Dobre wieści z konferencji ISAF

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2012, 16:11

Wygląda na to, że wilk będzie syty i owca cała :clap:
W tym tygodniu zapadnie decyzja w sprawie dwóch medali dla żeglarstwa w Rio 2016.
Przeszła propozycja 051-12 czyli miksy w RSX i kajcie :thumb:
Nie pytajcie tylko jak będą wyglądały szczegółowe zasady miksów, bo sami autorzy wniosku nie wiedzą jeszcze :doh:
Ogólnie: zespół składający się z faceta i laski w kajcie walczą o jeden medal. 16 zespołów będzie dopuszczonych do igrzysk (32 zawodników). To samo w RSX.

Szkoda, że windsurferzy w walce o przetrwanie zapomnieli wypromować FW lub odświeżonego monotypu.
Trudno powstrzymać mi się od komentarza, że "złomiarze" pozostanie idealnym określeniem dla windsurferów-olimpijczyków przez kolejne 4 lata :wink:

Dzisiaj decyzja o box rules vs monotyp.

Szczegóły można śledzić tutaj:

http://www.sailing.org/follow/2012-ISAF ... e-blog.php

Stanowisko polskich rejsiarzy jest klarowne:
http://pskite.pl/index.php/news/138-psk ... -2016.html

Angole sa za monotypem.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2012, 18:05

:clap: :clap: :clap:
The Equipment Committee have approved Submission 048-12 which relates to the equipment to be used at the men's and women's kiteboarding events for Rio 2016. This would see the Formula Kite as the equipment used in Rio. It's quite a big submission with lots of information so check it out here...

http://www.sailing.org/tools/documents/ ... 497%5D.pdf

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2012, 18:43

Sprostowanie. Chyba mnie poniosło z tej radochy, bo zapomniałem o głosowaniu :oops:
Powyższe to są wnioski specjalistycznych komisji pod głosowanie dla delegatów.
Zapomniałem o najważniejszym:żeby zmienić decyzje o 2 medalach dla kajta (kobiety i faceci) i przyjąć wniosek 051 czyli WS i KS po jednym medalu w miksach, podczas głosowania musi być conajmniej 75% głosów na TAK.
A to może okazać się mega trudne po tym jak RSXowcy podali ISAF do sądu.
Sąd wniosek odrzucił ale smród pozostał:
wind and kite committee unanimously supported a declaration to express deep disappointment about the rsx legal action and declare that both wind and kite shall be in the olympic games and progress towards an equal number of events for both men and women
Nietrudno się domyśleć, że może to utrudnić zdobycie tych niebotycznych 75%

Głosowanie z tego co pamiętam ma się odbyć 10 listopada. Jak ktoś ma lepsze info to niech mnie poprawi.

PS. Na zapleczu rozstrzyga się przyszłość PKRA. Sygnały są niezbyt obiecujące dla Mauricio :(

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post06 lis 2012, 19:52

Mega news :shock:

Pozdro...

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lis 2012, 11:48

BraCuru pisze:PS. Na zapleczu rozstrzyga się przyszłość PKRA. Sygnały są niezbyt obiecujące dla Mauricio :(


A co tam jeszcze komu w PKRA nie pasuje, że race nie chcą robić zamiast freestyle :roll:

Awatar użytkownika
Fred :: TeamKatapa
Posty: 287
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:08
Deska: RRD Maquina 5'11
Latawiec: RRD Religion
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lis 2012, 09:00

dla mnie mixy to dziwne rozwiazanie, bo przeciez i kiteracing i windsurfing to sporty indywidualne.
nie widze jakichs sensownych rozwiazań no bo jakie mamy opcje ?

faceci scigaja sie z ze soba, laski ze soba, a pozniej dodajemy miejsce facia, babki i liczymy pkt ? bezsensu.
sztafeta ? start gosci lub babek, dojazd do polowy, przybicie piatki i zmiana ?? jeszcze gorsze.

inna opcja medal dla facetow w kiterace, a dla babek medal w windsurfingu. tylko taki podzial wedlug mnie jest najdrozszy dla zwiazkow, malooplacalny dla RS:X.

szkoda, ze nikt z branzy windsurfingowej nie zainwestowal kasy by przygotowac kampanie z nowa forma rozgrywania windsurfingowej rywalizacji olimpijskiej.
starboard mial kiedys gotowy pomysl - formula one, monotyp na bazie formuly windsurfing, jestem zawiedziony, ze nei stanal do rywalizacji, choc z drugiej strony oni lepiej wiedza, czy moga cos z ugrac z Neilprydem czy nie.

mi tak naprawde szkoda jedynie dzieciakow z bic techno 293, bo to najlepsza, najliczniejsza i najtansza klasa przygotowawcza ze wszystkich klas żeglarskich (tansza nawet od optymistki). przy takiej klasie przygotowawczej zdjecie windsurfingu z igrzysk jest delikatnie mowiac nielogiczne.

trudno mi tez sobie wyobrazic zeby bic techno byl sensowna klasa przygotowawcza do kiteracu, bo przeciez stworzy to potezne dysporporcje szans miedzy tymi, którzy beda uczyc sie kite w wieku 12-13lat (bo tata plywa, bo jest taka mozliwosci, bo mieszkam w brazyli), a tymi którzy beda mogli zaczac w wieku 16-17 (tak jak to bedzie mialo miejsce w wiekszosci przypadkow w Polsce).

wedlug mnie najlepszym rozwiazaniem byloby, cofniecie decyzji z maja i zastapienie przestarzalej, nudnej klasy 470 na rzecz kitesurfingu. sa dwuosobowe skiffy i catamarany po co 470 ? szkoda, ze nikt takiej opcji nie bedzie probowal przepchnac :/

pozostaje czekac na sobotnie decyzje "madrych" glow, choc w zmiany nie wierze.

pozdro

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post08 lis 2012, 09:30

przestarzalej, nudnej klasy 470 na rzecz kitesurfingu
:clap: :thumb: gdyby chodzilo o sport i czysta rywalizacje pewnie takich paranoi by nie bylo z drugiej strony po co cos zastepowac .Kite jest nowym sportem bez zwiazku z innymi :idea:

Awatar użytkownika
Fred :: TeamKatapa
Posty: 287
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:08
Deska: RRD Maquina 5'11
Latawiec: RRD Religion
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lis 2012, 12:51

rolnik pisze: gdyby chodzilo o sport i czysta rywalizacje pewnie takich paranoi by nie bylo z drugiej strony po co cos zastepowac .Kite jest nowym sportem bez zwiazku z innymi :idea:


caly problem polega na tym, ze jedyna opcja to zastepowanie jednej klasy druga, bo isaf nie probowal nawet wywalczyc dwoch dodatkowych medali dla nowej klasy jaka jest kiteracing.
nie wiem czy ktos sie kogos boi, czy ktos wiedzial, ze takie proby zostalyby odrazu wysmiane, czy ktos najzwyczajniej w swiecie nie ma jaj i checi.

teraz to i tak po kaczaku, zebrana rada podobno odrzucila decyzje podzialu na : meski kiterace i zenski windsurfing, wiec pozostaja opcje albo KR albo RsX.

w takim wypadku szanse RS:X oceniam tak jak sobotnia wygrana wacha z kliczko ;)

profistyle
Posty: 155
Rejestracja: 06 paź 2009, 17:25
Dostał piwko: 6 razy
 
Post08 lis 2012, 15:45

dokladnie - mogli dołozyc 2 medale i nie bylo by afery z ws
szkoda-
decyzji raczej nie zmnieni- juz jest ranking kita na stronach isafu
jest kalendarz imprez
wszystko juz isaf przygotował
ale moze byc niespodzianka- jeszcze 2 dni i wszystko bedzie jasne

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lis 2012, 17:00

No, bo są i tacy na miejscu:
http://boards.mpora.com/news/rsx-turn.html

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lis 2012, 17:11

Crazy Horse pisze:A co tam jeszcze komu w PKRA nie pasuje, że race nie chcą robić zamiast freestyle :roll:

Mauricio już chce robić race i to nawet bardzo w przeciwieństwie do sytuacji sprzed maja tego roku.
Problem polega na tym, że PKRA pasuje do ISAF jak pięść do nosa.
W niedzielę zaczyna się najgrubsza PKRA wszechczasów z wodotryskami i całym chińskim splendorem. Tydzień szaleństwa. Ma być również race.
Jestem potwornie ciekaw ilu pojawi się tam rejsiarzy ze złotej floty MŚ. Z polski nikt się tam nie wybiera choć organizatorzy kuszą strasznie.
W niedzielę napiszę w szczegółach jakie były tego przyczyny.

Co do reszty komentarzy to owszem wszyscy mamy racje tylko, że decydują decydenci dbający wyłącznie o interesy swoich związków.
Nawet apel odchodzącego prezydenta ISAF pokazuje jak bardzo są tam wszyscy upolitycznieni i że możemy spodziewać się absolutnie wszystkiego.
Oto słowa kończące jego pożegnalne przemówienie zakończone 2 godziny temu:
A very big responsibility lies on us, the Council members, to deal with the issues put before us which will affect our sport and our sailors. I am looking forward to this challenge, I am looking forward to the debate and I am confident we will find the right solutions to take the sport forward.
However, one thing is clear; there are different views and very different outcomes possible. There will be happiness and disappointment about the decisions.
For the sake of the image of our sport and our organisation, we should conduct our meetings properly.
After decisions have been made, we must work on their implementation to the best of our ability whilst respecting the decisions made by the Council.


A czemu 10 medali a nie 12 dla żeglarstwa? To chyba ta sama bajka ale pod inna nazwą: MKOL :wink:
Może porażka żeglarstwa w Pekinie miała na to wpływ.
Natomiast sukces Weymouth pomógłby ale Londyn był już po finalnej decyzji.
Może ktoś zna więcej szczegółów bo ja tutaj akurat trochę rzeźbię...

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lis 2012, 18:42

Fred :: TeamKatapa pisze:dla mnie mixy to dziwne rozwiazanie, bo przeciez i kiteracing i windsurfing to sporty indywidualne.
nie widze jakichs sensownych rozwiazań no bo jakie mamy opcje ?

Może byc jeszcze coś takiego: laski i faceci startują w jednej flocie i liczą sie wspólne punkty. Na pewno byłoby to bardziej atrakcyjne i chyba rewolucyjne.
Dzięki takiemu rozwiązaniu nadal hulałoby jedno i drugie.
Owszem zgadzam się, że WS i KS to sporty indywidualne ale w imię rozsądku można byłoby stworzyć takiego dziwoląga, aby WS przetrwał na olimpijskiej puzzle.
Myślę, że z takiego rozwiązania cieszyłoby się najwięcej osób.
Jeśli będzie inaczej to będą kontrowersje, zarzuty, zła atmosfera.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lis 2012, 20:32

Crazy Horse pisze:No, bo są i tacy na miejscu:
http://boards.mpora.com/news/rsx-turn.html


To tylko polityka Panie... i marzenia ściętej głowy na U-turn.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lis 2012, 17:46

Nie uzyskano wymaganych 75% czyli nie ma RSX, nie ma windsurfingu, nie ma miksow etc.
Kiteracing dostaje 2 medale: kobiety i faceci.

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lis 2012, 17:49

eee windsurfing był i będzie i to w takiej fajniejszej formie - wave :P


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości