KSIĄŻKA "SZKOŁA KITE" 2 wydanie wreeszcie dostępne

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
akbluebird
Posty: 38
Rejestracja: 23 cze 2010, 18:43
 
Post18 cze 2011, 20:11

brzoza1977 pisze:a jak tu niby odniesc sie do opini osoby krytykujacej ksiazke po przewertowaniu jej w ksiegarni? - ktora nawet nie pamieta, ktore rozdzialy czytala a ktore nie?
wg mnie zeby pisac ze cos jest dobre albo slabe to najpierw trzeba to przeczytac... bo moze cos brakujace w jednym rozdziale mozna znalezc w innym...

Hmmm... no niby masz rację, ale żeby było jaśniej, to moje wertowanie to były prawie 2 godziny spędzone w księgarni, gdy czekałem na pociąg (a książkę naprawdę chciałem kupić i zależało mi aby sprawdzić czy będzie dla mnie przydatna). To było z rok temu, więc ciężko pamiętać nazwy rozdziałów (nawet gdybym z niezwykle wielką starannością studiował ów podręcznik), bo nie mam fotograficznej pamięci. Trudno też szukać informacji o starcie latawca w rozdziałach poświęconych rozgrzewce, czy wybijaniu się do skoków (chociaż tu mogę się mylić). I co najważniejsze, nie chodzi aby odnosić się do mojej opinii tylko aby przedstawić swoją (co też na szczęście zrobiłeś). Ja starałem się wyjaśnić jaką wiedzę i jak zdobytą mam na temat książki, aby nikogo nie oszukiwać, że jestem jakimś ekspertem, co pozwala wyrobić sobie odpowiednią granicę bezpieczeństwa co do mojej opinii. To chyba dobrze, prawda? Osobiście natomiast na wszelkie moje pytania znalazłem odpowiedzi na tym forum, co prawda czasami jest to więcej szukania niż w posiadającej spis treści książce, ale zaleta jest taka, że ewentualnie możesz o coś samodzielnie dopytać. Czasami tylko można zostać bezsensu przeklętym za durne pytanie, ale takie życie (mam nadzieję, że mi się nie przytrafi). Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
brzoza1977
Posty: 55
Rejestracja: 15 cze 2011, 16:10
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Best TS
Lokalizacja: Krakow
 
Post19 cze 2011, 14:15

:) spoko rozumiem... wazne tylko zeby wszystko bylo w powiedzmy kolezenskiej atmosferze - a roznie to bywa (ogolnie pisze nie odnosnie Twego posta:)))
na forum tez ostatnio sporo siedze i wertuje - choc pewnie pare off-topicow juz puscilem i zadalem kilka pytan ktore gdzies juz byly... :))

przypomnialo mi sie jeszcze ze w ksiazce Ziomka brakowalo mi info na teat board leasha i konsekwencji jakie moze stosowanie tego ustrojstwa ze soba niesc. Plywam troche na falach na desce surfingowej- i tam taki leash to standard wiec se zalozylem ze na kiteach tez :))) nic bardziej mylnego - na forum zdjec w temacie jest jednak az nadto - takze plan na nastepny wyjazd to cwiczenie body dragow pod wiatr :) pozdro

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 cze 2011, 15:07

brzoza1977 pisze:przypomnialo mi sie jeszcze ze w ksiazce Ziomka brakowalo mi info na teat board leasha i konsekwencji jakie moze stosowanie tego ustrojstwa ze soba niesc.


zmusiłeś mnie do otworzenia po ..ponad roku? własnej książki, by sprawdzić..
faktycznie nie zamieściłem zdjęć otwartych złamań kości i rozłupanych czaszek :hand:
pierwsza, niejedyna wzmianka.. :wink:

Obrazek

..przejrzałem ją przy okazji - nie jest taka zła jak myślałem :lol:

pzdr

Awatar użytkownika
brzoza1977
Posty: 55
Rejestracja: 15 cze 2011, 16:10
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Best TS
Lokalizacja: Krakow
 
Post19 cze 2011, 18:42

czyli przeoczylem (co zakladalem wczesniej jako potencjalna opcje:)) dzieki - w sumie potwierdza to fakt, ze przedwczsne konkluzje nie zawsze sa fair.
Przyznam, ze ominalem dzial o budowie desek w ktorym jest ten fragment- szukalem dalej w akcesoriach i potem w dziale o plywaniu - dzieki wielkie i pozdrawiam t

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 cze 2011, 15:09

bo Wy nadal "czytacie" to jako osoby, które już wiedzą o co chodzi - czytacie rozdziały, które Was interesują, a nie całość. I stąd potem ciężko coś znaleźć. Jakbyś nigdy nie jeździł samochodem i czytał podręcznik dotyczący jazdy samochodem na zasadzie przeczytania informacji jak się skręca i jak pompuje koło to też mógłbyś nie wiedzieć gdzie są kierunkowskazy, a gdzie lewarek, a już na pewno, że samochód jest na ropę a nie na powietrze.

Awatar użytkownika
damian85
Posty: 212
Rejestracja: 15 wrz 2010, 21:06
Deska: Su-2
Latawiec: Core Riot XR2
Lokalizacja: Piaski, Mierzeja Wiślana
Postawił piwka: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 cze 2011, 15:17

onzo pisze:samochód jest na ropę a nie na powietrze.

na olej napędowy :thumb: :)

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 cze 2011, 21:26

damian85 pisze:
onzo pisze:samochód jest na ropę a nie na powietrze.

na olej napędowy :thumb: :)


czekałem kto pierwszy... ;) ON, benzynę, prąd, wodór i inne... wiecie o co cho...

suburban kite
Posty: 223
Rejestracja: 07 cze 2011, 12:53
Deska: Czarna jak węgiel
Latawiec: Rhino 2005
Lokalizacja: Polaris
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 cze 2011, 13:01

:)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2012, 10:34

hehe - jedna z "recenzji" "SZKOŁY KITE" - którą dziś dostaliśmy mailem:

"Witam

Książka dotarła do mnie w piątek czyli po 10 dniach, ale po przejrzeniu zawartości mogę stwierdzić, że warto było czekać. Niestety nie zacząłem jej jeszcze czytać tylko dokładnie przejrzałem i już wiem, że jest to duży zasób wiedzy i na pewno będzie bardzo przydatna.

Gratuluję też autorowi wyboru Pani do prezentacji kite’a na fotkach – nie można się skupić na sprawach merytorycznych, ale to oczywiście też jest dodatkowy plus Puszczam oczko

Pozostaje mi tylko zacząć zbierać tzw. “środki” i zjawić się tam u Was na szkolenie
--
Dziekuję i pozdrawiam

W..."


:lol:

pzdr

Awatar użytkownika
MAXymilian
Posty: 192
Rejestracja: 20 maja 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdańsk
Dostał piwko: 1 raz
 
Post28 maja 2012, 13:36

Obrazek

Złota łopata dla ciebie, za odkopanie tematu zakończonego rok temu. :clap: :clap: :clap:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2012, 18:28

:lol:

dzięki - uwielbiam TAKIE nagrody :thumb:
choć nie ukrywam że spodziewałem się tak naprawdę CO NAJMNIEJ :

Obrazek

:hand:

pzdr

patron
Posty: 1908
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:10
Postawił piwka: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 maja 2012, 21:44

Swoją drogą - ile lat ma już to wydanie? Nie przydałby się jakiś update? ;-)

robertdr
Posty: 342
Rejestracja: 05 wrz 2008, 14:26
Deska: biały Yamay
Latawiec: trzy gabrysie
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 maja 2012, 19:41

Ziomek jak zwykle "każdego wątku się chwyta", ale choć jego "marketing" to nie moja bajka z całym szacunkiem stwierdzam, że książka (i płyta) są przydatne i DLATEGO PODBIJAM POSTA :D . Jasne jest (przynajmniej dla mnie), że nie można nauczyć się ks z książki (to nie szachy) i książka ma być dodatkiem, ale uważam ją za pomocną i opinie typu: "nie wszystko w niej jest" to bzdety. Ziomek za książkę szacun, reszta - sam wiesz. :wink:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 maja 2012, 01:18

patron pisze:Swoją drogą - ile lat ma już to wydanie? Nie przydałby się jakiś update? ;-)


z całą pewnością - przydało by się coś NApisać ..nie tylko PRZEpisać :wink:

więc jeśli masz CAŁKOWICIE wolne ze 3 miesiące, mnóstwo energii do pracy twórczej + sporo "złośliwej weny" oraz "nieco" środków
to ...DO DZIEŁA :wink:
..istnieje szansa, że bilans po kilku latach nie będzie ujemny a "krytykanci" nie pożrą :wink:

..a na serio .. :hand: :wink:

pzdr


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości