Moja krytyczna ocena krajowych zawodów

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post22 wrz 2011, 15:17

Nawet jeśli by tak było (w co wątpię), to jednak z jakiegoś powodu nie ma już zawodów żywca, a kajt nie zyskuje nowych sponsorów. Może piszesz o jedynej osobie w Polsce, która rzeczywiście ma to gdzieś. Może nawet tak debilne posty pomagają w rozwoju naszego sportu? Może w ogóle zacznijmy w relacjach zawodów wrzucać linki do wątków o śmierci kitesurferów i kobietach w ciąży w Rewie? Myślę, że powinieneś zająć się tym na stałe, bo jak na razie super Ci to wychodzi. Już czekam na kolejny bzdurny wątek z oceną MP wave. O ile pierwszy post w tym wątku przedstawiał jakieś fakty i zmuszał do myślenia, to teraz po prostu śmiać mi się chcę jak czytam o hakerach, rączkach pod poduszką i budowaniu autorytetu. Chyba jeszcze czegoś tak głupiego nie widziałem na tym forum...
Rzeczywiście z Tobą to się walczy jak z komuną.
Nie mam już słów- co Ty chcesz osiągnąć człowieku?

jacekdaktera
Posty: 542
Rejestracja: 17 sty 2005, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 30 razy
 
Post22 wrz 2011, 17:25

Czas na zakończenie tego wątku. Młodzież wkracza do akcji i będzie teraz nas uczyć jak należy walczyć z komuną.
Mareczku , ukończyłeś nie dawno 18 lat i masz prawo głosu. Ja też, stąd piszę. Takie mam prawo. Nawet jak tego nie akceptujesz. Napisałem kiedyś dedykacje dla mojego syna. Jej fragment jeśli pozwolisz zadedykuje Tobie.
" Bycie Mistrze to wyzwanie...." , oraz drugi zasłyszany nie dwno:
Krytyk Twoich tez nie jest Twoim wrogiem, jest tyko twoim towarzyszem w celu poznania prawdy.

Do rzeczy. Dziekuję wszystkim, którzy poświęcili czas na czytanie i odpowiedzi. Wszystkim bez wyjątku nawet tym co nie przebierając w slowch zajmowali sie głównie próbą upokarzania mnie. Wnioski z tego artykułu i udzielanych odpowiedzi sa oczywiście rózne i każdy wyciąga je samodzielnie.
Trudno jest polemizować ze wszystkimi. Trudno też na sporą ich ilość odpowiadać ograniczając retorykę odpowiedzi tak, który w jakikolwiek sposób nie pomniejszałby czyiś racji wykazując tym samym ich brak.Trudno też mi brutalizować swoje odpowiedzi, nadając im charakter chamstwa i prostactwa. Nie tak mnie rodzice chowali , a w mojej szkole tego nie uczyli. Trochę diabelstwa się wdarło ale to juz koniec.

1.Temat najważniejszy. Niezmiernie smuci mnie fakt, że w zasadzie nikt poza mną nie pokusił się o obronę Sponsora zawodów przed fałszywymi insynuacjami i próbami czynienia go odpowiedzialnym bezpośrednio za zaistniałą sytację. Oceniam to jako skandal. FORD nie był oganizatorem imprezy.Może to przerasta percepcję niektórych kf ale to prawda. Napiszę to jeszcze raz .
FORD jest w zasadzie jedynym promotorem polskiego sportowego kitesurfingu od wielu lat. Dzieki inicjatywie FORDA odbywają się w Polsce rokrocznie zawody pozwalające wyłonić najlepszych polskich zawodników występujących z sukcesami na międzynarodowych zawodach . Można postawić tezę, że FORD rozpalił emocje i nadzieję i wielu z nas kształtował pozytywnie przez wiele lat . FODR-owi należy sie podziękowanie .Od każdego z nas i wszystkich z osobna..
2.Nie dziwi mnie krytyka pod moim adresem. To przeciez takie proste. Moją rodzinę , dzieci, teściową jak ktoś zna, lepiej pozostawić w spokoju. Brzydko to świadczy o piszących, ale skąd oni to mogą wiedzieć. W końcu 2 klasy i korytarz to w pewnych środowiskach i tak wiele.
3.Jeśli Ktoś pisze do mnie prywatne listy, odpowiadam prywatnie. Jęsli to odpowiedz znajduje się póżniej w kontekście na KF to przestaję szanować te osoby. Piszcie sobie do kogoś innego.
4.Swojego Artykułu nie napisałem na PSKite celowo. Są tacy, którzy wiedza lepiej niż ja dlaczego. Podziwiam za to i chętnie poznałbym tą wiedzę.
5. Dziękuję Świstakowi , Darkowi, ich poziom dyskusji jest mi bliski.
6.Szczególnie chciałbym podziękować Markowi Rowińskiemu. Miedzy nami jest dużo rozbieżności , zaczynając od sposobu patrzenia na rzeczywistość , a na werbalnym przedstawianiu swoich racji kończąc. Często powoduje to ból, ale przecież nikt mi nie obiecywał, że pisząc ten artykuł mogę liczyć tylko na miłe słowa. Durniem byłbym jednak gdybym nie zauważył jego intencji i zaangażowania.
Także jeszcze raz. Marku Rowiński . Szacun.
7.Próbowałem skanalizować ten wątek tak aby ograniczał się tylko do przedstawionych przeze mnie punktów. Generalnie się to nie udało. Ale to może i dobrze. Do głosu doszli kf którzy wypowiadali się między innymi na tematy reklamy , sponsoringu, organizowania imprez itp. To ogromna wiedza i potencjał tkwiący w osobach , którym kite jest bliski. W perspektywie oznacz to realną mozliwośc sięgnięcia do ich wiedzy i pomysłów. Dla mnie to odpowiedz na to , że jednak warto było zaryzykować pisząc ten artykuł . Że knuty misternie plan pomału udaje się zrealizować.
Informuję o zamiarze utworzenia nowego wątku z zaproszeniem dotychczasowych dyskutantów i czytelnikow do współpracy, Celem jest sprecyzowanie oczekiwań dotyczących przyszłych zawodów .
Może uda się to podzielić na grupy dyskusyjne skupione wokół określonych tematów. Absolutnie nie jest to forma pomniejszania czyjegoś autorytetu. Zamiast bić pianę który kite ma lepszy dół może lepiej podzielić się swoimi pomysłami na bardziej szlachetny temat. Kto to wykorzysta i kiedy to już inny temat.
7. PSKite. Zgłosiłem rezygnację z funkcji członka Komisji Rewizyjnej z uzasadnieniem na stronie PSKite. Dla informacji Tych , którym nie będzie się chciało tam zajrzeć . Zdecydowanie popieram ideę tworzenia PSKite i o jak najsilniejsza jej pozycję będę zabiegał.
Dziękuję i pozdrawiam. Jacek Daktera

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post22 wrz 2011, 22:27

Świetnie!
Nie ma to jak zakończyć wątek podziękowaniami, ciepłym słowem i przypomnieniem, że jestem tylko jakimś dzieciakiem, które pluje się o rzeczy najwyraźniej przerastające jego głowę. Można się było tego spodziewać...
Dziękuję za mądre cytaty, które g**** mają do rzeczy.
Podsumowujesz ten wątek jakby wszystkie głosy przeciw to tylko podła próba upokorzenia Ciebie i Twoich "wspaniałych" przemyśleń.
Nikomu w tym wątku nie chodziło o obronę sponsora- to byłby offtop! Za to mnóstwo osób rozumiejących implikacje Twojego postu stwierdziło, że działasz na straty dla polskiego kajta. Żonglujesz sprytnie faktami, ale jak dla mnie nie powinieneś mieć najmniejszego wpływu na to, co się dzieje, bo robisz tu tylko jeden wielki burdel. Każdy, kto w tym roku był na zawodach widział, że nie wszystko było ok, ale nikt z tego nie robił od razu afery, która może doprowadzić do zrujnowaniu zawodów w Polsce. Z drugiej strony piszesz w swoim błyskotliwym zakończeniu, że: "Niezmiernie smuci mnie fakt, że w zasadzie nikt poza mną nie pokusił się o obronę Sponsora zawodów przed fałszywymi insynuacjami i próbami czynienia go odpowiedzialnym bezpośrednio za zaistniałą sytację. Oceniam to jako skandal."
Chciałeś wykreować się na dobrego papę smurfa kończąc ten wątek w takim stylu? Liczysz, że ludzie z forum stwierdzą: "O ten koleś dobrze pisze!"?

Jak dla mnie była to zagrywka na dość niskim poziomie, ale chyba jedyna jaka Ci została po dowaleniu czegoś tak głupiego. Nie chcę upokarzać Ciebie, ale Twój chory sposób myślenia.
Może odpowiesz mi na to jak Niebrzydkiemu? Wtedy to już w ogóle bym się uśmiał...

Awatar użytkownika
bola
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2010, 20:52
Deska: Tyrant
Latawiec: RPM
Lokalizacja: East Coast
 
Post22 wrz 2011, 22:57

TrueKejner :hand:
Mistrzuniu chociażby z powodu dość dużej różnicy wieku polecam zapoznać się z definicją słowa "szacunek"
Rozumiem że hormony rozsadzaja ,słońce Brazyli i napięta klata ,wyniki tricki itd
Czasem lepiej wsadzic kij w mrowisko niż poklepywac sie po plecach i udawać że było "prawie " wszystko dopracowane.
Na tej planecie są różne osobowości , Jedni sa perfekcjonistami inni lubia chlew jeszcze inni trzymać Red bulla w napiętej dłoni
Nie byłem nigdy na zawodach raczej się nie wybiore ze względu na śmieszny poziom ktory reprezentuje i nie odnosze sie do wypowiadanych argumentów, ale nie podoba mi się bardzo ton wypowiedzi
Mój 8 letni synek brak szacunku lub zbyt lużno opuszczone gacie kwituje podając ręke napiętemu adwersarzowi mówiąc " żal mi ciebie jest "
A ja dopowiem od siebie "Spiety , rozepnij się troche "

Pozdrawiam , życze wyników i mniej spinki

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 wrz 2011, 23:47

Ej bo sie już guziki prują :)

Ależ wodzu co wódz?

To ja przepraszam.


ps.
"Orient-men: Drodzy czytelnicy! W ramach pracy naukowej, której się aktualnie poświęcam, przeprowadzę za chwilę ankietę na temat: „Człowiek i środowisko”, wśród ludzi mieszkających w takich samych warunkach i z zainteresowaniem wysłuchamy, co mają oni do powiedzenia na ten temat. Czy odpowiada panu środowisko, w jakim pan przebywa?
Więzień: Najbardziej tu odczuwam brak kina i teatru. To prawdziwa pustynia kulturalna.
Orient-men: A panowie, dlaczego likwidujecie tak potrzebny punkt usługowy?
Fryzjer: Co za pytanie! Brak wody fryzjerskiej zmusza nas do opuszczenia tego miejsca raz na zawsze.
Orient-men: Pan jako zegarmistrz podziela tę opinie?
Zegarmistrz z klepsydrami: To prawdziwy raj dla zegarmistrza! Myślę nawet o otworzeniu własnej fabryki zegarków.
Orient-men: A co na to hydraulik?
Hudraulik: Nawodnienie tego terenu jest tylko kwestią czasu.
Orient-men: Pan jest tu ogrodnikiem?
Ogrodnik: Nie wiem, co mówią inni, ale to prawdziwa oaza, proszę pana.
Orient-men: Kapitanie, co pan powie na ten temat?
Kapitan: To morze piasku jest fantastyczne!
Orient-men: Senior torreador, dawno nie występował pan na arenie...
Torreador: Z piachu szpady nie ukręcę.
Orient-men: O, widzę że jest gospodyni tego terenu.
Gospodyni: Ale tylko do pierwszego. Ciągle się tu ktoś kręci, patrz pan, ile piachu mi nanieśli...
Orient-men: Dzień dobry panie prestigitatorze! Czy zechce pan mi powiedzieć...
Prestigitator: To jakaś pomyłka! Jestem fata morgana. "
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2011, 23:55 przez Smokie, łącznie zmieniany 1 raz.

Andrzej Fikus
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2011, 23:24
 
Post22 wrz 2011, 23:50

Truekejner
Dzieciakiem to jestes ty i wyglada na to, że marne szanse na dorośniecie. Zostan przy ogladaniu smurfów. Za pouczanie dorosłych i mądrzejszych się nie bierz. Jeśli znajdziesz definicję "szacunek" to poczytaj. Nie jesteś w stanie upokorzyć, jeszcze nie dorosłeś. Pływaj i baw sie dobrze, publikuj filmiki tylko zamilcz.

Lachon
Posty: 853
Rejestracja: 25 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: wuwuwa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 wrz 2011, 00:10

Andrzej Fikus pisze:Truekejner
Dzieciakiem to jestes ty i wyglada na to, że marne szanse na dorośniecie. Zostan przy ogladaniu smurfów. Za pouczanie dorosłych i mądrzejszych się nie bierz. Jeśli znajdziesz definicję "szacunek" to poczytaj. Nie jesteś w stanie upokorzyć, jeszcze nie dorosłeś. Pływaj i baw sie dobrze, publikuj filmiki tylko zamilcz.


Wiesz co to raczej Ty zamilcz bo w calości rozumiem Marka i myśle, że normalne jest to, że mogły mu puścić nerwy. Jego ojciec zaangażował się w rozwój kajta jak prawie żadna inna osoba w PL. Plus jak człowiek poświeca sie dla tego sportu tak jak Marek JR to nie dziw się, że ma dosyć takich postów. Ja tez patrze już na ten temat z obrzydzeniem.

Smurfy? Pokaż swoim dzieciakom bo wątpie, żeby one umiały pogodzić tak życie szkolno-osobiste z pływającym jak niektórzy tutaj. + nie znam Cie, nie wiem ile masz lat, ale tutaj raczej nie chodzi o upokorzenie tylko o dobre podsumowanie Marka i to co każdy chciał na tym forum (w tym dokładnym temacie ) powiedzieć, tylko się powstrzymywali.


Chcialem sie powstrzymać od tego komentarza, ale prawda jest taka, ze gdyby Tomek był nr.1w tym roku na fordzie - to ten temat nigdy by nie powstał.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post23 wrz 2011, 08:28

Andrzej Fikus pisze:Truekejner
Dzieciakiem to jestes ty i wyglada na to, że marne szanse na dorośniecie. Zostan przy ogladaniu smurfów. Za pouczanie dorosłych i mądrzejszych się nie bierz. Jeśli znajdziesz definicję "szacunek" to poczytaj. Nie jesteś w stanie upokorzyć, jeszcze nie dorosłeś. Pływaj i baw sie dobrze, publikuj filmiki tylko zamilcz.


Abstrahujac od tematu, gdzie jest napisane ze starszy jest madrzejszy ?
W przypadku wielu sportow w tym i kitesurfing'u to dziala tak jakby odwrotnie ;-)
Wystarczy popatrzec na spotach kto robi prawdziwy zamet na wodzie,
a jak widac i po za nia.

Pozdro...

el_kopyto
Posty: 75
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:09
Latawiec: wainman
Lokalizacja: Szczecin
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post23 wrz 2011, 13:01

Nie rozumiem jak tak brutalną postawę mogą zabierać osoby w ogóle nie będące na zwodach - Pan Jacek i Marek byli więc się mogąc sprzeczać - a ci co nie byli no nie wiem - ale wypisywanie gorzkich żali i szukanie uznania osób które co najwięcej przeczytały relacje lub nie to nic innego jak trollowanie!

Andrzej Fikus
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2011, 23:24
 
Post23 wrz 2011, 14:53

mary.dk pisze:
Andrzej Fikus pisze:Truekejner
Dzieciakiem to jestes ty i wyglada na to, że marne szanse na dorośniecie. Zostan przy ogladaniu smurfów. Za pouczanie dorosłych i mądrzejszych się nie bierz. Jeśli znajdziesz definicję "szacunek" to poczytaj. Nie jesteś w stanie upokorzyć, jeszcze nie dorosłeś. Pływaj i baw sie dobrze, publikuj filmiki tylko zamilcz.


Abstrahujac od tematu, gdzie jest napisane ze starszy jest madrzejszy ?
W przypadku wielu sportow w tym i kitesurfing'u to dziala tak jakby odwrotnie ;-)
Wystarczy popatrzec na spotach kto robi prawdziwy zamet na wodzie,
a jak widac i po za nia.

Pozdro...


Hmmm tez tak uważałem, ale czytając wypowiedzi młodych gniewnych szczerze zaczynam wątpić. Jeśli są madrzejsi to swą mądrośc ukrywają głeboko pod mało kulturalnym językiem i personalnymi przytykami. Trudno sie połapać, że z kimś inteligentnym ma się do czynienia :)
Super, mega, czysto odpłynięte skoki świadczą o super, mega umiejętnościach fizycznych, swietnej sprawności, dają satysfakcję, pierwsze zasłużone miejsca i tyle. Nie przekładają się na kulturę. Młodzi na wodzie górą ale to nie daje im prawa do obrażania innych. Czasami lepiej się nie odzywać.
Generalnie - wątek znosił sie na merytoryczny a kończy sie pyskówką, w którą i ja dałem sie wkręcić, niestety.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post23 wrz 2011, 20:09

el_kopyto pisze:Nie rozumiem jak tak brutalną postawę mogą zabierać osoby w ogóle nie będące na zwodach - Pan Jacek i Marek byli więc się mogąc sprzeczać - a ci co nie byli no nie wiem - ale wypisywanie gorzkich żali i szukanie uznania osób które co najwięcej przeczytały relacje lub nie to nic innego jak trollowanie!


Czytaj ze zrozumieniem prosze ;-)
Wyraznie napisalem "abstrahujac od tematu",
na temat zawodow sie nie wypowiadam.

Pozdro...

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 wrz 2011, 20:21

el_kopyto pisze:Nie rozumiem jak tak brutalną postawę mogą zabierać osoby w ogóle nie będące na zwodach - Pan Jacek i Marek byli więc się mogąc sprzeczać - a ci co nie byli no nie wiem - ale wypisywanie gorzkich żali i szukanie uznania osób które co najwięcej przeczytały relacje lub nie to nic innego jak trollowanie!

Czy mogę podpisać sie pod tym dwoma ręcyma? :clap:

Andrzej Fikus pisze: Czasami lepiej się nie odzywać.

Czasami lepiej tak właśnie zrobić. Jednakże jak Lachon pisze, Juniorowi puściły hamulce i napisał szczerze to co większość zawodników myśli tylko boi się tutaj występować.
Mój syn nie ma w zwyczaju obrażać kogokolwiek, wie co znaczy szacunek do starszych i każdy kto go choć odrobinę zna, może to tutaj potwierdzić.

Niestety opinie na forum wydawane są przez osoby, które nie znają tematu ani osób zaangażowanych a swoje "mądre" wywody opierają jedynie na podstawie jednego postu, jednego zdania.

Generalnie - wątek znosił sie na merytoryczny a kończy sie pyskówką, w którą i ja dałem sie wkręcić, niestety.

Witam na kiteforum.pl :wink:

Awatar użytkownika
obojetny1
Posty: 44
Rejestracja: 01 sie 2011, 20:53
Deska: Nobile Shinn
Latawiec: SkyT Windbliss
 
Post23 wrz 2011, 20:24

Nie no wybaczcie ze się tez odezwe nie na temat ale juz nie moge... przeczytajcie jeszcze raz temat to pogrubione na samej gorze. Gościu (zreszta calkiem demokratycznie) wypowiedział się na temat jaki chciał i tyle. pierwszy post przeczytałem drugi i trzeci etc..., ale reszta stron z wypowiedziami jest na temat zakładającego watek a nie NA TEMAT!
Naprawde szczerze załuje ze zmarnowałem tyle czasu na czytanie tego...


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości