Strona 1 z 3

NOWOŚĆ!!! BANDIT DOS

: 01 sie 2008, 15:26
autor: Akademia KiteSurf
Z przyjemnością przedstawiamy zapowiedź 2 edycji latawca firmy F-one- Bandita Dos;
trailer z pierwszą odsłoną możecie zobaczyć na youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=7fyWC3jyza0

a oto kilka fotek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i rozmiarówka:
* 4.5m
* 5.5m
* 7m
* 8m
* 9m
* 10m
* 12m
* 14m
* 16m

: 01 sie 2008, 15:34
autor: onzo
ojej a po co tyle rozmiarów :?:

W el Gounie widziałem chyba jedynki - latały fajnie

: 01 sie 2008, 17:17
autor: gozdi
onzo pisze:ojej a po co tyle rozmiarów :?:

Dla każdego cos fajnego :lol:
Ogolnie fajne fotki :wink:

: 01 sie 2008, 17:22
autor: seek666
te foty to jakies fotomontaze :lol:

: 31 sie 2008, 17:58
autor: rdms
Możecie coś więcej napisać o tej szmatce :?: Szukam akurat coś w rozmiarze 7-8 m2. Wrzućcie jakieś zdjęcia baru i napiszcie jak sie sprawuje.

: 31 sie 2008, 23:43
autor: kuba1002
heh tego nie ma jeszcze w polsce człowieku ;D pozdro

: 01 wrz 2008, 21:23
autor: Nomercy
rdms pisze:Możecie coś więcej napisać o tej szmatce :?: Szukam akurat coś w rozmiarze 7-8 m2. Wrzućcie jakieś zdjęcia baru i napiszcie jak sie sprawuje.


ledwo co na rynek weszlo a ty chcesz recenzji ?? :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

WYLUZUJ

: 02 wrz 2008, 10:32
autor: rdms
Im szybciej, tym lepiej :lol:

: 02 wrz 2008, 16:49
autor: łysy
Kurde ja też czekam z utęsknieniem na jakieś info.

Pierwszy Bandit DOS już na Helu

: 11 wrz 2008, 15:29
autor: Akademia KiteSurf
W piątek 5.września dostaliśmy pierwszy egzemplarz długo oczekiwanego przez nas Bandita DOS. Natychmiast go napompowaliśmy i porównaliśmy z Banditem 2008 7,5m2 (do testów dostaliśmy 7m2).

Obrazek
Obrazek

W stosunku do modelu 2008 jest sporo zmian kształtu:
„BandiDOS” ma grubszą tubę główną
Jest niższy mierząc po długości środkowej porzeczki i nieco wyższy po długości pozostałych poprzeczek
Rozmieszczenie poprzeczek także uległo zmianie. Druga poprzeczka jest nieco dalej od środkowej a ostatnie bliżej środka.

Zmieniony został system linek:
Bandit DOS nadal jest latawcem 4 linkowym z tzw. wirtualną 5tą linką, co powoduję, że w razie użycia zrywki ląduje na „grzbiecie” tracąc 100% mocy. Zmiana polega na dodaniu drugiego bloczka na lince idącej od latawca. Bloczek ten jest tak umieszczony, że system podpięcia linek nie uległ zmianie: dwie linki zewnętrzne podpinane do tipów i dwie linki (jedna linka idąca od baru rozchodzi się na dwie w połowie długości) podłączane do bloczków na końcach linek idących od latawca.

Także bar uległ zmianie:
Najważniejsze, że wszystkie latawce 5,5m; 7m; 8m; 9m; 10m; 12m2 pracują na jednym identycznym barze 45cm natomiast rozmiar 14m2 pracuje na barze 55cm.
Zmieniona została też długość de-poweru tak by nawet niski Rider mógł sięgnąć do końca przy maksymalnym odpuszczeniu baru.
Pozostawiono identyczny system zrywki na chicken loopie i leashu (w zestawie z latawcem)

Cały zestaw ma bardzo ciekawą grafikę i jak przystało na F-one estetyczne wykonanie. Tomek śmiał się lekko ze „skórzanego” pokrowca na bar, który cały zadrukowany drobnym logiem F-one przypomina trochę modele toreb Louis Vuitton ;-) Dla kogoś, kto zwraca uwagę na estetykę będzie ok. a pozostali ceniący właściwości na wodzie docenią DOSa w powietrzu.

Obrazek
Obrazek


Skromny test:
9.09 udało nam się po raz pierwszy wystartować DOSa na Chałupach 3. Przy wietrze o średniej sile 17 węzłów w szkwałach do 19. (Pomiaru dokonywaliśmy w czasie rzeczywistym w trakcie krótkich halsów od osoby mierzącej wiatr ze zwrotem i powrotem do osoby mierzącej) osoba o wadze 85kg na desce Fluid 140x40 mogła wrócić w miejsce, z którego wystartowała.

Producent podaje zakres wiatrowy 7m2 od 22 węzłów wzwyż. Więc warunki, jakie panowały na wodzie były za słabe na poważne testy. Dlatego przedstawię tylko kilka odczuć z krótkiego godzinnego testowania:
Latawiec ma znacznie mniejszą siłę na barze. Opisałbym ją, jako wartość średnią między Banditem 2008 a Ozonem 2008.
Krótki de-power całkowicie zabijał moc latawca po odpuszczeniu jedynie 40% długości de-poweru (wynika to głównie ze słabego wiatru max 20knotów)
Latawiec nadal fenomenalnie wstaje z wody.
Mały 7m2 rozmiar jest szybki i dobrze reaguje na bar.
Wspólnie z Tomkiem próbowaliśmy obciążyć go maksymalnie (starając utrzymać się w miejscu przy robieniu kite loopa) i latawiec dobrze trzymał profil, (choć zdaję sobie sprawę, że przy 19 węzłach był to raczej pseudo test ;-)

Tyle z krótkiego godzinnego pływania.
Na jutro (12.09) Zapowiadana jest spora dawka wiatru, więc planujemy testować DOSa na falach w Kuźnicy. Jeżeli jest ktoś chętny do wspólnych testów to zapraszamy do Kuźnicy lub do kontaktowania się pod Tel. 507044220 i ewentualnego umówienia się w innym miejscu.
Także sobota (13.09) Zapowiada się ciekawie, więc mamy nadzieję na powtórkę z piątku i zapraszamy na testy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Test Kite Fone Bandit DOS

: 11 wrz 2008, 16:21
autor: Caesar
Ja będę jutro na Helu na CH3… chętnie przetestuję… :)

: 11 wrz 2008, 16:23
autor: Smokie
no szkoda ze taki maly ten dosik bo z warunkami na taki latawiec to u nas ciezko ...... no chyba ze dla kobitki ;)

: 11 wrz 2008, 17:10
autor: Cygański król
Latałęm w tym sezonie na banditach 2008 11 i 13 m2, dla mnie kosmos, jeśli chodzi o oldschool, żaden kite chyba nie ma takiej windy w górę jak bandit,
Zato do freestyle to chyba niebardzo, no i dość wymagający latawiec jeśli chodzi o pracę na barze, nie wybacza błędów

elo

: 11 wrz 2008, 17:11
autor: Belzebub_Wro
Elo Smokie Bandit 7.5 czyli v 1.0 przy moich 105 kg daje rade od stalych 20 knotow wlacznie z wykonywaniem wiekszosci manewrow Low end jest imponujacy Lzejsze osoby ktore maja odpowiednia technike beda mialy frajde od 16 -18 knotow W mojej ocenie dla osob w przedziale wagowym 70-90 latawce 12/11-7/8 sa zupelnie wystarczajacym zestawem dla 90 kg + 11/12 (nowy model ) i jednaK 9 m (nie wiem jak ze stabilnoscia mniejszych rozmiarow przy silnych wiatrach i ciezkim rajderze)

Cyganski krol : nie wiem skad opinia o tym ze bandit nie nadaje sie do 3stajlu ten latawiec jest wyjatkowo user friendly do trikow UH a kiteloopy na duzym powerze to prawdziwa przyjemnosc

Zapowiadaja sie wiatry >20 knt a wiec w sam raz aby poprobowac 7m

pozdr

: 11 wrz 2008, 21:51
autor: Nomercy
Cygański król pisze: no i dość wymagający latawiec jeśli chodzi o pracę na barze, nie wybacza błędów


tydzien temu na mojej 13 latalem troche na łące i po obrocie po skoku (jakis metr nad ziemia) zaciagnalem bar i masakra :roll:

twarde ladowanie i orka pola na odcinku 100 metrów :shock: :shock: :shock: ; przez co nie moglem sie wypiac, bo hak caly w glinie :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Wszystko trwalo z 5 sekund :P :P :P