Regulamin Kiteforum

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 cze 2010, 19:43

Z racji narastającego na forum spamu oraz braku przestrzegania zasad netykiety postanowiłem stworzyć regulamin, który jasno będzie precyzował co wolno a co nie na forum. Poniżej klika punktów które sukcesywnie będę uzupełniał.

REGULAMIN KITEFORUM.PL

1. Nie umieszczaj na forum żadnych treści o charakterze komercyjnym. Treści tego typu mogą być wyłącznie zamieszczane w dziale giełda oraz dziale biznes

2. Nie zamieszczaj na forum treści dla dorosłych ani linków do tego typu materiału, z forum mogą korzystać niepełnoletni

3. Nie umieszczaj na forum materiałów ani linków naruszających cudze prawa autorskie

4. Na Forum nie dopuszczamy uwag personalnych ani dyskusji o innych użytkownikach forum

5. Wszelkie konkursy powinny być przeprowadzane po uprzednim porozumieniu z Administracją forum

6. Zero tolerancji dla spamu! Osoby spamujące zostaną usunięte lub zbanowane z kiteforum.pl bez ostrzeżenia i możliwości powrotu. Spamem uznawane są między innymi odnośniki do stron komercyjnych umieszczane w profilu, podpisie lub avatarze użytkownika.

7. Każdy użytkownik może posiadać wyłącznie jedno konto na kiteforum.pl Korzystanie z dwóch lub większej ilości kont będzie skutkowało blokadą wszystkich używanych przez użytkownika kont bez możliwości powrotu.

8. Kopiowanie i rozpowszechnianie treści znajdujących sie na kiteforum.pl, a nie będących wypowiedziami własnymi, jest zabronione.

9. Nie używaj na forum wyłącznie WIELKICH LITER, używanie wielkich liter w tytułach tematów jest zabronione

10. Jeśli zakładasz nowy temat jego tytuł powinien być krótki i adekwatny do zagadnienia

11. Nie pisz wątków o nikłej wartości merytorycznej, odpowiedzi jednym słowem, lub samych uśmieszków. Nie torpeduj wątków, ani nie sprowadzaj ich na manowce.

12. kiteforum.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wiadomości na forum

13. Administracja zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie

aktualizacja 6.4.2011

- od tej pory ogłoszenia komercyjne dozwolne są w dziale BIZNES :!:

aktualizacja 17.12.2013

[1] za łamanie regulaminu użytkownik otrzymuje od moderatrów/administratora ostrzeżenia
[2] 3 ostrzeżenia = ban na miesiąc
[3] 3 bany w ciągu roku = dożywotni ban
[4] po roku zerujemy licznik ostrzeżeń (tak jak punkty karne za mandaty)

aktualizacja 25.03.2015
14. Zabrania się linkowania pod pozycjonowanie w stylu najlepsze forum kitesurfingowe

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post02 cze 2010, 23:41

są dwa punkty trzecie :)

to po pierwsze ;)

A po drugie ;) co do drugiego punktu trzeciego. Można jaśniej? Jak napiszę, że XXX nie umie pływać to będzie ban?
No i jak to nie dopuszczamy dyskusji o innych użytkownikach forum?
To nie można napisać że YYY zajebiście pływa i że fajnie że startuje w zawodach itp itd ;)
Trza by tu coś sprecyzować.

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 cze 2010, 03:10

zgred pisze:są dwa punkty trzecie :)


dzięki za uwagi,

a propos uwag personalnych przykład poniżej:
NAUCZYŁEŚ SIĘ JUŻ PŁYWAĆ? czy tylko klikanie w klawisze Ci "idzie" :wink:


forum powstało w celu dzielenia się informacją o kitesurfingu pomiędzy użytkownikami, poznania się, umówienia na pływanie i dzielenia się wiedzą o sprzęcie w celu dokonania trafnego wyboru.

staram się być zawsze obiektywny i nawet jeśli przeoczę spam lub łamanie regulaminu to zawsze macie możliwość to zgłosić poprzez przycisk z wykrzyknikiem nad wątkiem. W ten sposób forum będzie czystsze od spamu i bezsensownych komentarzy :!: Będzie to pomocne dla nas wszystkich :!:

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post04 cze 2010, 11:33

NAUCZYŁEŚ SIĘ JUŻ PŁYWAĆ? czy tylko klikanie w klawisze Ci "idzie" :wink:

Pablo mysle ze przesadzasz !!! Pewne wypowiedzi pozwalaja mam sie lepiej poznac i pozytywnie i negatywnie. Mysle ze najlepszym sposobem jest wyrzucac personalne wycieczki do kosza jesli przekraczaja granice przyzwoitosci.Chyba wiekszosc potrafi ocenic gdzie jest granica .
Troche "pieprzu" musi byc bo i tak juz nuda wieje na forum. :hand:
ps; moze sie myle

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 cze 2010, 12:31

rolnik pisze:Pewne wypowiedzi pozwalaja mam sie lepiej poznac i pozytywnie i negatywnie.


no ten argument do mnie przemawia ;-)

w śmietniku i na offtopie może być

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 cze 2010, 15:41

Pablo pisze:
w śmietniku i na offtopie może być


więc TYLE w offtopie mam na TEN temat do powiedzenia:

viewtopic.php?f=14&t=30531


pzdr

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 cze 2010, 16:45

Pablo pisze:
a propos uwag personalnych przykład poniżej:
NAUCZYŁEŚ SIĘ JUŻ PŁYWAĆ? czy tylko klikanie w klawisze Ci "idzie" :wink:


zcytuj może do CZEGO była moja uwaga - i jak cytujesz -to w całości kontekstu :idea:
(dodaj może tę uwagę do TWOJEGO "regulaminu" :wink: )
bo powyższe tyczyło się poniższych "opinii" użytkownika RAFAŁ , który sprzętu o którym pisze na oczy nie widział

RAFAŁ pisze: warooo 2010 jest gorsze od 09
nemi 2010 gorszy od 08 i 09 ,
kahoona jest cienka i w porównaniu
do innych konstrukcji Delta wypada bardzo blado .. :wink:


krótko - nazywanie KAhoony bladym latawcem lub Nemesisa 2010 gorszym od 09 :lol:
mówi "wszystko" o autorze..


Pablo pisze:
staram się być zawsze obiektywny ..



tak: wiemy:

Pablo pisze:Rewelacyjny jest Slingshot RPM..
Slingshot KEY bije konkurencję pod względem jakości i osiągów za tą cenę.
W końcu Octane fantastyczny dla wszystkich średnio-zaawasowanych allroundowych riderów.


czasem tylko Ci nie wychodzi :wink:

a teraz USUŃ moje niewygodne treści - odpowiedz sam sobie - zamknij temat - by nikt juz nic nie mógł dodać
jak to zwykleś ostatnio robić :lol:
a mnie ZBANUJ oczywiście
juz mi kolana drżą..

NIE POZDRAWIAM :wink:

patron
Posty: 1908
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:10
Postawił piwka: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 cze 2010, 17:15

Ziomek. pisze:i jak cytujesz -to w całości kontekstu :idea:
(dodaj może tę uwagę do TWOJEGO "regulaminu" :wink: )


Ale taki punkt w regulaminie to kolejny kamyk na Twoją banicję :lol:

andrek
Posty: 1843
Rejestracja: 27 gru 2004, 14:55
Deska: PocketAir/AirWave&Race/Bhoot
Latawiec: NOTUS Rev&Air
Lokalizacja: Słubice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 cze 2010, 17:45

regulamin normalna sprawa na każdym forum, jedynie na tym admin wdaję się w dyskusje z użytkownikami a wiadomo wszystkim nie dogodzisz . A chyba wszyscy wiemy kto w dużym stopniu doprowadził do takiego stanu! A teraz żale ... itp.

dla przykładu na kf i fs to wygląda tak:

.."You agree that “Kiteforum.com” have the right to remove, edit, move or close any topic at any time should we see fit." cytat z kf.com

albo

..."Vous acceptez le fait que “flysurf.com” ait le droit de supprimer, d’éditer, de déplacer ou de verrouiller n’importe quel sujet lorsque nous estimons que cela est nécessaire. " flysurf.com

i nikt się nikomu nie tłumaczy

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 cze 2010, 21:25

Pablo a może wprowadziłbyś postronych moderatorów?
wtedy nikt nie mógłby nikogo posądzać o stronniczość
a proponowałbym jednak nie banować użytwkownika a IP, wtedy brak możliwości byłoby pisania pod innym nickiem

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 cze 2010, 21:38

W regulaminie jest parę dobrych i służnych punktów. Jest też parę nie do konca przemyślanych (3,4,5 i 8) - szczególnie te będą wzbudzały wątpliwości.

Usuwanie przez admina niewygodnych mu postów lub ich części to poczatek cenzury i odbije sie to mu czkawką.
Czytanie tak "poprawionych" wątków jest niespójne i nielogiczne dla czytelnika.

Poza tym zaangażowanie Pabla w promowanie SS powoduje utratę bezstronności admina :?
Nikt nie chce, aby posty były oceniane i edytowane przez osobę zaangażowaną inaczej.
To nie będzie strzał w kolano lecz początek ceremoni pogrzebowej KF.pl :idea:

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post06 cze 2010, 22:16

:thumb:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 cze 2010, 22:49

rolnik pisze::thumb:


Zgodnie z nowym regulaminem punkt 11 powinnienes byc spalony na stosie :idea:

Tutaj zgadzam sie z Pablem, aby było bardziej merytorycznie.
Dlatego powinienes byc potraktowany wychowaczo, a więc:

...jedną zapałką, jedną zapałką!!! :wink: :lol:

Za to ja, zgodnie z tym samym punktem, spłonę wraz z Tobą, bo stronniczy admin moze potraktowac mój post za "torpedowanie"

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 225
Rejestracja: 24 lip 2003, 11:47
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 cze 2010, 00:31

BraCuru pisze:W regulaminie jest parę dobrych i służnych punktów. Jest też parę nie do konca przemyślanych (3,4,5 i 8) - szczególnie te będą wzbudzały wątpliwości.


Możemy je zrefrazować, jestem otwarty :).

3. nie umieszczaj na forum materiałów ani linków naruszających cudze prawa autorskie
4. forum powinno być merytoryczne, a niestety często zamiast argumentów dyskusja zamienia się w "pyskówkę", która nie powinna mieć miejsca
5. konkursy powinny służyć przede wszystkim kiteforumowiczom, i to oni powinni coś wygrywać! I o to będziemy przede wszystkim dbać.
8. kopiowanie nie swoich treści na innych stronach www jest zabronione. To jest chyba jasne.

BraCuru pisze:Usuwanie przez admina niewygodnych mu postów lub ich części to poczatek cenzury i odbije sie to mu czkawką.
Czytanie tak "poprawionych" wątków jest niespójne i nielogiczne dla czytelnika.


Nikt na forum nigdy nie kasował niewygodnych postów i nie będzie. Każdy widzi jakie posty lecą do śmietnika i jaki jest ich poziom, tak więc może ocenić sam. Jednak pewne zasady muszą być. Bez nich byłby teraz zalew ogłoszeń typu "sprzedam deskę" na stronie głównej, super ofert sprzedaży wszystkiego i wiele innych.


BraCuru pisze:Poza tym zaangażowanie Pabla w promowanie SS powoduje utratę bezstronności admina :?
Nikt nie chce, aby posty były oceniane i edytowane przez osobę zaangażowaną inaczej.
To nie będzie strzał w kolano lecz początek ceremoni pogrzebowej KF.pl :idea:


W życiu każdy wypełnia bardzo różne, czasem sprzeczne funkcje i jedynie profesjonalizm w podejściu do nich może być wyznacznikiem czy się w tym sprawdzasz czy nie. Czy jesteś bezstronny czy nie.

Mógłbym od 7 lat umieszczać tutaj reklamy Slinga, kasować wszystkie posty konkurencji, podklejać swoje ogłoszenia sprzedaży sprzętu i robić kupę innych rzeczy. I miałbym do tego pełne prawo. Myślę, że każdy dystrybutor tak właśnie by robił na moim miejscu. A NIGDY TEGO NIE ROBIŁEM. Forum jest do bólu transparentne, jeśli uznasz, że dany post jest niezgodny z regulaminem albo zasadami netykiety możesz zgłosić go do moderacji i wtedy otrzymasz odpowiedź co się z nim dalej stało. Więc jeśli gdzieś jest spam i ja go nie zauważyłem to zamiast lamentować, że Admin kasuje wybiórczo posty wciśnij wykrzyknik przy poście i go zgłoś :!:

Możesz też przeglądnąć sobie offtopy i spamy w śmietniku. Na przestrzeni ostatnich 7 lat prywatne wiadomości z pretensjami mogę policzyć na palcach jednej ręki. Tak więc pogrzeb trzeba było robić 7 lat temu ;)

Nie będę natomiast akceptował na forum poziomu przekupek z bazaru, które różnią się od siebie tym, która głośniej krzyczy. Wolność słowa nie polega na tym, że wszędzie możesz napisać wszystko.

Swoją drogą jestem otwarty na mianowanie moderatorów.

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 lip 2010, 17:57

Mogłeś zrobić to o czym piszesz ale nie zrobiłeś...dlaczego? Bo NIKOGO by tu nie było ;) Forum i jego poziom to przede wszystkim UŻYTKOWNICY i o tym trzeba pamiętać.

Z resztą się zgadzam.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości