Limit wagowy bagażu

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
nickwwa
Posty: 338
Rejestracja: 15 cze 2005, 08:04
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontaktowanie:
 
Post21 wrz 2009, 18:19

cosmo pisze:Właśnie wróciłem z Magawisha (Colona Water Sport) w Hurghadzie i podaję na szybko informację jak u mnie było z przewiezieniem sprzętu; Sam latawiec (1 sztuka 12 metrów) spakowałem do walizki o wymiarach 50x40x20 i zabrałem do samolotu jako bagaż podręczny, natomiast deskę (1 sztuka) nadałem na bagaż w jej oryginalnym pokrowcu z tym że odkręciłem od niej finy i strapy (doładowałem do pokrowca dodatkowo płetwy, ręczniki i t-shirty dla zabezpieczenia deski). Finy, strapy bar i trapez włożyłem do głównego bagażu (walizki podróżnej) i nadałem 2 sztuki bagażu (walizka i pokrowiec z deską). Walizka i pokrowiec ważyły łącznie poniżej 20 kg, a podręczny z kitem około 6 kg. W tamtą stronę (linie lotnicze Koral Blue) przeszło bez żadnego problemu. Powrót liniami AMC (bagaż spakowany w taki sam sposób) przy nadawaniu dałem zwinięte 2 USD człowiekowi który wrzuca bagaże na taśmę i tylko się uśmiechnął:) Jeżeli ktoś przewozi tylko jeden zestaw sprzętu to polecam ten system chociażby ze względu na fakt że latawka jest w samolocie "pod ręką" więc nie ma stresu że nie doleci (myślę że do podręcznego dał bym radę spakować jeszcze latawkę 7 metrów i też by przeszło bo nikt podręcznego bagażu nie ważył i mu się nie przyglądał więc dodatkowy "niepozorny" plecaczek pewnie dało by radę wnieść:).



takim sposobem(mam tu na mysli pakowanie dechy w pokrowiec i nadawanie dwóch bagaży) nasze deski nie doleciały do hurghady zostały na okęciu i doleciały do nas po 3 dniach. fakt nie było to ostatnio, a przewoźnikiem był centarlwings. ale ile było nerwów przy tym to szkoda gadac. quiver jak dla mnie zdecydowanie lepsze i prostsze rozwiązanie a byc może tańsze niz wypozyczanie deski na miejscu w jakiejs kite bazie np po 30 ojro za dzień.

Awatar użytkownika
razor
Posty: 649
Rejestracja: 12 lip 2007, 18:20
 
Post21 wrz 2009, 19:27

gorzej jak cały quiver dopiero po 3 dniach doleci :)

nickwwa
Posty: 338
Rejestracja: 15 cze 2005, 08:04
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontaktowanie:
 
Post21 wrz 2009, 20:41

razor pisze:gorzej jak cały quiver dopiero po 3 dniach doleci :)

racja.jak cały nie doleci to jeszcze gorzej. ale...bagaż podzielony na 2 cczęsci u nas średnio zdał egzamin ;/

Święty
Posty: 354
Rejestracja: 06 lis 2007, 16:31
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post30 wrz 2010, 21:08

Hej, ma ktoś jakieś świeże doświadczenia z liniami lotniczymi Koral Blue? w przyszłym tyg lecę do Hurghady i zastanawiam się jaką metodę zastosować? Quiver + podręczny (kity) czy 2 bagaże (waliza plus deska w pokrowcu) i kity do podręcznego? Na ich stronce za wiele info nie ma ...
Dzięki i pozdr

RedSeaZone
Posty: 660
Rejestracja: 25 wrz 2005, 15:03
Lokalizacja: Egypt, El Gouna, elgouna.com
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 wrz 2010, 21:38

Salam,

wg naszych informacji i doświadczeń KBR są to najbardziej przyjazne linie, jeżeli chodzi o przewóz sprzętu :D

ponieważ bagaż zgłoszony jako sprzęt sportowy (surfingowy) w pokrowcu nie przekaraczającym 1,6m jest "free of charge".

http://www.flykoralblue.com/koral/image ... ry_KBR.pdf

Uwaga: tam jest błąd literowy i jest napisane 1,6 cm :shock: , ale sprawdzaliśmy u źródła i chodzi im o 1,6 m :D

Oczywiście nie ręczymy za efekt, ale mamy klika przykładów z tego sezonu, że przeszło.

Zawsze warto to sprawdzić u touroperatora i wydrukować sobie ww. stronę i email z potwierdzeniem.

Powodzenia :thumbsup:


RedSeaTeam :D :D :D

Awatar użytkownika
dzony
Posty: 492
Rejestracja: 24 wrz 2008, 14:41
Deska: SU-2
Latawiec: Switchblade 12m2
Lokalizacja: Żory
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 paź 2010, 11:39

Święty pisze:Hej, ma ktoś jakieś świeże doświadczenia z liniami lotniczymi Koral Blue? w przyszłym tyg lecę do Hurghady i zastanawiam się jaką metodę zastosować? Quiver + podręczny (kity) czy 2 bagaże (waliza plus deska w pokrowcu) i kity do podręcznego? Na ich stronce za wiele info nie ma ...
Dzięki i pozdr


Piszą, że w Koral blu sprzęt za darmo ale na lotnisku w Katowicach koleś chciał mnie skasować za sprzęt sportowy. Więc zacząłem ściemniać, że mam tam ciuchy, sukienki od mojej połówki itd, a on w tym czasie gdzieś dzwonił dowiedzieć sie ile mam zapłacić za sprzęt. W końcu nikt mu nie odebrał i stwierdził, że bagaż nie przekracza 20 kg (jeden latawiec u dziewczyny w golfbagu ciuchy+sprzęt) i puścił mi go za darmo. W Egipcie jak to w Egipcie wolna egipcjanka jak to ktoś już na KF napisał. Wyhaczył mnie na lotnisku w Hurghadzie jakiś arabus bo widział golfbag i poza kolejka mi ten bagaż pakuje na taśme, no i 20 dolców w za taką przyjemność :evil:
Wróciłem wczoraj, ale wiatrowo była totalna porażka :x także życze szczęścia z wiatrem

daga
Posty: 279
Rejestracja: 18 lis 2007, 10:23
Deska: F-one TX
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post02 paź 2010, 15:55

Ja tez mam golfbag, ale mam sprawdzony patent:
-deske pakuje w cienki spiwor, zeby sie nie poobijala itd. i reszte ubran na to.
-jezeli pytaja czy mam deske, to mowie ze: nie, dopiero bede miala w drodze powrotnej, lub ze sprzedalam :) Nie wiem jak dlugo to pociagne, ale do tej pory nikt sie nie przyczepil, a nawet jakby sprawdzili to deska jest w spiworze, wiec musieliby wszystko wyrzucac.
Szczytem bylo jak powiedzialam pani z KLM, ze moj golfbag ma ok. 1 metra dlugosci (a ma ok.1,35) :)
Aha, raz musialam leciec z trapezem w podrecznym, ale hak zostawilam w glownym.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 paź 2010, 16:55

Jak wracaliśmy z Hurgady w piątek to numer wyglądał tak:

podchodzę pierwszy z całej grupy - quiver malutki, bez kółek - bardziej jak torba - ma jakieś 150cm ale deska w środku tylko 132. Do tego był mało wypchany. W międzyczasie prosiłem o miejsce w I rzędzie żeby mieć jak nogi rozprostować w samolocie, więc panowie czymś się zajęli. Patrzą na quiver coś tam gadaja między sobą, wskazują na pozostałe quivery za nami - w końcu przechodzi darmo.

Mówię wszystkim, że przeszło za darmo - ich też powinien przejść na luzie. Kolejny quiver za mną - 40E. Utargowało się do 30E + 15 USD - jako potwierdzenie napis na voucherze i jakaś pieczątka!

Następny - 40E
Następny 40E.

Pełna dowolność, cała kasa na 99% idzie do ich kieszeni.

Linia Egipska OMC czy coś takiego, ale to moim zdaniem nie miało znaczenia.

Za to przez bramkę przeszły napoje w puszkach, butelki z wodą, szklane butelki, żarcie - wszystko co się dało.

Awatar użytkownika
kolo
Posty: 489
Rejestracja: 11 lip 2006, 17:45
Deska: nobile, North (wave)
Latawiec: Cabrinha SB5-10m
Lokalizacja: Malbork/Gościszewo
 
Post02 paź 2010, 17:25

Wylatywałem 2 tygodnie temu z Gdańska do Turcji, Quiver z deską, latawcem, pompką i jakimiś własnymi fatałaszkami -26kg. Bagaż na 1 osobę, przeszło bez żadnego problemu i dopłat.. Jak wracałem z Turcji koleś zapytał się co wiozę w tak długim bagażu, to odpowiedziałem mu że Żonę :D , bo taniej wychodzi, uśmiechnął się i nie było żadnego problemu.. Waga na powrocie 30,4 kg..

Awatar użytkownika
LeTa
Posty: 46
Rejestracja: 25 lis 2006, 18:01
Lokalizacja: Warszawa-Radość
Kontaktowanie:
 
Post13 paź 2010, 20:05

Widzę że post który zacząłem w 2007 ciągle żyje ,W ciągu tych trzech lat wiele razy latałem zawsze z quiverem i wiem że zasadą jest brak zasad.Natomiast statystycznie częściej udawało się przewieżć sprzęt za free ale chyba idzie ku gorszemu.Jutro rano się przekonam lecę do Soma Bay z Lotus Air .

Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post20 paź 2010, 19:17

Ja w czwartek lece z Cairo Air. Jakie doswiadczenia z tymi liniami? Ogólnie na stronie biura pisza ze limit to 15 i 5 podrecznego. Za kazde kilo 10 ojro dopłaty. Czy rzeczywiscie mam liczyc na tak chore dopłaty?

daga
Posty: 279
Rejestracja: 18 lis 2007, 10:23
Deska: F-one TX
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post20 paź 2010, 20:00

a skad? z moich doswiadczen nie robili problemow ani w Wawie, ani w Katowicach i Poznaniu. Choc nie pamietam, ktore dokl. loty byly z Air Cairo - na pewno kilka.

Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post20 paź 2010, 22:56

Z wrocka lecę. Jeżeli rzeczywiście okaże się, że trzeba płacić to naprawdę będzie syf. 15 kilo postawowego bagażu. To kilka ciuchów i waciki :naughty:

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 paź 2010, 11:48

nie panikuj - jak jedziesz normalnie na pływanie to się zmieścisz w tych 15 kg przy czym kite chyba lepiej na podręczny. Decha + trapez ok 5kg a ciuchów to co Ty tam bierzesz - jakieś koszulki w niewielkich ilościach, trochę innych ciuchów. Ja w tym roku lecąc spakowałem się w 14kg walizka (sama walizka waży kg) i 17kg quver (2 latawce 2 dechy trapezy) - na 2 osoby w tym jedna kobieta (więc sporo kosmetyków ;) ). Więc jak odpowiednio upchać to się da.

Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post24 paź 2010, 18:12

No i zapakowałem quiver i mam 25 kg. Chyba nie przjdzie bez doplaty cholera. Mam 3 latawce, deske, kaska, trapez, 2 bary i recznik. sam quiver sporo wazy.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

cron