AUDYCJA W RADIU PIN NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA W KITESURFINGU !

Wszystko o bezpieczeństwie - dział prowadzony przez BraCuru
stokrotka
Posty: 11
Rejestracja: 20 lip 2007, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
 
Post02 wrz 2007, 11:47

Witam wszystkich kitesurferów i w trosce o Wasze bezpieczeństwo z moim kolegą z pracy Darkiem Urbanowiczem postanowiliśmy poświęcić choć jedną audycję na temat bezpieczeństwa w waszym sporcie...

Prosiłabym o osoby chętne w wzięciu udziału w audycji, które pływają na kite'ach oraz znały również Rafała Beszczyńskiego (będą krótkie wspomnienia) o kontakt z Darkiem (wybierze z trzy sooby do audycji):
kontakt:
Dariusz Urbanowicz
Przeglad Sportowy
+48 696 878 777
skype: darczoking
gg: 5402061

Audycja na pewno odbędzie się w Warszawie, co dla niektórych może być kłopotliwe, ale prosze też o zgłoszenie się choć jednej osoby która ma doświadczenie w zabezpieczeniach osób pływających na kite'ach, miejsc bezpiecznych do pływania, osobę która zna się na tym sporcie i potrafiłaby powiedzieć coś cennego dla osób początkujących jak równiez już pływających od lat!
Rafała największy przyjaciel też kiedyś bawił się kitem na łace, był zbyt silny wiatr, poderwało go do góry i puścił się drążka spadając prosto na tyłek. Skończyło się pęknieciem kręgów w kręgosłupie i gipsem na pół roku, brakiem możliwości jakiejkolwiek pomocy czy pracy w domu w którym czekała jego żona i dwójka dzieci. Przyjaciel ma się juz zdrów i w jego rodzina powiekszyła sie o trzecie dziecko, ale kite'ow już nie dotyka. Nawet niewinna zabawa może skończyć się tragedią. W tym przypadku też było do niej niedaleko.

Życzę aby każdy kto uprawia ten sport miał z tego jak najpiękniejsze wspomnienia i przeżyte chwile ale równiez świadomość zagrozeń jakie niesie za sobą ten sport. Po to ta audycja.

Pozdrawiam
Żona Rafała

Awatar użytkownika
Lewik
Posty: 175
Rejestracja: 28 cze 2006, 18:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:
 
Post02 wrz 2007, 13:03

ja bym bardzo chciał wiedzieć kiedy będzie ta audycja. w jakim radiu i czy będzie dostępna w internecie.

pozdrawiam

a i pomysł bardzo dobry :!: :idea:

stokrotka
Posty: 11
Rejestracja: 20 lip 2007, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
 
Post02 wrz 2007, 13:09

radio PIN
WSZELKICH INFORMACJI UDZIELI DAREK URBANOWICZ - KONTAKT POWYZEJ.

:/
 
Post02 wrz 2007, 17:55

Jesli ktos jest poczatkujacy a chce sie dowiedziec czegos na temat
bezpieczenstwa na kajcie to sa do tego szkolki.
A jesli ktos juz plywa dluzszy czas ale nadal ma pewne watpliwosc to na
pewno znajdzie odpowiedz na kiteforum. Sa podstawowe wiadomosci z
zakresu bezpieczenstwa jak i ciekawe tematy typu jak wyladowac samemu
latawiec przy duzym przezaglowaniu czy co tam ktos sobie wymysli. I kazdy
temat zostal skomentowany przez doswiadczonych kiterow jak i tych mniej
dzieki czemu zebralo sie mnostwo roznych przypadkow.

Kolejnej wzmianki w mediach na temat tego jaki kajt jest niebezpieczny i
lepiej sie zastanowic 1 000 000 razy zanim sie zacznie zabawe z tym sportem
nikt z nas juz nie potrzebuje! A moge sie zalozyc ze wlasnie taki wydzwiek
bedzie ona miala. Sory ale mi sie nie podoba pomysl.

Awatar użytkownika
Lewik
Posty: 175
Rejestracja: 28 cze 2006, 18:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:
 
Post02 wrz 2007, 20:14

tak jak pisałem moim zdaniem pomysł dobry. tylko przy okazji audycji powinno się jasno powiedzieć że to sport ekstremalny ale dla ludzi. audycja powinna zachęcać żeby ludzi którzy planują się spróbować kiteboardingu najpierw poczytali o tym , zagadali do ludzi którzy już pływają itp. dowiedzą się czego mogą się spodziewać.

cyberdog1899
Posty: 487
Rejestracja: 16 cze 2007, 19:26
 
Post02 wrz 2007, 21:16


Kolejnej wzmianki w mediach na temat tego jaki kajt jest niebezpieczny i
lepiej sie zastanowic 1 000 000 razy zanim sie zacznie zabawe z tym sportem
nikt z nas juz nie potrzebuje! A moge sie zalozyc ze wlasnie taki wydzwiek
bedzie ona miala. Sory ale mi sie nie podoba pomysl.


Antyreklama to często najlepsza reklama, więc tym bym się specjalnie nie przejmował, a jeśli rzeczywiście będzie o bezpieczeństwie to tylko przyklasnąć (Ale: faktycznie trudno sobie wyobrazić szczere intencje autorów, bo po co do szerszej publiki kierować teksty o bezpieczeństwie w kitesurfingu, jeżeli nie wiedzą, co to kitesurfing?)

Awatar użytkownika
maciekt1000
Posty: 859
Rejestracja: 03 gru 2004, 13:53
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post03 wrz 2007, 09:43

Kolejnej wzmianki w mediach na temat tego jaki kajt jest niebezpieczny i
lepiej sie zastanowic 1 000 000 razy zanim sie zacznie zabawe z tym sportem
nikt z nas juz nie potrzebuje! A moge sie zalozyc ze wlasnie taki wydzwiek
bedzie ona miala. Sory ale mi sie nie podoba pomysl.


Co ty pieprzysz Akir, skąd wiesz czy nie potrzebuje :?: :evil: :?:
A w audycji nikt nie zamierza kłamać i robić antyreklamę kita tylko przestrzeć, że takie ryzyko istnieje i należy się z nim liczyć :evil:
Nie ustawiaj sobie radia pin

:/
 
Post03 wrz 2007, 15:42

maciekt1000 pisze:Kolejnej wzmianki w mediach na temat tego jaki kajt jest niebezpieczny i
lepiej sie zastanowic 1 000 000 razy zanim sie zacznie zabawe z tym sportem
nikt z nas juz nie potrzebuje! A moge sie zalozyc ze wlasnie taki wydzwiek
bedzie ona miala. Sory ale mi sie nie podoba pomysl.


Co ty pieprzysz Akir, skąd wiesz czy nie potrzebuje :?: :evil: :?:
A w audycji nikt nie zamierza kłamać i robić antyreklamę kita tylko przestrzeć, że takie ryzyko istnieje i należy się z nim liczyć :evil:
Nie ustawiaj sobie radia pin


Pieprze bo nie widze nijak w jaki sposob audycja w radiu ma pomoc bezpieczenstwu
na wodzie. I rowniez z tego powody ktory wymienil cyberdog.
A jesli Ci nie pasuje moje pieprzenie to tez zmien kanal ja tylko napisalem wlasna opinie.
I dlatego sie powtorze. Jak chcesz sie dowiedziec czegos o bezpieczenstwie
na kajcie to czytaj duzo na KF albo kup ksiazke Ziomka.
Audycja o odpowiednim zabarwieniu oczywiscie by pomogla ale ja w to nie
wierze. Bo na pewno padnie kilka sformulowan o b.negatywnym wydzwieku
zwlaszcza jesli maja wposminac wypadek Rafala... ( :( ) ,a ktore nijak nie beda
zwiazane z tematem bezpieczenstwa tylko najzwyklejszej sensacji.

darczo
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2007, 00:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post04 wrz 2007, 00:20

Cześć.
Tak się składa, iż jestem autorem audycji w Radiu PIN. Zastrzegam, że nie jest moją intencją robienie jakiejkolwiek sensacji.
Ponieważ Rafał był moim kumplem, Aśka jest moją koleżanką, wypadek zdarzył się w moje urodziny, jestem trochę pojebany na punkcie sportu, miałem kilka(być może naście już) wypadków podczas zabawy w sport, chcę zrobić tę audycję. Chciałbym, aby każdy zrozumiał, że pierwsze kroki zarówno w kitesurfingu jak i każdym innym sporcie (szczególnie grawitacyjnym) powinno się stawiać pod okiem kogoś doświadczonego (instruktora przykładowo). Wiem, że audycja nie uratuje (bezpośrednio) ani nie przywróci nikomu życia lub zdrowia, ale być może coś komuś uświadomi. Takie ma być przesłanie. Tylko tyle.
Moje namiary już są tutaj, więc powtarzać ich nie będę. Dostałem już jedną odpowiedź, za co dziękuję i czekam na więcej.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 wrz 2007, 00:23

skoro audycja ma się odbyć w Warszawie
powinni się zgłosić kiterzy stamtąd :idea:

audycje LIVE :idea: , o ile to na żywo bedzie :roll:
mają obok kilku minusów te plusy - że nie są montowane
i nie da się nic "pokręcić"
jak to jest z tekstami w "Gazecie", gazetach :wink:
oraz audycjami "nie live" w radio

jakoś jak pojawia się możliwość "coś" zrobić, powiedziec, napisać
to wszyscy "umywają ręce" :?
za to POTEM do komentowania , krytyki - głównie anonimowej :oops:
wielu sie znajduje... :oops: :?

dawać :idea:
może Onzo :?:
cH? Es?

nie wiem kiedy bedzie ta audycja?
ja będę w październiku w Warszawie
w związku z jakąś prezentacją kite w Złotych Tarasach (dam znać)
jakby się jakoś zgrało - mogę też poopowiadać..
..z "gadaniem", podobnie jak pisaniem bez pseudonimu Galla :wink: nie mam problemów

pozdro

stokrotka
Posty: 11
Rejestracja: 20 lip 2007, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
 
Post04 wrz 2007, 11:33

Widze ze musze się włączyć, bo posty sa dosyc dziwne.

Chłopcy jak nie chcecie nie musiscie ani słuchac audycji w Radiu PIN ani brać w niej udziału! Robię coś dla ludzi którzy kochają ten sport nie po to by im wmówić, że robią coś złego czy jest to największe zagrozenie ich zycia, tylko po to by ludzie wiedzieli by się zastanowić kiedy i gdzie uprawiać ten sport. Jezeli to mało zrozumiałe to trochę dziwne.

Wracając do postu Akira to osoby czesto poczatkujace wlasnie nie korzystaja ze szkółek i nie dowiaduja sie nic na temat bezpieczenstwa w uprawianiu kitesurfingu...kupują latawiec i zaczynaja bawic sie na łące...Jak juz zakumaja o co w tym chodzi to tak szczycą się wiedzą ze zaczynają pływać nie zastanawiając sie gdzie.
wiec nie prawcie prosze morałów kto, gdzie i co sie dowiaduje na temat tego sportu.
Rafał pływał od 10 lat, wiedział co robi, kochał to co robił i pływał na kite'cie tak często jak mógł. Resztę czasu spędzał na moutainboardzie, w garażu na swoim stelażu wzmacniając akrobacje,pływał, jeżdził na desce zimą na snowkitesurfingu,na rolkach, uprawial yoge,pływał na wyciągach wodnych na zalewie zemborzyckim i miał we wszystkim wprawę i był świetnie wysportowany. Ale tego dnia zabrakło czasu, wiało zbyt silnie, złamało drzewo w naszym ogrodzie i powtarzam, że to nie jego refleks i brak umiejętnosci spowodowało ze zginał ,ale natura była chytrzejsza, silniejsza...Czemu na Mazurach zgineło tylu ludzi??? Ktoś mi wyjaśni? Brak umiejętnosci? Siła natury? Shit! Czemu ludzie doświadczeni wspinacze górscy szkoleniowcy giną w górach!? Każdy sport niesie swoje ryzyko...ale moze warto powiedziec o tych zagrozeniach,tak jak mowi sie o nich w innych sportach.
Jezeli 7 tys osób uprawiających w Polsce kitesurfing to mało to ja chyba jestem nienormalna, i uwazam ze fajnie jest ten sport uświadamiac wiekszej publice wlasnie w Radiu PIN i opowiedziec ze jest to ciekawy sport i podac miejsca i mozliwosci jego uprawiania (bezpiecznego)...

Na pewno bedzie wzmianka co to jest kitesurfing...i Bron Boże nie bedzie tu użalania sie i mowienia że to sport smiertelnie pochłaniający coraz wieksza liczbe młodych ludzi (jak Rafała), ale o tym aby mlodzi ludzie zastanowili sie czy plywac samemu, czy wziasc kurs w szkolce, gdzie wybrac miejsce plywania i czy bardzo bardzo wietrzny dzien jest najlepszym pomyslem na rozpoczecie nauki czy w ogole latania etc....

Myslalam ze bedziecie wdzieczni za ten pomysl ale widze malo ciekawe reakcje...

Przekazuje Wam tylko informacje ze audycja i tak sie odbedzie czy tego chcecie czy nie. Robię to ku dla młodych fajnych ludzi ktorzy chca plywac i aby dbali o swoje zdrowie i zycie oraz swoja przyszlosc.

joanna

Awatar użytkownika
maciekt1000
Posty: 859
Rejestracja: 03 gru 2004, 13:53
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post04 wrz 2007, 12:10

właśnie,
zrozumiały wszystkie tłumoki i wszystkowiedzący mędrcy :evil:

Awatar użytkownika
sampan
Posty: 518
Rejestracja: 30 kwie 2004, 19:19
Lokalizacja: Raszyn-walczy!
Kontaktowanie:
 
Post04 wrz 2007, 12:20

Sensownych audycji na temat nigdy za wiele. Chętnie wezmę udział w tej audycji bo nikt tu nie węszy za sensacją a powód by porozmawiać o zagrożeniach, odpowiedzialności i fantastycznej przygodzie życia wydaje się najlepszy z możliwych. Jeśli w kimś wywołamy jakąś pozytywną refleksję to może inni też podejdą poważnie do tematu i wszyscy na tym zyskamy.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 wrz 2007, 12:40

Dzięki za wywołanie Ziomek - cieszę się, że uważasz, zę jestem osobą kompetentną. Sam osobiście nie jestem pewny czy powinienem brać udział w tej audycji, ale jeżeli uznacie, żę tak to ja nie mam nic przeciwko. Osobiście uważam, że jeżeli ktoś to dobrze poprowadzi to będzie wszystko ok.
Zresztątak jak ziomek napisał - audycja live wychodzi w tym przypadku korzystniej.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 wrz 2007, 12:55

onzo pisze: Sam osobiście nie jestem pewny czy powinienem brać udział w tej audycji, ..


..i właśnie dlatego powinieneś :idea:
serio :idea:

..zazwyczaj ktoś kto w ogóle nie boi się przedsięwzięcia - się w nim nie spisze..

pozdro


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości