wyjazd na prognoze

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
hahscilojanusz
Posty: 124
Rejestracja: 08 lut 2009, 08:55
Deska: S-Quad 5"7
Latawiec: Cabrinha Nomad 7 m
Lokalizacja: Jelenia Góra-Górzyniec
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post07 maja 2011, 08:46

Witam
Mam pytanie czy wyjazd na prognozę na fuerte,rodos,egipt ma sens?.Czy to tez jest loteria biorą pod uwagę 2 dniowy okres rezerwacji-wylot.Czy pływał ktos na fuercie -sotavento bez przechowalni mając opcje z buta z costa colmy.Chodzi mi o totalny low cost

MASTER KITEBOARDING fuu1
Posty: 1885
Rejestracja: 11 sie 2003, 12:53
Deska: Nobile Infinity 5'7
Latawiec: Nobile T 5
Lokalizacja: Gdańsk
Dostał piwko: 23 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 maja 2011, 10:35

Nie znam pojęcia " 2 dniowy okres rezerwacji " czasami płace o 10.00 rano na popołudniowy lub wieczorny wylot . pozdro , Janek

maciejmo
Posty: 31
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:12
Dostał piwko: 1 raz
 
Post08 maja 2011, 13:19

Chłopie, jeżeli mogę coś poradzić, to daj sobie spokój z Sotavento. Miejscówka moim zdaniem przereklamowana. Owszem miejsce warte zobaczenia : wylewająca laguna, niezła baza, piękna paża, ale miejsce do pływania na kite najgorsze na jakim byłem :( . Wiatr totalnie nieprzewidywalny, do tego od brzegu. Jeżeli jedziesz się czegoś nauczyć od podstaw, to szkoda kasy.Jedziesz przecież nauczyć się pływać, a nie machać kitem przez kilka dni na piasku. Laguna jest dostępna ( o ile jest w czasie dnia ) na jakieś 2 godziny. Duży tłok na wodzie - wiatr to totalna porażka wieje znad lądu, strasznie kręci i szkwali. Pływania na oceanie równie dyskusyjne. Wiatr nieco równiejszy, ale również od brzegu i bez wykupienia rescue nawet nie próbuj. Ja dośc dobrze ogarniam, a wydawało mi się podczas pobytu tam momentami, że niczego nie potrafię a wręcz cofam się w rozwoju. Dla mnie jest to miejsce gdzie skutecznie można się zniechęcić do tego sportu. Jeżeli coś już potrafisz jedź do Coralejo. Sama miejscówka nieco bardziej komercyjna, ale pływanie przy pięknych widokach na zapierającym dech oceanie i równiejszym wietrze.

Cwiek
Posty: 167
Rejestracja: 23 mar 2009, 23:13
Lokalizacja: Miedwie
Kontaktowanie:
 
Post08 maja 2011, 18:10

Nie lubię narzekać ...

Ale to co kolega napisał na górze to prawda. Sotavento = Shit . Albo miałem pecha i przez 10dni nie wiało dobrze ...

Ale wiatr kręci i jest tak nierówny że levante w Tarifie to Bajka.

Na szczęście uratował mnie surfing w La Pared

Awatar użytkownika
jashaka
Posty: 259
Rejestracja: 05 mar 2008, 19:34
Deska: F-one signature 5'10''
Latawiec: Wainman Hawaii
Lokalizacja: Gdańsk
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 maja 2011, 22:40

Też myślę o Fuercie na prognozę , tak jak koledzy dobrze radzą na Pn .Jeśli zgramy się w fazie , chętnie pomogę w miarę możliwości. Wstępna obstawiana data 20 . 05

Awatar użytkownika
hahscilojanusz
Posty: 124
Rejestracja: 08 lut 2009, 08:55
Deska: S-Quad 5"7
Latawiec: Cabrinha Nomad 7 m
Lokalizacja: Jelenia Góra-Górzyniec
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post09 maja 2011, 07:37

Witam
Dzieki za odpowiedzi.Nie jestem początkującym.Pływam od kilku lat.W Corralejo byłem na koniec lutego 2 tyg pływałem 7 dni.Pływanie zaj..te.
Jeden minus ogromny tłok.Był dzień ze w zasadzie nie dało się pływac tyle było ludzi.Myslałem o sotavento własnie z powodu wiekszego obszaru do pływania.
Byłem tam kiedys na ws w lipcu i przez tydzień 0 wiatru.Dlatego tez mam mały niedosyt.Ale po waszych postach chyba znowu corralejo lub miejsce gdzie bedzie wiało po 20 maja


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości