Ford Kite Cup

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2013, 20:55

zaq pisze:3. Livestream - nie zgodzę się, nie jest to koszt który zabija. Widziałem wiele relacji z imprez w mojej branży (marketing, PR) gdzie stream jest rzeczą naturalną, jest wręcz standardem. Nie jest on tak drogi... nie wspominając o tym że buduje taką publikę, której nigdy nie będzie na "familiadzie". Znowu, to kwestia promowania KS i budowy zainteresowania mediów, pozyskiwania nowych sponsorów dla zawodników czy zawodów. Poza tym, zawsze można znależć dodatkowego sponsora, samego streamu - tak się praktykuje w innych branżach.


http://support.google.com/youtube/bin/a ... &ctx=topic - na youtube z tego, co wiem jak ktoś ma kanał odpowiednio długo i bez problemów z prawami autorskimi to można za darmo puścić stream. Wszystko to się sprowadza do podłączenia byle jakiej kamery SD do komputera, podłączeniu internetu i tyle. Kosztów to ja tutaj nie widzę. Przy rozdzielczości SD powinno na dobrym internecie mobilnym dać radę.

jaross
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2013, 18:30
 
Post20 maja 2013, 21:07

gratulacje dla wszystkich zawodników :D

Jurgen
Posty: 2943
Rejestracja: 19 wrz 2006, 00:39
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2013, 21:41

jedi1 pisze:http://support.google.com/youtube/bin/answer.py?hl=en&answer=2474026&topic=2853712&ctx=topic - na youtube z tego, co wiem jak ktoś ma kanał odpowiednio długo i bez problemów z prawami autorskimi to można za darmo puścić stream. Wszystko to się sprowadza do podłączenia byle jakiej kamery SD do komputera, podłączeniu internetu i tyle. Kosztów to ja tutaj nie widzę. Przy rozdzielczości SD powinno na dobrym internecie mobilnym dać radę.


Już widzę jak ktoś siedzi z lapsem i kamerą 200m od brzegu na platformie i robi słaby streaming po zrywającym wifi a Ty się denerwujesz że jakość słaba i sponsor też....

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2013, 21:44

Jurgen pisze:
jedi1 pisze:http://support.google.com/youtube/bin/answer.py?hl=en&answer=2474026&topic=2853712&ctx=topic - na youtube z tego, co wiem jak ktoś ma kanał odpowiednio długo i bez problemów z prawami autorskimi to można za darmo puścić stream. Wszystko to się sprowadza do podłączenia byle jakiej kamery SD do komputera, podłączeniu internetu i tyle. Kosztów to ja tutaj nie widzę. Przy rozdzielczości SD powinno na dobrym internecie mobilnym dać radę.


Już widzę jak ktoś siedzi z lapsem i kamerą 200m od brzegu na platformie i robi słaby streaming po zrywającym wifi a Ty się denerwujesz że jakość słaba i sponsor też....


Na PKRA dokładnie tak to wyglądało cały zeszły sezon. W tym roku poprawili jakość, ale dalej nie jest to telewizja.

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2013, 21:49

Profesjonalny przykład , pierwszy z brzegu "jak drogi jest stream z eventu".
3 dni transmisji net spokojnie można obsłużyć za 2,5-3 tys pln i to w lepszej jakości niż to z PKRA.
http://www.hosting360.pl/streaming-event

Sprzet/kamera (wynajem) i operator - też da się ogarnąć kosztowo tak, że w koszcie całej imprezy to jest ułamek a "zwiększa frekwencję" kilkukrotnie.
Nie mówiąc o tym, że z marszu spokojnie można znaleźć kasę za reklamę (np. branżową) w takim streamie żeby nie dopłacać do niego.

Gotowe rozwiązanie dla FKC podaje. 8)

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post20 maja 2013, 22:10

to ja proponuję jakieś nagrywanie finałowych heatów na początek czy cos w tym stylu. skoro niby tyle osób się tak interesuje jak to wygląda można wrzucić takie video. chociaż to jest dobre tylko dla jakiś powalonych pasjonatów a nie normalnych ludzi- przecież ile osób to obchodzi jakie tricki w heatach były robione dokładnie?

tak jak sobie oglądałem super video relacje z pekry z maroka to już nawet mi się nie chciało tych heatów szukać żeby sobie każdy obejrzeć.

PusieK
Posty: 480
Rejestracja: 10 cze 2007, 23:46
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post20 maja 2013, 22:35

TrueKejner bardzo dobry pomysł z tym nagrywaniem heatów! Finałowe zawsze z chęcią obejrzę, jak również nie finałowe gdzie startowało 2 dobrych zawodników!!
Dodatkowo tak jak wspomniałem wcześniej amatorka będzie mogła zobaczyć czy jest w stanie przejść choć jednego heat'a!

Informacja o tym kto przeszedł dalej jest jak info o tym kto wygrał mecz bez wyniku i skrótu bramek/akcji!

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2013, 22:55

TrueKejner pisze:tak jak sobie oglądałem super video relacje z pekry z maroka to już nawet mi się nie chciało tych heatów szukać żeby sobie każdy obejrzeć.


ale jakimis tam hitami byles zainteresowany i je sobie wyszukales? moze i na tym podworku ktos bylby zainteresowany.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2013, 00:06

PusieK pisze:Dodatkowo tak jak wspomniałem wcześniej amatorka będzie mogła zobaczyć czy jest w stanie przejść choć jednego heat'a!



..bardzo zależy na KOGO trafisz w tymże pierwszym heacie :idea:

na zawody warto mieć "pewniaki" - np. trikami które wychodzą do filmu , z ujęć powtarzanych po 10 razy wiele się nie powalczy..

a propo streamingu - kaprawy zalążek BYŁ na Loosers Contest w zeszłym roku, przebieg całej imprezy można było śledzić z naszej kamery live bazowej , poprzez www.wake.pl

peace

Ksiaze
Posty: 209
Rejestracja: 01 paź 2003, 13:46
Lokalizacja: W-wa
Dostał piwko: 29 razy
 
Post21 maja 2013, 00:56

ok, kilka osób pisze o pracy sędziów, więc też odpisze jako sędzia tych zawodów ,
bo z poprzednich wypowiedzi wynika że się nie znamy i robimy tylko na złość zawodnikom :)

TrueKejner napisał:
Jedyny sensowny argument Księcia, to był że bierzemy za małe kajty


agrumenty moje ( i innych sędziów) na skippersie to:
-decyzję o rozgrywaniu danej dyscypliny podejmuje dyrektor zawodów,
-są przepisy i od kilku lat rozgrywamy zawody w tym samym limicie wiatru (średnia nie mniej niż 12 węzłów)
-jeżeli sędziowie mają materiał do oceny (wystarczająca ilość i jakość skoków) to zaliczają heat, jeśli nie to przerywają przed końcem heatu i puszczają ponownie (wiem że zawsze po wznowieniu ktoś uważa się za pokrzywdzonego)
-puszczaliśmy zawody w dolnym limicie wiatru nie na złość zawodnikom, tylko dla nich, żeby rozegrać zawody
-mieliśmy osobę odpowiedzialną za mierzenie siły wiatru (beach marshall na platformie sędziowskiej 300metrów od brzegu)
-jak tylko zawodnicy mieli mniej mocy to mierzyliśmy siłę wiatru - maksymalną, minimalną i średnią
-przy wietrze od brzegu są dziury wiatrowe i większy latawiec jest pomocny
-jeżeli jeden z zawodników wziął za mały latawiec i nie płynie, a drugi z większym latawcem wykonuje skoki i punktuje i jest limit wiatru to zaliczamy heat
-jeżeli zawodnicy freestyle chcą mieć większy limit wiatru to muszą się zebrać i złożyć wniosek do PSKite i organizatora zawodów, zostanie to rozpatrzone(ale im wyższy limit wiatru tym mniejsza szansa na rozegranie ich w Polsce, a mniej rozegranych zawodów to mniejsze zainteresowanie dyscypliną ,mniej sponsorów, mniej pływających...)
-tak, dodałem moją osobistą uwagę że wielu zawodników ma kajty za małe jak na graniczne warunki (i dalej uważam, że latawce 11m C shape, dla chłopaków (70-80 kilo) to trochę mało by pokazać wszystkie triki na powerze w szkwalistym wietrze o średniej sile 12 węzłów)

Twój argument na skippersie-
przyznałeś że nikt z Was nie mierzył wiatru , ale uważasz że nie było limitu, bo kolega nie mógł płynąć i Ty też miałeś mało
(choć w tych heatach odjeżdżałeś śliczne LowMobe'y, Low Front Mobe'y, Blind Judge ..)

Ziomek napisał:
cenne rady sędziego, że jak On startował, to używał 16m2 za bardzo mnie nie dotyczą, bo również miałem w aucie 15m2 - ale startować mam prawo nawet na 4m2 - jeśli ten rozmiar i technika umożliwi mi czyste wykonanie i odpłynięcie W STREFIE 6ciu punktowanych trików..


Jasne - możesz brać rozmiar jaki chcesz, każdy zawodnik robi na zawodach to co chce, ale nie miej żalu do sędziów za powtórzony heat, jeżeli zawodnicy nie pokazali wystarczająco by ich ocenić i nie miej żalu za przegrany heat, jeżeli w tych samych warunkach Ty pływasz na 11tce, Karolina Winkowska (ciut lżejsza od Ciebie) na 13tce (bo na 11tce w pierwszym heacie miała za mało), a Viktor na 16tce...
dla mniej wtajemniczonych dodam że zawody/ część heatów rozgrywaliśmy w dolnym limicie wiatru - czyli średnio w heacie 12 węzłów.

system pucharowy -jeden zawodnik wygrywa, drugi przegrywa zawsze tworzy sytuacje, że jednemu zawodnikowi wynik się podoba, drugiemu nie, oczywiście jako sędziowie nie jesteśmy nieomylni, możemy czasem popełnić błędy..
Nam też marzy się sędziowanie zawodów przy 20 węzłach i słonecznej pogodzie,
ale niezależnie od warunków pogodowych staramy się wykonać naszą pracę ( i pasję) jak najlepiej i sprawiedliwie ocenić to co widzimy w strefie zawodów.

Pozdrawiam
sędzia główny race i sędzia punktujący freestyle na zawodach FKC Chałupy 2013

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post21 maja 2013, 07:22

Mnie :wink: sie tylko wydaje że organizatorzy powinni być bardziej elastyczni w wyborze miejsca i terminu zawodów. Wieje od środy do niedzieli włącznie, jak z suszarki, z kierunków wschodnich a zawody są rozgrywane w dwa najgorsze dni (piątek/sobota) w dodatku na offie :mrgreen:

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2013, 08:50

jacamakajta pisze:Mnie :wink: sie tylko wydaje że organizatorzy powinni być bardziej elastyczni w wyborze miejsca i terminu zawodów. Wieje od środy do niedzieli włącznie, jak z suszarki, z kierunków wschodnich a zawody są rozgrywane w dwa najgorsze dni (piątek/sobota) w dodatku na offie :mrgreen:

Dokładnie... W zeszłym roku na Fordzie w Jastarni od strony morza była sytuacja że wiatr odkręcił na SW i zawody przeniesiono do Chałup a sporo ludzi o tym nie wiedziało i czekało na coś co się nie odbyło.Moja propozycja na przyszłe zawody np. w Jastarnii jest taka, żeby zorganizowac zawody po stronie zatoki np. Przy Molo dużo lepszy spot niż nad morzem(wchodzi dużo więcej kierunków,flat), lub przeniesc zawody z morza nad zatokę w przypadku kierunków z S, bo z tymi Chałupami w zeszłym roku to późno się dowiedziałem i było już po ptakach :/

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2013, 10:13

jacamakajta pisze:Mnie :wink: sie tylko wydaje że organizatorzy powinni być bardziej elastyczni w wyborze miejsca i terminu zawodów. Wieje od środy do niedzieli włącznie, jak z suszarki, z kierunków wschodnich a zawody są rozgrywane w dwa najgorsze dni (piątek/sobota) w dodatku na offie :mrgreen:


a mnie się wydaje, że z punktu widzenia sponsora jest to całkowicie nierealne. Dolicz do tego koszty 5 dni czekania na wiatr zamiast 3. W przyszłości może, ale obecnie przy nikłym zainteresowaniu zawodami nawet przez samych KS - nie przejdzie.

Awatar użytkownika
Zielony
Posty: 25
Rejestracja: 08 maja 2005, 13:25
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Wrocław
Postawił piwka: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2013, 10:27

jacamakajta pisze:Mnie :wink: sie tylko wydaje że organizatorzy powinni być bardziej elastyczni w wyborze miejsca i terminu zawodów. Wieje od środy do niedzieli włącznie, jak z suszarki, z kierunków wschodnich a zawody są rozgrywane w dwa najgorsze dni (piątek/sobota) w dodatku na offie :mrgreen:


:clap:
czyli Twoim zdaniem organizatorzy powinni z całą infrastrukturą, wszystkim zawodnikami, sędziami, zapleczem technicznym, przedstawicielami sponsorów, przedstawicielami mediów i zaproszonymi gośćmi siedzieć przez tydzień na 1/2wyspie i pomimo terminów zawodów ogłoszonych na kilka miesięcy wcześniej (tak by nie kolidowały z innym zawodami typu PKRA czy KTE) rozegrać je w środku tygodnia...

Tak, rzeczywiście brzmi rozsądnie...

Na stronie http://www.fordcup.pl jest kontakt do organizatorów więc dawaj ze swoimi sugestiami bo widać, że musiałeś tysiące imprez już wcześniej zorganizować, a każda dobra rada na wagę złota...

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2013, 10:33

Ksiaze pisze:Jasne - możesz brać rozmiar jaki chcesz, każdy zawodnik robi na zawodach to co chce, ale nie miej żalu do sędziów za powtórzony heat,..


oczywiście że mogę mieć i mam - jeśli powtarzacie heat (w którym czysto , bez łażenia czy moczenia lądowań) wykonuję 6 trików w strefie
po czym w powtórzonym wieje dużo słabiej :idea: , na tyle że obaj już mamy zdecydowanie za słabo - męczymy mocząc po 3 triki i ..ten jest już dla Was dobry :doh: :roll:

Ksiaze pisze: i nie miej żalu za przegrany heat, jeżeli w tych samych warunkach Ty pływasz na 11tce, Karolina Winkowska (ciut lżejsza od Ciebie) na 13tce (bo na 11tce w pierwszym heacie miała za mało), a Viktor na 16tce...


ani z Karoliną ani z Wiktorem na szczęście nie miałem heatu ..więc nie porównuj "tych samych wrarunków"
dyskusyjny heat , o którym piszę miałem z Wojtkiem - który
a) waży 10kg mniej
b) miał większą deskę
c) miał 2 m WIĘKSZY latawiec :idea:
d) MIAŁ MNIEJ MOCY - nie mógł się wybić..

jak dla mnie możecie anulować i powtrzać heaty odbywające się przy 20 węzłach by puszczać je w ogóle bez wiatru
MOŻECIE WSZYSTKO - WY DECYDUJECIE
ale PO takich akcjach my z kolei MOŻEMY o tym rozmawiać i pisać
ostatecznie - czego nikt by raczej nie chciał ..nie jeździć już na zawody..

Ksiaze pisze:oczywiście jako sędziowie nie jesteśmy nieomylni, możemy czasem popełnić błędy..
Nam też marzy się sędziowanie zawodów przy 20 węzłach i słonecznej pogodzie,
ale niezależnie od warunków pogodowych staramy się wykonać naszą pracę ( i pasję) jak najlepiej i sprawiedliwie ocenić to co widzimy w strefie zawodów.


jasne, wiem o tym , dostrzegam
i wiem też , że błędy są wpisane zarówno w pracę sędziów jak i ..w życie po prostu..
mam nadzieję, że gdy kolejnym razem zawodnik teoretycznie gorszy wypunktuje lepszego w heacie
to przez myśl Wam nie przemknie powtórzenie heatu
bo ..po co w ogóle zawody rozgrywać - rozdajmy miejsca PRZED..
a jak Wam rzekomo spada na wiatromierzu poniżej granicznej - to PRZERWIJCIE HEAT :idea:
a nie ciągnijcie do końca - a może ten lepszy JEDNAK coś podskoczy :roll: ..by ANULOWAĆ gdy jednak nie skoczy :doh:

Ksiaze pisze:
system pucharowy -jeden zawodnik wygrywa, drugi przegrywa zawsze tworzy sytuacje, że jednemu zawodnikowi wynik się podoba, drugiemu nie..


mi się mój wynik podoba :thumb:
uznaję wyższość Wojtka Issela / BEST KITEBOARDING w każdym calu - jeśli chodzi repertuar hp - nie mam najmniejszego polotu , a co mi się nie podoba - wypisałem powyżej :thumb:

DZIĘKI ZA DOBRĄ ROBOTĘ I DO ZOBACZENIA NA KOLEJNYCH ZAWODACH

ps: mój i Twój film , z dnia wcześniej jak skaczemy synchropassy i wożę Cię na plecach do latawca już się montuje :thumb:


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości