Limit wagowy bagażu

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post11 wrz 2014, 18:07

Jakby ktos sie wybieral do Maroka to Royal Air Maroc ma Golf Equiment za darmo. Niby limit 23 kg, ale my mielismy cos OK 25/26 i nikt sie nie czepial. Co prawda gosc w Casablance w check-in'ie nie chcial uwierzyc, ze lecimy do Dakhli grac w golfa i patrzyl na nas podejrzliwie, ale nawet mi brewka 'nie tykla' i quiver (ze slusznej wielkosci napisem GOLF) polecial za darmo. W Berlinie, nikt o nic nie pytal.

kuli1970
Posty: 58
Rejestracja: 25 wrz 2013, 15:14
Deska: Nobile
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
 
Post16 wrz 2014, 13:11

:idea: Uwaga !!!!!! - na Travel Service - ten operator lotniczy zmienił limity wagowe i stawki za bagaż sportowy. Radzę się zapoznać z Tabelą opłat. O mały włos w tym tygodniu w Turcji zapłacilibyśmy jak za zboże za przewóz sprzętu - tzn. 120 Euro za quiver w jedną stronę, gdyż zmieniły się limity wagowe dla bagaży sportowego. I tak waga do 15kg :shock: to 60 Euro, a od 15,1 kg do 32 kg to 120 Euro - w jedną stronę.
Pozdrawiam

anton
Posty: 40
Rejestracja: 12 wrz 2008, 22:28
Lokalizacja: Poznan/Madryt
 
Post04 lis 2014, 17:00

Cześć, czy ktoś z Was moze próbował wcisnąć quiver w ryanairze jako sprzęt dla dziecka ?. Oczywiście zakładając ze podruzuje sie z malcem. :D opłata 94 zł w dwie strony, limit 20 kg .
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kriski
Posty: 341
Rejestracja: 02 wrz 2011, 23:29
Deska: su-2
Latawiec: rebel, convert
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post30 wrz 2015, 20:15

Hejo, potrzebuję pomocy kogoś kto leciał Aeroflotem. Lece na trasie Polska Tajlandia. Nie do końca ogarniam ich warunki co do quivera, raz piszą że suma wymiarów do 203 cm za free, a raz że do 153cm a na oficjalną odpowiedz mailem się nie doczekam chyba.

robertdr
Posty: 342
Rejestracja: 05 wrz 2008, 14:26
Deska: biały Yamay
Latawiec: trzy gabrysie
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 paź 2015, 15:26

Witajcie,
ja ostatni wyjazd (w eu) ogarnąłem inaczej - quiver wysłałem kurierem na adres chałupki, którą wynajeliśmy. Najciekawsze, że sam nie moghlłem wysłać GLSem ale przez pośrednika bez problemu i taniej!!! Ponieważ leciałem ryaianerem z Krakowa najpierw wymyśliłem sobie kuriera do KRK oszt DHL około 40 zł a przez posrednika 17 PLN !!!
Trafiłem na promocję i wysłałem na Sardynię za 90 PLN (powrotny droższy). Co prawda chwilę to trwało, bo adres był niekompletny, ale bez dźwigania po lotniskach, kurier przyjechał, zabrał i dowiózł pod drzwi. Żeby nie wyszło, że spamuję to zainteresowanym wyślę pośrednika mailem - piszcie na robertrdx@gmail.com

pozdrawiam
R

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post03 mar 2017, 14:24

Hej czy ktos ma doświadczenie w lotach z aegaen airlines. Lece z nimi piereszy raz z krk do aten, maja jakas formułę 'go light, tylko podręczny do 8kg. Ktos dokupowal guiver? Przez internet czy na miejscu przed odlotem?
Z góry dzięki za info

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post18 lip 2017, 23:18

Odswiezam pytanie z gory, moze ktos lecial ostatnio do aten aegean air z quiverem, zglaszal przed odlotem,wczesniej placil czy przy odprawie.

Awatar użytkownika
andrzej351
Posty: 100
Rejestracja: 21 sie 2015, 08:17
Deska: Naish Monarch 2019
Latawiec: Naish Pivot 2019
Lokalizacja: Płońsk
Postawił piwka: 86 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post19 lip 2017, 11:45

Witam.quiver zgłoszony w biurze podróży jako dodatkowy nadbagaż.sportowy.dostałem informację zwrotną iż będzie płatne przy odprawie 240 zł.

Quiver 15kg i linie Travel Service

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 sie 2017, 11:09

Odnośnie lini Travel Service.. uważajcie na te linie i nie polecam nimi latać z quiverem sportowym. Ja się niestety władowałem i nie sprawdziłem. Nawet mi do głowy nie przyszło, że bagaż sportowy (32kg) może kosztować 480 zł w jedną stronę!!! Najlepsze jest to, że można się tak władować (jak ja), że lecimy czarterem w jedną stronę liniami X, a w durgą stronę liniami Y. I w jedną stronę są w miarę normalne stawki za bagaż sportowy, a w drugą już dowiadujemy się o kwocie 480 zł. Nawet na bagaż rejestrowany (darmowy) trzeba uważać bo też można się naciąć i w jedną stronę lecieć z 20 kg free, a w drugą już tylko 15 kg. I przy powrocie albo wywalacie sobie 5 kg rzeczy z torby albo płacicie za nadbagaż. To jest qawa skandal... i nadaje się to do UOKiK jak nic.
Tak czy owak przestrzegam przed Travel Service!

Awatar użytkownika
AeroKITE
Posty: 250
Rejestracja: 04 lip 2015, 13:48
Deska: Ozone Torque
Latawiec: Chrono | Hyperlink | Edge
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post31 sie 2017, 12:41

Lecial ktos ostatnio liniami Small Planet? Chcialbym zabrac quiver 140cm jako rejestrowany.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 sie 2017, 13:44

AeroKITE pisze:Lecial ktos ostatnio liniami Small Planet? Chcialbym zabrac quiver 140cm jako rejestrowany.

Tu masz wszystko dokładnie opisane: https://www.smallplanet.aero/pl/informa ... #baga-5236
Raczej nie zmieścisz się trzema wymiarami w 158 cm ;)

Awatar użytkownika
AeroKITE
Posty: 250
Rejestracja: 04 lip 2015, 13:48
Deska: Ozone Torque
Latawiec: Chrono | Hyperlink | Edge
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post31 sie 2017, 14:52

Widzialem wymogi i troche mnie to martwi, nawet Travel Service ma sume 3 wymiarow = 250cm. Myslalem, ze ktos juz ma doswiadczenie i bral quiver jako rejestrowany w tej linii.

Awatar użytkownika
andrzej351
Posty: 100
Rejestracja: 21 sie 2015, 08:17
Deska: Naish Monarch 2019
Latawiec: Naish Pivot 2019
Lokalizacja: Płońsk
Postawił piwka: 86 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post31 sie 2017, 20:50

witam!żeby było bez szukania to skopiowałem swój wpis z innego wątku :)

Hej :D .
Opiszę jak to wyglądało u mnie...
w ostatnim tygodniu lipca polecieliśmy na tygodniowy pobyt na Krecie przez biuro podróży Grecos.
Wylot był z Okęcia i lecieliśmy liniami Travel Service.w biurze podróży został zgłoszony mój bagaż sportowy czyli quiver 140cm dł i wadze 15kg.Powiedziano mi że będę musiał zapłacić 240zł przy odprawie właśnie za ten nadbagaż i na to byłem przygotowany.w obie strony to koszt 480zł.

dodam iż przewóż quivera do 15kg to koszt jak wyżej natomiast quiver ważący od 15,1kg - 32kg to już wydatek 480zł w jedną stronę.
Oprócz tego mieliśmy jeszcze dwie duże walizy i plecak jako podręczny bagaż.

Kiedy nadeszła nasza kolej powiedziałem że w środku mam swój sprzęt i położyłem go na wagę.pokazało 15,3 kg :shock:
Pani przyczepiła wszystkie wymagane karteczki po czym poprosiła o odniesienie quivera do działu Nadbagaż.Gdy tam się zjawiłem pan w mundurze grzecznie poprosił o włożenie torby do prześwietlarki po czym uprzejmie podziękował nie inkasując ode mnie nawet złotówki :D .

Transfer z lotniska autokarem do hotelu i z powrotem również bezproblemowy,zero pytań i jakichś opłat.

Gdy pobyt dobiegł końca i zbliżała się moja kolej odprawy na lotnisku to trochę się denerwowałem...
Okazało się że niepotrzebnie bo sytuacja powtórzyła się analogicznie do tej na Okęciu :D .

Mój quiwer wygląda jak duża torba podróżna a nie jak pokrowiec na sprzęt sportowy i może to spowodowało że przewóz jego nic mnie nie kosztował.
nie mam pojęcia... Miałem w nim: deskę,pady,pompkę,dwa latawce,piankę i bar.

Ponieważ nie mogłem zapakować całego sprzętu do quivera żeby nie przekroczyć 15kg to jeden latawiec zapakowałem do plecaka a bar i trapez do walizki.

Możliwe że miałem po prostu trochę szczęścia i dlatego udało mi się uniknąć tych barbarzyńskich poniekąd opłat.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 sie 2017, 21:08

Kiedyś w czarterach taka sytuacja to była norma bez względu na przewoźnika. Dlatego właśnie czarterami się fajnie latało. I tak samolot był przecież cały zapłacony przez touroperatora sprzedającego wycieczki. Potem przejęli nawyki z tanich lini lotniczych i wprowadzili opłaty.
Wygląda na to, że to jedna wielka loteria ;)

Awatar użytkownika
kriski
Posty: 341
Rejestracja: 02 wrz 2011, 23:29
Deska: su-2
Latawiec: rebel, convert
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post17 wrz 2017, 22:06

Adam a mowilem ci kiedys dawno, ze.mnie w TS skroili, pewnie ci sie zapomnialo. Ja najbardziej lunie enterair z czarterow. 90 zl w jedna strone. Nawet w zeszlym tygodniu lecialem do el medano. Przeszedl tez standardowy numer na powrocie, zawsze pokazuje rachunek za przewoz wystawiony w polsce w jedna strone, gosc czyta, ch***.rozumie i puszcza za free myslac ze zaplacone w.dwie strony. Wiem ze to lekkie oszustwo ale oszustwem jest tez kasowanie za quivery takich stawek, wiec nie mam wyrzutow. Apropo lini TS, raz lecialem z.nimi z quiverem zamiast bagazu glownego, upewnilem sie na infolinii i bylo okej, ale to ze 3 lata temu, nie.wiem jak teraz. Oczywiscie.podreczny nabilem do 20 kg, bo i tak nikt tego nigdy nie wazy w czarterach. Tyle tipow z mojej strony


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości