2013 African Course Racing Championships

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 mar 2013, 15:52

Crazy Horse pisze:Nie gniewajcie się na mnie, ja tylko tak sobie głośno publicznie myślę, dzięki czemu podbijam race Topic już od kilku dni bardziej popularny od PKRA i zwycięstwa Karoliny.

Myślę, że kwiatki na Okęciu dla naszych lasek załatwią sprawę :wink:
Temat ciekawy ale do dyskusji w innym topiku i w innym czasie bo tutaj ładujesz się z deszczu pod rynnę.
Wracając do njusów:
Módlcie się za korzystne rozpatrzenie protestów, bo jak donosi Japa Błaszko nieoficjalnie na 10 miejscu! Zajął w ostatnich czterech: 6,5,5,2. Miał jedno splątanie i wówczas 22m.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 mar 2013, 15:56

Akurat jak pisałem powyższego to podano wyniki. Nie wiem czy to już ostateczne - mam nadzieję:
http://sailwave.com/results/IKAAfricanC ... S_Men.html

Mamy 3 facetów i 3 laski w medalowych :clap: :clap: :clap: :clap:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 mar 2013, 17:23

Co chwilę dostaję update.
Chyba cieszyłem się z Błaszkiem za szybko. Veloso miał dwa protesty. Jeden wygrał. Dostał RDG i Błaszko spadł poza 10.
Poczekajmy jednak do pokazania ostatecznych wyników.
Na tą chwilę mamy 2 facetów i 3 laski w medalowych.

Zawiedli Francuzi na całej linii. Nie zdążyłem zaciagnąć jezyka w tej interesującej sprawie.
Włosi coraz mocniejsi.
Amerykanie nietykalni - pamiętajcie, że Gruby Brian nie przyjechał.

Za naszych jutro trzymam kciuki jak gupi!

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 mar 2013, 21:29

Błaszko 10!

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 mar 2013, 09:21

No dobra. Szykujemy się do emocjonującego dnia. Dzisiaj najlepsza 10tka pań i panówstaruje na shorttracku.
Drabinka eliminacyjna wygląda tak:
Panie: http://results.extremience.com/2013Afri ... eWomen.pdf
Panowie: http://results.extremience.com/2013Afri ... ageMen.pdf

Słowo wyjasnienia. Są trzy etapy: ćwierć, pół i finał. Na każdym etapie 4 zawodników startuje razem 3 razy. Liczą się 2 najlepsze wyniki każdego.
Z czwórki przechodzi do nastepnego etapu tylko najlepszy!
W seriach na shorttracku mamy 3 minutową procedurę startową i natychmiastowy arbitraż - czyli wszystko idzie szybko i sprawnie bo protesty załatwiane są z pontonu.
Sam shorttrack jest bardzo krótki - zwykle trwa 5-6 minut. Start jest na połowce jak w slalomie od strony nawietrznej. Są dwie bramki: nawietrzna i zawietrzna. Robi się 1,5 kółka - tym samym finish jest na zawietrznej. Po przejechaniu bramki można jechac w dowolną stronę. To nie bezmyślny slalom a odpowiednik szybkich szachów. Wygląda to genialnie!

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 mar 2013, 10:39

Maks spadł ostatecznie na 8 :( a Błaszko awansował na 9.
Czekamy na półfinały juz tylko z jednym Polakiem. Dawaj Tomek. Cała Polska od Helu po Sopot trzyma kciuki :thumb:

Tutaj aktualizacje na świeżo:
https://www.facebook.com/pages/Internat ... 061?ref=ts

Archiwum video:
Day 1:
phpBB [video]


Day 2:
phpBB [video]


Day 3:
phpBB [video]


Day 4:
phpBB [video]


Day 5:
Już jutro.

profistyle
Posty: 155
Rejestracja: 06 paź 2009, 17:25
Dostał piwko: 6 razy
 
Post29 mar 2013, 15:49

Blazej falstart w pierwszym biegu-potem drugi i awans z 10 na 9
Maxim kolega Blazeja z teamu northa mial dzisiaj zyciowke-
z 8 na podium
Floriam z teamu northa wygrał pierwszy finałowy bieg i był o krok od
pokonania krola racingu Heinekena- ale drugi bieg Wygrał Franców a Heineken był 2 -tym samym dalo mu to
koncowo pierwszw miejsce
niesamowite zawody-rewelacyjnie przygotowanie
niesamowita atmosfera- i cala czołowka-to były takie przedwczesne misttrzostwa swiata
nasi generalnie bardzo dobrze- 3 polakow w medalowym seri to duzy sukces(zero dofinansowania z pzż)
W kobietach Steph Bridge wygrala z siostra Heinekena- dobre rozpoczecie sezonu dla northa

Awatar użytkownika
Fred :: TeamKatapa
Posty: 287
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:08
Deska: RRD Maquina 5'11
Latawiec: RRD Religion
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 mar 2013, 20:36

po pierwsze gratulacje dla naszych, domyślam się, że niektórzy czują niedosyt, ale wyniki poszczególnych gonek pokazują duży potencjał i przy ustabilizowanej formie w drugiej części sezonu można spodziewać się konkretnego wyniku na MS.

System rozgrywania finałów bardzo ciekawy, możecie napisać o nim coś więcej:

1. ile czasu trwały w rzeczywistości wyścigi ? po każdej serii 2 wyścigów przerwa na brzegu czy jechane, aż do końca?
2. Jak wyglądały zwroty na trasie ? Z bramki górnej na dolną 1 rufa czy ktoś kombinował więcej ? Nie wiem jaka dziś była w końcu trasa, ale zakładając trasę SDS1, czy ktoś pojechał na boje numer 1S (czyli tą bliższą startu, a dalszą od mety) po dolnej boi ? Czy dało się zjechać z boi 1P prosto na metę ?

pozdro

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 mar 2013, 20:43

Dołączam sie do gratulacji. Zgadzam sie z Twoim podsumowaniem. ważne że jest potencjał.

Fred :: TeamKatapa pisze:System rozgrywania finałów bardzo ciekawy, możecie napisać o nim coś więcej

Wyprzedzę zawodników i już Ci powiem, że ten system medalowy jest do bani, niesprawiedliwy, niesportowy, loteria i trzeba mysleć nad czymś innym.
Maxime cieniował przez większość wyścigów - skończył na pudle. Szacun za taką końcówkę :clap:
Riccardo bezapelacyjnie Nr.2 podczas tych "małych mistrzostw świata" - poza podium. Myślę, że Riccardo dzisiaj zalewa się łzami :(

Owszem dla widzów jest to rock&roll ale musimy coś wymyśleć, aby śpiewał go Elvis :wink:

Awatar użytkownika
Fred :: TeamKatapa
Posty: 287
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:08
Deska: RRD Maquina 5'11
Latawiec: RRD Religion
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 mar 2013, 21:43

BraCuru pisze:
Wyprzedzę zawodników i już Ci powiem, że ten system medalowy jest do bani, niesprawiedliwy, niesportowy, loteria i trzeba mysleć nad czymś innym.
Maxime cieniował przez większość wyścigów - skończył na pudle. Szacun za taką końcówkę :clap:
Riccardo bezapelacyjnie Nr.2 podczas tych "małych mistrzostw świata" - poza podium. Myślę, że Riccardo dzisiaj zalewa się łzami :(

Owszem dla widzów jest to rock&roll ale musimy coś wymyśleć, aby śpiewał go Elvis :wink:


No tak, ale kibice chcą igrzysk i widowisko nie jest atrakcyjne, kiedy dzony ostatniego dnia nie musiałby startować. Podobnie jak Dorian w Londynie. Richi płacze, Max wprost przeciwnie, po to wymyślono ten system :)

To samo było po wyścigach kwalifikacyjnych, 2 dniowe ściganie Błaszka przełożyło się na mały handicup w postaci 4miejsca, a potem wszyscy wiemy co się stało.

Na ostatnich ME w klasie BIC Techno, po 3 dniach ścigania skasowano wyniki i rozpoczęto 4-czy 5 wyścigów finałowych od 0. Po kwalifikacjach nasz chłopak z Sopotu był poza pierwsza 10. Pierwszego dnia finałów, kuło niemiłosiernie, młody wklepał 2 wyścigi, w trzecim był bodajże 2. Ostatniego dnia wiało słabiej dwa przeciętne wyścigi nie przeszkodziły mu w zdobyciu złota. Jak najbardziej na nie zasłużył, bo to utalentowany, skupiony i pracowity chłopak, ale czy to sprawiedliwe ? Gdyby każdego dnia wiało 20 węzłów to może i tak, ale w tym wypadku trzeba było mieć trochę szczęścia, które jak wiadomo sprzyja lepszym :)

Ten system to nowość, może Richiemu brakowało opływania na tak krótkiej trasie, w tak wąskim gronie, Maxime był już rozgrzany...

Pytałem o czas rozgrywania wyścigów, bo jest ich tyle, że wydaje mi się to mega czasochłonne. Co będzie kiedy warunki nie będą tak idealne jak w w Egipcie ?

Patrząc na wyniki nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Johny w kwalifikacjach zrobił chłopakom niezłą podpuchę.

pozdro

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 mar 2013, 05:52

Fred :: TeamKatapa pisze:No tak, ale kibice chcą igrzysk i widowisko nie jest atrakcyjne, kiedy dzony ostatniego dnia nie musiałby startować.

Jasne i tego właśnie chcemy aby ludziska miały mega emocje. Na razie doszliśmy do tego, że emocje już są ale niestety sami zawodnicy narzekają. Poprostu trzeba doszlifować ten format. Będę atakował Markusa aby poeksperymentować z punktacją.
Mam już pomysł:
W tabelę "prescored" wchodzi się zawsze z wynikiem z finałów i bez odzrutek. Tak to wyglądało:
Ćwierćfinały:
Zakowski 1, 2, 3 = 6
Nocher 2, 1, 1 = 4
Beverino 3, 4, 4 =11
Ozog 4, 4, 2 =10

A ja proponuję:
Zakowski 7, 2, 3 = 12
Nocher 8, 1, 1 = 10
Beverino 9, 4, 4 =17
Ozog 10, 4, 2 =16

Idąc dalej tym systemem:
Kender 4, 2, 4 = 10
Koch 5, 3, 2 = 10
Janiak 6, 4, 3 = 13
Nocher 8, 1, 1 = 10

Do finału trafia Nocher:
Johnny 1,2,2 = 5
Riccardo 2,4,3 = 9
Gruber 3,1,4 = 8
Nocher 8,3,1 = 12

Dodatkowo można pomnożyć "prescored" x 2 aby jeszcze bardziej docenić wyniki z poprzednich rund. Wowczas:

Zakowski 7, 2, 3 = 19
Nocher 8, 1, 1 = 18
Beverino 9, 4, 4 =26
Ozog 10, 4, 2 = 26

Idąc dalej tym systemem:
Kender 4, 2, 4 = 14
Koch 5, 3, 2 = 15
Janiak 6, 4, 3 = 19
Nocher 8, 1, 1 = 18

Do finału trafia zasłużenie Kender:
Johnny 1,2,2 = 6
Riccardo 2,4,3 = 11
Gruber 3,1,4 = 11
Kender 4,3,1 = 12

Jak Ci się podoba?

Na ostatnich ME w klasie BIC Techno, po 3 dniach ścigania skasowano wyniki i rozpoczęto 4-czy 5 wyścigów finałowych od 0

Dobry przykład na niesprawiedliwe rozwiązania.

Pytałem o czas rozgrywania wyścigów, bo jest ich tyle, że wydaje mi się to mega czasochłonne. Co będzie kiedy warunki nie będą tak idealne jak w w Egipcie ?

W sumie były 2 wyścigi w każdej rundzie czyli: 6 facetów, 6 lasek. Wyścig trwa około 5 minut. Z 3 minutową procedurą i naprzemiennym startem lasek i facetów daje to max 2h30m.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 kwie 2013, 23:58

Pierwsza i szczegółowa relacja polskiej zawodniczki:
http://pskite.pl/index.php/news/151-agn ... -2013.html

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2013, 20:50

A tutaj rewelacyjne filmiki Igora Malenko - przepyszny kąsek dla analityków:
http://www.youtube.com/user/KitecenterUA/videos
Szukajcie filmików z tytułem zawierającym: "2013 African Kiteboarding Racing Championship"

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 kwie 2013, 18:08


Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 kwie 2013, 21:14

Smokie pisze:I obszerna relacja Tomka :) -> http://surfmag.pl/2013/04/relacja-tomka ... erejsingu/


Jak ktoś nie lubi layoutu surfmaga, to jest też na SIEPŁYWA :) http://www.sieplywa.pl/siewie/6111/Rela ... ka_Janiaka

i druga równie konkretna od Agi Grzymskiej: http://www.sieplywa.pl/siewie/6113/Aga_ ... fryki_2013

POLECAMY :lol:


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości