2013 African Course Racing Championships

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 mar 2013, 22:26

Fred :: TeamKatapa pisze:To ani moje marzenie, ani wyobrażenie, otworzyłem wyniki w pracy, popatrzyłem ukradkiem, próbowałem znaleźć jakieś potwierdzenie, ale szef co chwile do pokoju wchodzi, wiec po prostu przyjąłem to do wiadomości i przekazałem dalej. Nie ma co do tego dorabiać teorii, moim marzeniem nie jest, żeby goście z RSX przeszli na kejta i łoili Kiterejsiarzy. Moim marzeniem, jest, żeby windsurfing się odbudował i funkcjonował na igrzyskach obok kite. Dzisiejsi RSx'owcy sami niech zdecydują co chcą robić. Niektórzy z nich twierdzą, że latawiec jest przyszłością i pewnie będą w niego inwestować. Wszystkim dobrze życzę i kibicuję, bo ja uprawiam obie te dyscypliny i z żadnej nie chce rezygnować.

Dość już tego psucia krwi Marek, nikt nic złego na myśli nie miał!

Koniu miał i on "psuje krew" a nie ja :idea:

Poza tym spoko, powodzenia naszym i do zo w skż :thumb:

profistyle
Posty: 155
Rejestracja: 06 paź 2009, 17:25
Dostał piwko: 6 razy
 
Post26 mar 2013, 05:30


Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 mar 2013, 06:28

Dzięki za linki.
Tutaj IŻ:
http://internationalkiteboarding.org/im ... 3%20V4.pdf

Czyli dzisiaj drugi dzień kwalifikacji. Jutro faceci dzieleni sa na gold (top 30) & silver (reszta) a w piątek medalowe.
Dużo było protestów?

Z filmiku wyciągam następujące śmiałe wnioski:
- ustawiane sa krótkie trasy. Ile czasu dla zwycięzcy?
- lewy hals często wyrabiał :D
- Błaszko ma tylko 2pkt straty do 1m.
- Agnieszla Bilska wg filmiku ma 3m. Faktycznie musi być tam egipska organizacja skoro pomylono ją w wynikach i do zrobienia filmiku nikt tego nie wyklarował.
- gdzie są wyniki uwzględniające 4 wyścigi?

Podział na floty men w pierwszych 3 wyścigach
Żółta: Romain Castel (Y) Oscar Armstrong (Y) Axel Mazella (Y) Oliver Bridge (Y) Roberto Veiga, joshua valero, Marc Agell Boadella, Enrico Tonon, Simone Vannucci (M) Pierluigi Capozzi (GM) Lachlan Doyle Dirk Hanel (M) Blazej Ozog, Omar Abdel Fattah, Andrea Beverino, Ole Lindberg (M), Florian Gruber, Rolf van der Vlugt, Sergey Sablin (M) Hisham Samir, Tomek Janiak, Adam Koch (M) Nils Stolzlechner (GM) Jannis Maus (Y) Mike Martin (M) Bram Hoogendijk (GM) Brian Kender, Samuel Stal Wilson Veloso (M) Andrzej Ozog (GM) Charles Deleau (M)

Zielona: Karim Shawky (Y) Victor Adamo, Morten Lander (M) Riccardo Andrea Leccese, Maxime Nocher, Theo Sicallac, Joey Pasquali, Erwin Gruber (GM) Alexandr Palekhin, Julien Kerneur, Oswald Smith (Y) Mohamed Anis, Chris Butzen, Igor Malenko (M) Henrik Baerentzen, Kamal Marei, Niels Haug (GM) Johnny Heineken, Adrian Geislinger, Adam Szymanski (M) Martin Dolenc (Y) Osama Shihab Fitoria, Alejandro Climent Hernandez, Ricardo Dutra Pessoa Filho, Amil Kabil (M) Simone Santoni (M) Gustavo Barbosa Lima da Silva (M) James Johnsen (M) Salih Alexander CAKIR, Maks Zakowski

Dzisiaj nastąpi roszada i tak będzie:
Żółta: Riccardo Andrea Leccese, Blazej Ozog, Adam Koch (M) Maxime Nocher, Victor Adamo, Maks Zakowski....
Zielona: Johnny Heineken, Florian Gruber, Brian Kender, Tomek Janiak, Wilson Veloso (M) Joey Pasquali, Julien Kerneur...

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 mar 2013, 14:24

Już po 6 wyścigach.
Nasi panowie trzymają tempo - Święta Trójca już cała w top 10:
Błaszko 4,
Niebrzydki 8
Maks 10.
Brawo chłopaki dla Was a szczególnie dla Maksa za 1m w Q6. :clap: :clap: :clap:
Adam coraz bliżej Hanela :thumb: Szkoda, że nie wejdziesz do złotej i nie powalczysz dalej z Samem (30m). To z nim trenuję w Belgii (przekaż mu pozdrówka).
Przynajmniej będziesz miał szansę walczyć jako faworyt w srebrnej. Trzymam kciuki.
Co się dzieje z Rolfem i Julienem?! Słabiutko... Za dużo chyba na foilu :lol:

U dziewczyn też trio w top 10:
Edyta 4
Aga 6
Misia 7

Najrówniej płynie Edyta i widać od razu tego efekty. Aga raz pierwsze a raz...
Michalina słabiej niż się spodziewałem.

Awatar użytkownika
Fred :: TeamKatapa
Posty: 287
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:08
Deska: RRD Maquina 5'11
Latawiec: RRD Religion
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 mar 2013, 14:48

wyglada na to, ze nasi zawodnicy zrobili najwiekszy progres przez zime, prawdopodobnie spedzajac najmniejsza liczbe godzin na wodzie, a stad tylko wniosek, ze maja potencjal pod koniec sezonu zamieszac jeszcze bardziej :)

co sie stalo w 6biegu dziewczyn, ze tylko dwie dojechaly ? przestalo wiac ? beda starania, zeby wyrzucic ten wyscig ?

pozdro

Awatar użytkownika
Adam S
Posty: 321
Rejestracja: 22 maja 2004, 08:30
Lokalizacja: Kosakowo
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 mar 2013, 17:45

Dzisiaj miało nie wiać, ale powiało na 6 wyścigów, po 2 w każdej z flot. Ostatni damski wyścig odbywał się w spadającym wietrze, wywalić się go nie udało.
Protestów było sporo (chyba 11), bo źle wymierzone starty z lewego w słabym wietrze kończą się zwykle splątaniami (nawet Koch z Leccese się dzisiał splątali). Do tego rafa na haslówce i sporo zwrotów.
Ale mimo protestów atmosfera jest bardzo dobra - spinka w trakcie wyścigów, ale poza nimi - na wodzie, na brzegu, czy w spoconym autobusie - luz i serdeczność.
Czego i forumowiczom życzę.

surfoteka
Posty: 97
Rejestracja: 03 sty 2012, 19:18
Deska: North Gonzales
Latawiec: North Rebel
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post27 mar 2013, 07:26

Trzymamy kciuki za naszych
Za Goofego w szczegolnosci - widziano ja u nas w sklepie i nawet kupila 1,5 m linki
ona to potrafi namieszac w glowach, ale jak ja sedziowie mogli pomylic to nie rozumiem
oprocz tego oficjalne sprostowanie: Goffy nie jest z Marsa, jest z Venus

powodzenia w nastepnych wyscigach dla calej ekipy

COLLINS
Posty: 41
Rejestracja: 19 wrz 2010, 21:14
Deska: NORTH
Latawiec: NORTH
Dostał piwko: 2 razy
 
Post27 mar 2013, 09:44

Brawo nasi, gratulacje dla Błażka, Tomek pociśnij jeszcze trochę , Adam z Japusiem też moglibyście podciągnąć :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 mar 2013, 13:51

Jeszcze nie wiem co się dzieje ale to musiao byc jakieś tsunami u facetów :shock:

Po 2 wyścigach złotej:
1. Heineken
2. Riccardo
3. Kender
4. Niebrzydki
5. Maks

.
9. Koch
12. Gruber
18. Kerner
20. Rolf
22. Błaszko :shock: :shock: :shock: 2 x DNC. Czekam na njusy co się stało.
Brawo dla Tomka i Maksa - na razie nic nie komentuję, aby nie zapeszać. Błagam was tylko - jedźcie tak dobrze dalej :pray:
Kender - facet z podziemia. Dobre wieści dla mnie 8) Jak przypuszczałem Cabrinha VMG będzie ułatwiała drogę do lepszych wyników :idea:

W srebrnej - Adam i Japa słabo :(

U lasek trochę zmian po kolejnych 2 wyścigach. Polki umocniły pozycje ale tuż za podium. Edyta pojechała najsłabsze 2 wyścigi i spadła z 4 na 6m :(
5. Aga
6. Edyta
7. Michalina

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 mar 2013, 14:08

Już wiem. Faktycznie było tsunami, bo porywy do 38kts.
Japa donosi:
Błaszko najmniejszy zgłoszony ma 9m. Nie dał rady ze swoja wagą :(
Heineken i Maks byli na 7m.
Tomek był na 9m.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 mar 2013, 18:06

Świeże jak bułeczki njusy prosto z hotelu w Soma Bay.
Dzisiaj 4 wyścigi w każdej flocie i 2 w kobiecej. Wiatr w pierwszych dwóch raczej na 7m. Potem już na 9m.
Heniek pokazał kto rządzi w takich warunkach wygrywając z przewagą lat świetlnych nad drugim Riccardem.
Florian się otrzaskał po słabiutkich 2 wyścigach o wjechał z przytupem na 3m.
Kender nadal 4 - równo w każdych warunkach (hm, hm Cabrinha Velocity VMG 8)
No i tutaj njus dnia:
Maks Żakowski pięknie pojechał i wskoczył przed Tomka.
Tomek na 6m.
Koch gdzieś ledwo haczy o pierwsza dychę :shock:
Francuzi słabiutko!

Trzymajcie kciuki za Błaszkę jutro bo będzie wiało mniej. Jeśli nie będzie miał doła po takim idiotycznym błędzie i popłynie swoje, to nadal ma szanse na medalowy. Wg mojej wiedzy będą 2 odrzutki. Tym samym jeśli Koch popłynie przeciętnie i nadal będzie parkował na 8-10 miejscu a Błażej na 4-5 to są szanse!
Błaszko DAWAJ :!: :!: :!:

Chłopaki podkreślają, że Soma to dobry spot na race a poza tym wśród zawodników panuje kapitalna atmosfera. Spinka pomiędzy znakami a na lądzie luzik i uśmiechnięte mordy. Takie happy days. Myślę, że chcą mnie tym trochę teraz zdołować.
Humoru nie popsuł im nawet entuzjastyczny post Konia. Czytali, czytali :twisted:

Awatar użytkownika
Fred :: TeamKatapa
Posty: 287
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:08
Deska: RRD Maquina 5'11
Latawiec: RRD Religion
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 mar 2013, 19:15

a tutaj wyniki, gdyby ktoś chciał zobaczyć wyniki o których mówi Bracuru: http://sailwave.com/results/IKAAfricanC ... S_Men.html

szkoda Blaszka, mam nadzieje, ze się odbuduje.

Duża liczba zawodników dostaje zadośćuczynienia, między innymi Błażej w kwalifikacjach miał jedno, teraz drugie. Co tam się na trasie dzieje ? Latawce się przyciągają czy jak ?

pozdro

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 mar 2013, 01:31

"No przepraszam za Freda i jego Prima Aprilis"

OK, TO JEST BEZ SZANS U FACETÓW ale uważam, że wśród dziewczyn taka przykładowa Goofy, Klepacka, czy Białecka jedzie na top secret trening dzień w dzien, tylko nie sama (dla mnie rzecz oczywista), a choćby z Tobą Panie Kapitanie, może nie ze mną ale też nie koniecznie z Błaszkiem, czy Maxem.
Tylko naprawde katuje dzien w dzien, moze 1 dzien przerwy w tygdoniu, wraca i w Polsce wygrywa, a na świecie staje na podium.
Mówię teraz o dziewczynach i ciężkim, niemal niemożliwym do zrealizowania treningu, choć nie nierealnym ;)
Oczywiście bierze sprawdzony sprzęt, ustawaiony, żeby nie odkrywać Ameryki.
U facetów nierealne ale jakaś nowa dziewczyna ma jeszcze szansę tak namieszać :idea:
Nie uważam, że to jest UFO i że nie można w miesiąc-dwa nauczyć się na kajcie zwrotów pod wiatr czy z wiatrem tak, żeby robić je z zamkniętymi oczami, zwłaszcza, dla kogoś, kto "ma więcje talentu niż sprzętu".
Możecie się obrażać, gadać tam na głupiego Konia, co się nie zna na rejsie i wyssiewa teorie z palca.
Na koniec jeszcze raz, mówię tu tylko o dziewczynach i nie wierzę, że mógłby to zrobić teraz nawet Miarka, może pierwszą 20-stkę- TAK ale nie podium.
Jednak nawet wśród dziewczyn jest to prawdopodobnie ostatni gwizdek, być może tego lata pójdą ostro do przodu, to się okaże za pare miesięcy....

P.S. Nie gniewajcie się na mnie, ja tylko tak sobie głośno publicznie myślę, dzięki czemu podbijam race Topic już od kilku dni bardziej popularny od PKRA i zwycięstwa Karoliny.

Awatar użytkownika
Fred :: TeamKatapa
Posty: 287
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:08
Deska: RRD Maquina 5'11
Latawiec: RRD Religion
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 mar 2013, 09:00

Crazy Horse pisze:"No przepraszam za Freda i jego Prima Aprilis"


sory, ale to organizator do dnia następnego twierdził, że Aga to nie Aga ;) też się podpaliłem, ale z takim gdybaniem byłbym już ostrożny. Wydaje mi się, że jeżeli chodzi o taktykę żeglugi to kiterejsowi bliżej jest do slalomowej gonki niż do regat meczowych. Liczy się gaz, mocne udo, perfekcyjny zwrot, sprzęt (kolejności nie śmiem ustalać). Także duża część przewagi zawodników RSX, którzy ściagają się od dziecka przepada już na samym wstępie.

http://www.youtube.com/watch?v=CYlsccZKM28

filmik z wczorajszego sztormiku. szkoda, ze to taki przerywany teledysk, żadnego sensownego ujęcia powyżej 4sekund, żeby można było podpatrzeć walkę.

Jazda w dół musiala przypominać ujarzmianie dzikiej świni, zresztą nie inaczej jest na FW, kiedy wiatr grzeje za mocno. Twardziele cisna bez chicken strapa, na górnym znaku też twardo z downloopem ? Chciałbym zobaczyć rufę w wykonaniu chłopaków z pierwszej 10. Czy w takich warunkach to asekuracja czy ciągle pełna rura ?

Fajnie to wyglada, myślałem, że skoro nie ma docisku gdzieś w osi środkowej to deski bedą pod nogami latały jak zranione ciele, a tu widzę spina w ciasnych strapach i problemu strasznego nie ma. Jak po wyścigach czują się pięty, michały, kostki ?

pozdro

profistyle
Posty: 155
Rejestracja: 06 paź 2009, 17:25
Dostał piwko: 6 razy
 
Post28 mar 2013, 15:21

taktyka jest jak w zeglarstwie- nic prawie ze slalomu-to inna bajka
top 10 robi rufy z kiteloopem na pelnym gwizdku nawet przy 40knt
stawka jest max ciasna-i goscie z mega zeglarskim doswiadczeniem w czubie
tak amo jest z przygotowaniem kondycyjnym-
szkoda akcji z olimpiada bo rozwinela by sie dyscyplina niesamowicie-
co bedzie dalej niewiadomo-
slalom na kite to nie to co ws- moim zdaniem slalom do kita nie pasuje


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości