Nowy dział 'spoty'?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.

Oddzielny dział dla spotów:

Jestem za, super pomysł :)
17
100%
Raczej nie, może jeszcze nie teraz :(
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 17

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 225
Rejestracja: 24 lip 2003, 11:47
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 sie 2003, 13:41

Dr Eutanator zaproponował żeby dodać do forum oddzielny dział poświęcony miejscom gdzie watro ze sobą zabrać kajta, czyli po prostu spot'om :). Co o tym sądzicie? (logowanie przesunie się wtedy trochę w dół, a za recenzjami powstanie dział pt. 'spoty').
Ostatnio zmieniony 13 sie 2003, 02:27 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post08 sie 2003, 14:47

Pomysl pierwsza klasa -wazne zeby podac dokladny opis dojazdu jezeli jest skomplikowany i moze jakies fotki :)

Dr Eutanator
Posty: 661
Rejestracja: 01 sie 2003, 08:15
 
Post08 sie 2003, 14:54

dokładnie - fajny opis miejscówki, dojazd, kilka fot i jesteśmy w domu
:P

Awatar użytkownika
Maslav
Posty: 976
Rejestracja: 02 sie 2003, 21:56
Lokalizacja: Łomianki Fabryczne
Kontaktowanie:
 
Post08 sie 2003, 15:04

tylko komu się będzie chciało

Dr Eutanator
Posty: 661
Rejestracja: 01 sie 2003, 08:15
 
Post08 sie 2003, 15:05

cóż za negatywne nastawienie - może nie tobie, ale ja z pewnością chetnie opiszę kilka okołopoznańskich miejscówek

Awatar użytkownika
Maslav
Posty: 976
Rejestracja: 02 sie 2003, 21:56
Lokalizacja: Łomianki Fabryczne
Kontaktowanie:
 
Post08 sie 2003, 15:14

więc brawo dla Ciebie, ale sam widzisz że narazie tylko ty wyraziłeś chęć tworzenia czegokolwiek

peace

Dr Eutanator
Posty: 661
Rejestracja: 01 sie 2003, 08:15
 
Post08 sie 2003, 15:20

Einstein na początku też nie miał zbyt wielkiego poparcia dla swoich ideii - tak już jest - jak chcesz być wyjątkowy, to musisz sie trochę pomęczyć - zapewniam że warto
:D

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 225
Rejestracja: 24 lip 2003, 11:47
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 sie 2003, 15:26

:clap: :thumb:
Ostatnio zmieniony 09 sie 2003, 01:24 przez admin, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 225
Rejestracja: 24 lip 2003, 11:47
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 sie 2003, 16:41

Mam małą propozycje. Żeby ułatwić późniejsze przeglądanie spotów proponuje wprowdzić parę ogólnych postanowień.

<b>Tytuł Postu:</b>

Powinien być ujednolicony, żeby nie było później problemów z przeglądaniem (Jeżeli jeden spot będzie zatytułowany Hel, drugi zatoka, a jeszcze inne woj.pomorskie, mierzeja, Chałupy, to boję się że się pogubimy :?). Spoty zagraniczne sugeruję rozpoczynać nazwą państwa np. Hiszpania - Las Rosas, a spoty w Polsce wojewódźtwem albo miastem np. Poznań - Malta (sprawa otwarta może macie lepszą propozycję?).

<b>Opis spotu:</b>

Opis spotu natomiast mógłby zawierać na wstępie parę informacji wspólnych dla wszystkich opisów (patrz niżej). Poniższy wzór można by umieścić na górze forum i wtedy wystarczyłoby tylko zrobić copy&paste do nowego opisu i odpowiedzieć na pytania. Dalej byłby opis spotu, oraz może parę zdjęć.

<b>
1. Miejscowość:
2. Województwo:

3. Kierunki wiatru nadające się do pływania: ........
4. Kierunek wiatru prostopadle do brzegu: ..........

5. Odleglość od parkingu: ............ metrów
6. Koszt parkingu: ......... zł

7. Ilosc miejsca na plaży do rozłożenia i startu kajta: </b><i> np. wystarczająca, bardzo mało, start z wody</i><b>

8. Niebezpieczeństwa na plaży: </b><i>np. brak, druty wysokiego napięcia </i><b>
9. Niebezpieczeństwa na wodzie: </b><i>np. brak, kamienie, silne prądy itp. </i><b>
10. Wysokość fali: </b><i>np. płaska woda, średnie fale, wysokie</i><b>
11. Miejsce nadaje się dla poczatkujacych? </b><i> tak, np.plytka woda, brak przeszkód, tylko dla zaawansowanych </i><b>
12. Czy jest szkólka kitesurfowa w pobliżu?

13. Ilość kitesurfiarzy podczas sezonu na wodzie: </b><i>np: paru, dużo </i><b>
14. Ilość ludzi na plaży: </b><i>np. niewiele, bardzo dużo, nie da się bezpiecznie wystartować kajta</i>

Opis:................................

Zdjęcia:.............................

Domyślam się że wymaga to trochę zachodu, ale IMHO pozwoli na w miarę obiektywne porównanie różnych spotów, bo nie zawsze 'super spot' dla jednej osoby musi być super spotem dla kogoś innego :wink:. Poza tym punkty podane wyżej to tylko punkt wyjścia, jeżeli myślicie że jakieś trzeba skreślić albo można coś jeszcze dodać to dajcie znać. Na końcu i tak będzie się znajdował opis, więc wszystkie unikalne zagadnienia dla danego akwenu będą mogły być opisane. Czekam na opinie :)

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 sie 2003, 17:44

czolem
ja bym dorzucil jeszcze punkt pod tytulem: zaplecze, czyli sklepik,camping itp

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post08 sie 2003, 19:49

Maslav ale ty negatyw jestes.Sam z checia opisze kilka spotow mniej znanych w Polsce i przynajmniej trzy zagraniczne .Potrzebuje tylko czasu :lol: Szablon takiego postu jest niezly chociaz nie powinien byc regula nie zawsze jest do spelnienia

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 225
Rejestracja: 24 lip 2003, 11:47
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 sie 2003, 21:01

smokie pisze:czolem
ja bym dorzucil jeszcze punkt pod tytulem: zaplecze, czyli sklepik,camping itp


Moim zdaniem 'zaplecze' + np. 'życie nocne' :) mogłoby być częścią opisu, bo wydaje mi się że na ten temat czasami można się trochę rozpisać :D.

rolnik pisze:Szablon takiego postu jest niezly chociaz nie powinien byc regula nie zawsze jest do spelnienia


Też tak myślę, poza tym np. spoty zagraniczne w sumie nie wymagają aż tak dokładnej informacji. Opis i tak będzie najważniejszy.

Z drugiej strony parę punktów z szablonu mogłoby się znajdować na początku postu (jeżeli to oczywiście możliwe, np. tylko przy spotach w Polsce). Wtedy np. klikasz na spot i od razu wiesz że spot nadaje się tylko przy jednym kierunku wiatru, przez co nie musisz czytać całego opisu. Na zatoce może nie odgrywa to takiej roli ale na morzu tak, zwłaszcza przy wietrze od lądu :idea:.

Awatar użytkownika
Lubow
Posty: 164
Rejestracja: 08 sie 2003, 14:36
Lokalizacja: Breslau
Kontaktowanie:
 
Post12 sie 2003, 11:48

Ja też moge coś-niecoś dorzucić do "koszyczka" z opisów spotów. Choć wiecej znam z doświadczeń WS ale to od tego roku sie zmieni :D
Pierwszy zagraniczny już "na żywo" mogę pod koniec wrzesnia wstawić ...


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

cron