Kurs Instruktora KITE - państwowy - zapisy !

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Cygański król
Posty: 592
Rejestracja: 29 wrz 2007, 09:42
Deska: Nobile
Latawiec: Naish Torche 09
Lokalizacja: Warszawa
 
Post27 sty 2008, 22:24

cyberdog1899 pisze:
Cygański król pisze:Heh, a to instruktor ponosi odpowiedzialnośc przy wypadku? bo ja to zawsze podpisywałem czy to w egipcie czy w polsce papierek żę biorę na siebie odpowiedzialość za ewentualne wypadki...


Pewnie dlatego, że miałeś trapez z wieszaka :D



Hehe, nie bo to było wcześniej z tymi wieszakami :D :D :D

ZaŻenowany
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2004, 23:16
Lokalizacja: Polska
 
Post28 sty 2008, 09:41

halo Cubano !
80 godz w 8 dni to 10 fakt, ale to godz lekcyjne wiec 10 x 45 = 7,5 godz zegarowych

pozdr

Zed
Posty: 841
Rejestracja: 05 lip 2007, 19:18
Deska: Nobile NhP
Latawiec: Best Nemesis
Lokalizacja: Jestem z Wrocka, bo temu cholernemu bocianowi nie chcialo sie leciec na Hawaje... Nie cierpie drobiu
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 sty 2008, 13:37

A jak to jest z niepełnoletnimi?

ZaŻenowany
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2004, 23:16
Lokalizacja: Polska
 
Post30 sty 2008, 10:44

Witam serdecznie.

POnizej, jeszcze raz, juz ostatecznie podaje wszystkie informacje dotyczące kursu. Jeśli jeszcze będą pytania prosze je kierować na moj adres (kunysz@awf.wroc.pl) lub pisać na forum.

KURS INSTRUKTORÓW REKREACJI RUCHOWEJ
ze specjalnością KITESURFING

31.05-08.06.2008 Jastarnia (kemping „Nowa Maszoperia”)

Centrum Doskonalenia Kadr AWF Wrocław uprzejmie informuje, że jest organizatorem kursu jak w tytule, na który zaprasza – stosownie do dokonanego zgłoszenia.
Ukończenie kursu z wynikiem pozytywnym oznacza uzyskanie państwowych kwalifikacji zawodowych wydanych przez Ministra Sportu i Turystyki, uprawniających do pracy w kulturze fizycznej w zakresie prowadzenia zorganizowanych zajęć kitesurifngu zgodnie z ustawą o sporcie kwalifikowanym.

1. Termin i miejsce: 31.05 – 08.06.2008.
2. Koszt kursu: 800,-
3. Koszty dodatkowe. Koszty zakwaterowania, wyżywienia i sprzętu spoczywają na uczestnikach.
4. Sprzęt. Od uczestników wymaga się posiadania własnego sprzętu, dobrze i bieżąco przygotowywanego do zajęć oraz odpowienidego ubioru.
5. Wymogi kwalifikacyjne: umiejętności pływania na kitesurfingu na poziomie III stopnia IKO
6. Wymogi formalne:
komplet dokumentów należy złożyć CDK AWF Wrocław (www.awf.wroc.pl/cdk ; tel./fax 71/347-31-85):
- karta zgłoszenia,
- minimum średnie wykształcenie ( kserokopia ),
- zaświadczenie o ukończeniu z wynikiem pozytywnym części ogólnej kursu instruktora rekreacji ruchowej lub zamiennik w postaci legitymacji państwowej instruktora rekreacji w innej dyscyplinie sportu. Absolwenci AWF mogą przedstawić zamiennie dyplom ukończenia studiów, który zwalnia z zaliczenia części ogólnej.
- dwa zdjęcia - format legitymacyjny,
- zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania kitesurfingu (potwierdzone przez lekarza medycyny pracy),
- kserokopia ubezpieczenia NNW,
- kserokopia dowodu wpłaty zaliczki za kurs w kwocie 200,-
na konto nr 18106000760000320000400409 w BPH o/Wrocław z dopiskiem kurs kitesurfing.

7. Informacje szczegółowe.
- Podczas kursu zajęcia trwają praktycznie cały dzień a więc istnieje konieczność pełnej dyspozycyjności do zajęć w godz.9.00 do 21.00
- Informacji i wyjaśnień dokonuje się telefonicznie (604-615-856) i drogą elektroniczną (kunysz@awf.wroc.pl)
- Potwierdzenia zgłoszenia, najlepiej drogą elektroniczną z wyraźnym podaniem nazwiska, przyjmowane są na bieżąco, do dnia 31.03.2008.
Zajęcia w dniu 31.05.2008 rozpoczynają się zbiórką przy recepcji kempingu „Nowa Maszoperia” o godz. 18.00.


Ramowy program kursu


autor programu
dr Edward Caban
Zespół Sportów Wodnych
AWF we Wrocławiu



I. PROGRAM SZKOLENIA KURSU INSTRUKTORSKIEGO ORAZ WARUNKI
UZYSKANIA INSTRUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ KITESURFINGU

Szczegółowy program szkolenia kursu instruktorskiego oraz warunki uzyskania
Instruktora Rekreacji Ruchowej w Kitesurfingu zgodny z pensum godzinowym
zawartym w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 czerwca 2001 r. w
sprawie kwalifikacji stopni i tytułów zawodowych w dziedzinie kultury fizycznej oraz
szczegółowych zasad i trybu ich uzyskiwania ( Dz.U. z dnia 10 lipca 2001 r.)


II. Celem szkolenia jest:

- przygotowanie wykwalifikowanych nauczycieli kitesurfingu posiadających umiejętności pozwalające na organizację i metodyczne prowadzenie ( zgodnie ze wskazaniami bezpieczeństwa ) zajęć rekreacyjnych,

- zapoznanie z aktualnie panującymi tendencjami do zmian metod szkolenia i sprzętu dydaktycznego,

- przygotowanie instruktorów świadomie prowadzących działalność wychowawczą zgodnie z wymogami zwyczajów i etykiety żeglarskiej.

III. Forma zajęć

Zajęcia teoretyczne i praktyczne w formie zblokowanej – Zatoka Pucka.

L.p. Tematyka zajęć teoretycznych Liczba godz.
1. Historia i organizacja kitesurfingu na świecie i w Polsce 1
2. Sprzęt kitesurfingowy 3
3. Aerodynamika latawca i hydrodynamika kadłuba 3
4. Bezpieczeństwo podczas uprawiania kitesurfingu 5
5. Meteorologia w aspekcie przewidywania pogody 3
6. Analiza technik i struktur ruchowych w kitesurfingu 3
7. Metodyka kitesurfingu - opracowanie konspektów lekcji z nauczania i doskonalenia
technik kitesurfingowych ,organizacja lekcji , 5
8. Systematyka nauczania żeglugi na kitesurfingu 2
9. Organizacja imprez rekreacyjnych i sportowych w kitesurfingu 2
10. Opracowywanie planów i organizacji szkolenia na kursach, zgrupowaniach
i obozach kitesurfingowych 3

Razem …………………. 30

Tematyka zajęć praktycznych
11. Optymalizacja wykonywania manewrów i technik kitesurfingowych 15
12. Metodyka nauczania technik żeglugowych w kitesurfingu 15
13. Organizacja typowych imprez rekreacyjnych 5
14. Pedagogizacja – instruowanie 15
Razem ………………… 50







PIŚMIENNICTWO

1.Burgiel R. Poradnik organizatora imprez sportowo – rekreacyjnych.TKKF, Warszawa 1981
2.Czabański B. Optymalizacja uczenia się i nauczania czynności sportowych. Studia i Monografie AWF, Wrocław 1986
3. Czabański B Wybrane zagadnienia uczenia się i nauczania techniki sportowej. Wyd. AWF, Wrocław 1989
4.Czabański B .Kształcenie psychomotoryczne. AWF, Wrocław 2000
5. Kunysz P. Kitesurfing – łatwy i bezpieczny. Almapress, Warszawa 2008
6. Maszczak T.(red) Metodyka wychowania fizycznego. Skrypt AWF ,Warszawa 1991
7. Machaj Cz. Teoria żeglowania. „Alma –Pres ,Warszawa 2000
8. Naglak Z. Cele szkoleniowe jako kryterium doboru środków i metod treningowych. Ramsz-KFiS, Warszawa 1988
9. Okoń W. U podstaw problemowego uczenia się. Warszawa 1964
10. Osiński W. Teoria wychowania fizycznego. Skrypt AWF, Poznań 1990
11. Perkowski K. Charakterystyka metod nauczania i treningu. RCMSz –KFiS , Warszawa 1988
12. Sozański H. Zasady planowania i kontroli szkolenia sportowego dzieci i młodzieży. RCMSz – KFiS ,Warszawa 1988
13. Strzyżewski S. Proces wychowania fizycznego w kulturze fizycznej.WSzP.Warszawa1986
14. Tomaszewski T. (red) Psychologia . Warszawa 1976
15. Ziomek D.Kite. Szkoła kitesurfingu. Q&A, Poznań 2005


IV. Warunki uzyskania uprawnień:

a) Uzyskanie oceny pozytywnej z egzaminu pisemnego z wiadomości teoretycznych zawartych w programie.
b) Uzyskanie not pozytywnych z organizacji i prowadzenia lekcji teoretycznej.
c) Uzyskanie not pozytywnych z organizacji i prowadzenia dwóch lekcji praktycznych.
d) Uzyskanie noty pozytywnej z przeprowadznia jednej imprezy rekreacyjnej z
zastosowaniem sprzętu kitesurfingowego.
e) Uzyskanie pozytywnych not z prezentacji opanowania (na poziomie demonstracji ) czynności przygotowawczych i technik żeglugowych stosowanych w kitesurfingu.

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 lut 2008, 00:05

Kto będzie prowadzącym/egzaminatorem?

ZaŻenowany
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2004, 23:16
Lokalizacja: Polska
 
Post01 lut 2008, 10:53

prowadzący zajęcia, w zależności od ilosci uczestników:
dr Piotr Kunysz
dr Edward Caban
dr Michał Załęski

Komisja j/w
wszyscy są pracownikami AWF Wrocław.
pozdr

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lut 2008, 14:33

OK, paru rzeczy tu nie rozumiem:

1.
- w wymaganiach stawianych co do rozpoczęcia kursu jako warunek a jednocześnie kryterium oceny przyjmujesz umiejętność pływania na poziomie III stopnia IKO.

- skoro sam początkowo szkoliłeś ze stopniem IKO, jesteś instruktorem Level 2,

- w Polsce istnieje już spora grupa wykwalifikowanych i szkolących instruktorów IKO,


W związku z tym => czy nie lepiej byłoby dojść do porozumienia z IKO i skierować wysiłki raczej na uznanie tych uprawnień w kraju?

Piszesz że nikt nie musi robić papierów instr., co jest dość obłudne, bo sam wystawiasz odpowiednie opinie ludziom bez analogicznych papierów na snb. Wniosek - jeśli taki papier istnieje, teraz my, pracujący jako instruktorzy MUSIMY go mieć dbając o bezpieczeństwo prawne, bo TY się o to postarałeś.

2.
- Spośród osób egzaminatorów które wymieniłeś, jak rozumiem tylko Ty masz doświadczenie i stopień instruktorski w szkoleniu kite.

Opiera sie ono na:


jako SIGNX zajmuje sie snowboardem a kajtem od 2 lat jedynie "wyjazdowo" do RED SEA ZONE (respect), ponieważ na AWF mam duzo zajęc z kite (w tym roku juz miesiąc non stop) a praca ze studentami to super sprawa - nie to samo co klienci w szkołce.


:?:

Bez urazy, ale czy nie widzisz pewnej niekonsekwencji w tym, że chcecie wydawać papiery ludziom którzy szkolą n-liczbę kursantów od paru lat po kilka miesięcy w roku na Helu lub za granicą? Nie wyobrażam sobie po co instruktorzy IKO z udokumentowanym stażem mieliby odbywać kurs u Ciebie - program jest podejrzanie bliźniaczo podobny do szkolenia IKO, ludzie Ci poza różnicą w "państwowym papierze" nie różnią się od Ciebie stopniem zasadniczo, poza tym po co powtarzać dwa razy to samo???

Examinerzy IKO reprezentują najwyższy poziom zarówno umiejętności kite, jak i ogromne doświadczenie w szkoleniu, co jest ogromnym plusem tej organizacji...To że macie Panowie stopnie naukowe AWF, bez urazy ale w ogóle nie jest argumentem w dyskusji, bo nie osiągneliście ich dzięki kite chyba?

3.
Czy możesz proszę podać konkretną podstawę prawną uprawniającą AWF Wrocław do szkolenia instruktorskiego kite oraz stanowiącą o ISTNIENIU stopnia instruktorskiego kite?

Nie znalazłem żadnej wzmianki o kite w żadnym z poniższych dokumentów:

Zarządzenie Nr 3 Ministra Sportu z dnia 12 kwietnia 2007 r. zmieniające zarządzenie w sprawie powołania Rady do Spraw Kształcenia i Doskonalenia Kadr Kultury Fizycznej

Rozporządzenie ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 czerwca 2001 r. w sprawie kwalifikacji, stopni i tytułów zawodowych w dziedzinie kultury fizycznej oraz szczegółowych zasad i trybu ich uzyskiwania (Dz. U. Nr 71 poz. 738 z 2001 roku).

Ani wreszcie w wykazie jednostek uprawnionych do prowadzenia szkoleń w sportach wykwalifikowanych.


Być może szukam w złych źródłach, sądzę jednak że przyszli kandydaci są zainteresowani na jakiej podstawie prawnej otrzymują dyplom.


4.
Podobnie jak przedmówcy, nie zostałem poinformowany o żadnym państwowym kursie instruktorskim dla instruktorów IKO. Czy system równy-równiejszy zaczął już obowiązywać?


5.
W swoich wymaganiach zawarłeś obowiązek ukończenia części teoretycznej kursu IR, czyli jest to dodatkowa opłata do całości kursu, mam rację? Jaka jest jej wysokość?


6.
na koniec proponuję dogadać się po prostu z IKO, w sprawie uznawalności ich uprawnień w Polsce tak jak to zrobili Czesi - IKO News/Mulda - na tym też można zrobić niezłą kasę ;)...


Nie bierz do siebie treści tego posta, starałem się żeby był on raczej głosem pozytywnej krytyki pewnych nielogicznych dla mnie rzeczy.
Sorry, że tak długie to wyszło. Proszę o odpowiedź.

pozdro

Awatar użytkownika
wielkibrat
Posty: 169
Rejestracja: 09 maja 2006, 12:25
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post03 lut 2008, 14:48

:clap: Przemo......

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2008, 17:41

szkoda gadać..
wiadomo o CO chodzi :idea: :wink:
w poprzednich postach o tym napisałem, pytałem
i też nie dostałem odpowiedzi

luz

kolejny raz więc napiszę sedno:

usiłuje się nam wmówić że robi się nam "dobrze"
stwarzając uprawnienia które teraz nie są potzebne
ale mogą być - jeśli już się je stworzy (wiadomo w jakim celu :wink: )
niestety to że kilkadziesiąt/kilkaset? osób w Polsce postarało się o kurs Międzynarodowego Instruktora IKO ( w tym niektórzy z "prowodyrów" nowych kursów) , wydało na to niemałe pieniądze itd może okazać się niepotzebne - bo oto nadchodzi "lepsze" :?

mogę się tylko domyślać CZEMU to ma służyć
zostawię sobie swoje przemyślenia :?


signx pisze:
PIŚMIENNICTWO

1.Burgiel R. Poradnik organizatora imprez sportowo – rekreacyjnych.TKKF, Warszawa 1981
2.Czabański B. Optymalizacja uczenia się i nauczania czynności sportowych. Studia i Monografie AWF, Wrocław 1986
3. Czabański B Wybrane zagadnienia uczenia się i nauczania techniki sportowej. Wyd. AWF, Wrocław 1989
4.Czabański B .Kształcenie psychomotoryczne. AWF, Wrocław 2000
5. Kunysz P. Kitesurfing – łatwy i bezpieczny. Almapress, Warszawa 2008
6. Maszczak T.(red) Metodyka wychowania fizycznego. Skrypt AWF ,Warszawa 1991
7. Machaj Cz. Teoria żeglowania. „Alma –Pres ,Warszawa 2000
8. Naglak Z. Cele szkoleniowe jako kryterium doboru środków i metod treningowych. Ramsz-KFiS, Warszawa 1988
9. Okoń W. U podstaw problemowego uczenia się. Warszawa 1964
10. Osiński W. Teoria wychowania fizycznego. Skrypt AWF, Poznań 1990
11. Perkowski K. Charakterystyka metod nauczania i treningu. RCMSz –KFiS , Warszawa 1988
12. Sozański H. Zasady planowania i kontroli szkolenia sportowego dzieci i młodzieży. RCMSz – KFiS ,Warszawa 1988
13. Strzyżewski S. Proces wychowania fizycznego w kulturze fizycznej.WSzP.Warszawa1986
14. Tomaszewski T. (red) Psychologia . Warszawa 1976
15. Ziomek D.Kite. Szkoła kitesurfingu. Q&A, Poznań 2005



na koniec pytanie:

GDZIE mogę nabyć w/w pozycję
szukałem, szukam i nie znalazłem
a staram się jak mogę być na bieżąco w świecie kite



eh..

ZaŻenowany
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2004, 23:16
Lokalizacja: Polska
 
Post05 lut 2008, 23:09

Zastanawiałem sie długo czy odpowiadac, zwlaszcza, ze pytania i przemyslenia Przemass-a wskazuja na brak podstawowych wiadomości na temat trybu uzyskiwania stopnia IR w jakiejkolwiek dyscyplinie !
ale krótko:
1. w kursie moga uczestniczyc osoby posiadający umiejetności pływania na kite. nie napisałem ze MUSZĄ miec III stopien (i to przeciez nie jest stopień instr) lecz umiejetnosci na jego poziomie - a jakie to są, to każdy może sprawdzić !

Bardzo Cie proszę Przemass o podjęcie takich starań, aby dogadac sie z IKO. Osobiście nie widze mozliwości.

Ci którzy widzą wartośc uprawnień państwowych już sie zgłosili, wiec nie jest tak jak piszesz.
I jest juz pełna grupa.

2. Przeanalizuj program i nie wydawaj pochopnych opinii o ludziach, którzy byc może wiedzą więcej od Ciebie i wielu innych. MOże Cię to zaskoczyć, ale tak może być. Nie znasz ich więc to ocena na wyrost.
Nie bedziemy uczyć pływać, bo nie to jest CELEM większości kursów instr. (w tym IKO - kto był - wie !). Przyjmujemy ludzi, którzy potrafią pływać, aby wspólnie pracować. W tej chwili rozmawiam m.in. z Księciem i na 90% będzie również prowadzącym. Do kursu zostalo 4 miesiące.

3. AWF-y mają niezależnośc i wystarczy odrębna zgoda ministra a my ją mamy. NIc poza tym. W spisie nie ma żadnego AWF-u a robią kursy we wszystkich dyscyplinach.

4. Teraz jest taka szansa. Tamten kurs był o wiele droższy.

5. To jest wymóg ustawowy do Instruktora w kazdej dyscyplinie. MOzna to zrobic w róznych miejscach, za rózne pieniadze wiec pozostawiamy wybór.

6. POdejmij rozmowę - bede trzymał kciuki.

Ziomek !
Mozesz dalej być instr IKO i spac spokojnie. NIkt nikogo nie zmusza - to wolny kraj i wolny wybór.
Pracując w wake.pl Tobie to wystarcza ale ludzie pracujac np. na AWF-ach potrzebuja miec polskie papiery, wiec m.in. O to TU chodzi, zeby ktos w koncu sie za to zabrał. Zabrałem sie, biegałem z pismami, udało się wiec ... nie pracujesz na AWF lub innej uczelni to chociaz rozszerz horyzonty i mysl o innych a nie o sobie. Bo inni szukają takich mozliwości, moze Twoi instruktorzy (obecni i byli), może byli kursanci, ... ? Pozwól im wybierac i decydować.

Zauważ, ze w spisie literatury jest tez pozycja
15. Ziomek D.Kite. Szkoła kitesurfingu. Q&A, Poznań 2005
mam nadzieje ze jest dostepna !

Tu tez daj ludziom mozliwosc wyboru i pozwól na obiektywizm.
Ksiazka jest w druku i debiut zaplanowany jest na targi "Wiatr i Woda" w Warszawie.
Zawiera 308 stron i am dobre opinie. Ludzie ją ocenią !
Info i reklama na Kiteforum.pl juz wkrótce !

pozdrawiam serdecznie
P kunysz

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lut 2008, 22:38

Ja również musiałem lekko zwlekać z odpowiedzią, łączenie sesji z jeżdżeniem bywa czasochłonne...


Po pierwsze Pedro, na moje pytania odpowiadasz ogólnikami, zaczynasz od "braku podstawowych wiadomości" - po pierwsze jako IR żeglarstwa nie uważam się za laika, po drugie, nie ma tych wiadomości aż tyle i nie są one aż tak skomplikowane panie doktorze...

1. Nie napisałem że MUSZĄ mieć III stopień - napisałem

- w wymaganiach stawianych co do rozpoczęcia kursu jako warunek a jednocześnie kryterium oceny przyjmujesz umiejętność pływania na poziomie III stopnia IKO.


Dogadać się nie trzeba z IKO, a z Ministerstwem właśnie - nie należało występować do ministerstwa o tworzenie jakiegokolwiek papieru państwowego. Nie widzisz sensu, OK, ja również nie - ostatni sezon szkolę w Polsce, a za granicą Twój z kolei dyplom może być uznawany tylko kurtuazyjnie...Masz pełną grupę, dobrze, gratuluję kolejnego sukcesu, nie wierzę jednak ani w Twoje intencje czy sposób działania ani w sens robienia tego papieru.

2. Nie wydaję pochopnych opinii o Twoich współpracownikach ani o Tobie.

Stwierdzam obiektywnie, że prowadząc obozy wędrowne i fakultet AWF ( jak sam stwierdziłeś, nie można tego porównać do nauczania kursantów w szkółce ) na Helu przez miesiąc w roku macie mniejsze doświadczenie w nauczaniu kite niż wielu zwykłych instruktorów uczących od kwietnia do października, a także, że stopień instruktorski IKO miałeś jak dotąd tylko TY.

W porównaniu z examinerami IKO...sorry :roll:

///
tak nawiasem - wymagania PODSTAWOWE dla examinerów IKO:

To become an examiner, a candidate must:
• Be an instructor level 2 senior and have at least 2 years experience in teaching
• Have taught in different locations
• Pass the entry selection test
• Be fluent in English and preferably in another language
• Be at least 25 years old

- jak dotąd - tylko 4 osoby w Polsce spełniają te kryteria.

///

3. W dalszym ciągu poszukuję zgody ministra. Może ułatwisz mi zadanie i podasz akt prawny w którym została opublikowana? Z góry dzięki.

4. Teraz DOPIERO jest taka szansa? OK, rozumiem. Cena, jak już wspominałem nie gra roli. Zajmujemy się tym sportem ZAWODOWO, wielu z nas obserwuje co się dzieje i nie jest to do końca fair - raz piszesz, że instruktorzy IKO zostali powiadomieni o kursie państwowym, później zbywasz to ogólnikami o cenie, plizzzz:/

5 i 6. Oczywiście że część ogólna jest wymogiem - warto jednak uświadomić niektórych forumowiczów, że do proponowanej przez Ciebie pierwotnej ceny należałoby doliczyć jeszcze 300-500 zl za część ogólną. Obecnie PEŁNY kurs wyniesie 800 zł + cz. ogólna, tak?

Wytłumaczyłem już - nie muszę podejmować starań, wręcz uważam je za szkodliwe i nastawione tylko na zysk.

Dla mnie Twój cel jest jasny, ale zachowam to dla siebie...

Gratuluję książki,

Pozdrawiam


Przemass

ZaŻenowany
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2004, 23:16
Lokalizacja: Polska
 
Post10 lut 2008, 21:21

Witam !
Przepraszam, ale brak czasu nie pozwala mi na wnikliwe tłumaczenie się, zwłaszcza że nie mam z czego.
Na pytania zgłoszonych odpowiadam a poza tym, wiele rzeczy wydaje mi sie bardzo oczywistych, należy tylko czytać i interpretować zgodnie z intencją nadawcy a nie wg własnych domniemań.

Mam tylko nieodparte wrażenie, że osoby, ktorym to co robię bardzo przeszkadza w ostatnim czasie nie wiedzieć czemu w podpisie mają xxxx.pl ! A ten temat juz kiteforum przerabiało !

Zawsze jest szansa abyś Przemass pojechał porozmawiać z ministrem - moze zaakceptuje IKO ? Życzę wytrwałości. A co do aktów prawnych, to napisałem ci, że AWF mają niezależność i wydawane zgody nie są częścią ustaw, rozporządzeń, itd. Mam to na piśmie od Ministra i rektora wiec musisz uwierzyć.

pozdrawiam
p k

kowalm
Posty: 1627
Rejestracja: 07 sty 2008, 19:03
Lokalizacja: Chałupy 6, KITE.PL
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 lut 2008, 21:40

signx pisze: Mam to na piśmie od Ministra i rektora wiec musisz uwierzyć.

moze nie musi zrob skan i tyle 8) 8) 8)
P.S. niejestem po niczyjej stronie poprostu niemoglem sie powstrzymac

ZaŻenowany
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2004, 23:16
Lokalizacja: Polska
 
Post10 lut 2008, 23:15

witam !
niestety nie mam takiego pozwolenia aby skanowac i udostepniac pisma ministeralne i rektorskie.
dla zainteresowanych do wglądu na kursie.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post11 lut 2008, 08:08

signx pisze:Zawsze jest szansa abyś Przemass pojechał porozmawiać z ministrem - moze zaakceptuje IKO ? Życzę wytrwałości


sam przemas to ma taką siłe przebicia jak plastelina przy spotkaniu ze stalą węglową. Ale już ktoś lub kilku ktosiów wraz z ludźmi z IKO mieli by szanse. Udąło się w innych krajach a w polsce wiadomo... musi byc "inaczej"


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości