Strona 1 z 1

Hollandia

: 02 gru 2003, 09:03
autor: rolnik
Mam pytanko .Czy znacie jakies fajne kite-spoty w okolicy Katwijk ,ale na srodladziu.Bo wybrzeze znam i wiem ze jest rewelacyjne :D

: 02 gru 2003, 23:36
autor: Pablo
Jedyny fajny spot na śródlądziu znajduje się około 60km od Katwijk, niedaleko Amsterdamu.

Akwen nazywa się Ijsselmeer, i najbliższym spotem jest Muiderberg. Płytka woda, idealne warunki przy O, ZO, kiedy nad morzem wieje od lądu. Wprawdzie można pływać przy każdym kierunku, ale zazwyczaj wiatr jest dość nierówny, zwłaszcza przy Z.

Bliżej od Katwijk (około 15km) jest Braassemermeer, dość duże jezioro w okolicach Warmond w drodze do Amsterdamu. Nie jestem pewien czy można tam jeszcze pływać na KS, ale z tego co wiem poza Ijsselmeer, wszyscy jednak preferują pływanie nad morzem.

: 07 gru 2003, 23:28
autor: rolnik
Wiecie dla czego preferuja morze :?: Bo w hollandi jest zajebiscie :idea:
Coz pozostaje czekac do maja :D .Z mkolajowymi pozdowieniami Rolnik.

: 08 gru 2003, 00:15
autor: majer
a co z Chorwacją :roll:

pozdro :o

: 08 gru 2003, 08:39
autor: rolnik
Nie widze problemu .Jedno drugiemu nie przeszkadza.Chociaz nie wiem jak ze spotami w chorwacji .

: 08 gru 2003, 15:37
autor: Maslav
majer pisze:a co z Chorwacją :roll:

pozdro :o


http://www.zutimacak.hr/kite/

: 08 gru 2003, 15:47
autor: majer
no i co na to Rolniku powiesz :?: :?: :?:

ten link jest niezły i wygląda zachecająco :o
i pewnie taniej niz w Holandii 8)

majer

: 08 gru 2003, 18:52
autor: Maslav
majer pisze:en link jest niezły i wygląda zachecająco


Jeśli kitesurfing w Chorwacji to raczej tylko tam. Jedna z niewielu piaszczystych plaż w tym kraju.

: 08 gru 2003, 19:11
autor: rolnik
Wyglada dobrze.Co do cen to uwazaj zebys sie nie zdziwil :naughty: .Ja jestem otwarty zalatwiaj i jedziemy .Hollandia jest nieodwolalna :wink:
Z tego co wiem to najlepiej w chorwacji wieje lipiec sierpien jak tworzy sie termika ale to chyba chwyt reklamowy

: 08 gru 2003, 23:49
autor: waterman
rolnik pisze:Hollandia jest nieodwolalna :wink:


Witaj rolnik

Jak bedziesz sie wybierał do Holandii to daj znac , ugadamy sie wszyscy na wspólne kajtowanie :wink: no i :beer:

Pozdrawiam
Waterman

: 09 gru 2003, 09:05
autor: rolnik
Ja napewno bede1-7 maja bede mieszkal w Wassenaar(na Duinrell) a plywal wlasnie w Katwijk lub Ijsselmeer.Dam jeszcze znac . :beer:

Polecam Duinrel dla rodzin z dziecmi. Rewelacyjne miejsce - camping eurocampu- w cenie domku calkiem dobre wesole miasteczko bez ograniczen oraz dwie godziny super aquaparku gratisowo.Wicek w tym ze miejsc brakuje juz w lutym wiec czeba sie spieszyc.Zalety to super spoty ale raczej dla conajmniej srednio zaawansowanych (Morze Polnocne z dosc spora fala i 400m przybojem - i tak latwiejsze niz Baltyk) zawsze kilku(kilkunastu ) kiciazy na wodzie,odleglos od Polski to okolo 6h jazdy od granicy niemieckiej,temperatyry wody i powietrza zdecydowanie lepsze jak w Polsce .Wady - moze padac deszcz,niezbedna dobra pianka czepek itp ,w zeszlym roku caly tydzien dawalo 6-8bf temp okolo +15st dobrze ze nialem ws i 4 m zagiel.(dla niektorych to zaleta!).Wynajmujemy domek 8 osobowy (jedziemy w dwie 4 osobowe rodziny z dziecmi wiec koszty sa smieszne)-KOSZT DOMKU 8 OSOBOWEGO Z WSZYSTKIMI SWIADCZENIAMI TO 340E .Cala trase z Polski mozna zrobic na gazie! Tak sie rozpisalem ale to miejsce nalezy do naszych ulubionych rodzinnych. Pozdrawiam rolnik
Ps opis spotow ze zdieciami bedzie w maju :wink:

: 09 gru 2003, 13:23
autor: majer
hej :lol: :lol:

ja planuje chorwacje, ale raczej na przelomie czerwca i lipca - chociaż będę sie staral dostosować to oczywiscie do wiatru 8)

poczytam troche i zobaczymy - ale do lutego trzeba cos postanowić i zarezerwować z przedplatą - jest wtedy duzo taniej :lol:

zdaje sobie z tego sprawą, ze nie jest to moze najlepszy spot - bo jeszcze nie czytałem na tym forum nic o Chorwacji - a moze ktos kto był się wypowie :?: :?: :?:
i umieści swoja recenzję w SPOTY :idea:

pozdrawiam
majer