szkoła LAVIDA na ZEGRZU???

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2011, 10:27

Czy ktoś o tym słyszał i wie kto to jest :?:

http://www.groupon.pl/deals/warszawa-ex ... ign=Varies

Jak przeczytałem dzisiaj, że chcą szkolić na Zegrzu to się trochę przeraziłem... Gdzie? W jaki sposób? Odradzam wszystkim takie pomysły, ale może będą wyciągać na środek zalewu?

paralizator
Posty: 730
Rejestracja: 14 wrz 2008, 18:08
Deska: Joke
Latawiec: Razor 13,11,9
Lokalizacja: wAWA
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2011, 10:40

Jakieś niezłe jaja :lol: Może tylko treningówka wchodzi w grę bo jakoś nie wyobrażam sobie kursanta bodydragującego z WDW na Marinę :lol:

Awatar użytkownika
wirus12
Posty: 517
Rejestracja: 07 maja 2007, 14:46
Deska: JOKE, 666, 77
Latawiec: RPM, FUEL
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2011, 11:32

sprzedali prawie 400 kuponow , czyli 400 osob uczacych sie na zegrzu , to bedzie goraco , ciekawe czy osoba co to robi byla na zegrzu , plywala , i dobrze sie czuje ?

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2011, 11:34

kupony tylko na iko 1 ;) a moze maja motorowke i wywoza na srodek, tak w trakcie regat np :)

Awatar użytkownika
dpacior
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2009, 16:38
Latawiec: dmuchawiec, wiatr....
Lokalizacja: Morąg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post11 kwie 2011, 11:59

march_in pisze:kupony tylko na iko 1 ;) a moze maja motorowke i wywoza na srodek, tak w trakcie regat np :)


ale.. Dodatkowo 20% zniżki na kontynuację szkolenia (IKO LEVEL 2)

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2011, 12:27

Cytat z oferty:

"Człowiek przez wiele lat patrzył z zazdrością na plastikowe torby i ich zdolność do unoszenia się w powietrzu pod wpływem wiatru. Z dzisiejszym grouponem dokonasz podobnego, ale pod pełną kontrolą własnego ciała"

- zajęcia na Zegrzu?

Życzę powodzenia ;)

Awatar użytkownika
Boruch
Posty: 74
Rejestracja: 09 cze 2010, 00:08
Deska: SU-2
Latawiec: RRD
Lokalizacja: Pruszcz Gd
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2011, 12:33

Bez sensu sie czepiacie, nie uwzględniająć pełnego brzmienia oferty. Jasne, że na Zegrzu nie da się przeporwadzić pełnego szkolenia, ale w ogłoszeniu jasno "biało na czarnym" stoi, że szkolą w okolicach Zegrza i na Helu. Więc może tylko zajawkę IKO1 robią tam, może i bez body dragów, a reszta na półwyspie. Po co od razu te sarkazmy?

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2011, 13:50

No nie wiem czy bez sensu "się czepiamy'"...Uczę kitesurfingu nie pierwszy rok i widząc ofertę "wzbogaconą" o takie niuanse:

- Oferta obejmuje 4-godzinne teoretyczno-praktyczne szkolenie kitesurfingowe IKO LEVEL 1 ALE w grupie 4 osobowej - zazwyczaj szkolenie na Helu odbywa się w grupach 2-3 osobowych, przy czym już przy 3 osobach na instruktora jest to duże obładowanie - dlatego u nas staramy się rozdzielać ludzi na grupy 2-osobowe. Łatwo policzyć że przy 4 osobach i 4 godzinach jedna osoba uczy się średnio godzinę...Samo sterowanie latawcem indywidualnie powinno zająć 20-30 minut minimum :!: więc GDZIE miejsce na teorię, bodydragi, akcję asekuracyjną ??? Pomijam fakt że autor nie uwzględnił bodydragów w opisie oferty, chociaż jest to najważniesza i najdłuższa część kursu IKO I.

- Co do samej nauki na Zegrzu, powinna być ona zabroniona moim zdaniem ze względów bezpieczeństwa - latałem tam raz na snowkajcie, na środku zalewu i mi osobiście wystarczy...Kto tam pływał, ten wie o czym piszę. :?

- Styl w jakim to jest napisane pozostawiam Wam do oceny, ja nie za bardzo chciałbym latać jak plastikowa torba :wink:

...to uważam że jest to robienie sobie zartów ze szkolenia i jego skutków które potem wszyscy odczujemy na spotach. :idea:


Podsumowując - NIE DA się nauczyć IKO I w rozsądny sposób ( no chyba że mega fuksem się trafią super warunki na Zegrzu ) za 99 pln - dlatego 350 osób po prostu wpłaciło tą kasę i teraz dadzą się naciągnąć, bo nie wiem jak to inaczej nazwać, na więcej. Gdybym miał się tak uczyć, wolałbym już kumplowi zapłacić te 200 pln i walczyć samemu.

Awatar użytkownika
Boruch
Posty: 74
Rejestracja: 09 cze 2010, 00:08
Deska: SU-2
Latawiec: RRD
Lokalizacja: Pruszcz Gd
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2011, 14:00

Akurat znam Twój sposób szkolenia - w zeszłym roku robiłem kurs w Aloha, i jakość rzeczywiście jest bardzo ok szczególnie jeśli chodzi o liczebność grup i podejście do osób, które się szkolą.
Co do tych grup, które on/ona/oni podali, są duże, ale można by czystą teorię w takiej grupie zrobić.
Nie bronię tej szkoły czy autora, ale może jednak należało by dać im szanse / zobaczyć jak i co a dopiero potem wysnuwać jakieś daleko idące wnioski. A co do samego sposobu w jakim napisany jest ten anons, wiesz że to część akcji promocyjnej, pewnie stargetowanej na jakiegoś konkretnego odbiorcę, np takiego, który nie wyjedzie w ciemno ani nie puści swojego dziecka na pólwysep, a jest z W-wy i na zegrze może sobie pojechać - zobaczyć co i jak. Więc nie skreślałbym ich na samym początku, ale podszedłbym raczej z dużym dystansem.

Awatar użytkownika
wirus12
Posty: 517
Rejestracja: 07 maja 2007, 14:46
Deska: JOKE, 666, 77
Latawiec: RPM, FUEL
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2011, 14:21

na cmentarz tez mozna sobie pojechac w wawie .....i nie trzeba na polwysep jechac . zgadzam sie z przemass-em , dotego dochodzi jeszcze jedna rzecz , w sezonie letnim we wszystkich kąpieliskach zegrzynskich zakladają ogrodzenia kąpielisk czyli boje i liny , co bardzo fajnie pokazuje kto potrafi plyw...
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2012, 14:26 przez wirus12, łącznie zmieniany 2 razy.

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2011, 14:51

Boruch pisze:Akurat znam Twój sposób szkolenia - w zeszłym roku robiłem kurs w Aloha, i jakość rzeczywiście jest bardzo ok szczególnie jeśli chodzi o liczebność grup i podejście do osób, które się szkolą.
Co do tych grup, które on/ona/oni podali, są duże, ale można by czystą teorię w takiej grupie zrobić.
Nie bronię tej szkoły czy autora, ale może jednak należało by dać im szanse / zobaczyć jak i co a dopiero potem wysnuwać jakieś daleko idące wnioski. A co do samego sposobu w jakim napisany jest ten anons, wiesz że to część akcji promocyjnej, pewnie stargetowanej na jakiegoś konkretnego odbiorcę, np takiego, który nie wyjedzie w ciemno ani nie puści swojego dziecka na pólwysep, a jest z W-wy i na zegrze może sobie pojechać - zobaczyć co i jak. Więc nie skreślałbym ich na samym początku, ale podszedłbym raczej z dużym dystansem.



Miło...byłeś u nas kursantem? :)

Grupy na teorii jasne, mogą być nawet i 8mio osobowe - tylko że to jest maks godzina, a później nie wyobrażam sobie grupy 4 osobowej np na jednym zestawie na IKO I, jeszcze na dodatek w 4h. Uczyłem na Tarifie, przy 300 latawcach na plaży, 2 grupy 2 osobowe, NARAZ, z krótkofalówką na dwóch kanałach, do tego jeszcze z 15 szkół innych na plaży, niejeden wypadek widziałem przy tym i dlatego uważam że takiego szkolenia się w PL nie da i nie powinno organizować...Co z tego że na Tarifie możesz się tak uczyć, a lekcje są nawet 20 EUR za godzinę, skoro średni czas żeby NAUCZYĆ kursanta to z...12 h??? Masakra...NIE POLECAM. :idea: :!:
:twisted:

W tym roku prowadzę Molo Surf na Kempingu Chałupy 6 i mimo że na Helu w przeciwieństwie do Rewy da się spokojnie robić grupy 3-osobowe, chciałbym na maksa uniknąć tej opcji - przy szkoleniu na efekt tak jest po prostu lepiej, wszystko idzie szybko i sprawnie - ku zadowoleniu wszystkich, a mojemu zwłaszcza :)

Z akcji promocyjnej mam bekę bo widać że pisał to bardziej ktoś kto kitesurfing zakończył na obserwacji latających przedmiotów a nie na pływaniu, no ale może to niektórych przekona... :?:

Szkoda tylko że robimy na KF z poważnymi osobami akcję promującą kitesurfing i jego bezpieczeństwo, walczymy o strefy na spotach, dużo się dzieje ostatnio jeśli chodzi o jakość i bezpieczeństwo szkolenia a tu Zegrze, przeładowana grupa, brawo :clap: :twisted: :twisted:

Tylko tyle, każdemu daję szansę, w tym w sezonie 2011 sam sobie również jeśli chodzi o posiadanie szkoły, natomiast taka oferta nie trzyma się całości po prostu...

Jurgen
Posty: 2943
Rejestracja: 19 wrz 2006, 00:39
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2011, 15:06

przemass pisze:Z akcji promocyjnej mam bekę bo widać że pisał to bardziej ktoś kto kitesurfing zakończył na obserwacji latających przedmiotów a nie na pływaniu, no ale może to niektórych przekona... :?:


Ten sam wniosek wyciągnąłem wchodząc na stronę szkółki i nie widząc opcji szkolenia IKO3..... Jakoś nie mogę znaleźć tez startów z deską....

Awatar użytkownika
ted
Posty: 1065
Rejestracja: 24 maja 2007, 21:21
Lokalizacja: Bdg - Gda
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2011, 15:08

Kurs kursem, na Zegrzu nie byłem, więc się nie wypowiadam co do możliwości, ale... ktoś na tym zarobił prawie 40K :shock: Z tych wszystkich osób pewnie połowa nie przyjdzie, dla innych nie będzie akurat wolnych terminów i tym sposobem za prawie 40K będzie kurs dla.... nie wiem, strzelam...20 - 30 grup po 4h każda... Piękny interes :clap:

Z czego i tak pewnie połowa czasu przypadnie na "teorię na Ursynowie" :D

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2011, 15:13

a swoja droga to chyba zniknely body dragi z iko 1
http://www.ikointl.com/iko.php?page=dis ... nu_area=30

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2011, 15:17

W IKO może zniknęły, U NAS nie zniknęły - kolejna ściema robiona przez IKO żeby wsadzić jak najwięcej zajęć i teorii w kurs początkowy a przeładowąć kurs IKO II i "dołożyć" jeszcze lekcje dodatkowe potem. Zmiana tylko w nazwie praktycznie, w PL przyjęło się, zwłaszcza w szkoleniu na efekt, że poziom pierwszy KOŃCZY się w momencie założenia deski i jest to sensowny podział moim zdaniem.

Dla mnie osobiście podział IKO nie ma większego znaczenia, i tak przy szkoleniu na efekt liczy się efekt - i większość kończy gdy popłynie...

...tego zresztą też w tej ofercie nie znajdziesz ;)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości