wakeboarding a kitesurfing

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Gość
 
Post26 sie 2005, 14:39

Ahoj,

pytanie moze troche banalne, lecz, prosze, napiszcie, czy bieglosc w wakeboardzie za wyciagiem znacznie ulatwia pozniej nauke na kite ?
Wiadomo, ze jest pomocne, lecz czy znacznie, czy moze roznice pomiedz deskami w wake i kite oraz charakter sily ciagnacej jest tak rozny, ze brak istotnego przelozenia :?:

Awatar użytkownika
Jancio Wodnik
Posty: 261
Rejestracja: 02 lip 2004, 09:26
Deska: aDECHAde.com
Lokalizacja: Rzeszoof
Kontaktowanie:
 
Post26 sie 2005, 21:11

róznica jest duża tu płyniesz "za" a tu równolegle deski maja inna budowe inna jest ich reakcja w skrecie poza tym w kajcie dochodzi ci prznajmniej na poczatku sqpienie sie na latawcu

ale generalnie plywanie za łejku jak i jezdzenie na snbrd pomaga


pzdr

JW

Awatar użytkownika
Max/Łódź
Posty: 774
Rejestracja: 27 lut 2004, 19:04
Deska: Naish Haze
Latawiec: Flysurfer Speed
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post27 sie 2005, 16:29

Jakis ewidentnych podobienstw nie ma... poza tymm, ze jestes tez na wodzie i masz podobna deche pod nogami... generalnie przyda sie opracowany balans jak to na kazdej innej desi - snbd, wake, windsurf itp. Latwiej Ci bedzie niz gosciowi, ktory nigdy dechy pod nogami nie mial, ale nie bedzie to tak latwa przesiadka z wake'a na kite'a jak w przypadku np. przejsci z kitesurfingu na snowkiting...

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 sie 2005, 18:01

z własnych skromnych doswiadczen to wake jest sporo proszy i ..da sie płynac równolegle do np motorowki albo samochodu, czyli symulacja z kitem bardzo podobna :)

na pewno nauczysz sie krawedziowac deska a takze dasz sobie lepiej rade na falkach gdy troche pobryksz za kilwaterem :) zreszta kazda deska jest fajna i doswiadczenia z woda tyż :)

pzodroo dla umiechnietych :P

Awatar użytkownika
Darek kite
Posty: 166
Rejestracja: 19 sie 2005, 22:37
Lokalizacja: Otwock
Kontaktowanie:
 
Post28 sie 2005, 23:55

W kitesurfingu są do opanowania dwa tematy (zakładam że nic wcześniej nie było ( s/b) musisz opanować deskę i latawiec a potem to połączyć . pływając na wake poznajesz ślizg równowagę itd... potem walczysz samym latawcem a później łączysz...według mnie duże ułatwienie. nie zwracasz uwagi na dechę tylko na kita...( sam zaczynałem w Lublinie na wyciągu) przydało się ... po bodydragach zakłdajac dechę, od ręki odjechałem ..... pierwsze gleby zawdzięczałem kajcikowi który sobie coś zrobił....Po godz (super waruny) sobie halsowałem ...

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 sie 2005, 17:04

Anonymous pisze:Ahoj,

pytanie moze troche banalne, lecz, prosze, napiszcie, czy bieglosc w wakeboardzie za wyciagiem znacznie ulatwia pozniej nauke na kite ?
Wiadomo, ze jest pomocne, lecz czy znacznie,:?:



krótkie pytanie - krótka odpowiedź:

-tak, ZNACZNIE pomaga :)

a trochę dlużej: samo sterowanie kajtem i bodydragi
to PIKUŚ
latwe i szybko WIEKSZOŚĆ opanowuje
pierwszym schodkiem jest POŁĄCZENIE sterowania latawca z deską :idea:
...którą TY jak piszezs masz perfekt
więc prawie o niej nie bedziesz myślal podczas pierwszego startu
..który (idę o zaklad) pójdzie Ci jak po maśle..

pozdro

Awatar użytkownika
shorty
Posty: 127
Rejestracja: 28 cze 2016, 22:57
Deska: 133/136/141
Latawiec: 9/12 RPM
Lokalizacja: Skierniewice
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post30 wrz 2018, 19:53

odświeżę nieco temat ..
bo mam podobne pytanie


czy nauka trików na wake pomaga potem w wykonaniu ich na kite?
chodzi mi o różnice pomiędzy kite i wake, czy nie są za duże, przy nauce wakestyle ?

na kite raley mam opanowane ładnie, na wake, jestem w stanie robić te na razie tylko na końcu wyciągu przy zakręcie (to się ponoć nazywa baby raley)
na kite bez problemu robie backrolle unhooked a na wake, nawet nie próbowałem bo sam sposób wybijania jest dla mnie dziwny

ale.. na wake pływam 3 raz w życiu, a na kite .. już trochę więcej.. stąd pytanie do bardziej doświadczonych pływających więcej na wake...

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 paź 2018, 07:30

Jest bardzo podobnie ale nie tak samo - na wake moim zdaniem jest trudniej. Plusem jest to że jesteś w stanie ćwiczyć z dużą powtarzalnością wake i dzięki temu szybko łapać progres, np gdy nie wieje.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

cron