Ford Kite Cup

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2013, 10:39

jacamakajta pisze:Mnie :wink: sie tylko wydaje że organizatorzy powinni być bardziej elastyczni w wyborze miejsca i terminu zawodów. Wieje od środy do niedzieli włącznie, jak z suszarki, z kierunków wschodnich a zawody są rozgrywane w dwa najgorsze dni (piątek/sobota) w dodatku na offie :mrgreen:


decyzja co do miejsca rozegrania pozostała OPTYMALNA
pomijając, co powyżej napisali koledzy - a propo całej logistyki
to ..przy Półwyspie w te dni wiało ..i tak NAJMOCNIEJ :idea: i jak widać - zawody UDAŁO się rozegrać..

więc nie było sensu myśleć o przenoszeniu, bo rozegrane zostały w najlepszych w tym czasie możliwych warunkach

..pomijajac niedzielę - gdy warunki były ..wiadomo jakie :wink: ..epickie :lol:

peace

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2013, 10:44

Crazy Horse pisze:Idąc tym tropem, to zaraz będzie dyskusja, że Victororowi akurat 16m się popruło i nie miał :idea:
A ja wnioskuje, że Chaos 13m ma niezły dół :wink:


..wygląda na to, że ma co najmniej przyzwoity - choć na niektóre triki, z najwyższej półki akurat mocy nie trzeba wiele, jak LowMoby , czy LowFrontMoby
.. podobnie jak górę - bo dzień wcześniej gdy pływaliśmy większością czołówki na Eko -ja miałem sporo na 11 a Marek na 13 bynajmniej nie walczył o życie..

..inna sprawa to umiejętności godne Mistrza :idea: zarówno w słabym jak i silnym wietrze - bo wielu zawodników ma trudności z pogodzeniem tych warunków i są specjaliści zefirkowi i huraganowi..

peace

Ksiaze
Posty: 209
Rejestracja: 01 paź 2003, 13:46
Lokalizacja: W-wa
Dostał piwko: 29 razy
 
Post21 maja 2013, 12:40

Darek, Twój opis heatu jest mocno subiektywny, heat został przerwany i powtórzony bo obaj zawodnicy nie pokazali tyle by mozna ich ocenić,
w powtórzonym heacie było więcej trików i trudniejsze technicznie, dlatego został uznany drugi heat.
mówiłem Ci w czasie zawodów że możemy pokazać Ci karty sędziowskie, ale nie chciałeś, a teraz wmawiasz ludziom na forum ,że skasowaliśmy świetny heat..
z wielkim uporem szukasz jakiegoś spisku na zawodach, którego nie ma :D

moje zdanie o rozmiarach latawców już powiedziałem, tego samego dnia w podobnie ganicznych warunkach kilku zawodników używało jedenastek _Cshape,
a Mistrzowie Polski pływali na -13m (Karolina) i 16m (Viktor), możesz dalej uważać się za pokrzywdzonego lub wyciągnąć z tego wnioski..

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post21 maja 2013, 12:44

march_in pisze:
TrueKejner pisze:tak jak sobie oglądałem super video relacje z pekry z maroka to już nawet mi się nie chciało tych heatów szukać żeby sobie każdy obejrzeć.


ale jakimis tam hitami byles zainteresowany i je sobie wyszukales? moze i na tym podworku ktos bylby zainteresowany.

Czyli jednak są ludzie, którzy chcieliby to zobaczyć! No to nieźle. Może w takim razie uda się coś skombinować z drugiej ręki i już w Rewie będzie można obejrzeć sobie nagrane całe heaty (oczywiście tylko kilka, ale mam nadzieję, że coś tam się uda zdziałać). Popytam się odpowiednich ludzi.

MiloRD
Posty: 47
Rejestracja: 02 cze 2009, 18:23
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2013, 12:52

Na Surfmagu pojawiła się oficjalne info o zawodach wraz z relacja Mirka

http://surfmag.pl/2013/05/*******/

Czy ktoś mi powie dlaczego link powyżej nie działa i się tak dziwnie wyświetla? zanim udostępnię wygląda dobrze :shock:

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post21 maja 2013, 13:07

Ksiaze pisze:ok, kilka osób pisze o pracy sędziów, więc też odpisze jako sędzia tych zawodów ,
bo z poprzednich wypowiedzi wynika że się nie znamy i robimy tylko na złość zawodnikom :)
(...)
Twój argument na skippersie-
przyznałeś że nikt z Was nie mierzył wiatru , ale uważasz że nie było limitu, bo kolega nie mógł płynąć i Ty też miałeś mało
(choć w tych heatach odjeżdżałeś śliczne LowMobe'y, Low Front Mobe'y, Blind Judge ..)


Księciu, proszę Cię... W piątek miałem tylko jeden heat gdzie byłem w stanie płynąć i zgodzę się, że tam wiał dolny limit. Ale jak możesz mówić "śliczne" o jakiś wypompowanych ślizgańcach gdy miałem tak mało, że po 3 halsach byłem już na końcu stefy (z 13 i deską 140), gdzie nawet rozpędzenie się do wybicia na JEDEN METR zużywało wszystkie moje pokłady energii i rejsowej taktyki. Tak naprawdę gdyby nie dobra znajomość z rejserami nie dałbym rady zrobić nawet tych CUDOWNYCH blind judgy... Mój przeciwnik miał 14 i po zrobieniu 3 skoków nie był w stanie już wrócić do strefy. Takich nieprzerwanych heatów było więcej (Maciek Lewandowski- latawiec 14m)

Podpisuję się pod tym co piszę Ziomek- może przeczytaj sobie jeszcze raz jego posty i zastanów się nad tym co zaserwowaliście nam w ten legendarny piątek!
:hand:

Co więcej piszesz, że to dyrektor zawodów podejmuje decyzję o rozgrywaniu dyscypliny. No tak to prawda. Ale to do sędziów należy przerwać heat (już nawet nie całą dyscyplinę). A tak się składa, że razem się z dyrektorem zastanawialiśmy podczas ostatnich heatów piątkowych dlaczego dalej to ciągnięcie!!! :doh:

Szczerze: Jedyne co broni komisję sędziowską to limit wiatru opisany słowami "średnia wiatru 12 węzłów". Może średnia była, ale liczona z 8 i 16 węzłów, w których po raz SETNY powtarzam NIE DAŁO SIĘ PŁYWAĆ!

Ej dobra proponuję tak: zostawmy już ten temat na kiteforum bo to nie miejsce na takie dyskusje. Mamy psk i tam przedstawię niebawem moje pomysły jak poprawić obecny stan rzeczy. Będzie lepiej.

MiloRD
Posty: 47
Rejestracja: 02 cze 2009, 18:23
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2013, 13:14

Ford Kite Cup 2013, 17-19 maja, Chałupy
KITESURF — 21 maja 2013


logo FKC 2013 czyste.png
logo FKC 2013 czyste.png (84.17 KiB) Przejrzano 4329 razy


Zakończono I etap zawodów o Puchar Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2013!

Pierwsze zawody z cyklu Ford Kite Cup 2013 odbyły się w dniach 17-19 maja w Chałupach na Półwyspie Helskim.
Podczas zawodów dopisała nie tylko pogoda, ale i wysoka frekwencja. Do sportowej walki stanęło ponad czterdziestu uczestników, z czego aż dziesięć osób debiutowało w zawodach Ford Kite Cup!
W trakcie trwania zawodów udało się rozegrać całą pojedynczą eliminację we Freestyle’u oraz czternaście wyścigów w Racingu.
Kobiecy Freestyle zdominowała Mistrzyni Świata PKRA w kitesurfingu, Karolina Winkowska z Teamu Forda.

Freestyle-Karolina-Winkowska-1-800x533.jpg
Freestyle-Karolina-Winkowska-1-800x533.jpg (72.58 KiB) Przejrzano 4329 razy


Drugie miejsce zajęła Kasia Lange, a trzecie zdobyła Agnieszka Grzymska. Wśród mężczyzn, ubiegłoroczny zwycięzca Pucharu Polski Ford Kite Cup, Victor Borsuk uległ w finałowym pojedynku Markowi Rowińskiemu jr, doznając kontuzji.

Victor-Borsuk-800x533.jpg
Victor-Borsuk-800x533.jpg (67.89 KiB) Przejrzano 4329 razy


Trzecie miejsce przypadło Denisowi Żurikowi, który wygrał także w kategorii młodzików.
Wiele emocji dostarczyła również druga główna konkurencja – Racing. Po pierwszych wyścigach, w rankingu prowadził Maks Żakowski, któremu udało się pokonać najlepszych polskich zawodników – Błażeja Ożoga i Tomka Janiaka. Jednak to Błażej ostatecznie wygrał wyścigi, a Maks znalazł się na drugim miejscu. Trzecie miejsce zajął Tomasz Janiak, wygrywając też w kategorii Masters. Po raz pierwszy koszulkę Ford Kite Cup przywdział Przemysław Miarczyński, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie i wielokrotny Mistrz Świata w windsurfingowych klasach Mistral i RS:X, startujący w konkurencji Racing.

Mimo, że do zawodów przyłączył się dopiero drugiego dnia to zdołał pewnie wygrać jeden z wyścigów. W Racingu kobiet zwyciężyła Agnieszka Grzymska, tuż przed Edytą Gwizdałą i Agnieszką Bilską, jeszcze do niedawna zawodniczką windsurfingową.

Do wprowadzonej w tym roku Ligii Szkół Kitesurfignowych zgłosiło się osiem szkółek wraz ze swoimi uczniami. Większość zawodników reprezentowała szkołę Wake.pl, z Darkiem Ziomkiem na czele i to oni zgarnęli pierwsze miejsce w Chałupach.

Zawodnicy, którzy osiągnęli najlepsze wyniki otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne. Nagrody ufundowali sponsor główny – firma motoryzacyjna Ford, a także pozostali sponsorzy: North Kiteboarding i Ion, wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, Apart – dystrybutor sportowych zegarków Aztorin, dystrybutor kamer GoPro oraz dodający skrzydeł kitesurferom Red Bull.

Następne zawody odbędą się w dniach 21-23 czerwca w Rewie.

Zapraszamy wszystkich zawodników i kibiców!

Więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.fordcup.pl i fan page’u Ford Kite Cup na facebooku - https://www.facebook.com/pages/*******/112853035467800

[video]<iframe src="http://player.vimeo.com/video/66497383?title=0&amp;byline=0&amp;portrait=0" width="500" height="281" frameborder="0" webkitAllowFullScreen mozallowfullscreen allowFullScreen></iframe> <p><a href="http://vimeo.com/66497383">FKC 2013 Chałupy - zajawka video</a> from <a href="http://vimeo.com/dzida">DZIDA PRODUCTION</a> on <a href="http://vimeo.com">Vimeo</a>.</p>[/video]

Wyniki I etapu tegorocznego Pucharu Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup:
Konkurencja Freestyle:

Mężczyźni:
1. Marek Rowiński jr
2. Victor Borsuk
3. Denis Żurik
4. Wojtek Issel
5. Krzysztof Issel
5. Paweł Kiczka
5. Artur Sowa
5. Darek Ziomek

Kobiety:
1. Karolina Winkowska
2. Kasia Lange
3. Agnieszka Grzymska
4. Dominika Wilczyńska

Młodzicy:
1. Denis Żurik
2. Krzysztof Issel
3. Aleksander Grabowski
4. Ryszard Sikorski

Masters:
1. Adam Senger
2. Filip Nazar
3. Rafał Pawłowicz
4. Leszek Mróz

Konkurencja Racing:

Mężczyźni:
1. Błażej Ożóg
2. Maks Żakowski
3. Tomek Janiak
4. Adam Szymański
5. Dominik Glogier
6. Andrzej Ożóg
7. Tomek Barańczuk
8. Arek Kusalewicz

Kobiety:
1. Agnieszka Grzymska
2. Edyta Gwizdała
3. Agnieszka Bilska
4. Dominika Wilczyńska

Masters:
1. Tomek Janiak
2. Adam Szymański
3. Andrzej Ożóg

Na deser relacja dyrektora zawodów Mirka Stępniewskiego:

Pierwsze tegoroczne zawody z cyklu Ford Kite Cup rozpoczęły się bardzo optymistycznie.
Dwa wietrzne i w dodatku słoneczne dni pozwoliły rozegrać obie zaplanowane konkurencje: Freestyle i Race. Dobre prognozy ściągnęły do Chałup 46 najlepszych polskich zawodników i zawodniczek, na czele z aktualną Mistrzynią Świata PKRA we Freestyle’u Karoliną Winkowską i wielokrotnym Mistrzem Polski Victorem Borsukiem, a także ubiegłorocznymi Mistrzami Polski w Race, Agnieszką Grzymską i Błażejem Ożogiem.

Pierwsi do boju ruszyli rejsiarze w mocnej, 21-osobowej flocie. Po bardzo dobrym starcie, inauguracyjny wyścig wygrał Błaszko przed Tomkiem i Maksem, a wśród kobiet Agnieszka Grzymska. W kolejnych wyścigach również Ci sami zawodnicy toczyli ze sobą zacięte boje o zwycięstwo. Walka trwała od startu do mety na każdym halsie i na każdym znaku. W przedpołudniowych wyścigach dwukrotnie pierwszy na mecie meldował się Błażej, a po jednym razie Max oraz Tomek. Warunki do wyścigów były wręcz wymarzone, ale jednocześnie wymagały czujności w doborze latawców. W pierwszym wyścigu wiatr osiągał 12-15 węzłów, w czwartym natomiast wzmógł się do ponad 20 węzłów. W silnym wietrze najlepiej zaprezentował się Tomek Janiak, który po bezbłędnym starcie kontrolował później sytuacje do mety. Wśród kobiet we wszystkich wyścigach zwyciężyła Agnieszka, ale za każdym razem po bardzo zaciętej walce z Edytą. Obydwie zrobiły ogromny postęp od ubiegłego sezonu. W każdym elemencie prezentowały o niebo lepszy poziom i przygotowanie niż w ubiegłym roku. Agnieszka, jak się wydaje, nieco lepiej opanowała kursy z wiatrem i najczęściej wtedy „wyrywała” się Edycie. Warto jeszcze podkreślić, że obie podczas wyścigów trzymały się tuż za czołówką mężczyzn, zarówno w słabych jak i silnych wiatrach. Wielkie brawa!

Po rozegraniu 4 wyścigów do walki ruszyli freestyle’rzy. Wśród kobiet, co nie jest zaskoczeniem, wygrała Karolina Winkowska, prezentując z wdziękiem część trików ze swojego bogatego repertuaru, którym w ubiegłym roku wywalczyła Mistrzostwo Świata PKRA. Na drugim miejscu uplasowała się Kasia Lange, wyprzedzając Agnieszkę Grzymską.

W ośmioosobowej grupie młodzików najlepiej poradzili sobie ubiegłoroczni zwycięzcy tej kategorii, Denis Żurik i Krzysiek Issel. Obydwaj mieli tym razem nieco ułatwione zadanie, bo ich konkurenci w finałowym pojedynku trochę się pogubili i nie wystartowali we właściwym heat’cie.

W kategorii mężczyzn od początku toczyły się zacięte pojedynki, choć trzeba zaznaczyć, że od drugiej rundy wiatr zelżał i nieznacznie tylko utrzymywał się powyżej limitu 12 węzłów, co dawało większe szanse zawodnikom lżejszym i bardziej doświadczonym. W tej fazie najlepiej poradzili sobie Victor Borsuk, bracia Isselowie, Marek Rowiński jr, Paweł Kiczka, Denis Żurik oraz debiutujący w zawodach Artur Sowa, który zademonstrował bogaty repertuar trików i ładny styl ich wykonania.

Niestety wiatr nie utrzymał się dłużej powyżej limitu, więc nie udało się dokończyć pozostałych pojedynków i do walki ruszyli ponownie rejsiarze.

W popołudniowej serii wyścigów klasą dla siebie był Maks Żakowski, który bardzo ciężką pracą wygrał trzy z czterech rozegranych wyścigów. Walczył z ogromną determinacją, podejmował właściwe decyzje i dało to w rezultacie doskonałe wyniki i pozycję lidera po ośmiu rozegranych wyścigach. Tuż za liderem z niewielką do niego stratą uplasował się Błaszko.

Wśród kobiet znów dominowała Agnieszka, choć w każdym wyścigu mocno doganiała ją Edyta.

Drugi dzień regat znów przebiegał przy pięknej słonecznej pogodzie, choć początkowo wiatr niezbyt dopisywał. Na szczęście jednak w okolicy południa wiatr wzmógł się i bez przeszkód udało się dokończyć konkurencję Freestyle.

Wśród młodzików jeszcze raz walkę o pierwsze miejsce stoczyli Denis z Krzyśkiem i znów nieznacznie zwyciężył Denis.
W kolejnych pojedynkach kobiet ponownie najlepsza okazała się Karolina, która bezbłędnie wykonała m.in.: „front to blind”, „S-mobe”, „back mobe”, „back to blind”. Tymi trikami przypieczętowała swoje zwycięstwo w całych zawodach, wyprzedzając Kasię Lange, Agnieszkę Grzymską i Dominikę Wilczyńską.

Pojedynki Mastersów (panowie 35+), rozstrzygnął na swoją korzyść Adam Senger, pokonując Filipa Nazara, Rafała Pawłowicza i Leszka Mroza.

W kolejnych pojedynkach pojedynczej eliminacji najlepiej poradzili sobie faworyci i awansowali do półfinałów, w których spotkali się: Wojtek Issel z Markiem Rowińskim jr i Victor Borsuk z Denisem Żurikem.

Do finału po bardzo spektakularnych pojedynkach awansowali Marek oraz Victor. Marek jak zwykle imponował dużą dynamiką i mocą w latawcu, a Victor różnorodnością i skalą trudności wykonywanych ewolucji.

Niestety spodziewanych finałowych emocji zabrakło, gdyż Victor już przy wykonywaniu pierwszego tricku doznał kontuzji barku.

Marek podobnie jak w półfinale bezbłędnie wylądował swoje popisowe triki: „low mobe”, „S-bend pass”,„NIS”, „front blind mobe” i został zwycięzcą zawodów w konkurencji Freestyle.

Trzecie miejsce wywalczył po bardzo zaciętej walce Denis Żurik lądując m.in.: „low mobe”, „low front mobe”, „S-bend pass”, „bj3” i „313”. Wojtek Issel musiał się tym razem zadowolić 4-tym miejscem.
Miejmy nadzieję, że Victor szybko się zrehabilituje i w kolejnych zawodach będzie w stanie zaprezentować podobnie jak w poprzednich sezonach pełnię swego talentu i ogromnych umiejętności, dzięki którym niepodzielnie króluje od lat na zawodach Ford Kite Cup.

Dzięki temu, że wiatr dopisywał, można było rozegrać kolejnych 6 wyścigów po nieco zmienionej w stosunku do poprzedniego dnia trasie.

Podobnie jak w dniu poprzednim czołówkę stanowili Max, Błażej i Tomek. Do zawodów włączył się jeszcze debiutujący w zawodach kajtowych Przemek Miarczyński, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Londynu w klasie RS:X. Popularny „Pont” bez kompleksów od razu włączył się do walki o najwyższe pozycje, co dodatkowo zmobilizowało czołówkę i wyścigi stały się jeszcze bardziej efektowne i interesujące.

Pierwsze dwa wyścigi wygrał, po świetnych startach Tomek. Następnie charakter pokazał Błaszko, który postanowił odzyskać prowadzenie i walczył jak lew w każdym wyścigu, co pozwoliło mu wygrać trzy kolejne wyścigi zapewniając sobie w ten sposób zwycięstwo w całych zawodach.

Ostatni wyścig dnia po pasjonującej walce wygrał Pont, zaliczając w ten sposób pierwsze zwycięstwo w wyścigach Pucharu Polski i dając wyraźny sygnał swoim konkurentom, że od tej pory mają groźnego przeciwnika w kolejnych regatach.
Tym razem nieco pogubił się Max, który nie mógł odnaleźć formy z poprzedniego dnia.
W klasyfikacji Race po 14 wyścigach zwyciężył Błaszko, przed Maxem i Tomkiem.

Wśród kobiet znów doskonale zaprezentowały się Agnieszka i Edyta. Agnieszka meldowała się każdorazowo tuż za wymienioną czołową czwórką mężczyzn, co jest ogromnym sukcesem i miarą ogromnego postępu jaki zrobiła od ubiegłego sezonu. Na drugim miejscu ostatecznie uplasowała się Edyta Gwizdała, a na trzecim, debiutująca w zawodach Agnieszka Bilska. Należy przy tym zaznaczyć, że to udany debiut, bo bez kompleksów walczyła zarówno na starcie jak i w każdym wyścigu.

Zawody obfitowały zresztą w udane debiuty, bo nagrodę za najlepszy debiut otrzymał w konkurencji Freestyle Artur Sowa.
Już za miesiąc kolejne zawody z cyklu Ford Kite Cup w Rewie 21-23 czerwca i z pewnością będziemy świadkami nie mniej spektakularnych pojedynków jak te podczas zawodów w Chałupach.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2013, 13:27 przez MiloRD, łącznie zmieniany 1 raz.

Kasiunia
Posty: 265
Rejestracja: 25 sty 2009, 17:31
Deska: 50/Fifty WMN Nobile
Latawiec: 50/Fifty Nobile
Lokalizacja: KiteCrewChałupy6
Dostał piwko: 8 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2013, 13:27

Nie wiem do końca jak czuli się podczas zawodów więksi zawodnicy, domyślam się że było dużo trudniej, ale przyznam rację Księciowi, co do doboru latawców. Swoje doświadczenie zawodnicze głównie z areny polskiej (poza startem w Azji podczas KTA, a dopiero w tym roku uderzam dalej) mówi mi by brać przykład z bardziej doświadczonych i przyznam, że bacznie obserwowałam Karolinę czy zmienia swoją 11tkę pierwszego dnia, gdy sama poczułam że mój większy latawiec jest już konieczny na kilka minut przed hitem. Żałowałam że nie mogłam wrócić i szybko podmienić na większy, offshore nie pomagał, ale wina jest moja. Kolejna nauka :) Łatwo nie było ale super że się rozegrały. No i trochę nowych osób się pojawiło. Gratuluję wszystkim!!

Napisałam też kilka słów o zawodach na swoim blogu: http://katarzynalange.wordpress.com

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2013, 13:33

Łukasz, zostawmy to :hand: ja sportowo spełniłem się wiele lat temu i nie w kitesurfingu
na FKC jeżdżę głównie dla atmosfery ..jak ta siądzie ..przestanę..

Ksiaze pisze:Darek, Twój opis heatu jest mocno subiektywny, heat został przerwany i powtórzony bo obaj zawodnicy nie pokazali tyle by mozna ich ocenić,
w powtórzonym heacie było więcej trików i trudniejsze technicznie, dlatego został uznany drugi heat.
..


oczywiście że jest subiektywny, mam wrażenie że latawcem czuję 100razy lepiej wiatr niż wszystkie wiatromierze razem wzięte
to co piszesz, że pierwszy heat został przerwany :doh: JAKI PRZERWANY? przecież to wierutne kłamstwo :hand:
nie brnijmy w to :hand:
het został DOKOŃCZONY - TRWAŁ DOKŁADNIE TYLE ILA KAŻDY INNY - PO CZYM ZOSTAŁ "ANULOWANY" :idea: (cokolwiek TO oznacza)
Drugi - uznany heat - był jak już kilka razy napisałem w DUŻO słabszym wietrze, - KONIEC KROPKA :idea:

Ksiaze pisze:mówiłem Ci w czasie zawodów że możemy pokazać Ci karty sędziowskie, ale nie chciałeś, a teraz wmawiasz ludziom na forum ,że skasowaliśmy świetny heat..
z wielkim uporem szukasz jakiegoś spisku na zawodach, którego nie ma :D
i..


jak już pisałem wyżej - jako sędziowie i organizatorzy możecie WSZYSTKO :idea:
WY DECYDUJECIE
MOŻECIE TEŻ WIDZIEĆ I ZAPISYWAĆ CO CHCECIE
..w tym również położenie wielkiego wozu w trakcie heatu
JA WIEM JAKIE I ILE TRIKI ZROBIŁEM w pierwszym heacie
a jakich i ile nie zrobiliśmy obaj w drugim , mi to wystarczy
a kamery na zawody, jak wspomniałem - nie będę woził
pociągniemy tę beznadziejną dyskusję w tym tonie i samego siebie nie będę tam woził :wink:
nikt za wiele nie straci na tym :hand:

JA TEŻ POPEŁNIAM BŁĘDY - RÓŻNICA - ŻE SIĘ DO NICH POTRAFIĘ PRZYZNAĆ :idea:

Ksiaze pisze:
moje zdanie o rozmiarach latawców już powiedziałem, tego samego dnia w podobnie ganicznych warunkach kilku zawodników używało jedenastek _Cshape,
a Mistrzowie Polski pływali na -13m (Karolina) i 16m (Viktor), możesz dalej uważać się za pokrzywdzonego lub wyciągnąć z tego wnioski..


jak już pisałem - mogę i komorowca 2m2 używać - jeśli pozwoli mi wykonać triki w strefie i wypunktować nimi przeciwnika na 21 m Flajserfer..

peace

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post21 maja 2013, 13:36

TrueKejner pisze:Szczerze: Jedyne co broni komisję sędziowską to limit wiatru opisany słowami "średnia wiatru 12 węzłów". Może średnia była, ale liczona z 8 i 16 węzłów, w których po raz SETNY powtarzam NIE DAŁO SIĘ PŁYWAĆ!


no i właśnie to było największym problemem piątku!
Nikt nie twierdzi, że sędziowie oszukują i widząc na wiatromierzu 10knts mówią, że jest 12 :shock:
Ale też, nie dajmy się zwariować, bo powtarzanie jak mantry, że średnia była 12 nic nie zmieni - wszyscy widzieli, że od pierwszych heatów open było tylko co raz słabiej i to tak, że w pewnym momencie nie dało się już pływać. Nic nie zmieni odczyt średniej i z pięciu, uwierzytelnionych przez Urząd Miar i Wag oraz NASA wiatromierzy, skoro Paweł na 14m wchodzi na piechotę w strefę zawodów - bo wpłynąć nie daje rady! Przy w miarę stabilnych 12knts rider o wadze ok 70kg i zawodniczym poziomie jest w stanie utrzymywać wysokość i na 11m... ale jak zostało powiedziane na sobotnim skippers meetingu przy średniej 12knts max wynosił 17 - oznacza to tyle, że po chwili musiało być 7knts. Gdyby wiatr o takiej sile wiał wzdłuż brzegu, pewnie nie było by problemu - byłby równiejszy. Ale przy całkowitym off-shore tych dziur było na tyle dużo, że praktycznie nie dało się pływać.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2013, 13:41

Kasiunia pisze:Nie wiem do końca jak czuli się podczas zawodów więksi zawodnicy, domyślam się że było dużo trudniej, ale przyznam rację Księciowi, co do doboru latawców.


świetnie - jedno ale - JA NIE NARZEKAŁEM na niemożność wykonania trików w pierwszym heacie, więc ..nie bardzo rozumiem o CZYM mowa ?
a po drugim - tym uznanym :wink: i 20 m2 by nam nei pomogło, bo siadło totalnie, na tyle, że latawce nam pospadały, i zbierała nas motorówka - nie, żeby zaraz niezwłocznie :wink:
podobnie jak nie rozumiem w jakim celu przykład mojej osoby jest przywoływany na skipersie w tym temacie (dobory rozmiarów)

Kasiu, życzę Tobie - by nigdy nie spotkało Cię "anulowanie" bez powodu heatu, który wygrałaś , tyle.. Tobie dużo bardziej zależy na wynikach, więc zrozumiałabyś wtedy o CZYM piszę..

peace

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2013, 13:46

A to już jest #&^!#*(#*&(*)(!#, że w informacji prasowej i tu na KF "Pani od PR" nie załącza zdjęcia zwycięzcy, tylko Karoliny i Wiktora :roll: :?
Dobry Neptunie miej moje nerwy w opiece 8)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2013, 13:51

FilipN pisze: wszyscy widzieli, że od pierwszych heatów open było tylko co raz słabiej i to tak, że w pewnym momencie nie dało się już pływać. .


..to był dokładnie moment naszego drugiego powtórzonego heatu - kiedy pospadały nam z Wojtkiem latawce.. tego uznanego :wink:
bo w tym 20 minut wcześniejszym "wiatr był za słaby" :lol: :doh: wedle sędziów - mimo że w obu pływaliśmy na TYCH SAMYCH LATAWCACH

zadanie z logiki dla ambitnych : jeśli :

FilipN pisze: było tylko co raz słabiej


a uznany heat odbył się dobre 20 minut po "anulowanym"
to w którym heacie wiało lepiej ..

dziękuję - dobranoc :hand:

peace

sebastian rogaś
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2013, 11:57
Dostał piwko: 2 razy
 
Post21 maja 2013, 14:28

Cześć,

przenieście tą dyskusji na psk na forum, chyba nie ma sensu, aby każdy mógł przeglądać nasze żale.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2013, 15:14

TrueKejner pisze:
march_in pisze:
TrueKejner pisze:tak jak sobie oglądałem super video relacje z pekry z maroka to już nawet mi się nie chciało tych heatów szukać żeby sobie każdy obejrzeć.


ale jakimis tam hitami byles zainteresowany i je sobie wyszukales? moze i na tym podworku ktos bylby zainteresowany.

Czyli jednak są ludzie, którzy chcieliby to zobaczyć! No to nieźle. Może w takim razie uda się coś skombinować z drugiej ręki i już w Rewie będzie można obejrzeć sobie nagrane całe heaty (oczywiście tylko kilka, ale mam nadzieję, że coś tam się uda zdziałać). Popytam się odpowiednich ludzi.


tak sobie glosno mysle. w kazdym razie jak zamiescicie heaty to bedziecie wiedzieli jaka maja ogladalnosc, a noz kogos zacheci to do startu, moze w ligach szkolkowych sprobuje sil. moze sie paru freakow znajdzie :)
dla zwyklego amatora moze tez byc to ciekawe, zobaczyc jaki jest poziom heatow w polsce, nawet jakby sobie mial to raz do roku obejrzec. co innego jest zobaczyc filmik zmontowany, a co innego realne starcie.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości