KRETA - CZY KTOś TAM PłYWAł Z KITEM ?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Greg_C
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2010, 23:36
Lokalizacja: Londek/Gliwice/Szczecin
 
Post10 wrz 2011, 11:51

march_in pisze:
niby tak ale widziales na maps google zdjecia z polnocnego wschodu wyspy? same skaly.

Nie jest tak zle, sa miejsca do startowania, jedyny problem to odleglosc od hoteli.http://www.panoramio.com/photo/14000146
Marek masz juz termin wylotu ?

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post10 wrz 2011, 14:12

Kod: Zaznacz cały

Tu masz jeden ekstra spot (ponoc jeden z lepszych na wyspie):

jestem ciekaw waszych relacji, jezeli tam pojedziecie.
info od znajomych ktorzy tam na ws plywaja od paru lat:
przy brzegu mega nierowny wiatr, plywanie w miare daleko od brzegu, przy side off shore,
no ale jakis powod jest ze jezdza tam regularnie, ale w lipcu/sierpniu

ja bylem tam jeden dzien jak nie wialo, spot jak spot, bez emocji

tapir
Posty: 30
Rejestracja: 09 sty 2007, 16:35
 
Post13 wrz 2011, 14:09

byłem na Krecie w zeszłym roku w połowie sierpnia. jak że wyjazd był rodzinny to mega dużo nie pływałem, ale:

O Elafonis można zapomnieć ludzi jak mrówków, chyba że pojedziesz tam na 6 rano, co uczyniłem ale nie popływałem, bo strzelił mi przetarty poprzedniego dnia kita. :evil:

najlepsze pływanie było w Falasarnie, zachodnio-północny kawałek wyspy. jest tam duża plaża dla turystów, a jakieś 500 m od tej plaży na południe pusta plaża, dużo miejsca do rozłożenia kita, wiatr wzdłuż brzegu, na 9 m przy moich 90kg, gruntu nie ma, i troszkę trzeba powalczyć bo na południowym końcu plaży trochę skałek, ale nawet jak Cię zwieje da radę wylądować,

jeszcze jakiś 1km dalej na południe od tej plaży jest mały port rybacki, mekka miejscowych windserferów, z klimatyczną knajpką gdzie można nieźle zjeść po pływanku

miłej zabawy

Awatar użytkownika
robinm
Posty: 1455
Rejestracja: 23 lut 2006, 21:15
Deska: Nobile, North
Latawiec: Nemesis, Bandit
Lokalizacja: Gliwice/Krk
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post13 wrz 2011, 22:49

Dzisiaj właśnie pływałem na Falasarnie. Plaża szeroka śliczna i czysta, woda ma kolor karaibski. Widokowo naprawdę pięknie.
Generalnie chyba środek wyspy można sobie darować - nie ten klimat, komercja, brudno i ceny z kosmosu.
Jak ktoś lubi klimat praso to zachód wyspy Kissamos i Falasarna - super. Podobno wschód też fajny ale nie byłem więc nie potwierdzę.
Pływał ktoś w okolicy laguny Balos? Nie wiem czy warto ładować się na prom, bo foty tego spotu niezłe, wiatr też powinien być super, ale ludzi pewnie w 3D....

Awatar użytkownika
robinm
Posty: 1455
Rejestracja: 23 lut 2006, 21:15
Deska: Nobile, North
Latawiec: Nemesis, Bandit
Lokalizacja: Gliwice/Krk
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post14 wrz 2011, 19:47

Dzisiaj morze libijskie i Plakias, wiatr jakiś termiczny z południa. Normalnie wieje tam podobno side z kierunków północnych na małe kity.
Obrazek

Awatar użytkownika
robinm
Posty: 1455
Rejestracja: 23 lut 2006, 21:15
Deska: Nobile, North
Latawiec: Nemesis, Bandit
Lokalizacja: Gliwice/Krk
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post15 wrz 2011, 20:36

Dzisiaj Amoudara pod Heraklionem. Wiatr jak z suszarki, woda miejscami chyba cieplejsza niż powietrze.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2011, 21:41 przez robinm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
robinm
Posty: 1455
Rejestracja: 23 lut 2006, 21:15
Deska: Nobile, North
Latawiec: Nemesis, Bandit
Lokalizacja: Gliwice/Krk
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post16 wrz 2011, 21:39

Dzisiaj Elafonisi - mega klimat i niezły wiatr
Obrazek
Mini Praso tylko bardziej "karaibskie".

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 wrz 2011, 23:09

fajnie wyglada

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 wrz 2011, 15:25

Robin Ty sadysto! :thumb:

damianvov
Posty: 98
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:57
Deska: Nobile NHP
Latawiec: TS, 50/50, Park
Lokalizacja: Lpool
Dostał piwko: 1 raz
 
Post20 wrz 2011, 15:43

szed pisze:Robin Ty sadysto! :thumb:

He he he :thumbsup:

Awatar użytkownika
robinm
Posty: 1455
Rejestracja: 23 lut 2006, 21:15
Deska: Nobile, North
Latawiec: Nemesis, Bandit
Lokalizacja: Gliwice/Krk
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post20 wrz 2011, 17:31

No wyluzuj już wróciłem w poniedziałek rano, więc już zapieprzam w pracy. Jak się ogarnę to napiszę parę słów.
W skrócie wiało 7/7 wiec nie jest tak źle z tą Krętą. W sierpniu dawno temu jak byłem to też wiało 14/14.

Awatar użytkownika
robinm
Posty: 1455
Rejestracja: 23 lut 2006, 21:15
Deska: Nobile, North
Latawiec: Nemesis, Bandit
Lokalizacja: Gliwice/Krk
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post22 wrz 2011, 18:19

No znalazłem chwilę, więc napiszę parę słów o Krecie. Wiało codziennie na 7 dni. Zabrałem 13 i 9m i jedną dechę bo nie liczyłem na wiatr.
Wyspa jest duża, prognozy meteo nie sprawdzają się i nie uwzględniają lokalnej termiki. Jak ciepło i słonecznie, a na windfinderze 10 węzłów to często można dodać 6 lub 10 w zależności od spotu i godziny.
Tym razem nastawiłem się na pływanie w części zachodniej wyspy, na wschodzie jest na prognozach mocniejszy wiatr, ale plaże
są małe, skaliste lub wiatr off poszarpany od lądu. Może następnym razem zweryfikuję te zeznania.
Obrazek
Zachód wyspy to plaża Falasarna
Nic dodać nic ująć.
Obrazek

Jak piszą i zeznają miejscowi w rozmowach mega miejsce na wava od listopada 3-4m równe walki.
Obrazek

Ja trafiłem na side i off, wiec fali nie było i wiatr był czasem poszarpany jak skręcał na off. Trochę jak na Sotavento na Fuercie.
Obrazek

Parę km przed Falasarnę jest miejscowość Kissamos. Za portem w kierunku na Balos jest kilka piaszczystych plaż na których jest
wzmocnienie termiczne i kierunek jest side-on jak na Falasandrze jest off.
Obrazek
Obrazek

Miejsce bardzo ładne i puste z greckim klimatem.
Obrazek

Na morzu libijskim odwiedziłem Plakias. Na meteo miał być side-off na trafiłem na wiatr z południa, więc luz pełen relaks i jazda do wieczora.
Obrazek
Obrazek
W drodze na Plakias jedzie się fajnym kanionem rzeki, która parę km dalej wpada do morza. Ujście porośnięte jest palmami (po pożarze)

Najdalej wysuniętym miejscem Krety jest półwysep Elafonisi.
Obrazek
Warto zaliczyć wycieczkę w to miejsce bo jest naprawdę, piękne. Ze względu na położenie wieje też tam nieźle. Jedyną wadę jest ilość ludzi,
która odwiedza to miejsce. W samej lagunie jest płytko i łażą turyści. Ale czego nie robi się dla lansu. ;-).
Obrazek
Fajnie pływanie jest na odpychu po południowej stronie, płaska woda, wysokie loty i równy wiatr.
Na północy też miło ale trzeba się wyhalsować za lagunę na pełne morze.
Ogólnie miejsce obowiązkowe do zaliczenia.
Obrazek
W przyszłym roku ma być szkółka ale jakoś tego nie widzę – skończy się zakazem kitowania pewnie, za dużo przerażonych turystów.

Miejscówką która może nie powala urodą tak jak Elafonisi czy inne spoty jest plaża pod Heraklionem - Ammoudara. Ma jednak ona poważną zaletę – dużo miejsca, piasek i równy wiatr. Jak nie ma prognozy, a jest ciepło i słonecznie to włączy się 4-5B po 12-13 na parę godzin.
Obrazek
Plaża jest dłuuuuga, jednak zaparasolkowaną na maksa. Miejsce gdzie na luzie wystartujemy kita to plaża w okolicy stadionu lub za Carrefour. Jak ktoś chce do hotelu to praktycznie parę m od spotu jest Neptuno Beach. Na pewno jest tam lepiej niż np. na północy Rodos.

Następnym razem to brałbym tylko przelot i samochód. Chciałbym popływać jeszcze na Balos, Pelaochorze, Tympaki może 2 dni na jakieś wysepce no i wschód wyspy, może jednak nie jest tam tak skaliście. Generalnie to trip na 2 tygodnie minimum.
Podsumowując na plażach mało kitów lub jesteśmy sami i stanowimy atrakcję plaży. Miejsce raczej nie do nauki kita, skałki, czasem odpych, ludzie itp.
Kreta tania nie jest paliwo już po 1,8E (wino 1,5l Resiny 2E :D ), hotele i usługi specyficzne, jednak jak olejemy komercję, leżaki, allinc i inne takie to może być naprawdę miło.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2011, 20:49 przez robinm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 wrz 2011, 18:35

Fajna relacja Robin. Jednak całkiem sympatycznie na tej Krecie. Ciekawie by było z wave'oweczkami tam pojechać w listopadzie..

Awatar użytkownika
robinm
Posty: 1455
Rejestracja: 23 lut 2006, 21:15
Deska: Nobile, North
Latawiec: Nemesis, Bandit
Lokalizacja: Gliwice/Krk
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post22 wrz 2011, 18:41

Oni od listopada do maja zbierają oliwki :D Nie ma czarterów.
Rozpoznaję temat bo taki mam zamiar. Samolot do Aten i prom nocny. Mam nadzieję, że samochód da się pożyczyć.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 wrz 2011, 18:43

robinm pisze:Oni od listopada do maja zbierają oliwki :D Nie ma czarterów.
Rozpoznaję temat bo taki mam zamiar. Samolot do Aten i prom nocny. Mam nadzieję, że samochód da się pożyczyć.

aaaa.. no tak, zapomniałem :wink:
Samolot Ateny i prom z Pireusu przerabiałem. Spoko, da się przeżyć


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron