Limit wagowy bagażu

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
kolo
Posty: 489
Rejestracja: 11 lip 2006, 17:45
Deska: nobile, North (wave)
Latawiec: Cabrinha SB5-10m
Lokalizacja: Malbork/Gościszewo
 
Post24 paź 2010, 19:19

spokojnie, dasz redę..

Awatar użytkownika
LeTa
Posty: 46
Rejestracja: 25 lis 2006, 18:01
Lokalizacja: Warszawa-Radość
Kontaktowanie:
 
Post02 lis 2010, 19:43

Jak obiecałem tak piszę w drodze do Soma Bay zapłaciliśmy po 87 zł od quiwera a w drodze powrotnej wyliczyli nam 150euro za trzy sztuki skonczyło się na 100$

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lis 2010, 02:16

Kuba KiteSurf pisze:No i zapakowałem quiver i mam 25 kg. Chyba nie przjdzie bez doplaty cholera. Mam 3 latawce, deske, kaska, trapez, 2 bary i recznik. sam quiver sporo wazy.


wywal orzecha i ręcznik :idea: :wink:

Awatar użytkownika
LeTa
Posty: 46
Rejestracja: 25 lis 2006, 18:01
Lokalizacja: Warszawa-Radość
Kontaktowanie:
 
Post04 lis 2010, 07:30

Kuba KiteSurf pisze:No i zapakowałem quiver i mam 25 kg. Chyba nie przjdzie bez doplaty cholera. Mam 3 latawce, deske, kaska, trapez, 2 bary i recznik. sam quiver sporo wazy.

Waga quivera czy to 25kg czy 30 kgma niewielkie znaczenie liczy się sztuka

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post04 lis 2010, 09:45

Waga quivera czy to 25kg czy 30 kgma niewielkie znaczenie liczy się sztuka

nie zawsze, nie wszedzie.

stan maj 2010->
fylniki i airberlin jezeli torba kajtowa jest w miare mala (mala deska a nie drzwi 150-160cm) i miesci sie w 20kg to jest duza szansa, ze przejdzie jako normalny bagaz (20kg limit normalnego bagazu).
lecialem i niestety mialem 27kg i bylo po zawodach, musialem doplacic za bagaz sportowy (limit 30kg)... albo moglem za kazdy kg nadwagi zaplacic co by wyszlo duzo drozej.

Moim zdaniem dobry sposob, lecac w pare osob ktore kajtoja, to na dwie/trzy osoby brac jedna torbe typowo kajtowa, tam ladowac dechy, a reszta do normalnych bagazy. Przetestowane we wrzesniu w ryanair, gdzie oplaty za bagaz kajt sa wysokie, ale przy dobrym rozlozeniu bagazy na 2-3 osoby robi sie "tanio".

Dodatkowa sprawa, moja stara wielka torba kajtowa wazyla przeszlo 6kg, teraz kupilem mniejsza, waga ok 3kg i miesci tyle co trzeba.
potem: plecaki na latawce, dodatkowy pokrowiec na deske, wszystkie te "drobnostki" tez waza, ale czy warto je zabierac?

mario74
Posty: 63
Rejestracja: 07 kwie 2009, 10:49
Deska: NOBILE555
Latawiec: OZONE
Lokalizacja: Kraków
 
Post15 maja 2011, 17:51

Lecę w piątek z Katowic do Hurghady liniami MIDWEST AIRLINES. Czy leciał ktoś tymi liniami ostatnio? Jak wygląda kwestia opłat za sprzęt?
Planuję wszystko spakować do jednego golfbaga RRD. Powinno zmieścić się w limicie 20 kg. Na stronie przewoźnika jest info, że za sprzęt sportowy kasują 75 EUR w jedną stronę.

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post15 maja 2011, 18:09

Hej

Ja leciałem tymi liniami z Katowic w połowie kwietnia.

Fakycznie zgodnie z cennikiem to kasują 100 euro za quiver, jak usłyszałem od znajomych na lotnisku że w katowicach to ZAWSZE płacą za bagaż to myślałem że będzie ciężko...

Miałem ze sobą 2 bagaże (2 quivery po ponad 20 kg, jeden jako normalny bagaż, drugi nadmiarowo), wszystko poleciało za free :)

Tego dnia leciała spora ekipe kajciarzy, nikt nie zapłacił.

W drodze powrotnej również nie płaciłem.

Pozdr
Lussik

mario74
Posty: 63
Rejestracja: 07 kwie 2009, 10:49
Deska: NOBILE555
Latawiec: OZONE
Lokalizacja: Kraków
 
Post15 maja 2011, 19:11

Dzięki za info. Mam nadzieję, że mi też się uda. Lepiej to 100 EURO przeznaczyć na inne przyjemności, np te pozwalające zwalczyć klątwę faraona :wink:

Pozdrawiam
Mariusz

Lussik | EASY Surf Center pisze:Hej

Ja leciałem tymi liniami z Katowic w połowie kwietnia.

Fakycznie zgodnie z cennikiem to kasują 100 euro za quiver, jak usłyszałem od znajomych na lotnisku że w katowicach to ZAWSZE płacą za bagaż to myślałem że będzie ciężko...

Miałem ze sobą 2 bagaże (2 quivery po ponad 20 kg, jeden jako normalny bagaż, drugi nadmiarowo), wszystko poleciało za free :)

Tego dnia leciała spora ekipe kajciarzy, nikt nie zapłacił.

W drodze powrotnej również nie płaciłem.

Pozdr
Lussik

bunny
Posty: 20
Rejestracja: 07 sie 2011, 14:58
Deska: rrd
Latawiec: rrd
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2012, 20:24

Troszkę odkopuję temat, ale niedługo sezon na wyjazdy się zacznie i pewnie nie tylko ja skorzystam na odpowiedzi.
Zdecydowaliśmy się na wyjazd w czerwcu do El Gouny. Z tego co wiemy, polecimy liniami Enter Air.
Interesuje mnie, jak zorganizować sobie transport quivera, tak aby nie ryzykować, że nie przyjmą nam sprzętu na pokład i tym samym, by nie zapłacić za dużo.
Jeśli mam się denerwować, czy sprzęt z nami poleci i przede wszystkim wróci do Polski wolę wydać te 100 zł za rejs (za quiver) i mieć spokój, ale moje pytanie - czy mimo tego, że zapłacę za transport sprzętu 2x100 zł w dwie strony (btw, gdzie się wnosi opłatę za sprzęt po wcześniejszym zgłoszeniu do opeartora) ... czy mimo opłaconego transportu w Egipcie możemy mieć jakieś problemy i mogą wymuszać na nas dodatkowe opłaty, bakszysz i inne łapówki?

Czy może nie zgłaszać, iść na żywioł i z Polski, jak większość tu piszących leciec za darmo, a z powrotem liczyć na łagodny wymiar kary? - wzięlibyśmy wtedy 1 quiver (do ok 30 kg) plus 1 walizka 20 kg i 2 podręczne.

Czy radzicie się nie szczypać i brać 2 walizki, quiver - zapłacić te 200 i 2 podręczne?
Jakieś porady? To nasz pierwszy wyjazd. Będę wdzięczna za odp.

Pozdrawiam,
G.

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post24 sty 2012, 21:13

Hej

To czy zapłacisz i czy nie zapłacisz to nie wpływa na to czy twój bagaż doleci.

Ważne żeby mieć ze sobą naklejki potwierdzające nadanie bagażu.

Szansa że na trasie do Egiptu zaginie jest bardzo mała. Większe prawdopodobieństwo że coś ze sprzętu nie doleci jest na dłuższych trasach z przesiadkami, kiedy to podczas przesiadki może wystąpić jakiś błąd.

Nie ma oficjalnego miejsca płacenia - ważne abyś zarezerwowała bagaż sportowy przez biuro podróży, jeżeli w PL pan lub pani przy odprawie się przyczepi to wtedy zapłacisz. Jeżeli nie to poleci za darmo. Podobnie z powrotem - ważne by mieć naklejkę z numerem nadanych bagaży.

Jeżeli masz zarezerwowany bagaż sportowy to wtedy linie lotnicze nie mogą odmówić ci zabrania go, więc nie ma co się stresować :thumbsup:

Udanego wypadu

PS. już to pisałem - jeżeli się zmieścisz to zapakuj się w dwie torby po 20 kg z czego jedna to będzie quiver ze sprzętem + 2 bagaże podręczne

Pozdr
Lussik

Awatar użytkownika
Golla
Posty: 73
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:03
Deska: su2
Latawiec: Cabrinha Convert
Postawił piwka: 1 raz
 
Post19 mar 2012, 10:13

Widzę, że niektórzy mają sprawdzone metody. A ja mam takie pytanie (pierwszy raz sprzęt zabieram do Egiptu więc ani jednego podejścia wcześniej nie miałam)- mój chłopak mówi, żeby nasze deski w pokrowcach oddzielnych związać taśmami i nadać jako jeden bagaż, ale z tego co tu przeczytałam to chyba każde z nas powinno wszystko wpakować w jeden quiver i nadać? Co mogę wziąć na pokład? Nie mogę wziąć latawca w plecaku, jeżeli plecak spełnia kryteria wymiarowe? Myśleliśmy, żeby latawce jako podręczne a do luku bagaż normalny + deski. Wiem, że wiele zależy od przewoźnika, ale kilogramów na pewno nie przekroczymy.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 mar 2012, 11:30

Golla pisze:Widzę, że niektórzy mają sprawdzone metody. A ja mam takie pytanie (pierwszy raz sprzęt zabieram do Egiptu więc ani jednego podejścia wcześniej nie miałam)- mój chłopak mówi, żeby nasze deski w pokrowcach oddzielnych związać taśmami i nadać jako jeden bagaż, ale z tego co tu przeczytałam to chyba każde z nas powinno wszystko wpakować w jeden quiver i nadać? Co mogę wziąć na pokład? Nie mogę wziąć latawca w plecaku, jeżeli plecak spełnia kryteria wymiarowe? Myśleliśmy, żeby latawce jako podręczne a do luku bagaż normalny + deski. Wiem, że wiele zależy od przewoźnika, ale kilogramów na pewno nie przekroczymy.


krótko:

WSZYSTKIE deski (z finami , i strapami, odkręconymi lub nie, wedle woli..) - nawet gdyby ich było siedem - do JEDNEGO quivera - jesli waga pozwoli - to TAM tez trapezy, bary, pompka iinne twarde rzeczy
latawce - JEŚLI wymiar i waga nie przekroczone na podreczny - BEZ barów - ja tak latam po całym świecie, mając najczęściej po 3 :idea: spakowane do JEDNEGO podręcznego..
reszta stuffu - ciuchy etc - do drugiej walizy (najlepiej jak najlżejszej sama w sobie ( TARA ) - ja używam np pojemnych toreb po latawcach które ważą pewnei z max 0,5 kg
dopakować tez ciuchami można do wagi podręczne..

wlasnie wrócilem z lotniczej wyprawy śniegowej
i na dwie osoby zmieśmiliśmy się w limicie:
- quiver - 2 pary nart + kije + 2 kompletne snowboardy + ciuchy narciarskie - jeden nadawany
- drugi nadawany - 4 pary butów (2 nariarskie, 2 snowboardowe + trochę ciuchó)
- 2 podreczne - reszta ciuchów, laptop itd..
na narty TRUDNIEJ sięzmieścić, a jednek da się ;)

pzdr

Awatar użytkownika
Golla
Posty: 73
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:03
Deska: su2
Latawiec: Cabrinha Convert
Postawił piwka: 1 raz
 
Post19 mar 2012, 11:55

Czyli nawet jak jedziemy w 2 osoby to mamy próbować pakować deski, trapezy, bary do jednego rejestrowanego quivera a latawce na pokład (ale czy uda mi się spakować 3 do jednego plecaka i żeby wymiary trzymał to nie wiem- mam 7,9,11m, ale 2 może da radę, poza tym na podręczny mam drugą osobę). No właśnie- dobry pomysł, żeby ciuchy do innych pokrowców po latawcach- mam pełno po starych latawcach.

Dzięki za podpowiedź. Robiłam u ciebie kurs IKO1 lata temu. Za IKO2 zapłaciłam a nigdy nie wykorzystałam. : P

Ziomek. pisze:krótko:

WSZYSTKIE deski (z finami , i strapami, odkręconymi lub nie, wedle woli..) - nawet gdyby ich było siedem - do JEDNEGO quivera - jesli waga pozwoli - to TAM tez trapezy, bary, pompka iinne twarde rzeczy
latawce - JEŚLI wymiar i waga nie przekroczone na podreczny - BEZ barów - ja tak latam po całym świecie, mając najczęściej po 3 :idea: spakowane do JEDNEGO podręcznego..
reszta stuffu - ciuchy etc - do drugiej walizy (najlepiej jak najlżejszej sama w sobie ( TARA ) - ja używam np pojemnych toreb po latawcach które ważą pewnei z max 0,5 kg
dopakować tez ciuchami można do wagi podręczne..

wlasnie wrócilem z lotniczej wyprawy śniegowej
i na dwie osoby zmieśmiliśmy się w limicie:
- quiver - 2 pary nart + kije + 2 kompletne snowboardy + ciuchy narciarskie - jeden nadawany
- drugi nadawany - 4 pary butów (2 nariarskie, 2 snowboardowe + trochę ciuchó)
- 2 podreczne - reszta ciuchów, laptop itd..
na narty TRUDNIEJ sięzmieścić, a jednek da się ;)

pzdr

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 mar 2012, 12:12

nie musisz WSZYSTKICH latawców na JEDEN podręczny - przecież DWA podręczne Wam przysługują :idea:
podobnie z trapezami, barami - do DRUGIEGO nadawanego mogą wejść - byle nie w podręcznym :hand:

pzdr


ps: zapraszamy więc na dokończenie kursu :wink:

kamszot
Posty: 448
Rejestracja: 22 maja 2009, 21:16
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post19 mar 2012, 14:20

Lecieliscie moze liniami YES AIRWAYS?
Wyczytalem na stronie Itaki, ze:

Bagaż:
Waga bagażu przysługującego pasażerowi (w tym dzieci): 20 kg
Waga bagażu przysługującego dzieciom poniżej 2 lat: 0 kg

Bagaż podręczny
Waga: 5 kg
Wielkość: 56 x 45 x 25 cm

Nadbagaż:
Opłata za każdy kilogram nadbagażu wynosi 10 EUR. Waga jednej sztuki bagażu nie może przekroczyć 32 kg.


Kazdy feedback mile widziany :)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron