Ford Kite Cup

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
su2info
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2011, 09:26
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post20 maja 2013, 11:28

W ostatni weekend 17-19 maja odbył się pierwszy w tym sezonie puchar Polski Ford Kite Cup. Z radością informujemy, iż zawodnicy SU-2 zajęli bardzo wysokie pozycje:
FS Młodzik:
1. Denis Żurik SU-2 TEAM
2. Krzysiek Issel
3. Aleksander Grabowski
4. Ryszard Sikorski

FS Men:
1. Marek Rowiński Jr. SU-2 TEAM
2. Victor Borsuk
3. Denis Żurik SU-2 TEAM
4. Wojtek Issel
5. Krzysiek Issel
5. Paweł Kiczka
5. Artur Sowa
5. Darek Ziomek

Gratulacje!!!!
Zapraszamy na kolejne edycje z udziałem naszych zawodników:
21 – 23 czerwca – Rewa (23 czerwca termin rezerwowy)
12 – 14 lipca – Łeba (14 lipca termin rezerwowy)
15 – 18 sierpnia – Jastarnia (18 sierpnia termin rezerwowy)
Załączniki
401885_451558331597267_1844833793_n.jpg
401885_451558331597267_1844833793_n.jpg (28.03 KiB) Przejrzano 3608 razy
260235_451910304895403_54669334_n.jpg
260235_451910304895403_54669334_n.jpg (108.55 KiB) Przejrzano 3608 razy
969427_451910501562050_249470242_n.jpg
969427_451910501562050_249470242_n.jpg (107.08 KiB) Przejrzano 3608 razy

su2info
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2011, 09:26
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post20 maja 2013, 11:32

jeszcze kilka fotek :)
Załączniki
247764_451558298263937_716236405_n.jpg
247764_451558298263937_716236405_n.jpg (43.45 KiB) Przejrzano 3599 razy
559482_451909638228803_1036299350_n.jpg
559482_451909638228803_1036299350_n.jpg (31.16 KiB) Przejrzano 3599 razy
182980_451909541562146_820239523_n.jpg
182980_451909541562146_820239523_n.jpg (57.55 KiB) Przejrzano 3599 razy

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post20 maja 2013, 11:46

Bardzo mnie to cieszy . Gratulacje :clap:

MiloRD
Posty: 47
Rejestracja: 02 cze 2009, 18:23
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2013, 12:08

Witam wszystkich forumowiczów,

W imieniu całej ekipy Ford Kite Cup chciałem Was bardzo mocno przeprosić za brak informacji na kiteforum. Staraliśmy się jak najlepiej przygotować wszystko na pierwsze zawody w chałupach. Robiliśmy to oczywiście z myślą o Was czyli o zawodnikach i kibicach, a zwłaszcza dla braci i sióstr kajciarzy. Zdajemy sobie sprawę, że kf jest największym portalem skupiającym w jednym miejscu większość rodzimych kitesurferów, dlatego też obiecujemy, że od tej pory będziemy zawsze pamiętać o Was.

Nie mogę się jednak zgodzić z opinią, że nie było relacji na żywo. Relacje odbywała się przez cały okres trwania imprezy za pośrednictwem facebooka - https://www.facebook.com/pages/Ford-Kit ... 800?ref=hl, na stronie wydarzenia Ford Kite Cup Chałupy - https://www.facebook.com/events/388628901252564/ o czym była informacja na naszym profilu.

Prawdopodobnie podczas kolejnych imprez będziemy również prowadzić relacje na żywo na stronie wydarzenia o czym wpierw poinformujemy na kiteforum.

Chcieliśmy również przeprosić Darka Ziomka za błąd w wynikach. Pomyłka została już poprawiona i potwierdzamy, że Darek miał mocną piątą pozycje :)

Korzystając z miejsca chcieliśmy podziękować wszystkim uczestnikom i kibicom przybycie na zawody i super spędzony czas.

Do zobaczenia w Rewie!

Ps. Mamy problemy z loginem Ford Kite Cup, dlatego wiadomość wysyłam ze swojego prywatnego konta, jednak kolejne oficjalne informacje będą się pojawiać tylko i wyłącznie z konta Ford Kite Cup.

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post20 maja 2013, 12:21

PKRA wszyscy tez olewali dosyc mocno .... do momentu jak zrobili live stream. Planujecie takie rozwiazanie? Pewnie na polskie warunki stosunek ilosc ogladajacych /cena nie bedzie taki rewelacyjny jak dla PKRA, ale, ale... :wink:

PusieK
Posty: 480
Rejestracja: 10 cze 2007, 23:46
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post20 maja 2013, 12:23

Fajnie by było gdybyście w relacji dawali trochę więcej info jak:
Heat # 15B:
1. Victor Borsuk
2. Denis Żurik

Myślę że dużej ilości osób by sie to podobało gdyby w relacji bylo zawarte co kto zrobili. Bo sama informacja o tym kto przeszedl dalej jest.. mało wyczerpująca.
To chyba nie jest problem aby podejść do sędziów i spisać co komu punktowali i potem przepisać to na fb lub kf.pl.

Dodatkowo amatorzy, którzy coś tam robią, może dzięki takiemu info wiedzieliby mniej więcej na jakim są poziomie i czy warto jechać startować!

Podsumowując, następnym razem ma być:
Heat # 15B:
1. Victor Borsuk: BJ 1.09, 313 1.5, bombe 5 3.20
2. Denis Żurik: BJ3 1.8, s2b 1.0, slim 2.5

Milo zrób coś z tym!!

MiloRD
Posty: 47
Rejestracja: 02 cze 2009, 18:23
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2013, 12:38

Opcja Livestreamu jest rozważana, ale na dzień dzisiejszy jest to jednak za droga sprawa na nasze realia.

Co do obszerniejszych komentarzy zawierających listę trików, to jest to pomysł, który mieliśmy zamiar realizować już od zawodów w chałupach. Jednak pogoda nam pokrzyżowała plany ponieważ warunki były takie, że strefa zawodów została ustawiona około 100 metrów od brzegu, a co za tym idzie podobnie było w przypadku platformy sędziowskiej. Dlatego też zdecydowaliśmy się na szybkie przekazanie wyników, kosztem treści dotyczącej trików.

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2013, 12:46

VERY, VERY NICE :D :D :D

Gartulacje dla Denisja "Juniora" i Marka "Juniora" ;)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2013, 14:44

Pierwszy Przystanek FKC 2013 w Chałupach za nami
Wiatr nie ułatwiał zadania organizatorom i sędziom, głównie ze względu na kierunek (od brzegu) mniej na jego siłę..
Powodował że strefa zawodów była daleko od brzegu - wpływ na widowiskowość, robienie zdjęć, video, utrudniało to mocno wymianę sprzętu, powrót po heacie do brzegu czy na kolejny heat (głęboka woda ) itd

Zawodnicy również nie byli najszczęśliwsi , startując w wietrze offshore, o sile często spadającej do granicznej..
"JAKIMŚ" rozwiązaniem byłoby przeniesienie zawodów na drugą stronę Zatoki - jakimś - bo według mnie bardzo trudnym logistycznie i niekoniecznie skutecznym - bo przy tych kierunkach - im dalej od brzegu - tym słabiej z wiatrem, a ten i tak w piątek i w sobotę był bliski granicznego..
Nikt nie zna przyszłości - nawet tej najbliższej, za godzinę czy dwie - w innym wypadku niemal wszyscy z nas mieli by kilka wygranych w lotto czy jak to się tam nazywa
Jednak jedną ze złych decyzji było puszczenie race w piątek na rozpoczęcie zawodów - gdy z minuty na minutę siłą wiatru rosła - w rejsiarze ścigali się w warunkach przekraczających pod koniec 20 węzłów ..idealne do freestylu..
TEGO właśnie wiatru zabrakło do dokończenia pojedynczej eliminacji - dosłownie z max 40 minut.. 5 heatów , jeśli dobrze liczę..
ale ta poszła w sobotę..

Zawody zakończyły się w sobotę wieczorem - a w niedzielę ..kuło aż miło - do samego wieczora mocno na 8-9m2..
ale i Race i Freestyle poszedł, co prawda tylko pojedyncza, ale jednak..


tak czy owak SZACUN jak zwykle dla Ekipy Organizatorów :clap: za wyciśnięcie do ostatniej kropli z wiatru czego się dało :idea:
a błędy decyzyjne ? komu się nie zdarzają?
KTO próbował organizować cokolwiek - o Pucharze Polski w sporcie zależnym tak bardzo od ..wiatru nie wspominając - wie o czym piszę..

też wolałbym pływać, startować , organizować, zawody czy kursy w Szkole Kite mając zawsze idealnie równe 20 węzłów wiatru :hand:
póki co takiego miejsca na świecie nie spotkałem, a trochę już szukam..

najłatwiej jest punktować minusy, czasem jeden przesłania WSZYSTKIE plusy
a tych było MNÓSTWO!
NAJLEPSZA z możliwych ekipa :idea:
- począwszy od Barta na gadaniu, poprzez spoko DJ, uznane i zasłużone grono sędziowskie (Księciu, Nozz, Balbina), filmowców (Mleczak), wybitne żarcie naCH3, profi zaplecze BoSportu z Maćkiem i Poiotrkiem na czele, popijaki RedBula po niezmordowanie i w coraz większym spokoju spinającego całość Stępla ..

GENERALNIE PEŁEN SUKCES..

z punktu widzenia WAKE.PL, bo ruszyła od tego sezonu tzw: LIGA SZKÓŁ KITESURFINGOWYCH,
udało nam się zdominować mocno zawody , wystawiając aż 6ciu zawodników , z czego 4rech ze ścisłej czołówki oraz dwóch obiecujących debiutantów

W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski FREESTYLE OPEN zajęliśmy następujące miejsca:
1. Marek Rowiński (styl, moc i repertuar!)
2. Victor Borsuk (niestety w finale uległ poważnej kontuzji barku)
3. Denis Zurik (egzekutorska skuteczność )
4. Wojtek Issel (BEST KITEBOARDING / WAKE.PL TEAM) ..masz solarium? ;D
5. Krzysztof Issel (BEST KITEBOARDING / WAKE.PL TEAM)
5. Dariusz Ziomek (BEST KITEBOARDING / WAKE.PL TEAM)
5. Paweł Kiczka (powrót do zawodów
5. Artur Sowa (świetny debiut w PP, w tym sezonie namiesza w czołówce!)

Obrazek

(Z powodu rozegrania tylko pojedynczej eliminacji było, aż cztery piąte miejsca ExEquo)

W rywalizacji Juniorów (do 18stu lat)

Krzysztof Issel (BEST KITEBOARDING / WAKE.PL TEAM) wywalczył drugie miejsce za rewelacyjnym i bardzo mocnym od zeszłego sezonu Denisem Zurikiem.

Obrazek

Wreszcie ogromny i zasłużony sukces naszego bazowego frienda Filipa Nazara, który po pechowym zeszłorocznym Pucharze Polski w tegorocznym pierwszym przystanku wywalczył znakomitą drugą pozycję wśród Mastersów (+35 lat) ..i stawiam zakład, ze to nie jest ostatnie słowo :twisted:

Obrazek

Obrazek

krótka fotorelacja tu ---> http://www.wake.pl/2013/05/wake-pl-i-be ... lski-2013/

..mocnym moim własnym rozgoryczeniem , zakończył się mój udział, gdy po ewidentnie wygranym heacie, i odebraniu gratulacji od rywala Wojtka Issela (BEST KITEBOARDING/WAKE.PL) , którego wyższość uznaję, ale ...to są zawody.. i powrocie pod wieżę sędziowską, dowiedziałem się, że heat został ..anulowany :shock:
oficjalny powód : za słaby wiatr - tylko że ja dałem radę bez podchodzenia na 11 C posadzić w strefie 6 tricków :idea:

by za minutę powtórzyć ten heat w ..DUŻO SŁABSZYM WIETRZE :doh: :think: ..w którym obaj wymęczyliśmy po 3 :idea: triki i ten heta był już OK, wygrał Wojtek :clap:
a był to heat nie o pietruszkę a o najgorzej czwarte miejsce.. i walkę dalej o wyższe miejsca..

cóż - piąte, też mnie jak najbardziej satysfakcjonuje :hand:

cenne rady sędziego, że jak On startował, to używał 16m2 za bardzo mnie nie dotyczą, bo również miałem w aucie 15m2 - ale startować mam prawo nawet na 4m2 - jeśli ten rozmiar i technika umożliwi mi czyste wykonanie i odpłynięcie W STREFIE 6ciu punktowanych trików..
a jeśli ktoś ma problem z ich dostrzeżeniem - to na Allegro są tanio lornetki ..mają tam też kamery z dobrym zoomem - to z kolei dla mnie informacja :wink:

na zawody lubię jeździć, by spotkać w miejscu i czasie wielu znajomych, których na co dzień nie sposób widzieć oraz dla miłej atmosfery całego wydarzenia
i nawet takie "dziwne decyzje" nie są w stanie wpłynąć na odbiór całokształtu imprezy u tak starego konia, jakim jestem..
ale wiem , że u młodych, ambitnych taki zgrzyt może spowodować niechęć do dalszego udziału w jakichkolwiek zawodach..

Zarówno zawodnikom jak i zwłaszcza organizatorom w tym miejscu dziękuję za mimo wszystko BARDZO UDANE ZAWODY :clap:
z pozycji również wieloletniego Organizatora potrafię do dostrzec i docenić :hand:

peace
Ostatnio zmieniony 20 maja 2013, 19:28 przez Ziomek., łącznie zmieniany 1 raz.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2013, 15:07

SZYBKA :shock: zajawka video od Mlecznego:

phpBB [video]


peace

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post20 maja 2013, 15:13

Ziomek. pisze:(...) tak czy owak SZACUN jak zwykle dla Ekipy Organizatorów :clap: za wyciśnięcie do ostatniej kropli z wiatru czego się dało :idea:
a błędy decyzyjne ? komu się nie zdarzają?
KTO próbował organizować cokolwiek - o Pucharze Polski w sporcie zależnym tak bardzo od ..wiatru nie wspominając - wie o czym piszę..

też wolałbym pływać, startować , organizować, zawody czy kursy w Szkole Kite mając zawsze idealnie równe 20 węzłów wiatru :hand:
póki co takiego miejsca na świecie nie spotkałem, a trochę już szukam..

najłatwiej jest punktować minusy, czasem jeden przesłania WSZYSTKIE plusy
a tych było MNÓSTWO! (...)


Ziomek trafiłeś z tą relacją w sedno sprawy! Już lepiej się tego opisać nie dało. :clap:

Jedynym zgrzytem były piątkowe warunki rozgrywania freestylu i teraz jak czytam historię Twoich heatów to powiem tyle: Żałuj, że nie byłeś na skippersie w sobotę! Jedyny sensowny argument Księcia, to był że bierzemy za małe kajty i Ty byłeś przykładem nr1, hah. A jak widać to była jakaś bzdura. Tym bardziej, że czasem i 16 nie dawały rady. No ale nic tam. Wiadomo, że wszystkim zależy, żeby to rozegrać.

Poza tym zawody naprawdę przebiegały w super atmosferze i wszystko było dopięte na ostatni guzik. Także już nie mogę doczekać się Rewy.




eee i co, idziesz na solarium? bo mam jednego kumpla...

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2013, 16:12

Idąc tym tropem, to zaraz będzie dyskusja, że Victororowi akurat 16m się popruło i nie miał :idea:
A ja wnioskuje, że Chaos 13m ma niezły dół :wink:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2013, 18:41

TrueKejner pisze:Jedynym zgrzytem były piątkowe warunki rozgrywania freestylu i teraz jak czytam historię Twoich heatów to powiem tyle: Żałuj, że nie byłeś na skippersie w sobotę! Jedyny sensowny argument Księcia, to był że bierzemy za małe kajty i Ty byłeś przykładem nr1, hah. A jak widać to była jakaś bzdura. Tym bardziej, że czasem i 16 nie dawały rady. ...


Księciu nie ma łatwego zadania, jak i cała ekipa organizatorów :hand: kiedy próbują wycisnąć co się da z warunków i ..IM SIĘ UDAJE :thumb:
kontrowersje będą zawsze

rozmawiałem o tym z Księciem
wymieniliśmy też maile
jednak nie powinien podkładać mojej akurat osoby na potrzeby skipersu wtedy, było to całkowicie bezzasadne
wydaje mi się , że gdybym był, te argumenty by nie padły - a jeśli - na pewno spotkały by się z moim odzewem

natomiast to , że po drugim heacie (tym zaliczonym) pospadały nam już z Wojtkiem latawce hektar od brzegu - to już niezależnie od rozmiaru
mogliśmy mieć i Flajserfery oberdziesiąt m2 - nic by to nie pomogło, poniżej pewnej siły wiatru fizyka już "nie działa" (czytaj : działa ale nie tak jakbyśmy chcieli :wink:)
i to , że czekaliśmy na głębokiej pół godziny na rescue (a przecież wygrany miał mieć za chwilę kolejny heat) podczas gdy jak wiemy niektórych podwoził skuter w górę wiatru z płytkiej wody - pozostawia do myślenia :hand:
(zadałem to pytanie - podobno to był prywatny skuter - nie czepiam się tego przykładu :hand: )

fajnie było spotkać się , popływać , miło wspominamy wszyscy zawody
na błędach wszyscy niech się uczą
a FKC i tak są najlepiej zorganizowanymi zawodami w polskiej historii i po nich długo , dłuuugoo nic
(nie ma co przytaczać genialnych "towarzysko" Międzyzdrojów - bo na 4 czy 5 edycji - raz tylko wiało - a to jednak nie przypadku - a wyboru miejsca i terminu zasługa, że na większości FKC jednak wieje :idea: )
co nie znaczy , że nie można podyskutować o nich , w tym również o niedociągnięciach..

peace
Ostatnio zmieniony 20 maja 2013, 19:02 przez Ziomek., łącznie zmieniany 1 raz.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2013, 18:59

TrueKejner pisze: ...i plakatów było mało
nawet nie napisali, że jeden zawodnik ma solarium w domu.


..leżymy i kwiczymy kolejny raz :shifty:

peace

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2013, 19:58

@Ziomek - dzięki za relację tu i na www 8) ;) jesteś szybszy niż organizator :doh:

@Milo - super że się poczuwasz, może przekażesz właściwym osobom i wyjdzie z tego plus /wnioski/

1.Minął cały dzień i nie ma nadal relacji organizatora FKC, nie wspominając o jakimś komunikacie prasowym dla mediów np. Sieplywa/SurfMag.
Tyle rozmawia się o promocji KS w PL, o zainteresowaniu mediów. Szkoda by to zmarnować.

Nie można też zapominać o Lidze Szkółek, skoro zdecydowano się na to że ruszyła, warto także podać jej wyniki. Nadal nie są one znane... jakieś podsumowanie?

2. Relacja, komunikacja z KF.pl: to ważne miejsce dla społeczności KS i warto być z nią na bieżąco jak z relacją na FB. Nie każdy ma ochotę czy możliwość śledzenia tego co się tam dzieje, lub po prostu nie korzysta z FB.

3. Livestream - nie zgodzę się, nie jest to koszt który zabija. Widziałem wiele relacji z imprez w mojej branży (marketing, PR) gdzie stream jest rzeczą naturalną, jest wręcz standardem. Nie jest on tak drogi... nie wspominając o tym że buduje taką publikę, której nigdy nie będzie na "familiadzie". Znowu, to kwestia promowania KS i budowy zainteresowania mediów, pozyskiwania nowych sponsorów dla zawodników czy zawodów. Poza tym, zawsze można znależć dodatkowego sponsora, samego streamu - tak się praktykuje w innych branżach.

W kwestii promo KS pewnie nie raz będę się mocno cisnął, z wiadomych względów. :wink:

Same zawody widziałem raczej krótko i wybiórczo (a to pływając na CH6 lub w Sławo), więc nie będę się odnosił do innych rzeczy.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron