FAQ dla rejsiarzy ;)

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 kwie 2011, 09:59

rolnik pisze::doh: Marek .... nie prosciej wrocic do windsurfingu ? Po co sie tak oszukiwac :twisted:


:thumbsup: :mrgreen:

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 kwie 2011, 10:12

Ty to masz Marek wene :thumb: , muszę cię ustawić z moja siostra, może sklecicie jakiś tomik "kite poezji" :idea:

Kawał dobrej roboty :clap: :clap: :clap:

Jednak dalej jestem raczej za propagowaniem downwindu na skimie, czy surfie, w tych 10 knts, choć jak ktoś potrafi to i wysokośc będzie trzymał, a zawijaski, podskoczki nawet na płaskiej wodzie 8)

profistyle
Posty: 155
Rejestracja: 06 paź 2009, 17:25
Dostał piwko: 6 razy
 
Post08 kwie 2011, 10:26

kawał dobrej roboty- Koniu ma racje masz wene

Apropo downwindu-
to jest niestety w kite niemożliwe- i dlatego żaden bordercross czy slalom na kite niezaistniał

przepisy race co do miejsca na boi i manewrów z kiteloopami,start upwind ,boja tzw offsetowa po pierwszej halsówce- to wszystko po to
by rozgraniczyc stawke-inaczej sie fizycznie nie da

przykladem mogą byc tegoroczne zawody KTA w Thailandi

w ostatni dzien sędziowie postanowili zrobc start jak w slalonie-a po pierwszych 500m
downwind na bojke-
bitwa pod grunwaldem to pikus przy tym co tam się działo-
po prostu jest to w kajcie nie do ogarniecią-
chyba że w hitach będą startować dwaj zawodnicy i bedzie to coś na podobienstwo machracingu
pozdr
Andrzej Ożog

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 kwie 2011, 12:19

Dzięki za słowa uznania :thumb: - motywują mnie do dalszych postępków :wink:

Wątek ten zginie za jakiśc czas - nie mam wątpliwości - dlatego wrzuciłem go jako artykuł (z małymi poprawkami) na stronę PSKite:
http://pskite.pl/index.php/news/55-czy- ... acing.html

Proszę Smokiego i Eskę, aby zamieścili to również na swoich portalach.

rolnik pisze::doh: Marek .... nie prosciej wrocic do windsurfingu ? Po co sie tak oszukiwac :twisted:

Michał i inni innowiercy :wink: - poczekajcie na filmik z wczoraj i dziś - tam dam odpowiedź dlaczego prościej zostać przy KS.
Byłem przed chwilą nad morzem - tylko 30kts i 2m fala - po 1600 ma byc do 40kts i fala 3-4. Cierpliwie czekam.

Crazy Horse pisze:Jednak dalej jestem raczej za propagowaniem downwindu na skimie, czy surfie, w tych 10 knts, choć jak ktoś potrafi to i wysokośc będzie trzymał, a zawijaski, podskoczki nawet na płaskiej wodzie 8)

Łukasz - już dwa lata temu znudziły mnie zawijaski na desce wave na płaskiej wodzie. Poza tym nie zrobisz tego przy 6-8kts a przy 10kts nadal będziesz walczył cały czas z utrzymaniem wysokości lub puszczał się w bez opamiętania w dół wiatru - nie zawsze jest to wygodne lub możliwe do zrealizowania. W racingu nie ma czegoś takiego, że musisz wracać z laczka do bazy.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 kwie 2011, 12:29

profistyle pisze:bitwa pod grunwaldem to pikus przy tym co tam się działo-
po prostu jest to w kajcie nie do ogarniecią-


Yo man!

Grunwald to pikuś - potwierdzam. Tam po raz pierwszy w życiu miałem przecięte linki - nie jedną a 4 na raz - latawiec odleciał i do całkowitego dobicia brakowało mi tylko piosenki Urszuli o latawcach, dmuchawcach i wiatrach. Po za tym dziabnąłem deskę i pokruszyłem stateczniki. Straciłem 4 pozycje w overallu i spadłem na 6. A wszystko na jednej bojce.
Miało to byc bardzo widowiskowe do zrobienia materiałów video KTA - jak zobaczyli nakręconą rzeź to nigdzie tego nie publikowali :idea:

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 kwie 2011, 13:07

good job ;)

race jako alternatywa, dla tych którzy np. kolankami mają już gorzej ?
zapytam, jak jest z obciążeniami/przeciążeniami organizmu.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 maja 2011, 11:36

zaq pisze:race jako alternatywa, dla tych którzy np. kolankami mają już gorzej ?
zapytam, jak jest z obciążeniami/przeciążeniami organizmu.


Ja nie miałem problemu z kolanami na race, mimo tego, że przeszedłem 2 artroskopie i więzadła mam w opłakanym stanie.
Natomiast słyszę już od kolejnej osoby, że dostaje się nieźle po kolanach. Wg mnie to sprawa raczej techniki i znalezienia właściwej sylwetki.
Rodzaj deski może mieć również negatywny wpływ ale w mniejszym stopniu niż technika.
Są deski które chodzą bardzo agresywnie na czopie i downwindzie.

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 maja 2011, 13:26

Wyobraź sobie, że popłynąłeś "na wycieczkę"/trening, czy podczas wyscigu jesteś na 16m i desce race, jak wieje ok 10 i raptem rozwiało się do 20, 20+
Wracając, zwłaszcza płynąc pod wiatr dostajesz sporeeeee obciążenia własnie na kolana :idea:
Technika technika, pozycja pozycją ale nikt mie nie powie, że jak wszystko robisz "niby" ok, to nie ma obciażen :wink:
Są i to zupelnie inne i nieporownywalne z tymi przy zwykłym freeride plywanku, cyz nawet Fresstyle

Ja jeszcze nie miałem żadnej operacji ale od dawien dawna oba kolana mi strzykaja i strzelaja, a od pół roku robi się powoli gorzej i gorzej.
Stąd nie wyobrażam sobie aby dobić je na Kite Race, wolę oszczędzać je na dobry wave, który zalicze w ciagu 1-2 dni na Precie, niż ścigać się przez 2 miesiące na Zatoce.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 maja 2011, 14:10

Crazy Horse pisze:Technika technika, pozycja pozycją ale nikt mie nie powie, że jak wszystko robisz "niby" ok, to nie ma obciażen :wink:

Obciążenia są i to bardzo duże jak się startuje w wyścigach (zwykle przeżeglowanym) ale to jest sprawa indywidualnego organizmu jak sobie z nimi radzi.
Błaszko np zwracał uwagę na ból w kostkach przy przeżeglowaniu.
Niebrzydki natomiast narzekał na przeciążenia ud przy downwindzie na dużym czopie i jego zeszłorocznym prototypie.

Myślę, że to może być kwestia indywidualna, bo mnie nigdy kolana nie bolały po race mimo tego, że pływałem 14 dni z rzędu w Tajlandii czasem po 4-5h i brałem udział w zawodach.
Pływałem wiele godzin razy przeżeglowany i nie po płaskiej Zatoce a po Bałtyku i owszem uda się paliły (tylko podczas wyścigów) ale nie odczułem żadnych bólów w kolanach. Widocznie taki farciarz ze mnie :D

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 cze 2011, 12:51

Podbijam temat w związku z planowanym masowym :wink: zgrupowaniem rejsiarzy w Rewie w najbliższy weekend.
Dodałem nowe video ze sztagiem w zwolnionym tempie.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 sie 2012, 10:38

Podbijam. Tym razem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Jastarni - 17-19 sierpnia.
Po pobierznym przejrzeniu paru postów dochodzę do wniosku, że zimą uaktualnię o nowości i kolejne wątki np. na temat dopuszczonego sprzętu itd.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 kwie 2013, 12:44

Podbijam na 2 tygodnie przed otwarciem sezonu.
W tym roku mamy sporo pozytywnych zmian:
http://pskite.pl/index.php/news/154-reg ... -2013.html
Regulamin 2013:
http://pskite.pl/images/pliki/zawody-pr ... 202013.pdf

Zapraszam wszytskich a szczególnie wahających się.
Niestety tak wygląda, że mimo świetnego sprzetu jaki sobie przygotowałem na ten sezon (Foka i Cabrinha Velocity) zapomniałem zaklepać sobie wolne w terminach zawodów. Wygląda na to, że ciężko będzie mi się pojawić choćby na jednej edycji PP. Dla mnie to masakra :(

Jak ktoś ma nowe pytanka w sprawie FAQ to z przyjemnością odpowiem.

Awatar użytkownika
Kristoff
Posty: 490
Rejestracja: 26 cze 2011, 12:37
Deska: Shinn Bronq Heritage, LF Foil
Latawiec: Flaj Speed 3, Flaj Boost
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 28 razy
 
Post21 kwie 2013, 16:13

A propos Foki...coś miałeś jakąś recenzję napisać...czy jakoś tak...

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 kwie 2013, 16:27

Kristoff pisze:A propos Foki...coś miałeś jakąś recenzję napisać...czy jakoś tak...

Mało pływałem aby się wymądrzać. Najlepiej zapytać projektanta AdamS w wątku poświęconym foczkom.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości