Wybór deski wave

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post19 lut 2018, 08:25

Ktoś pływał na tej desce Nobile Split Infinity? Jak ona się ma do polecanej tutaj Mitu?

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post19 lut 2018, 09:22

Ekspertem nie jestem, ale myślę że ciężko będzie porównać obiektywnie te 2 deski, bo to zupełnie inna linia desek. Infinity to coś jakby hybryda, trochę jak "skim wave" jeśli można to w ten sposób opisać i w dodatku dzielony na potrzeby transportu, a Mitu to już wave z prawdziwego zdarzenia.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 lut 2018, 10:10

Turbo_Sen pisze:Ktoś pływał na tej desce Nobile Split Infinity? Jak ona się ma do polecanej tutaj Mitu?


Nie da się porównać tych dwóch desek, są to całkowicie inne konstrukcje.

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 lut 2018, 20:41

an4442 pisze:Jest ktoś w stanie polecić solidną deskę dla początkującego amatora tego sportu? Jak mniej więcej cenowo będzie to wyglądało. Liczę na bardziej budżetową opcję.


Jeśli budżetowo to skup się na tym że po prostu trochę skatowana i powgniatana, ewentualnie naprawiana :) Nie dlatego tanio bo...nikt nie chce jej za żadne pieniądze :)

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 lut 2018, 07:35

an4442 pisze:Jest ktoś w stanie polecić solidną deskę dla początkującego amatora tego sportu? Jak mniej więcej cenowo będzie to wyglądało. Liczę na bardziej budżetową opcję.


przeczytałeś cały wątek? ja tak :) na spotach też trochę popytałem. temat rzeka, ale generalna zasada - testuj zanim kupisz!
jeszcze nie wybrałem swojej wave'owki ale kupilem shinnstera i to byla znakomita decyzja. swietna zabawa i dobry wstep do wave.
no i zero problemow z wypozyczeniem na testy.

Awatar użytkownika
DISKORELAKS
Posty: 887
Rejestracja: 11 maja 2007, 12:44
Deska: DUOTONE PROWAM 5'10
Latawiec: Switch Element 6
Lokalizacja: GDAŃSK
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 lut 2018, 23:40

Witam
Szybkie pytanko do kolegów, do tej poru używałem waxu ale czy ktoś z szanownych używał bądź używa gripów tego typu http://www.waal.co zamiast wosku? Kupuję nową deskę i właśnie mam dylemat czy nakładać czy kupić te hexagony.

Z góry dzięki za info.
Pozdr :idea:

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 lut 2018, 14:09

DISKORELAKS pisze:Witam
Szybkie pytanko do kolegów, do tej poru używałem waxu ale czy ktoś z szanownych używał bądź używa gripów tego typu http://www.waal.co zamiast wosku? Kupuję nową deskę i właśnie mam dylemat czy nakładać czy kupić te hexagony.

Z góry dzięki za info.
Pozdr :idea:


Naklejki hexa najlepiej sprawdzają się zimą, pod butami neoprenowymi wtedy super trzymają nogę :idea:

Latem niestety i tak trzeba je waxować, ponieważ noga nie trzyma się wystarczająco dobrze.

Na pewno spora zaletą jest dobre trzymanie się wosku na naklejkach hexa i łatwość nakładania, ale wtedy wosku już nie ściagniesz i poprostu po jakimś czasie musisz wymienić całą naklejke.

Rozwiąznie1: na zime hexa, na lato hexa + wosk (spróbuj koniecznie Manera Ultra Sticky dedykowany do kitewave, dużo bardziej klejący!) i po lecie wymiana całego zestawu :)

Rozwiązanie2: dobry wosk i baza :thumb:

Rozwiązanie3: zwykły pad i wosk manera ultra sticky, który możesz nakładać też na pady - osobiście stosuje to rozwiązanie

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post28 lut 2018, 20:32

DISKORELAKS pisze:Witam
Szybkie pytanko do kolegów, do tej poru używałem waxu ale czy ktoś z szanownych używał bądź używa gripów tego typu http://www.waal.co zamiast wosku? Kupuję nową deskę i właśnie mam dylemat czy nakładać czy kupić te hexagony.

Z góry dzięki za info.
Pozdr :idea:


Hexy sa ok, nie trzeba zednego wosku latem - kwestia przyzwyczajenia (filling jest o tyle niespodziewany ze mogloby sie wydawac ze brakuje gripu, ale to gowno prawda !!!)
Dobry pad nie potrzebuje zadnego wosku !!! a jesli chodzi o dedykowany wosk manery na pady to jest to najzwyklejsze naduzycie, dzisiejsze pady sa na tyle miekkie a zarazem
trwale ze wosk jest zbyteczny, a prawda jest taka ze kazdy base cost sie nada tak i na pady jak i na goly blat w baltyckich warunkach, tropikow tutaj nie mamy ;-)

Pozdro...

Awatar użytkownika
DISKORELAKS
Posty: 887
Rejestracja: 11 maja 2007, 12:44
Deska: DUOTONE PROWAM 5'10
Latawiec: Switch Element 6
Lokalizacja: GDAŃSK
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 mar 2018, 00:52

Dzięki koledzy za info! :thumb:

Zamówiłem hexy i zobaczę jak to trzyma...Jak nie, wrócę ponownie do wosku. :idea:

Pozdrawiam!

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 mar 2018, 11:27

mary.dk pisze:
DISKORELAKS pisze:Witam
Szybkie pytanko do kolegów, do tej poru używałem waxu ale czy ktoś z szanownych używał bądź używa gripów tego typu http://www.waal.co zamiast wosku? Kupuję nową deskę i właśnie mam dylemat czy nakładać czy kupić te hexagony.

Z góry dzięki za info.
Pozdr :idea:


Hexy sa ok, nie trzeba zednego wosku latem - kwestia przyzwyczajenia (filling jest o tyle niespodziewany ze mogloby sie wydawac ze brakuje gripu, ale to gowno prawda !!!)


Do bujanki po zatoce może i nie trzeba ;)

mary.dk pisze:Dobry pad nie potrzebuje zadnego wosku !!! a jesli chodzi o dedykowany wosk manery na pady to jest to najzwyklejsze naduzycie, dzisiejsze pady sa na tyle miekkie a zarazem


Pływaleś z woskiem ultra sticky nałożonym na pady? Tu nie chodzi o miękkość pada, tylko o lepszą kontrolę podczas jazdy na fali, a jest ona nie porównywalna :thumb:

Nie znam osoby która spróbowała pływać z ultra sticky i nie robi tego do dzisiaj ;)

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2018, 09:29

Siemanko forumowicze, mam przyjemność zaprosić was na testy desek wave od North Kiteboarding oraz HB-Surfkite. Spotykamy się dziś (10.04.2018) o 16:00 na plaży przy SKŻ w Sopocie.
Warun idealny, żeby spróbować strapless lub foil, poćwiczyć skoki albo po prostu wpaść pogadać, zbić pione czy zadać nam pytanko :thumb:
Oprócz desek wave, znajdą się też Foile. Podczas testów będzie możliwość przetestowania nowego trapezu z rotacyjnym hakiem od HB-Surfkite. 8)
Zapraszamy
Obrazek

K-I
Posty: 176
Rejestracja: 19 paź 2011, 18:09
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post10 kwie 2018, 16:35

:thumb:
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2018, 06:05 przez K-I, łącznie zmieniany 1 raz.

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 kwie 2018, 14:12

Wszystkich zainteresowanych wyborem właściwej deski wave zapraszamy na kitewave piknik połączony z testami desek, trapezu Hb-Surfkite oraz sprzętu od CORE Kiteboarding Poland, m.in. najnowszy model latawca Nexus!!! Będzie też opcja przejażdżki na latawcu wave od Airush.

Przy tej okazji poprosimy każdego uczestnika o zabranie ze sobą przynajmniej 3 śmieci z plaży i wyrzucenie do przygotowanych worków. Bardzo prosimy podejdźcie do sprzątania poważnie. Bez zbędnych sloganów, działajmy w tej kwestii, nikomu korona z głowy nie spadnie.

Jutrzejsza prognoza zapowiada 100% słońca, równy wiatr 20-30knots i niedużą falę, co jest doskonałą okazją do spróbowania się na otwartym morzu dla tych co mają opory albo po prostu chcą to zrobić pierwszy raz. Służymy również radą i chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Wpadajcie popływać, pokibicować czy zbić piątkę. Nie zamulamy! Do jutra!!!
Dokładne namiary na lokalizację https://www.google.pl/maps/@54.8330525, ... 312!8i6656
Obrazek

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post26 kwie 2018, 08:46

Różne są teorie na temat desek, ale nic tak nie pomoże w odpowiednim doborze jak testy, które staramy się regularnie organizować.
W sezonie i poza można się również kontaktować z Hydrosferą lub ze mną osobiście w kwestii sprawdzenia dech HB-Surfkite. Polecam się ;-)
Tak było w ostatnią sobotę na test day 8) Na fotach model Octo 5'9 (wypór 25,2ltr) i Bonaparte 5'7 (wypór 27ltr).
Obrazek
Obrazek
więcej :arrow: https://www.facebook.com/BalticWAVEholics/ :mrgreen:

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post12 kwie 2019, 13:24

Poradnik jak wymienić pada w desce kierunkowej :idea: :mrgreen:
https://balticwaveholics.pl/portfolio_p ... w-w-desce/


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron