Kurs Instruktora KITE - państwowy - zapisy !

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
ZaŻenowany
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2004, 23:16
Lokalizacja: Polska
 
Post05 lip 2007, 12:18

Witam !

Mam zaszczyt poinformować, iż AWF Wrocław rozpoczyna zapisy na kurs Instruktora Rekreacji ze specjalnością Kitesurfing.
Absolwenci kursu otrzymują uprawnienia państwowe - AWF otrzymał taką zgodę z Ministerstwa.

ponieważ przyjęcie na kurs wymaga spełnienia wielu czsochłonnych kryteriów, informujemy o tym już teraz, mimo, iż kurs odbędzie się w maju 2008 roku.

Kryteria kwalifikacyjne na kurs instruktora rekreacji (ministerialne):

– średnie wykształcenie
– ukończenie kursu teoretycznego – części ogólnej kursu IR / lub zamiennik w postaci legitymacji państwowej instruktora w innej
– dobry stan zdrowia - zaświadczenie lekarskie
- 2 zdjęcia

Wymagania dodatkowe:
- umiejętność pływania na poziomie III stopnia IKO
- dokonanie opłaty za kurs (prawdopodobnie na poziomie 1600 pln )

odpowiedzi na pytania i zapisy
www.awf.wroc.pl/cdk
Ostatnio zmieniony 30 maja 2008, 10:45 przez ZaŻenowany, łącznie zmieniany 1 raz.

Alinek
Posty: 188
Rejestracja: 21 kwie 2005, 23:37
Deska: Nobile
Latawiec: Nobile
Lokalizacja: Trójmiasto/Köln
Kontaktowanie:
 
Post05 lip 2007, 12:42

1600 zł?
Tez nie za tanio. A z IKO Instruktorskim mozna uczyc na calym swiecie.
Ciekawe jak bedzie z chętnymi.

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lip 2007, 12:52

A dla kogo te uprawnienia? Chyba tylko dla Ciebie :) 1600 od łebka :thumb: niezła kaska :lol:

xyzet
Posty: 38
Rejestracja: 22 cze 2007, 10:49
 
Post05 lip 2007, 13:13

Na uczelniach kursy instruktorskie niestety tak kosztuja, ceny moga sie roznic oczywiscie w zaleznosci od uczelni i od tego z jakiej dyscypliny robimy kurs, ja obecnie robie kurs instruktora kulturystyki za 800 zl ale mam kolege ktory za ten sam kurs zaplacil w warszawie 2000 zl

Leeloo
Posty: 861
Rejestracja: 08 sie 2003, 09:07
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 10 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lip 2007, 14:10

fajnie tylko nie za bardzo widze sens robienia uprawnien ktore dzialają tylko w tym dziwnym kraju skoro za kilka stowek wiecej masz IKO z ktorym mozesz uczyc na calym swiecie wliczajac w to ten dziwny kraj

ZaŻenowany
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2004, 23:16
Lokalizacja: Polska
 
Post05 lip 2007, 14:10

Alinek i Smokie !
To nie sa małe pieniadze ale tez nie powalają z nóg, biorąc pod uwagę, że:
- pracując jako instruktor jestes to sobie w stanie szybko odrobic (wg mnie niesamowicie szybko)
- w porownaniu do kursu instr IKO jest taniej

Niestety w naszym kraju dalej tkwi w świadomości ludzi pojecie, ze wiele rzeczy powinno byc za bezcen. Otóz wszedzie jest tak, ze WIEDZA kosztuje i to nie male pieniadze.
Dodatkowo nalezy pamietac, ze nie jest to kurs dla wszystkich a tylko dla zmotywowanych, ktorzy CHCĄ na niego przyjsc, pracują w kitesurfingu i chca miec te uprawnienia. Dla nich to nie jest drogo.

Ostatni argument - organizacja takiego kursu, dobre poprowadzenie, obsadzenie kadry (często sa to profesorowie) kosztuje.

Dla kogo te papiery ?? Duzo juz tu było wywodow na ten temat. Ja odpowiem z mojej strony - z IKO mozesz uczyc wszędzie, tylko znajdz mi przepis wg ktorego w razie wypadku uchroni do odpowiedzialności instruktora papier IKO w Polsce ?? taka organizacja w świetle polskiego prawa NIE istnieje a jedyny papier "chroniący tyłek", zgodnie z ustawą to papier ministerialny (legitymacja z orłem).
Długo o to walczyliśmy na AWF i w koncu się udało.
Inaczej tego nie wytłumacze.

pozdr
piotr kunysz

maciekraz
Posty: 255
Rejestracja: 06 paź 2006, 20:15
Deska: SU-2
Latawiec: Neo
Lokalizacja: Chałupy
Kontaktowanie:
 
Post05 lip 2007, 14:24

1. 1600 zł za sam kurs, pewnie trzeba się liczyć z dodatkową kaską za wyjazdy, bo na AWF-ie we Wrocku to raczej sama teoria.
Jeśli takie wyjazdy są przewidziane, to na jakie akweny?

2. Jeśli chodzi o Instruktorów Rekreacji ze specjalnością np. narciarstwo, to z tego co się orientuję papiery są honorowane również w innych krajach, więc z czasem może tak będzie i z kitesurfingiem.

Pzdr!

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lip 2007, 14:28

A legitymacja instruktora będzie chronić od odpowiedzialności :?: W jakim zakresie :?: Mam instruktora narciarskiego (co prawda zalegam ze składkami, więc w sumie jużnie mam ;) ) ale nie przypominam sobie, żeby w jakimś stopniu chroniło mnie to od odpowiedzialności gdyby coś się stało.

Jasne - szkolenie bez uprawnień jest w Polsce zabronione, ale jeżeli masz papier, że możesz szkolić a coś się stanie to i tak ponosisz za to odpowiedzialność. Ewentualnie możesz wykupić ubezpieczenie.

Wydaje mi się, że papier instruktora w Polsce to tylko dodatkowe ograniczenie. Juz chyba lepiej by było zarejestrować IKO w Polsce albo odwrotnie - załatwić, że papier wydawany przez Ministerstwo będzie akceptowane na całym świecie. Bo tak to po prostu żeby działać zgodnie z prawem musisz zrobić papier instruktorski w Polsce i dodatkowo papier IKO na świat...

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post05 lip 2007, 14:49

Zeby prowadzic jazdy konne wymagany jest instruktor inaczej w razie draki bulisz kase jako wlasciciel stadniny.Prawdopodobnie wszystko do tego dazy z kite.A buraki na gorze sie ciesza bo kasa wpadnie i nos bedzie mozna wetknac w to i tamto.
Przeciez to niemozliwe zeby iko nie bylo uznawane w Polsce

__kater__
Posty: 1962
Rejestracja: 08 kwie 2006, 21:30
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post05 lip 2007, 15:03

onzo pisze:Juz chyba lepiej by było zarejestrować IKO w Polsce albo odwrotnie - załatwić, że papier wydawany przez Ministerstwo będzie akceptowane na całym świecie.


I właśnie o to chodzi! Tyle, że tam gdzie kasa tam i chętni by coś z tego uszczknąć. Jeśli taka instytucja jak AWF zdobędzie klientelę, wystawi ileś tam uprawnień to będzie miała siłę przebicia do negocjowania korzystnych dla siebie warunków. Nie zdziwił bym się gdyby kolejnym ruchem było zablokowanie szkółek bez dokumentu który podpiera Ministerstwo - bo nie spełniały by wymogów.

Sebastian Kite.pl
Posty: 1130
Rejestracja: 09 mar 2006, 11:40
Deska: Różnie
Latawiec: Różnie
Lokalizacja: WWW.KITE.PL Chałupy 6/Poznań/Słupsk
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lip 2007, 15:37

......... a było taaaak pięknie 8) , nikt nie wiedział co to kitesurfing i z czym to się je, a teraz pewnie się zacznie :idea: Zakazy i przykazy :cry:

Nie bądźmy jednak takimi pesymistami, poczekajmy - zobaczymy co z tego wyjdzie.... W ostateczności jest kilka ciepłych, wietrznych miejsc na świecie do zamieszkania :wink:

Awatar użytkownika
ojarex
Posty: 95
Rejestracja: 14 kwie 2007, 17:22
Deska: nobile
Latawiec: best
Lokalizacja: stalowa wola/Jurmala/tera 100lica
Kontaktowanie:
 
Post05 lip 2007, 16:05

Do tematu.

W niektórych krajach np. Łotwa nie mażnych pośredników Instruktorów, AWF-ow,papierów i tego typu pierd..ł. (snowboard)

To rynek wybiera instruktorów, masz wiedze i umiejetnosci to wystarczy.
Oczywiscie musisz byc swiadom tego iz jestes odpowiedzialny za kursanta.
Szczerze mowiac podoba mi sie takie rozwiazanie.

Sam mam papiery instruktora rekreacji z ministertwa(snwbrd).
Czesc osob na kursie b. srednio sobie radzilo a mimo to wszyscy dostali papier.

Pic na wode. Kurs kosztowal 900zl czesc teoretyczna i jakies 1200zl praktyka ( w tym wyzywienie karnety)

Szczerze powiedziawszy nauczylbym sie wiekszosci rzeczy (100% praktycznych) po kilku dniach w dobrej szkole snbrdowej obserwujac obczajonych w temacie instruktorow. oszczedzajac przy tym ponad 2200zl

ZaŻenowany
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2004, 23:16
Lokalizacja: Polska
 
Post05 lip 2007, 16:14

wyjasnie kilka kwestii:

- nikt nie mówi o żadnych zakazach, nakazach - bo jesl ktos wpadnie na takowy pomysl, to je stworzy bez względu na to czy beda uprawnienia czy nie; mozliwość zdobycia pap. instruktorskich nie temu ma słyzyć !

- papiery narciarskie jak i snowboardowe są honorowane na świecie pod warunkiem, że jestes instruktorem rekreacji i dodatkowo zostaniesz członkiem IVSI lub ISIA (to dodatkowe opłaty); ale znowu ... są honorowane poza Polską a w Polsce musisz mieć Polski papier;

- oczywiście kurs odbywac sie będzie na połwyspie (teoria i praktyka);

- mając papier można szkolić tak zresztą jak i bez papieru czy z papierem IKo, Piko, Wiko, itd. ALE ... w przypadku błędu w sztuce, wypadku, pierwsze o co spyta sędzia lub prokurator to "Czy miał Pan do tego uprawnienia ?". Jesli tak - to jest to bład w sztuce i jesli tylko bedziesz miał wykupione ubezpieczenie "OC instruktora" (ktore też można wykupić po okazaniu uprawneń) to jesteś cały. Jeśli nie masz uprawnień - nikt dalej juz nie rozmawia; prosze mi uwierzyć bo zdarzyło mi się być bieglym sądowym w sprawach snowboardowych;

- uprawnienia narciarskie / snowboardowe / kite'owe - jakiekolwiek by nie były - zawsze w świetle prawa chronią nas Panstwowe a nie Związkowe - warto więc o tym pamietać;

- tak na koniec, dla zainteresowanych - wszystko to zapisane jest w prawie - ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 27 czerwca 2001 r. w sprawie kwalifikacji, stopni i tytułów zawodowych w dziedzinie kultury fizycznej oraz szczegółowych zasad i trybu ich uzyskiwania.
drugi link od góry po kliknięciu poniżej:
http://www.msport.gov.pl/content.php?id=228

i niech mi ktos tam znajdzie IKO ?

pozdr
Piotr Kunysz[/quote]

ZaŻenowany
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2004, 23:16
Lokalizacja: Polska
 
Post05 lip 2007, 16:17

ojarex - mam pytanie, gdzie robiłes ten kurs ?? po tym co piszesz i po cenach, nie sadze ze w PZS ?

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lip 2007, 16:38

Pedro od odpowiedzialnosci sa polisy ubezpieczniowe i jest cos takiego jak odpowiedzialnosc cywilna. Nie musisz tu przytaczac rozporzadzenia ministerialnego. Kazda szkolka posiada taka polise OC i kazdy nowy adept ks podpisuje te polise ze zdejmuje odpowiedzialnosc prawna za powstale wypadki z prowadzacego kurs, szkolenia etc.
Moim zdaniem tworzenie takowej instytucji jakim jest ministerialny instruktor ks jest jedynie i tylko maszynka do naciagania ludzi na kase. Po co tworzyc cos nowego jesli juz jest sprawdzona instytucja ktora dziala od kilku lat i uczy sie na swoich bledach caly czas poprawiajac jakosc szkolenia (chociaz niektorzy maja na ten temat inne zdanie ;) ) ?


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron