabetyzm.

Awatar użytkownika
MatDe
Posty: 692
Rejestracja: 24 wrz 2006, 20:45
Deska: Su-2
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2011, 14:47

Aaa to juz nawet za wypowiedz na WASZYM forum placi sie 100 zl hahahahaha :lol: :lol: :thumbsup:
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2011, 14:48 przez MatDe, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2011, 14:47

Adam S pisze:gotowa wydać 100 PLN na składkę członkowską) jest mile w stowarzyszeniu i na jej forum widziana.


to juz trzeba bulic zeby na forum byc? :)
oki ktos popchnal sprawy i jestem zaakceptowany.
ale zmienili mi nazwe uzytkownika. hmmm a po co wam tam imie nazwisko? moze ktos sie nie chce przedstawiac.

sorki za off w tym temacie

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2011, 15:35

march_in pisze:to juz trzeba bulic zeby na forum byc? :)

Nie, trzeba czytać ze zrozumieniem :wink:

moze ktos sie nie chce przedstawiac.

A możesz wyjaśnić czemu chciałbyś się nie przedstawiać?
Zauważyłeś tam choć jedną osobę piszącą spod ksywki?
Na tym polega fachowe forum, że każdy wie z kim rozmawia w przeciwieństwie do tego forum, gdzie nadal dopuszczone jest anonimowe pisanie (wiadomo zwykle w jakim celu, eh bohaterzy :doh: )
Anonimowość zwykle doprowadza każde forum do poziomu bruku - wcześniej czy później.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2011, 15:48

BraCuru pisze:
march_in pisze:to juz trzeba bulic zeby na forum byc? :)

Nie, trzeba czytać ze zrozumieniem :wink:

No nie tylko ja tak przeczytalem wieloznaczna wypowiedz adama.

BraCuru pisze:
moze ktos sie nie chce przedstawiac.

A możesz wyjaśnić czemu chciałbyś się nie przedstawiać?
Zauważyłeś tam choć jedną osobę piszącą spod ksywki?
Na tym polega fachowe forum, że każdy wie z kim rozmawia w przeciwieństwie do tego forum, gdzie nadal dopuszczone jest anonimowe pisanie (wiadomo zwykle w jakim celu, eh bohaterzy :doh: )
Anonimowość zwykle doprowadza każde forum do poziomu bruku - wcześniej czy później.


W dobie handlu danymi lubie podawac ich jak najmniej. Z reguly i tak wiadomo kto sie pod ksywka kryje ;)

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2011, 16:51

onzo pisze:Ale mnie bardzo boli Marku, że zaczynasz pisać Twoje forum (do Pablo), nasze forum (o forum PSKite), Twój Portal (do Smokie'go).

Szczerze - nie utożsamiam się tak bardzo z tym forum :wink: jak w przeszłości.
Mimo tego nigdy nawet w czasach oczarowania :wink: nie pisałem, że to było moje czy nasze forum.
Nigdy też nie utożsamiałem się z forum PSKite, które dla mnie jest miejscem konkretnej wymiany informacji pomiędzy ściśle zainteresowanymi osobami. Tam zaglądam bo wiem, że dowiem się czegoś konkretnego a tutaj coraz częściej widzę przepychanki i niestey brak szacunku.
To jest jedna z przyczyn obniżenia mojego rankigu kiteforum.pl.
Nie widzę takiej radości i zajawki jaka towarzyszała tutaj kiedyś.
Teraz ludziom nie chce się klepnąć choćby :thumb: jak ktoś ma czym się pochwalić.
Za to zwykle: a gdzie statyw, ujęcie mogłoby byc lepsze, wstyd że to, obciach że tamto, muza do bani, linki za wysoko, za dużo rejsu, za mało młodych, co ty k***a sie znasz, jak ty waliłeś w pampersy to ja już robiłem poczwórne megaloopy, a rejsiarze to pedały.
Podziwiam swojego syna czy Lachonia, że chce im się tutaj jeszcze udzielać. Mi coraz mniej...

Z jednej strony chcecie, aby było coraz więcej zawodników, kibiców, imprezy się rozwijały. A tymczasem merytoryczne dyskusje można prowadzić tylko na forum PSKite (czyli będąc zawodnikiem) i nigdzie indziej. Na forum Pablo (zwanym kiteforum.pl) bije się pianę i porusza tematy, z których nic nie wynika.

Onzo - czy ja napisałem, że nie możecie toczyć sobie dyskusji na tym forum? Mi już sie nie chce kolejny raz o tym samym tutaj pisać. Było to już przerabiane parokrotnie, kończyło się jakąś spiną i NIC z tego nie wynikało. Podobnie będzie teraz.
Natomiast ja wyraziłem swoje zdziwienie, że członek komisji rewizyjnej PSKite wypełnia swoje obowiązki na forum publicznym.
Czy to tak ciężko pojąć? No to może przykład:
Mój pies ma sraczkę, kuleje, schudł. Z miłości dla niego zabieram go do weterynarza i licze na fachową pomoc, badania, lekarstwa a nie pisze na forum miłośników zwierząt, że jego kupka ma lepką konsystencje i pachnie brzydko, kuleje bo chyba przytrzasnąłem mu nogę drzwiami a stracił apetyt bo nic mu nie kładłem do miski od 2 tygodni. Potem czekam na wypowiedzi miłośników czteronogów wśród których na pewno są i weterynarze światowej klasy. Ale żaden z nich nie odważy się wypisać recepty i im lepszej klasy lekarz tym szybciej skieruje pieska do specjalisty. Prawda? Mimo tego z uporem piszę dalej, że nikt nie odpowiedział czemu kupka jest lepka a w międzyczasie przygotowuję analizę dotychczasowych wypowiedzi. Ja cie nie mogę :doh:
Czyż nie lepiej po wizycie u weterynarza, udanej lub nie kuracji, otworzyć swoje ukochane forum 4nogiplusogon.pl i tam opisać co się przytrafiło mojemu Azorkowi i jak udało się go wyleczyć lub jak wyglądał jego pogrzeb. Zgadza się czy ja jestem nienormalny? Jacku wybacz, że przedstawiam to tak obrazowo ale już nie wiem jak zrobić to inaczej.

Ale byłem ciekaw jaka była naprawdę sytuacja z Fordem - ludzka ciekawość. Jacek napisał sporo, za to wszyscy pozostali schowali głowy i nie odpowiedzieli na zarzuty.

Czy kiteforum.pl to sąd.rodzinny.pl? Onzo czy nie za wiele wymagasz od tego forum?
I zaspokoiłeś swoją ciekowość? Myśle, że nie do końca. Napisałeś, że zniechęcił Cię do uczestnictwa w przyszłym roku. Mnie też - do pisania na tym forum.
Nie dziękuję Jacku...
PS. Proszę nie obrażaj się tylko daj mi znać jak ktoś odpisze Ci rzetelnie na Twoje 14 punktów.
Trzymam kciuki za misję wspólnego załatwienia Sprawy :thumb:
A może uda Ci się zjednoczyć Siły i wystosować list do organizatorów od użytkowników kiteforum.pl z wszelkimi uwagami, konkretnymi propozycjami poprawienia frekwencji we freestylu i najlepiej zrzutą na sumę jakieś 600 tys PLN (trochę ciężko bo aż po tysiaku od zarejsetrowanego) na przyszłoroczny cykl, na którym na mega scenie gościnnie wystąpią np.oryginalni Beach Boys. Wówczas za pewne zostaniesz bożyszczem OBU forów, całego środowiska KS i dożywotnim honorowym prezesem PSKite :idea:
Ale zaraz, zaraz...zapomiałem. Mimo tego sukcesu zawsze znajdzie się paru, którzy stwierdzą, że coś zostało zje***... Życze powodzenia wówczas w DEBATACH :wink:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2011, 17:00

march_in pisze:W dobie handlu danymi lubie podawac ich jak najmniej.

Jak widzisz jets nas może z 60 członków i wątpię aby jakiś data hunter zapisywał się do PSKite i płacił za to CAŁĘ 100 POLSKICH NOWYCH ZŁOTYCH.

Z reguly i tak wiadomo kto sie pod ksywka kryje ;)

Ja na przykład nie wiedziałem jak sie nazywasz i kto się ukrywał pod ksywką march_in.
Teraz wiem i jakoś łatwiej mi się odpisuje. Powaga.
Chyba łatwiej pisać do osób, które się spotkało lub wie kto stoi za groźnie wyglądającym avatarem.

jacekdaktera
Posty: 542
Rejestracja: 17 sty 2005, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 30 razy
 
Post06 wrz 2011, 21:33

Witam.
1. W sprawie wypełniania przeze mnie obowiązków w PSKite proszę mnie nie prowokować, bo jeszcze się skuszę i napiszę artykuł dłuższy niż ten ostatni. Oczywiście na KF.
2. Tak jak uprzedzałem o trudnych sprawach na forum Zarządu PSKite, tak samo uprzedziłem Łukasza Końskiego, że poddam krytyce organizowane przez niego zawody
Wave, zmieni prawdopodobnie regulamin aby mnie do nich nie dopuścić. :lol:
3. Potrafię uszanować pomysł nie angażowania się w bijatykę na KF.Są różne formy kontaktu ze mną wystarczająco często stosowane.Natomiast gdybym potrzebował
poklasku napisałbym , że wszystko było ok. Czy wtedy stałbym po dobrej stronie mocy.Jakoś nie mogę pojąć tak formułowanej uczciwości.
4. Ja nie ogłaszałem na KF , że odbędą się zawody. To nie ja namawiałem płomiennymi tekstami na KF do udzialu w zawodach i im kibicowaniu. To nie ja na KF
przedstawiałem program PSKite. To nie ja pisałem na KF relcje z zawodów. Czyli co . KF było potrzebne wtedy, a teraz już jest bee..Do jasnej cholery. Każdy ponosi
odpowiedzialność za to co pisze. Adam Małysz pisze o swoich kłopotach ze Związkiem również w gazetach i mówi o tym w telewizji. Jemu wolno, a mnie nie.
Co to w ogóle za pomysły. Ma być dobrze. Prawda krytyki się nie boi.
5. Nie widzę, żadnego formalnego związku pomiędzy moją pracą dla PSKite jako członka Komisji Rewizyjnej, a pisanymi tekstami. Nie widzę żadnego negatywnego wpływu
pisanych przeze mnie artykułów na program, wyrażane opinie czy jedność PSKite, wręcz przeciwnie, jest wspólny wróg , latwiej sie mobilizować. Nie wiem na jakim
forum członek Komisji Rewizyjnej ma działać jak nie na publicznym. Czy dostęp do forum PSKite, sprawozdań z prac Zarządu , wniosków, opinii pokontrolnych jest
formalnie w jakikolwiek sposób ograniczony. Nie , wiec gdzie zaczyna się forum publiczne, a gdzie się kończy. Dochowuję wszystkich standardów zapisanych w
regulaminie , jeśli nie to poproszę o przykłady. Który z członków PSKite, Marka , Adama i Japy i mnie wypowiada sie broniąc stanowiska PSKite w wielu sprawach
poruszanych przez czytelnikow.
6. Moi najwięksi oponenci gloryfikują moja osobę pisząc wielokrotnie i z pewnością, o ogromnym wpływie i sile napisanego przeze mnie artykułu na kitowe srodowisko
i przyszlość. To miłe. Tak sobie myślę , że może rzeczywiście powinienem zostać Prezesem albo lepiej Nad-Prezesem PSKite, całego KF albo może nawet Prezesem
wszystkich Polaków. :lol: Tak więc skoro jesteś dla przykładu cienkim dystrybutorem sprzetu kitowego, przesyłaj do mnie zamówienie na artykuł, wpłacaj kaske na
moje konto, ja piszę artykulik, że wszystko jest cacy i sprzedaż Twoich knotów rośnie.
7. Sporo tutaj uwag o czytaniu ze zrozumieniem. Polecam więc po raz kolejny przeczytanie mojego artykułu w części zawierajcej treść poniżej tytułu. Wtedy okaże się, że
wiekszość polemik jest nie na temat , a to oznacza, że do matury daleka droga.
8. Dla tych co nie mieli dość siły aby przeczytac cały napisany przeze mnie artykuł i odpowiedzi czytelników; Gloryfikowałem w nim FORDA- osobne podziekowanie,
skrytykowałem działania Organizatora- wykazując im bezdusznośc i brak szacunku do Zawodników, dziobnałem widelcem Zawodników szczególnie tych troszke ode mnie
młodszych za brak zaangażowania i pomoc kolegom startującym w zwodach i pracownikom Organizatora , którzy w sporadycznej sytuacji tej pomocy potrzebowali,
dziobnąłem, ale wykałaczką PSKite za brak reakcji sprawach, za które wg zapewnień wcześniej złozonych odpowiada - zreszta wcześniej o tym informując i proszac o
interwencje. Namawiałem do bojkotu planowanej operacji Organizatora w Wawie.
9. Wiem,że na nasze szczęście w Fordzie pracują głową. Mój artykuł jest dla Nich tylko dodatkową reklamą i wykorzystają jego treści dla budowania lepszej przyszłości.
Bo czy ktoś pamięta, że zawody kobiet i juniorów odbyły sie tylko dlatego, że ja w tej sprawie brutalnie interweniowałem. Ważne, że są . Wtedy spory były nie mniej
emocjonujące.
10. Zapomniałem.

jacekdaktera
Posty: 542
Rejestracja: 17 sty 2005, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 30 razy
 
Post06 wrz 2011, 21:48

Marku, o czym Ty piszesz. Nic nie rozumiem.
Czy możesz mi napisać, jako specjalista od regulaminów, bo za takiego cie szczerze uważam , jaką karę powinien dostać zawodnik za pływanie w strefie zawodów w ramach własnego treningu, podczas odbywających sie własnie hitów. Takie pytanie postawię również na KF i PSKite.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post06 wrz 2011, 23:54

miałem tego nie pisać - a właściwie raz już napisałem lecz nie kliknąłem wyślij - ale ostatnie posty BraCuru upewniły mnie że jednak powinienem...

po pierwsze - oczywiście pretensje dotyczące ostatniego cyklu zawodów nie powinny być kierowane w stronę Forda czy PSkite lecz Organizatora, którym jest jak się nie mylę pewna firma eventowa z Warszawy (i tak swoje zarzuty skierował Jacek). Bo to Organizator wymyśla wyjazdy z gwiazdkami na Fuertę, to on odpowiada za niedociągniecia na zawodach i to on w końcu powinien rozliczyć się z kasy na nagrody... Może po prostu Organizator ma gdzieś zawodników, nie obchodzi go promocja i rozwój kite'a a jedyne co ma na celu to wyprodukować event za pieniądze Forda, przy okazji najbardziej dbając o swój interes...

po drugie - czytając te wszystkie posty mam wrażenie, że nadchodzi czas by zmienić nazwę PSkite na PSrace... i żeby nikt mnie źle nie zrozumiał, ja bardzo się cieszę, że race się tak rozwija. To super, że jest kolejna dyscyplina, która ubarwia zawody i pozwala by wogóle coś się na nich działo gdy wieje 9knts... i czuję wielką radość gdy Polacy zajmują wysokie miejsca w race na PKRA w Niemczech - na pewno nie mniejszą od tej z wyników naszych dziewczyn we freestyle. Ale jeżeli zakłada się ogólnopolskie stowarzyszenie Kite to jego władze muszą dbać o rozwój i promocję zarówno freestyle jak i race. Niezależnie od swoich osobistych preferencji. I jeżeli zaczynają się kłopoty z frekfencją we freestyle to należy pracować nad tym by tak się nie działo a nie pisać o upadku freestyle i erze race'u...

i na koniec nie mogę się nie odnieść do bzdur o tym, że To forum to bełkot, bzdury i pomyje a Tamto jest fachowe i merytoryczne... no chyba, że fachowe jest oczernianie Janka Fuu1 i podważanie pokonania przez niego Bałtyku.

Lachon
Posty: 853
Rejestracja: 25 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: wuwuwa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 wrz 2011, 00:02

1. nie zyjemy w kraju , w ktorym mamy stale wiatry
2. nie mamy za&*^&^*(stego swellu
3. ludzie sie nie jaraja wakestylem na kajcie (sam doswiadczylem)
4. jezeli wszyscy jestescie tacy swietni do okola to proponuje wam samemu objąć funkcje jakie obejmuje Marek i cala reszta.
5. STUKNIJCIE SIE W KONCU W GLOWE BO ONI TO ROBIA Z WLASNEJ INICJATYWY I GDYBY NIE ONI TO NAWET TEN REJS (KTOREGO OSOBISCIE NIE CIERPIE)
W POLSCE BY NIE ISTNIAL
6. wychodzi wlasnie wasza polska mentalnosc - nic nie dajemy ,a chcemy euro, najlepsza reprezentacje polski i jeszcze moze najlepiej zeby caly PSKITE nam latawce dmuchal ? ludzie OTRZEZWIENIA i jezeli wam to nie pasuje to daje dobra rade- napiszcie podanie do forda, badz do innych organizatorow I WTEDY SIE WYPOWIADAJCIE I KRYTYKUJCIE. Jestescie denerwujacy i mam juz dosc pisania w obronie czegos, a mianowicie KOGOS kto poswieca prawie swoj caly prywatny czas na to PSKITE,a wy mu tylko (przepraszam za kolokwializm) dupsko jezdzicie.

Awatar użytkownika
Krzysztof-L
Posty: 1061
Rejestracja: 23 lip 2009, 20:17
Deska: NHP
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Wisła Wielka
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 37 razy
 
Post07 wrz 2011, 00:34

Czy to aż tak ważne co mamy pod nogami?
Ważniejsze, że nad głowami wszyscy mamy kity!
Nie potępiajmy krytyki ale też szanujmy tych, którzy promują naszą pasję.
Mam nadzieję, że ta wojna domowa wyjdzie nam wszystkim na dobre. :thumbsup:

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 wrz 2011, 09:37

Offtopów się porobiło...

Poziom forum - nie sadzę by on się znacząco różnił od tego w przeszłości "za króla Sasa to były czasy...". Natomiast więcej jest teraz czepialstwa się, chamskich komentów i braku zajawy. Stąd cała grupa ludzi która czyta KF ale nigdy się nie wypowie, bo nie widzi w tym celu. Anyway, to userzy forum budują to co tu jest i pretensje można mieć do siebie. Osobiście mam coraz mniej chęci rozmawiać tutaj z tego poziomu agresji i docinek. Coraz bardziej mnie to męczy i nudzi.

Filmy, relacje, zajawki - a jak mają się pojawiać, skoro gdy coś się pojawi, zaraz jest deptane, krytykowane (filmy np. Lachona, Juniora). Prosta sprawa, takich filmów, relacji jest multum, ale niekoniecznie są czy będą się pojawiać na KF.pl Odpowiedz - wyżej. Z chęcią bym sobie je obejrzał, przeczytał, pewnie wiele osób z tego forum też. Ale zapomnijmy o tym, ich już tutaj nie będzie (tych zajawek). Prywatnie też raczej wątpię czy będę chciał coś tu umieszczać z wyjazdu z Brasil, Egiptu czy innych miejscówek.

100 pln za składkę, 2 forum - jeśli ktoś chce narzekać, czepiać się - niech zapłaci 100 pln, podziała, poudziela się. I wtedy oceni czy jest tak prosto i łatwo. Jeśli ma ambicje, niech sobie zostanie członkiem stowarzyszenia. Lub zrobi przewrót pałacowy i zostanie mściwie panującym PREZESEM. Poświęci swój prywatny czas, w ilościach dużych a nie doraźnie z doskoku. 100 pln, normalnie majątek świata przez który się zbiednieje. Więcej na wachę wydaje się w 1 stronę w drodze na Hel pewnie lub żarcie w Tawernie... pewnie że na lans kasa jest, ale by coś zrobić dla kite, już niekoniecznie.

PSK - prywatnie mogę mieć zastrzeżenia i je wyraźnie mam, że są (też poza zawodami) inne cele statutowe, które też są ważne i są teraz na boku. Komu trzeba wspomniałem o swoim zdaniu (był na to czas i osoby - adresaci) i kiedy trzeba, co z tym się stanie i jakie są priorytety, później mogę sobie to ocenić. I ew. wypiąć się, jeśli zostanę totalnie zlany (jako członek PSK). Ale przynajmniej wyartykułowałem ta kwestię. Że PSK to nie tylko związek zawodowy zawodników i tworzenia regulaminów, a jest kwestia wychowania narybku, promocji czy też reprezentacji PL. Czas na krok do przodu.

Ja też się rozliczę (prywatnie), żeby nie było że dużo piszę a nic nie robię. W kwestii promo kite - kiedyś pisałem o filmach, był taki pomysł. Niestety sprawy prywatne, zdrowotne, czasowe nie pozwoliły mi na to. Ale, skoro była/jest inna możliwość promocji kite - w kwestii Janka /dodarcia do mediów/ jakaś robotę wykonałem i chyba wyszło lepiej niż filmy. Zainteresowani mogli to śledzić.

Wakestyle, race, freestyle, wave - przecież jest 1 kite, a wojenka robi się plemienna. Nudne to jest panowie i bez sensu! To już lepiej pozakładać wątki - np. rejs vs. freestyle i tam robić flame wars, nawalać się bejsbolami po głowach do woli. Kupić popcorn i siąść w fotelu, dla humoru pośmiać się z innych.

Race - skoro jest taki trend że coraz więcej się o nim mówi, promuje... czy to zmienia fakt ze każdy nadal pływa jak chce, gdzie chce i z kim chce?

Zawody - ??? Wszystko zmierza, nie tylko pewnie moim zdaniem, do tego by za 2-3 lata zostały zawody składkowe, na zajawę lub progno.
Jeśli się tak stanie, to tylko pogratulować braku patrzenia szerzej. I czy to się stanie przez kwestie promo (te które pisałem), czy przez kwestie sportowe, zawodnicze o których tu się pisze... nie będzie już o czym mówić. Gdzie się o tym będzie mówiło (na tym forum czy PSK), będzie kwestią wtórną.

Niedociągnięcia organizacyjne w zawodach - Jacek to barwnie opisał, jako takie powinny zostać ocenione i zmienione, by nie wypaczały sensu takich zawodów. FD traktuje kite i zawodników po prostu przedmiotowo. Jeśli to jest OK, ja nie będę przecież nic mówił. Już kiedyś pisałem np. o prawie do wizerunku, regulaminie zawodów. I takie podejście sponsora jest dla mnie rabunkowe i krótkowzroczne.

Jeśli ten watek ma służyć czemuś produktywnemu, to może warto wrócić do meritum? Albo postawić krzyżyk, jeśli chodzi o nawalanie się maczugami.
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2011, 10:58 przez zaq, łącznie zmieniany 4 razy.

darkowic
Posty: 401
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 wrz 2011, 10:34

Dokładnie powrót do meritum
Ja także myślę, że wystąpienie Jacka ( a raczej jego monolog - gdyż większość postów nie jest związana z tematem) może wyjdzie nam na dobre.

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie co „JA” zrobiłem przez ten rok „dla kajta”. Może pojechałem na zawodowy w charakterze zawodnika, a może kibica? Może zapoznałem się z prawem drogi, a może wytłumaczyłem jego zasady młodszemu koledze?
Może napisałem na forum ciekawą relacje? Może, może, może ….

Powstało PSkite (a raczej nadal rodzi się w bólach), które poddawane jest coraz większej krytyce. Jest to nieliczna organizacja, która chce coś poprawić i stworzyć. Była już o tym mowa wielokrotnie - chcecie działać zapraszam – należy mieć na uwadze, iż z założenia PSkite miała być stowarzyszeniem pomagającym zawodnikom – więc i dyskusje są na poziomie trochę innym niż na forum. PSkite to nie race i z tego co pamiętam to pula nagród w fordzie to 60% do 40 % na rzecz freestyle. Inną kwesta jest że race czy się to komuś podoba czy nie ciągnie całe zawody. Jestem dumny z chłopaków-polaków! Dziewczyny freestyle też pięknie wygrywają.

Wracając do tematu.
Ad.1 – regulamin – pojawił się późno – fakt niezaprzeczalny- myślę że w 2012 takiej wpadki nie będzie
Ad 2 – brak aktualnych rankingów – to żenada. Na plus iż organizator wprowadził relacje na facebooku – brawo Milo – działaj chłopie
Ad. 3 - dyplom kwestia gustu, ale jeśli to jest PP lub MP, a nie zawody podwórkowe – warto się trochę przyłożyć (daty, podpisy)
Ad.4 – nagrody dla zawodników – z tego co wiem, to zawodnicy po nagrody powinni się zgłaszać – może w tym tkwi problem i trzeba brać przy zapisach numery kont bankowych żeby sprawnie je wypłacać. Jest regulamin – każdy zawodnik może sprawdzić, co mu się należało. Chociaż wyliczyć te współczynnki jest bardzo bardzo trudno
Ad. 5 – start o 6 rano to wyzwanie zarówno dla organizatora jak i zawodników, ale jeśli regulamin dopuszcza taką godzinę to organizator powinien być gotowy
Ad.6 – kolejna kwestia jak ważny jest regulamin i jego przestrzeganie – ale nie wszystko przepis ureguluje - nie widziałem sytuacji mam nadzieje że się sprawę wyjaśni
Ad.7 – rozdanie nagród - tu już wszyscy się przyznali do wpadki
Ad.8 – punktacja – nie jest zła, powiązana jest z pulą nagród. Organizator tylko nie pomyślał zawczasu i wprowadził wprost do punktacji zawody Hestii – co mogło powywracać wszystko do góry nogami. Jeśli w przyszłym roku planowane są w Polsce zawody na skale światową z duża pulą nagród należy to inaczej rozwiązać.
Ad.9 – Jacek jeśli jest mowa o tym co razem widzieliśmy to nie był album zawodów tylko prywatny materiał dla Forda.
Ad. 10 – Sprawa bezdyskusyjna – bezpieczeństwo powinno być zapewniona, ale jak wiemy nawet na wielkich zawodach europejskich cienko z tym było
Ad. 11 – PSkite to oddzielny temat, a jego prestiż trzeba systematycznie budować. Może ten post spowoduje iż kolejne osoby zaangażują się w stowarzyszenie.
Ad. 12 – nie da się narzucać ludziom wzorów zachowania, szczególni młodym. Ciesz się z tego co mamy – patrz przykład Błażeja. Z tym pomaganiem to trochę racji masz. W Chałupach zawodnicy samodzielnie lądowali sobie latawce w przerwach między wyścigami, na plaży o szerokości kilku metrów gdzie latawce leżały jeden obok drugiego jak parawany na plaży w środku sezonu. Sam obserwował ich kunszt takiego lądowania a następnie startowania przy 8 knt. Późnij zacząłem pomagać lądować i startować.
Ad. 13 – Nie przesadzajmy – zawodnicy przyjeżdżają, brak rozegrania zwodów we freestylu to było chyba po 800 zł dla 8 zawodników – widziałeś ich miny zdziwienia ale i zadowolenia na pierwszych zawodach. Budujmy przyszłość poprzez dyskusję, ale miejmy tez świadomość że bez kasy sponsorów jest ciężko. Ja jestem także za tym, aby PSkite zorganizowało także jedną edycję zwodów,
Ad. 14 – Błażej naprawdę zasługuje na określenie Mistrz, ale tu także należy podkreślić pracę Tomka Janiaka, który stracił trochę przez punktację zawodów Hestii i stracił szanse o walkę o tytuł. Generalnie obaj są europejską czołówką i czekam na ich rywalizację w przyszłym sezonie.

Największe zastrzeżenia pojawiają się do organizatora. Jacka wystąpienie było bardzo płomienne, zawierało przejaskrawienia, i koncentrowało się na niedociągnięciach - ale takie miało być - KRYTYCZNE, co myślę nie zmienia faktu, że Jacek również mógłby napisać wiele dobrego o tej edycji zawodów.
Miejmy nadzieję, ze za rok będzie lepiej, a wskazane niedociągnięcia naprawione. Pamiętajmy tylko że IDEAŁU nie ma i nie będzie.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

cron