ozon czy best

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
bobek_h
Posty: 1054
Rejestracja: 29 wrz 2006, 17:59
Deska: Xenon LaLuz
Latawiec: North Neo
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 43 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lis 2007, 16:07

kubat2 pisze:[...]A co Ozona jeszcze to z tego co zasłyszałem w szkółce- ozon, chyba niebieska 13 jest prywatny Ziomka[...]


Nie nie, to napewno szkółkowy, a Ziomek pływał na nim bo nie było wolnego best, z pewnością xD 8)

Uczyłeś się u Ziomka? Bo jak tak to nie dziwie się że nie znałeś innej marki niż best xD:D Nie ma to jak zachwalać swój sprzęt:)
W sezonie często uczyłem ludzi po ziomku :D Przyjeżdzali troche zniesmaczeni i zawsze przed kursem wmawiali mi jaki to best jest świetny :D
Potem jak wskakiwali na northa rebela czy też vegasa, to uwierzyli że best jest słaby :)
NIe ma co! Testujcie, wszystkie możliwe modele i bedziecie wiedzieli co dobre:D

Cygański król
Posty: 592
Rejestracja: 29 wrz 2007, 09:42
Deska: Nobile
Latawiec: Naish Torche 09
Lokalizacja: Warszawa
 
Post03 lis 2007, 17:08

Ja nabijałem te besty naprawdę bardzo mocno, bo wiem żę jak jest słabiej to się dziwne rzeczy dzieją,

ALe naprawdę wziąłem 13m2 w RSZ a wiało tak żę pływałem na zaciągniętym depowerze (jakieś 30kts)i z latawcem naprawdę działy się dziwne rzeczy
Szczegórlnie przy odpuszczeniu baru gwałtownym podczas szkwału a potem gwałtownym zaciągnięciu, wtedy latawiec gubił profil, i to nie dlatego wcale żę był sflaczały

KAMIKADZE
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2007, 16:11
Lokalizacja: WAWA
 
Post03 lis 2007, 17:22

[quote="Petter"].......... to się dziwne rzeczy dzieją,

Dziwne rzeczy? Przeczytajcie posty po 7.8 lipca o jakiś spiralach i innych.
Jak to czytałem to myślałem że piszą o innym sporcie.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kubat2
Posty: 707
Rejestracja: 02 sie 2006, 22:20
Lokalizacja: Warta (jez. Jeziorsko:D)
Kontaktowanie:
 
Post03 lis 2007, 17:43

bobek_h pisze:Uczyłeś się u Ziomka? Bo jak tak to nie dziwie się że nie znałeś innej marki niż best xD:D


Teraz już znam inne marki :D :wink: Według mnie w szkółkach powinny być latawce różnych firm, w tym choćby z jedna dwie komorówki

morlov
Posty: 752
Rejestracja: 08 sie 2003, 22:21
Lokalizacja: Rumia, strefaextreme.pl
Kontaktowanie:
 
Post03 lis 2007, 17:54

kubat2 pisze:
bobek_h pisze:Uczyłeś się u Ziomka? Bo jak tak to nie dziwie się że nie znałeś innej marki niż best xD:D


Teraz już znam inne marki :D :wink: Według mnie w szkółkach powinny być latawce różnych firm, w tym choćby z jedna dwie komorówki


Bez zaczynania kolejnego sporu ale co jak co i u kogo jak u kogo, u Ziomka kursanci w tym sezonie uczyli sie na bestach i na ozonach. Z ozonow dostepne byly wszystkie modele instinctow. Nie wspominajac juz o kajtach do testow kilku innych firm.

bobek_h
Posty: 1054
Rejestracja: 29 wrz 2006, 17:59
Deska: Xenon LaLuz
Latawiec: North Neo
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 43 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lis 2007, 18:05

morlov pisze:
kubat2 pisze:
bobek_h pisze:Uczyłeś się u Ziomka? Bo jak tak to nie dziwie się że nie znałeś innej marki niż best xD:D


Teraz już znam inne marki :D :wink: Według mnie w szkółkach powinny być latawce różnych firm, w tym choćby z jedna dwie komorówki


Bez zaczynania kolejnego sporu ale co jak co i u kogo jak u kogo, u Ziomka kursanci w tym sezonie uczyli sie na bestach i na ozonach. Z ozonow dostepne byly wszystkie modele instinctow. Nie wspominajac juz o kajtach do testow kilku innych firm.


Akurat kolega bodajże się uczył 2 lata temu, czy się pomyliłem kubat2?:D

Awatar użytkownika
wielkibrat
Posty: 169
Rejestracja: 09 maja 2006, 12:25
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post03 lis 2007, 18:28

bobek_h pisze:
kubat2 pisze:[...]A co Ozona jeszcze to z tego co zasłyszałem w szkółce- ozon, chyba niebieska 13 jest prywatny Ziomka[...]


Nie nie, to napewno szkółkowy, a Ziomek pływał na nim bo nie było wolnego best, z pewnością xD 8)

Uczyłeś się u Ziomka? Bo jak tak to nie dziwie się że nie znałeś innej marki niż best xD:D Nie ma to jak zachwalać swój sprzęt:)
W sezonie często uczyłem ludzi po ziomku :D Przyjeżdzali troche zniesmaczeni i zawsze przed kursem wmawiali mi jaki to best jest świetny :D
Potem jak wskakiwali na northa rebela czy też vegasa, to uwierzyli że best jest słaby :)
NIe ma co! Testujcie, wszystkie możliwe modele i bedziecie wiedzieli co dobre:D


a Ty co uczysz w Take Off'ie?
to powiedz ze North jest najlepszy!

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lis 2007, 19:10

jest ciężki i słabo wstaje z wody przy granicznych dolnych waroonkach. ale może przez to jest bardziej wytrzymały ... nie wiem




Przy granicznych dolnych waroonkach KAŻDY latawiec jest ciężki, choć nie jest przez to bardziej wytrzymały...

Napewno Best nienadaje się mocny wiaterek


A czemuż to Best nie nadaje się na mocny wiaterek? :wink:

Akurat kolega bodajże się uczył 2 lata temu, czy się pomyliłem kubat2?Very Happy


Akurat 2 lata temu to u Ziomka jeśli dobrze liczę były ze trzy czy cztery firmy...

to powiedz ze North jest najlepszy!


:?: :twisted: Na Vegasie nie pływałem ale Rebel jest najlepszą...siłownią na łapach;) Poza tym że po godzinie wachlowania ma się dość, całkiem spoko kite.

Pływałem i na ozonach i na bestach, ogólnie jak dla mnie dwa różne kity:

- Ozone ( sport, edge ) - "+" szybkość, małe siły na barze, lepsze zachowanie w powietrzu, lepszy zakres, lepsze wykonanie. "-" BAR! - piąty kłopot, słabe wykonanie baru, problem ze skomplikowanym systemem bezpieczeństwa, fruwająca poza zasięgiem rąk tasiemka trymera depoweru.

- Best - "+" Doskonały bar, najlepszy jaki widziałem - double depower, wykonanie, wyprofilowanie,prosty i intuicyjny system bezpieczństwa, brakowałoby mi ewentualnie regulacji na supełkach przy barze jak było w Norcie. Również naprawdę fajnie zachowuje się w powietrzu, przyjemny kite. "-" gorsze wykonanie, zwłaszcza pomysł listewek usztywniających, inwertuje przy złym(!) prowadzeniu w szkwałach połączonym ze zlym napompowaniem. Waroo pro rządzi.

pzdrv

Awatar użytkownika
Kosek
Posty: 1527
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:12
Deska: 666
Latawiec: North Rebel
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post03 lis 2007, 19:18

przemass pisze:
:?: :twisted: Na Vegasie nie pływałem ale Rebel jest najlepszą...siłownią na łapach;) Poza tym że po godzinie wachlowania ma się dość, całkiem spoko kite.


cos zle wytrymowane mieliscie :wink:

Awatar użytkownika
kubat2
Posty: 707
Rejestracja: 02 sie 2006, 22:20
Lokalizacja: Warta (jez. Jeziorsko:D)
Kontaktowanie:
 
Post03 lis 2007, 19:47

bobek_h pisze:
Akurat kolega bodajże się uczył 2 lata temu, czy się pomyliłem kubat2?:D


dwa lata temu :wink: Ozon pojawił się w tym roku, a i w tym byłem odnowić wiadomości wiec na Ozonie też miałem okazję się przepłynąć :wink: i dlatego w sporze Ozon Best stawiam na Ozona. (zaznaczam ze miałem go może z godzine, pótorej)

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lis 2007, 20:05

cos zle wytrymowane mieliscie



Być może. Trymował właściciel...Masz pomysł co to mogło być? Bo np: złe podłączenie linek bym zauważył :twisted: :wink:

bobek_h
Posty: 1054
Rejestracja: 29 wrz 2006, 17:59
Deska: Xenon LaLuz
Latawiec: North Neo
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 43 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lis 2007, 20:14

wielkibrat pisze:
bobek_h pisze:
kubat2 pisze:[...]A co Ozona jeszcze to z tego co zasłyszałem w szkółce- ozon, chyba niebieska 13 jest prywatny Ziomka[...]


Nie nie, to napewno szkółkowy, a Ziomek pływał na nim bo nie było wolnego best, z pewnością xD 8)

Uczyłeś się u Ziomka? Bo jak tak to nie dziwie się że nie znałeś innej marki niż best xD:D Nie ma to jak zachwalać swój sprzęt:)
W sezonie często uczyłem ludzi po ziomku :D Przyjeżdzali troche zniesmaczeni i zawsze przed kursem wmawiali mi jaki to best jest świetny :D
Potem jak wskakiwali na northa rebela czy też vegasa, to uwierzyli że best jest słaby :)
NIe ma co! Testujcie, wszystkie możliwe modele i bedziecie wiedzieli co dobre:D


a Ty co uczysz w Take Off'ie?
to powiedz ze North jest najlepszy!


Owszem uczyłem w Take Off-ie, ale muszę Cię zmatrwić, bo nie bede polecał northa :) Lubie te latawce, ale dużo bardziej wole Ozon-a. A co do Best-North to north jest dużo lepszy :) Pod warunkiem że ktoś go ma dobrze strymowanego :)
Ostatnio zmieniony 03 lis 2007, 20:24 przez bobek_h, łącznie zmieniany 1 raz.

bobek_h
Posty: 1054
Rejestracja: 29 wrz 2006, 17:59
Deska: Xenon LaLuz
Latawiec: North Neo
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 43 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lis 2007, 20:16

przemass pisze:
cos zle wytrymowane mieliscie



Być może. Trymował właściciel...Masz pomysł co to mogło być? Bo np: złe podłączenie linek bym zauważył :twisted: :wink:


Miałeś ustawiony bar na długi depower, dlatego była to męczarnia :]

Awatar użytkownika
Kosek
Posty: 1527
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:12
Deska: 666
Latawiec: North Rebel
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post03 lis 2007, 20:26

bobek_h pisze:
przemass pisze:
cos zle wytrymowane mieliscie



Być może. Trymował właściciel...Masz pomysł co to mogło być? Bo np: złe podłączenie linek bym zauważył :twisted: :wink:


Miałeś ustawiony bar na długi depower, dlatego była to męczarnia :]


przede wszystkim dobry supełek .... ja do swojej 14stki przykladowo (vegasa akurat)
uzywam drugiego wezelka liczac od latawca.... czy wieje za malo czy za duzo
nigdy nie zmieniam tego.... zakres potezny
dwa supelki nizej i nie idzie go utrzymac w łapach :wink:

dlatego ze north ma jeden bar do wszystkich typow/rozmiarow latawca
trzeba poeksperymentowac...

ustawial wlasciciel? a nie chodzi o testowego rebela w bazie wake ? :wink:

pozdrawiam

Awatar użytkownika
wielkibrat
Posty: 169
Rejestracja: 09 maja 2006, 12:25
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post03 lis 2007, 20:41

bobek_h pisze:
wielkibrat pisze:
bobek_h pisze:
kubat2 pisze:[...]A co Ozona jeszcze to z tego co zasłyszałem w szkółce- ozon, chyba niebieska 13 jest prywatny Ziomka[...]


Nie nie, to napewno szkółkowy, a Ziomek pływał na nim bo nie było wolnego best, z pewnością xD 8)

Uczyłeś się u Ziomka? Bo jak tak to nie dziwie się że nie znałeś innej marki niż best xD:D Nie ma to jak zachwalać swój sprzęt:)
W sezonie często uczyłem ludzi po ziomku :D Przyjeżdzali troche zniesmaczeni i zawsze przed kursem wmawiali mi jaki to best jest świetny :D
Potem jak wskakiwali na northa rebela czy też vegasa, to uwierzyli że best jest słaby :)
NIe ma co! Testujcie, wszystkie możliwe modele i bedziecie wiedzieli co dobre:D


a Ty co uczysz w Take Off'ie?
to powiedz ze North jest najlepszy!


Owszem uczyłem w Take Off-ie, ale muszę Cię zmatrwić, bo nie bede polecał northa :) Lubie te latawce, ale dużo bardziej wole Ozon-a. A co do Best-North to north jest dużo lepszy :) Pod warunkiem że ktoś go ma dobrze strymowanego :)




A co do Best-North to Best jest dużo lepszy :) Pod warunkiem że ktoś go ma dobrze napompowanego :)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości