Mistrzostwa Świata Racing - Sylt - zderzenie tytanów

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 932
Rejestracja: 22 sie 2005, 12:51
Lokalizacja: sopot/pisz
Postawił piwka: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2011, 22:18

Ziomek. pisze:to jest właśnie czynnik , który skutecznie zniechęca mnie osobiście od zainteresowanie rejsem (no chyba że Bareji :hand: ) w ogóle ..
wyścig zbrojeń..

ja pierwszy raz usłyszałem od Księcia, że :
"no wiesz , w tym sezonie wygrywają deski rrd przed nrthami ..enyłej.."
czyli NIE zawodnicy..
to zabrzmiało mi to IDENTYCZNIE jak :
"w tym sezonie wygrywają RedBulle, przed MacLarenami, Ferrari ..etc.."

osobiście: DZIĘKUJĘ :hand:
..poklepię raily w bajorku :wink:
pzdr

Napisze z perspektywy zeglarza. Najwieksze i najwazniejsze regaty na swiecie to jest Puchar Ameryki ostatnio przeszly dosyc istotna zmiane. Wyscig zbrojen spowodowal, ze tylko najbogatsze firmy na swiecie moga sobie pozwolic na startowanie w tych regatach. Wielu zeglarzy twierdzi, ze to zabija ducha zeglarstwa ale niech ktos sobie obejrzy na youtube jak scigaja sie katamarany klasy AC45 i powie mi, ze nie jest to najwiekszy skok w rozwoju zeglarstwa jaki ludzkosc miala okazje do dej pory ogladac... Do czego zmierzam? Czy nam sie to podoba czy nie rozwiazania jakie dyscyplina race wnosi do kajta pchaja ten sport do przodu i powoduja rozwoj jakiego do tej pory nie mielismy okazje ogladac. I chyba o to chodzi?

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2011, 22:36

Wracając z chmur na wodę: dzisiaj odbył się tylko jeden wyścig.
Błaszko po raz pierwszy wbił się do pierwszej 10. Zajął 9 miejsce - musiał mieć dobry start.
Niebrzydki dojechał na 22 miejscu.
W ten sposób po 5 wyścigach Błaszko 14 a Niebrzydki 16 - dzieli ich 7 punktów.
Świstak na 39 a Maks zaliczył DNF.
Jutro cały dzień jazdy.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 cze 2011, 12:16

Już wiem więcej co się działo wczoraj wieczorem. Rozwiało się po 17ej. Od razu z przytupem. Niebrzydki ubrał za duży rozmiar i miatało nim po Północnym - dlatego przeciętne miejsce 22. Błaszko złapał rytm i jechał cały czas w czubie. Heineken ponownie wygrał ale już nie z taką potworną przewagą. Awaria łodzi spowodowała zakończenie dnia.
Niestety zrobił sie burdel z klasyfikacją produkcyjnej. Zawodnicy są rozczarowani, że IKA nie prowadzi równolegle tej klasyfikacji. Myślę,że Markusowi spadnie na łeb parę ostrych zjebek.
Jankesi popijają piwko - tak to wygląda - jak się okazuje robią jakąś ściemę a faktycznie korzystają jedynie z puszek po piwie wypełnionych napojami z odżywkami.
Obrazek

Od rana puszczają KTE freestyle. Warunki na 5-7m latawki. Mało chętnych do 3style więc szybko to się rozegra. Aktualizacje to największa wtopa. Bodajże dwa lata temu w St.Peter-Ording na PKRA szybciej znałem wyniki freestyle siedząc sobie przed kominkiem w domku niż sami zawodnicy na plaży. Pamiętam zdziwienie Marcina Maciejewskiego stojącego na plaży a ja dzwoniłem do niego i mówiłem kto przeszedł heat. Teraz to totalna porażka :twisted: :twisted: :twisted:
Wiem, że Michalina będzie walczyć o zwycięstwo a Asia Litwin o 3m ale nic kutfa nie widać na necie :doh: :doh: Nie wiem jak radzą sobie Don Kiczka i Wojtek Issel. Aaaaahhhh :!: :!: :!: :!: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Wzlatując z wody w chmury zacytuję słowa Japy:
TO NIE SPRZET LECZ ZAWODNICY JEZDZA- A TO NIE JEST WYSCIG ZBROJEN TYLO ROZWOJ DYSCYPLINY JAKA JEST KITE RACE-
gdyby nie to to dalej plywalibysmy na twintipach przy 15ktn :idea:
AMERYKANIE TO ZAWODOWCY- zeglaze od malego. Heineken ściga się od 4 roku zycia - od optymista, przez 470, do katamaranow i jachtow
Koch ma jeden zawod- zeglaz -to samo reszta. Tu nie ma przypadkow. Pierwsza 20 w tej stawce to zawodowcy pod kazdym wzgledem. Czytanie pradow, strategia, przygotowanie fizyczne, znajomosc sprzetu, psychika - to skladowe tego, kto ma tutaj jakie miejsce

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 cze 2011, 13:30

Michalina jest już w finale freestyle KTE :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

3mam kciuki Misia za zwycięstwo :thumb:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 cze 2011, 15:54

Michalina wygrała pojedynczą KTE na Sylcie :clap: :clap: :clap: :clap:
Asia zapewne 3 miejsce.
Jestem pewien, że w podwójnej dziewczyny bądą walczyć o 1 miejsce :idea:

maski
Posty: 1394
Rejestracja: 06 sie 2003, 22:34
Latawiec: sligshot FUEL, RPM
Lokalizacja: kite24.pl olsztyn
Kontaktowanie:
 
Post01 lip 2011, 00:28

Ziomek. pisze:...który skutecznie zniechęca mnie osobiście od zainteresowanie rejsem (no chyba że Bareji :hand: ) w ogóle ..
wyścig zbrojeń..


bareji ? ;-)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2011, 15:23

maski pisze:
bareji ? ;-)


jeden koneser :thumb:

PIWO(wski) <piwo> dla Ciebie :hand:
..obiecane - karczma na Eko :hand:

pzdr

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2011, 15:26

Krzysztof-L pisze:
BraCuru pisze:... Wcale się nie zdziwię jak za lat 3-5 zostanie wprowadzony monotyp.


myślę, że nastąpi to wcześniej i... to a nie wyścig zbrojeń zabije tą dyscyplinę poprzez totalną jej alienację.


..o! i wtedy może pobawię się z Wami :]
traktując to jednak WYŁĄCZNIE jako zabawę - podobnie jak freestyle w tej chwili..
moje ambicje "zawodnicze" skoczyły się, gdy skoczył się mój wiek na to ..
teraz mam etap ZABAWY i przyjemności, z każdej dyscypliny jaką amatorsko uprawiam...

pzdr

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2011, 15:49

Zbliżamy się do końcówki. Jutro ostatni dzień. Na razie mamy podane wyniki z 12 wyścigów.
Niestety wyniki i aktualizacje tych mistrzostw to zdecydowanie mistrzostwa świata pod tytułem jak spaprać coś banalnie prostego.
Czytam różne komentarze, dosteje maile z placu boju, widzę opóźnione po kilkanaście godzin wyniki np 3 wyścigów. Krew mnie zalewa czytając, jak bezkonkurencyjnie prowadzący Heineken nie może trafić na górną boję bo jest za mała i nie widać jej na morskim czopie. Zamiast sie ścigać, przeczesuje Morze Północne w poszukiwaniu małej bojki. Masakra. Do tego psujące się motorówki, zalane iphony, pogubione zgłoszenia, bałagan z rejestracją produkcyjnej, nieprzestrzegania zasad klasowych, niespodziewany czop na Sylcie - przecież wiało raptem przeciętne35kts :doh: co bybyło jakby przywaliło 50+???? - normalnie jakbym był na KTA w Tajlandii. Myślę, że organizatorzy Forda mogą czuć się mocni pod względem. Mam również nadzieję, że organizatorzy ME w Sopocie wyciągną z tego wnioski i nie będą liczyć tylko na doświadczenie "światowych" organizatorów :idea:
Chłopaki już myślą jak za rok złoić jankesów:
Obrazek

A co na sportowych arenach? Heineken to jakiś terminator. Fenomen. Jest nie do ruszenia. Przez nikogo. Adaś Koch też poza zasięgiem pozostałego peletonu. Hey Yankies: let's finish this show. Europa padła. Francuzi zdemolowani. Jedyne światełko w tunelu to występ Francuza Kerneura i Nochera, Holendra Rolfa van den Vlugta i polskiego duetu. Błaszko i Niebrzydki są w czubie produkcyjnej (3 i 4 miejsce :clap: :clap: :clap: ) i daleko z przodu przed utytułowanymi gwiazdami tego sezonu.
Błaszko w ostatnich wyścigach walczył o przetrwanie, bo zgłosił najmniejszego 10m a Jankesi dwa razy więksi od niego ścigali się na 7m (bo są w open i mieli nieograniczony wybór rozmiarówki).
Walczy z Tomkiem o pozycje 13-15. Niebrzydki klepnał 8 pozycje w sztormowych warunkach w wyścigu nr.12 - brawo chopie :clap:
Swistak bardzo równo i jest na 34 miejscu. Maks obudził się z szoku pierwszego dnia i zaczyna regularnie pojawiać się na mecie w 4 dziesiątce.
Obrazek
Dzisiaj żadnych rejsów - warunki mega trudne. Robią teraz Kiteloopy - ciekawy jestem ilu przeżyje. Jutro decydujące wyścigi.
A za rok będzie tylko produkcyjna i wówczas wyniki zostaną zweryfikowane - mam nadzieję, że na korzyść Starego Kontynentu :D
Młody człowiek i morze:
Obrazek

Chłopaki - jeszcze wytrzymajcie jutrzejsze 4 wyścigi. Prognozy nieco lżejsze czyli wiatr 20-30kts. Za to będziecie mieli mega rozkołys i ciężki przybój. Parę lat temu w podobnych warunkach na FW chłopaki wyprowadzali dziewczyom zestawy poza przybój bo co druga łamała maszt. Jutro też będzie na pewno parę dzwonów.

Powodzenia :thumb:
PS. Zdjęcia Andrzeja Ożóga - proszę o więcej!!!!

Awatar użytkownika
Dominiq
Posty: 50
Rejestracja: 01 lut 2005, 11:13
Lokalizacja: Sopot/Rewa
Kontaktowanie:
 
Post03 lip 2011, 11:30

Niezła falka sie chłopcom tam zrobiła...
Jestem przekonany ze na seryjny sprzecie za rok juz sie wszystko wyjaśni.
Powiem ci Marku ze ta organizacja o której piszesz i czytam na innych portalach to faktycznie jakiś "żart".
Gratuluje Naszym za tak dobre wyniki w generalce i w seryjnym sprzecie...Ale faktycznie warun trudny do ścigania.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lip 2011, 12:45

Dominiq pisze:Jestem przekonany ze na seryjny sprzecie za rok juz sie wszystko wyjaśni.

Pozostaje jeszcze sprawa stateczników. Jako PSKite próbowaliśmy na ostatnim AGm w Atenach wprowadzić minimum ilościowe - 50 setów dla jednego producenta aby dopuścić do klasy. Na pewno wrócimy do tego z silniejszym głosem w tym roku. Dodamy jeszcze, że można na zawodach zgłosić max 2 sety.

Powiem ci Marku ze ta organizacja o której piszesz i czytam na innych portalach to faktycznie jakiś "żart".

To jest totalna porażka. Mamy godzinę prawie 1300 a ostatni sygnał jaki poszedł na twiterze jest sprzed 13 godzin! LiveStream powinno czytac się DeadStream.
Wieje od rana do 35 kts, zostały ostatnie 4 wyścigi i zero njusów. Ceremonia zakończenia za dwie godziny. 6 dni wiatru i raptem 12 wyścigów ukończonych. Nie wierzę własnym oczom. W Rewie Stempel zrobił 11 wyścigów, 14 procedur startowych, podwójną eliminację freestyle facetów, młodzików, kobiety, mastersów po 2-4 heaty każdy a wszystko w masakrycznych warunkach burzowych czyli tryb 0:1 - wieje 25kts - nie wieje. A TO WSZYSTKO W DWA DNI :!:
Stempel na prezydenta :pray: No choćby tylko na dyrektora zawodów IKA :idea:
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh :twisted: :twisted: :doh: :doh: :doh:
Na KF.com napisałem:

Shame on the organisers for so poor results updating. Nobody is interesting that race no.x was won by somebody followed by somebody. What about another 68 riders who are eager to know their present situation?
This is a lack of respect towards the competing riders.
As a spectator I feel disapponited.
Even the freestyle elimination result updating was a crap. We are talking about the worlds but not some amateur competition in Bangladesh.
Remember well how 2 years ago my son with 3 other Polish riders was competing in PKRA at St.Pieter-Ording. They did not bothered to check the results at the ONB as I got it quicker by net and could send a text message who advanced and who did not.

I hope organisers of Europeans in Poland will take lessons from this poor performance.

NB. Why racing results are not published a minute after the course is closed?
Excuses that there are dozens of protests does not convince me at all. Please publish it with the note: the results after race no.x but before the protest committee hearings.
Then everybody would know more than less what is happening. Waiting for the race results more than 12 hours is unacceptable at the worlds.
Am I right or wrong?

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lip 2011, 19:43

Chciałbym pogratulować Misi jej życiowego sukcesu - pierwsze miejsce w Pucharze Europy KTE.
Było sporo konkurencji i warunki raczej niezbyt delikatne.
Tymbardziej Michalina gratulejszyn :clap: :clap: :clap:

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post06 lip 2011, 19:46

Misia bravo :clap:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lip 2011, 12:38


Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 lip 2011, 11:21



LUKSUS WYWIAD!!! :clap: :clap: :clap:
TO się miło, płynnie czyta :thumb:
dobra robota :thumbsup:

moje ulubione rodzyneczki, sprawiły , że poczułem się jakbym tam był : :D

FP/Świstak pisze:Wpisowe mhh wysokie;/ w przeliczeniu na PLN – 480zł ;/ trochę bolało ... No ale dostaliśmy fajne japonki hehe (mi poważenie bardzo się podobają)


powages? lepsze aniżeli SomaBejskie COOL'e co chodzą po wodzie?
musisz wpaść podlansować :hand:

FP/Świstak pisze:moje ulubione rodzyneczki:Jest mnóstwo rzeczy do zrobienia. Z konkretów to wiem, że pierwszy raz od komunii muszę przeprosić się z rowerem ;)


..i nie wciskaj kitu Świsiu - bo nie dalej jak rok temu , cisnęliśmy wspólnie peletonem na Karrwię
jak zaplanowałeś rozpędzić się przed wzniesieniem w Jastrzębiej - by z "rozpędu" ją pokonać :lol:
..nie poszło :wink:

..no i mój ulubiony:

FP/Świstak pisze:Generalnie jak niektórzy wiedzą jem bardzo dużo, a racje żywnościowe w pełni mi wystarczyły :) ..


..ja się na pewno zaliczę, do tych "niektórych" - potwierdzam :hand: (polecam Kebab "a'la gitarra" :wink: )
fajnie, mieć dystans do tego co się robi, nawet na wysokim poziomie :thumb:
i wyciągać z tego również FUN ..a jak widać DA SIĘ - również w rejsie :clap:

dobry wywiad :thumb:

pzdr


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron