pozdrowionka dla wszystkich kite'arzy

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
showman
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2003, 20:38
Lokalizacja: Tarnów / Hoofddorp
Kontaktowanie:
 
Post25 lip 2003, 20:40

:( jak narazie nie ma nas tu zbyt wielu ...mam nadzieję że się to zmieni :)jeśli ktoś chce pogawęrzyć o kit'e chętnie zapraszam .

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 lip 2003, 17:40

Może na początek fajnie by było się dowiedzieć kto na czym pływa?
Później zawsze wiadomo do kogo można zwrócić sie po konkretną poradę. :P

Ja pływam na deskach: Brunotti Demon of Darkness, Slingshot SX141, oraz latawcach Naish X2 10m2, X3 16m2. Ostatnio też zrobiłem sobie prostą deskę ze sklejki bez rockera, która rewelacyjnie sprawdza się przy słabym wietrze (niebawem napiszę recenzję).

Cały sierpień będę pewnie kajtował na Helu jak wiatr dopisze, bo na razie niestety się nie zapowiada :cry: :evil: .

Pozdrawiam,
Pablo

Awatar użytkownika
showman
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2003, 20:38
Lokalizacja: Tarnów / Hoofddorp
Kontaktowanie:
 
Post31 lip 2003, 20:54

Oj z pogodą to faktycznie jest nie najlepiej :( w bezwietrzny dzień to chyba plażówka sie cieszy powodzeniem !!!
Ale trzeba być optymistą i niestety grzecznie czekać na upragnione min. 4 bf.

Miło mi że kolega Pablo pływa na takiej samej desce jak ja ;).
trzeba przyznać że SLINGSHOT SX jest modelem kl. I
można zdławić na niej niezły wiatr !!!
W moim przypadku koniem pociągowym do tej dechy jest SLINGSHOT FUEL 15 - model 2003!!! (niezła z nich parka )Jestem bardzo wybrednym kajciarzem i przyznać się muszę , że w tym roku zmieniałem sprzęt juz trzy razy !!! Wcześniej pływałem na Wipica AIRBLAST , później na Naish'u
AERO II .Jednak SLINGSHOT choć jest droższy od konkurentów to wykonanie i właściwości są na 6-kę !!! :D Przy mojej wadze (62kg)
15 ciągnie w górę jak dźwig :lol: , a przy pływaniu jest bardzo stabilny i szybki. POLECAM :D

Ciekawe na czym pływają inni kajciarze i kajciarki !!!;) które może się tu zjawią

Pozdrawiam Paul74

Arek
Posty: 131
Rejestracja: 01 sie 2003, 19:34
Lokalizacja: Warszawa
 
Post01 sie 2003, 19:44

Czesć , witam wszyskich.
Ja pływam na desce Skywalker i latawcu Naish Aero 2 14.
Mój ulubiony spot to Rewa i tam można mnie najczęsciej spotkać,jednak z racji tego że mieszkam w Warszawie na jesieni będe pewnie trochę
pływał na Zalewie Zegrzynskim.
Jakie są Wasze ulubione spoty krajowe no i gdzie Was można najczęsciej spotkać?

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 sie 2003, 22:05

A porpos spotów to w zeszłym roku odkryłem dobry spot nad zalewem wiślanym. W sumie spot bardzo zbliżony do Helu (a w dodatku znacznie bliżej od Wawy). Po jednej stronie Bałtyk, a po drugiej zalew. Zalew jest dość płytki i ma maksimum 2-3 metry głębokości, a od strony Bałtyku jest dość szeroka plaża z ratownikami i co najważniejsze nie ma tych niebezpiecznych falochronów z drewnianych pali. Jak byłem w zeszłym roku w lipcu to wiało dość konkretnie, tak przeciętnie 5-6Bf, tyle że bardzo dziwnie bo od rana (6-7 rano) gdzieś tak do 14-15 a później siadało.

Fale na Bałtyku co prawda niestety dość cienkie (nawet przy 5-6Bf), może Hel zasłania? Pływać można przy praktycznie wszystkich kierunkach wiatru. Jedynym mankamentem jest fakt że od strony zalewu wiślanego jest dość słabe dojście do wody, i tylko pare dość wąskich piaszczystych plaż (Piaski, Krynica Morska), a reszta to trzciny :).

Poza tym pływam też nad Zalewem Zegrzyńskim, choć bardziej z musu niż wyboru, bo miejsce jest dość słabe pod względem kajta (zmienny wiatr i straszne szkwały). W dodatku nie ma praktycznie gdzie wystartować. Może trzeba by się zebrać i pogadać z kimś o zrobienu jakiegoś prawdziwego 'kite beach'?

Pozdrawiam,
Pablo

PS: A propos Aro, jak te deski Skywalkera się sprawdzają? Pisałem do nich mejla ale najwyraźniej adres nie działa. Widziałem na internecie że szejpy mają całkiem ok, tyle że jakaś dziwna ta krawędź?

Arek
Posty: 131
Rejestracja: 01 sie 2003, 19:34
Lokalizacja: Warszawa
 
Post02 sie 2003, 15:18

Trudno mi porównywac Skywalkera z innymi deskami bo to moja pierwsza decha.Ale jest naprawde ok.Przede wszystkim bardzo lekka,wygodne padsy i foot strapy ,a co do krawedzi to jest bardzo cienka i dlatego deseczka idzie super na wiatr .

Awatar użytkownika
Maslav
Posty: 976
Rejestracja: 02 sie 2003, 21:56
Lokalizacja: Łomianki Fabryczne
Kontaktowanie:
 
Post02 sie 2003, 21:59

[quote="Pablo"]
Poza tym pływam też nad Zalewem Zegrzyńskim, choć bardziej z musu niż wyboru, (...) Może trzeba by się zebrać i pogadać z kimś o zrobienu jakiegoś prawdziwego 'kite beach'?
[quote]

Zalew najlepiej sprawdza się zimą... (mam nadzieję że w tym roku też będzie taki lód).


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości