2012 Zawody Kite Polska: Puchar PZŻ, FORD i INNE

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post17 maja 2012, 19:46

Crazy Horse pisze:Wydaje się, że temat postu jest o Fordzie tylko Ziomek się nie powstrzymał i wrzucil sobie "sprytną, choć zarazem bardzo ładną reklamę".

Jak ktoś będzie miał wyniki z rejsu to niech wrzuca.......


Łukasz masz Trochę racji :wink: dlatego zakładam nowy temat :arrow:

2012 Zawody Kite Polska: Puchar PZŻ, FORD i INNE

temat zawsze można zmienić :wink:

A dla mniej zorientowanych dziś 17.05.2012 w Pucku odbył się pierwszy dzień
zawodów /jutro dalsze dalsze wyścigi/ o puchar PZŻ :arrow: Puchar Polski race.
Wyniki po dniu dzisiejszym :arrow:
1. Blaszko
2. Niebrzydki
3. Swistak
4. Maks
5. Domin
6. Ceran
7. Szymanski
8. Pepek
9. Fal
10. Japa
11. Baracuru
12. Woju .....

Trochę są niektórzy wqrwieni, że mogą zgłosić tylko 3 kajty :roll:
Ciekawe co jutro bo progno marne szansa dla letddkich :mrgreen:
Największa niespodzianka start Księcia ale to w końcu to on rozkręcał rejs w Polsce :notworthy:
Aloha :wink:

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 maja 2012, 10:03

No nieźle, wydaje się, że Świstak jest dobrym przykładem tego, że jeśli ktoś ma troche więcej "pojęcia" i sprzęt gabarytowo podobny do pierwszych dwóch mistrzów to nawet bez terningu cały czas wbija do pierwszej 3-5 ;)
BRAVO!

A Księciu na spontanie tez ładnie, tu chyba najbardziej jestem ciekaw co zadecydowało, że nie był 3-4 ?

A w ogóle ilu zgłosoznych w końcu? 15-20?

Jak ktos bedzie na miejscu i ma opcje, to niech nagrywa starty, bo ciekaw jestem ewentualnych kraks ;)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 maja 2012, 10:59

gratulacje dla wszystkich
również za zaangażowanie
wczoraj akurat ciepło nie było - a i wiatr dla rejsowców dość silny - ja na 9 mialem spooroo
podziwiam, całodniowa gotowość siedzenia w pianie na wygwizdowie przez 5 dni z rzędu :thumb: :shock: - bo FORD zaraz PO tych zawodach jest..

na koniec krótka anegdotka z wczoraj, w rozmowie ze Świstem:

- no gratulacje
- dzięki
- spoko, jutro sobie odpoczniecie przed sobotą, nie wieje..
-..dla nas ZAWSZE wieje..

:wink:

pzdr

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 maja 2012, 22:10

Crazy Horse pisze:A w ogóle ilu zgłosoznych w końcu? 15-20?

16 sie zglosilo. Na Fordzie spodziewam sie trochę wiecej - licze na min 25 osob.
Pierwsza kobieta zadebiutowała w PP.
Kraks na starcie nie było.
Było za to zimno.
Wczoraj w użyciu były 9-13m. Dzisiaj 16-18m.
Wygrał Błaszko (wczoraj zrobił demolkę wygrywając 6 biegów a dzisiaj było 2:2). 2 Niebrzydki. 3 Swistak. 4 Maks. 5 Domino. 6 Księciu. 7 Prezes. 8 ja ( :oops: ). 9 Pepek. 10 Andrzej Fal. 11 Japa. 12 Woju. 13 Kuba Bartecki. 14 Aga Grzymska. 15 Łukasz Szóstak. 16 Adam Senger.
Obiecuje sie poprawić w ten weekend (wczoraj miałem 4 DNF z przyczyn technicznych) - dzisiaj klepnąłem 3,7,7,3m.
Księciu dzisiaj płynał jeszcze lepiej notując BFD, 3, 4 i 5m. Jak bedzie miał własny sprzet i dobrze dobrany to będzie dużo lepiej.
Super popłynął Swistak i Domino. Maks miał za małą i za ciężką deskę na dzisiejsze warunki.

A Ty Łukasz startujesz jutro czy oglądasz? Prognozy baardzo obiecujące i będzie cieplej :D

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 maja 2012, 10:24

Chciałem raz wystartować dla jaj, nawet specjalnie na "malej" desce, o czym rozmawialismy ale nie ma czasu :(
Zwłaszcza, że aby walczyć o trzecią lokate nadal wystarczy tylko miec sprzet i jak widać nie specjalnie trzeba trenować aby to osiągnąć :wink: Choć z drugiej strony co to za walka o trzecie :?

( Chyba, że Świstak po cichu cisnął na Kiekrzu czy jak, bo Księcia to nad Zalewem spotkałem kilka razy :wink: taki żarcik )


Może w Rewie ale raczej będzie co robić w BC, choć na pewno zajrze na 1 dzień pokibicować :thumb:

Awatar użytkownika
leszcz007
Posty: 217
Rejestracja: 30 maja 2009, 21:31
Deska: Su2 Prorider
Latawiec: Naish Park/SS RPM
Lokalizacja: Opole/Kato
Postawił piwka: 4 razy
 
Post20 maja 2012, 23:38

Oficjalne Wyniki FS MEN

1.Victor Borsuk
2.Marek Rowiński JR
3.Tomek Daktera
4.Wojtek Issel
5.Maciek Lewandowski
6.Dariusz Ziomek
7.Łukasz Ceran
7.Perkowski Karol
9.Tomasz Janiak
9.Krzysztof Issel
9.Denis Żurik
9.Michal Olbrychski
13.Filip Porzucek
13.Marcin Żadkowski
13.Jan Stanek
jak dla mnie do przewidzenia :)

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 maja 2012, 10:25

Crazy Horse pisze:Zwłaszcza, że aby walczyć o trzecią lokate nadal wystarczy tylko miec sprzet i jak widać nie specjalnie trzeba trenować aby to osiągnąć :wink: Choć z drugiej strony co to za walka o trzecie :?

Łukasz - mam trochę inne zdanie niż Ty. Sporo się jednak zmieniło ale suche wyniki tego nie pokazują. Mogę się założyć, że nie będziesz w stanie wskoczyć do pierwszej 7 w zawodach gdzie będę startował (w Rewie mnie nie będzie). Piszę o całych zawodach a nie przypadkowym wejściu na górną bojkę na pierwszym kółku na pierwszym miejscu :wink: Pokaż mi że się mylę :idea: Taka mała prowokacja :evil: :wink:

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 maja 2012, 10:36

BraCuru pisze:
Crazy Horse pisze:Zwłaszcza, że aby walczyć o trzecią lokate nadal wystarczy tylko miec sprzet i jak widać nie specjalnie trzeba trenować aby to osiągnąć :wink: Choć z drugiej strony co to za walka o trzecie :?

Łukasz - mam trochę inne zdanie niż Ty. Sporo się jednak zmieniło ale suche wyniki tego nie pokazują. Mogę się założyć, że nie będziesz w stanie wskoczyć do pierwszej 7 w zawodach gdzie będę startował (w Rewie mnie nie będzie). Piszę o całych zawodach a nie przypadkowym wejściu na górną bojkę na pierwszym kółku na pierwszym miejscu :wink: Pokaż mi że się mylę :idea: Taka mała prowokacja :evil: :wink:


No owszem, wyniki z Forda mocno odmienne ;) BREJWOŁ
Tego jeszcze nie było chyba, że we dwóch staliście na podium z młodym :thumb: :thumb: :thumb:
Bardzo się ciesze :D :clap:

darkowic
Posty: 401
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 maja 2012, 11:05

Dokładnie tabela nie oddaje do końca przebiegu zawodów. Zarówno rejs jak i fs, były bardzo ciekawymi zawodami jakie miałem przyjemość oglądać. Np Tomek Daktera w podwójnej eliminacji pokonał 6 zawodników jeden po drugim. 6 hitów po 5 - 7 minut na koniec dnia -przegrał z Rowińskim Juniorem, który później pokonał Borsuka. W rejsie drugiego dnia błyszczał także drugi z Rowińskich. Marek miał bardzo dobre 2 wyścigi, jeden przegrał o długość deski - Tomek dogonił go na samej mecie. Ceran także ciekawie pływał.

edit. chyba to jednak Viktor wygrał ostani hit - wisz jak to jest z przepływem informacji na zawodach :)
Ostatnio zmieniony 25 maja 2012, 14:12 przez darkowic, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
janciowodnik
Posty: 295
Rejestracja: 16 maja 2005, 17:25
Deska: su-2
Latawiec: rabbit gang
Lokalizacja: las POWIDZ
Postawił piwka: 9 razy
 
Post22 maja 2012, 11:28

Rowiński pokonał Borsuka w podwójnej i jest na drugim miejscu?
Mógłby ktoś opisać te zawody bo nigdzie nie można znaleźć info co się działo.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 maja 2012, 11:31

Crazy Horse pisze:Tego jeszcze nie było chyba, że we dwóch staliście na podium z młodym :thumb: :thumb: :thumb:

Dzięki piękne. Mega zakręcony, szczęśliwy i dumny jestem.
Faktycznie nie bylismy na podium w tych samych zawodach PP.
Racing w Chałupach był wyjątkowo ciekawy dla zawodników i obserwatorów.
Powstała po raz pierwszy kategoria kobieca :thumb:
Zabrakło 0,3 pkt :shock: :shock: :shock: do sensacji i rozdzielenia Duetu (najpierw K-B a teraz B-N) pierwszy raz w historii PP.
Napiszę później więcej (jest o czym), bo czuję zmęczenie po 4 dniach zawodów, debacie z pzż na temat przyszłości sportu deskowego w PL, walnym pskite zakończonym około północy i wczorajszych testach z Błaszkiem i Niebrzydkim w wietrze 3-9kts w Rewie.
To ostatnie wydarzenie to jakiś kosmos dla mnie. Wiało tak słabo, że było słychać nasze wycie z zachwytu i rozmowy (trochę mięsa również było :oops: ) w tawernie jak byliśmy może kilometr w Zatoce. Przy 2kts jednak nie da się pływać w 2012. Ale coś czuję, że i to się zmieni :D

Myślę, że Chałupy wypaliły pięknie dla wszystkich uczestników jak i organizatorów. Super pogoda, dobry wiatr, podwójna rozegrana, 8 wyścigów (trochę za mało dla mnie), kategorie kobiet w 3style i race, co raz więcej zawodników (42), dobre jedzonko, kapitalna ceremonia zamknięcia (Bart :clap: ). A to wszystko w specyficznej i pozytywnej atmosferze. Zawsze pierwsze zawody sezonu Forda to takie nasze święto, na które czeka się całą zimę. A za wpisowe dostawało się Biblię Northa wartą chyba 100PLN :thumb:
Powodzenie wszystkim w Rewie.

Tutaj wyniki z Pucka:
http://moksir.puck.pl/UserFiles/kite_2.pdf
(debiut kobiety w PP - Agnieszka Grzymska - co za ogień :thumb: Będzie się działo)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 maja 2012, 11:55

BraCuru pisze:. A za wpisowe dostawało się Biblię Northa wartą chyba 100PLN :thumb:



ee, chyba więcej :wink:

no i dzięki za tę Twoją którą przekazałeś na "szczytne cele" :wink:

pzdr

Awatar użytkownika
Zielony
Posty: 25
Rejestracja: 08 maja 2005, 13:25
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Wrocław
Postawił piwka: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 maja 2012, 16:26

janciowodnik pisze:Rowiński pokonał Borsuka w podwójnej i jest na drugim miejscu?
Mógłby ktoś opisać te zawody bo nigdzie nie można znaleźć info co się działo.


http://fordcup.pl/index.php?a=52

pzdr

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 maja 2012, 01:13

Dodam jeszcze, że w racingu pojawiła się po raz pierwszy reprezentacja klubu kiteracing czyli Dobra Marina ze Szczecina (również jestem w szeregach 8) ).
A we freestyle to przede wszystkim słowa uznania należą się dla (wszystkim :thumb: ):
- Victora, który nadal wygrywa,
- Daktiego za wyczerpujący bój w podwójnej,
- Maćka Lewandowskiego za styl i mocne tupnięcie w czołówce,
- Issel Brothers a szczególnie Krzysia za mega postęp,
- Denisa za pokonanie Ziomka w pojedynczej,
- Ziomka za odrodzenie w podwójnej,
- Księcia za skok na 7m po roku kompletnego niepływania,
- Kasi za zwycięstwo w laskach,

Do 3style zgłosiło się 15 zawodników. Trochę mało jak na tak dobra prognozę, ludzi, organizację, nagrody, atmosferę i miejsce. Jak tak dalej pójdzie to nie wróże dobrze tej dyscyplinie w Polsce. Czy faktycznie nikt więcej nie chce startować we freestyle? :shock:
Za rok bedziemy mieli kilkadziesiąt a może i 100 zawodników w racingu. Naprawdę nietrudno domyśleć co się dalej stanie.
Potem pojawią się słowa krytykanctwa skierowane do rejsiarzy jak dobili istotę i inne wolne frakcje KS :doh:
A tak niewiele wystarczy z siebie dać...

Pytanko: co po głowie chodziło Michałowi?
Obrazek
Wszelkie sugestie mile widziane.
Cudowny moment uchwycił Łukasz Nazdraczew :clap:
Więcej pięknych zdjęć jego autorstwa tutaj:
http://www.fordcup.pl/index.php?a=100

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post23 maja 2012, 07:36

BraCuru pisze:Pytanko: co po głowie chodziło Michałowi?


Cieplo w stopy mu sie zrobilo i postanowil zmoczyc glowe dla ochlodzenia wizerunku ;-)

Pozdro...


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

cron