Master Kiteboarding RED SEA CROSS "Start" !

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
Pitter
Posty: 114
Rejestracja: 21 sty 2004, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post05 mar 2012, 14:20

zgred pisze:Ktoś musiał pierwszy wejść na mont everest
Ktoś musiał polecieć w kosmos
Ktoś musi przeskoczyć kajtem morza świata - tego Ci życzę z całego serca.



:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Doskonałe podsumowanie :clap: :clap: :clap:


BRWAO JANEK :clap: :clap: :clap: :clap:

Awatar użytkownika
stani21
Posty: 105
Rejestracja: 17 lip 2008, 16:52
Deska: Czapla KiteBoards 2014
Latawiec: 12m Ocean Razor,8m Ocean Razor
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 mar 2012, 14:31

Przetlumaczylismy slowo w slowo wywiad Janka na niemieckim keitforum oase.com. Opinie sa tak jak i na naszym forum dwubiegunowe z przewaga opini wyrazajacych uznanie i zrozumienie. W czasie akcji ratunkowej staralismy sie na biezaco informowac kiterow z niemiec o jej przbiegu. Naczytalismy sie wielu pochwyl za przedsiebiorczosc odwage i takie tam.... ale takze pisaly trole na to jest tylko jedno lekarstwo tu pozwole sobie zacytowac post jednego z kolegow "nie karmic Trola" na prawde to pomaga
Pojawiaja sie tez posty z podpisem "brawo nasz Janek" - jakie poczucie wiezi Kajciarskjej :D

MASTER KITEBOARDING fuu1
Posty: 1885
Rejestracja: 11 sie 2003, 12:53
Deska: Nobile Infinity 5'7
Latawiec: Nobile T 5
Lokalizacja: Gdańsk
Dostał piwko: 23 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 mar 2012, 14:34

Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie i pomoc w odnalezieniu Janka. Dziękuję osobom zaangażowanym w kwestii Facebooka i innych aktywności w necie.
Za modlitwę i słowa otuchy, które dodawały mi siły.Ogromne podziękowania i wyrazy uznania kieruję pod adresem MSZ-u,Konsulowi Panu Igorowi Kaczmarczykowi, Służbą Arabii Saudyjskiej,Ratownictwu Morskiemu SAR w Gdyni,SAUDI SAR-zwłaszcza Panu Kapitanowi z którym od soboty wieczora do momentu odnalezienia, miałam kontakt telefoniczny i cudownym przyjaciołom Janka, którzy koordynowali całą akcją - Gregorowi, Maćkowi, Mlecznemu, Esce, Łukaszowi Ceranowi, Tomkowi, Księciu, Bocianowi,Mirkowi, Eli.
Jeżeli kogoś pominęłam to bardzo przepraszam.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za okazane serce.
Żona Gosia

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 mar 2012, 14:35

I ja też siedzę i milczę bo dyskusję można prowadzić jak emocje opadną. Wczorajsza wiadomość, że Janka znaleźli żywego i całego pozwoliła mi odetchnąć z ulgą. Podziwiam zaangażowanie wszystkich w akcję ratunkową, działania rodziny, Eski, mlecznego i wszystkich innych, których nie chcę nawet wymieniać bo zaraz pojawią się dyskusję czy ten to coś zrobił czy tylko gadał głupoty. Nie o to chodzi - w nerwach ludzie piszą i mówią różne rzeczy - przecież tam chodziło o życie człowieka, który przez 40h (!) był sam na środku morza bez jedzenia i wody i jakiejkolwiek informacji, że ktokolwiek go szuka.
Ocenę przygotowania i przebiegu całej "ekspedycji" Janka możemy ocenić dopiero jak Janek sam na ten temat napisze lub opowie. Teraz mozemy tylko gdybać i udawać, że się znamy. Co do odpowiedzialności, świadomości ryzyka, czy chociażby przydatności kitesurfingu do tego typu działań - rozumiem głosy oburzenia. Ale gdy próbowano samotnie przelecieć Atlantyk też mówiono, że to głupota i brak wyobraźni, a jednak się udało.
Najłatwiej oceniać siedząc z GW przed TVN24 z kawką w ręku.

Aha - o koszty akcji ratunkowej bym się nie martwił - jak będzie trzeba to zapłacimy.

gregorg
Posty: 911
Rejestracja: 11 paź 2006, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post05 mar 2012, 14:47

MASTER KITEBOARDING fuu1 pisze:Jeżeli kogoś pominęłam to bardzo przepraszam.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za okazane serce.
Żona Gosia


Tak, tak tych osób było znacznie wiecej, nie sposób teraz wszystkich wymienić. Ogólnie szokiem jest ile osób bezinteresownie zaangażowało się w tą akcję, udzieliło lub wyraziło chęć udzielenie pomocy ....

Dzięki serdeczne

Ps. Janek jest w drodze do Egiptu. Myślę że wieczorem pogadamy przez telefon :thumb:

MT01
Posty: 30
Rejestracja: 16 wrz 2006, 11:44
Deska: nobille
Latawiec: ozone
Lokalizacja: 3 miasto
 
Post05 mar 2012, 14:51

SZACUN
Paaweł

Awatar użytkownika
stani21
Posty: 105
Rejestracja: 17 lip 2008, 16:52
Deska: Czapla KiteBoards 2014
Latawiec: 12m Ocean Razor,8m Ocean Razor
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 mar 2012, 14:55

gregorg pisze:
MASTER KITEBOARDING fuu1 pisze:Jeżeli kogoś pominęłam to bardzo przepraszam.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za okazane serce.
Żona Gosia


Tak, tak tych osób było znacznie wiecej, nie sposób teraz wszystkich wymienić. Ogólnie szokiem jest ile osób bezinteresownie zaangażowało się w tą akcję, udzieliło lub wyraziło chęć udzielenie pomocy ....

Dzięki serdeczne

Ps. Janek jest w drodze do Egiptu. Myślę że wieczorem pogadamy przez telefon :thumb:

BO LACZY NAS TEN KAWALEK SZMATKI I TA DESECZKA --- NASZ SPORT---

Awatar użytkownika
djbartekk
Posty: 231
Rejestracja: 14 cze 2009, 19:43
Deska: Czapla Kiteboards
Latawiec: F-one Bandit Flysurfer Cronix
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 mar 2012, 15:07

stani21 pisze:BO LACZY NAS TEN KAWALEK SZMATKI I TA DESECZKA --- NASZ SPORT---

AMEN :thumbsup:

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 mar 2012, 15:10

stani21 pisze:BO LACZY NAS TEN KAWALEK SZMATKI I TA DESECZKA --- NASZ SPORT---


Fajne podsumowanie wątku. Proponuję na tym zakończyć ten temat. Będziemy kontynuować po relacji Janka

Awatar użytkownika
123
Posty: 223
Rejestracja: 08 lis 2004, 12:11
Lokalizacja: Malbork
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post05 mar 2012, 15:32

http://przewodnik.onet.pl/azja/arabia-s ... tykul.html

Powyżej link do artykułu o Arabii Saudyjskiej, który pozwala zrozumieć dlaczego akcja ratunkowa trwała tak długo!

sandalbb
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2012, 17:54
 
Post05 mar 2012, 15:44

a ja myślę sobie tak.
to jest własnie rozwój !!!
i dla nas obserwatorów i dla uczestnika całej akcji. pierwszy raz ktoś na kite wzbudził takie emocje u zainteresowanych i nie zainteresowanych - wszyscy się czegoś nowego nauczyliśmy. nie znam gościa prawie się popłakałem jak zobaczyłem że wcią nadaje po nocy z soboty na niedzielę . pozdrawiam i życzę nowych pomysłów. osobiście chętnie bym się przyłączył :)

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 mar 2012, 15:50

@Ziomek - zgadzam się w 100%. "Ugryzienie się w jezyk" zanim cokolwiek się powie oraz MYŚLENIE LOGICZNE proponowałbym tym którzy teraz tak ochoczo ustawią się do kamery lub gazet.

Nie jeden z nas pewnie w tych dniach będzie miał możliwość... Za dużo jest spekulacji, domniemań, sprawa mocno nagłościona i żywa. Zbyt mało jest merytoryki, media nie są w tym temacie ekspertami. Wyciagają wnioski, np. z takiego wątku jak ten.

Jeśli się ze mną zgodzicie, proponuje czasowo zamknęć ten wątek - do czasu:
- jak nie opadną emocje i nie ostudzą się gorace głowy
- jak wróci Janek
- jak bedziemy wiedzieć więcej faktów, relacji z kilku zródeł.

Czy mogę prosić adminów o to? Nie jestem zwolennikiem radykalnych posunieć, ale czasem jest stan "wyższej konieczności".

Na koniec, w imieniu własnym - ale chyba także Was chciałbym serdecznie podziękować m.in Saudi Arabia SAR, siłom wojskowym, Saudyjczykom oraz osobom odpowiedzialnym za koordynację po stronie MSZ, konsulatu. Za szęśliwe uratowanie Janka.

Jednocześnie proszę o wyrozumiałość, jeśli na tym forum pojawiały się wypowiedzi i głosy zniecierpliwienia. Było dużo nerwowości.

Z mojej strony EOT
Ostatnio zmieniony 05 mar 2012, 18:40 przez zaq, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
razor
Posty: 649
Rejestracja: 12 lip 2007, 18:20
 
Post05 mar 2012, 15:56

prosić zawsze możesz :) ale dlaczego inni nie mogą dalej dyskutować ? nie rozumiem zamykania tematów, to takie dziecinne.
ja, np. chetnie dowiedzialbym sie wiecej o calym rejsie i porozmawial jeszcze :)

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 mar 2012, 16:10

razor pisze:prosić zawsze możesz, ale dlaczego inni nie mogą dalej dyskutować ? nie rozumiem zamykania tematów, to takie dziecinne.
ja, np. chetnie dowiedzialbym sie wiecej o calym rejsie i porozmawial jeszcze :)


Razor - znamy się osobiście, uczyłam Cie pływać na kite i jako Twoja instruktorka proszę o mniej dociekania w stylu gazet brukowych. Porozmawiamy jak będziemy coś wiedzieć - coś pewnego ok ? Intensywnie działamy dalej i nie mamy czasu brać udział w tej dyskusji i dementować cały czas.

ps. na osłodę, dobra powiem że jesteś jeden z lepszych kursantów jakich miałam - ten co w 3 godzinki od zera ogarnia pływanie prawo - lewo :) A teraz zachowaj spokój.

*
Ostatnio zmieniony 05 mar 2012, 16:13 przez eska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
razor
Posty: 649
Rejestracja: 12 lip 2007, 18:20
 
Post05 mar 2012, 16:12

dobsz Pani Instruktor, poczekam :)
po prostu jestem ciekaw technicznych aspektów - jako człowiek techniczny


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości