Polski rekord na odległość

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 sie 2013, 11:55

Tadeusz Latający Dziadek postawił wysoko poprzeczkę parę dni temu :clap: :clap: :clap:
Czekam na zapis gps i wówczas możemy pokibicować chętnym pobicia rekordu.
Zasada rankingu jest prosta - liczy się zapis pokonanych kilometrów z gps (wszelkie manipulacje w gps będą skutkowały wieczną banicją z KF.pl) oraz nie można plywać w jednym miejscu czyli maratoniki downwind i upwind.

Może w ten sposób ktoś zbliży się do fenomalnego rekordu Paszke Świnoujście-Gdynia. Przypominam strażnik rekordu zanotował: 8h55m50s.
Wg mnie na KS nie da się zejść poniżej 12h.

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 sie 2013, 13:34

:) Był na fali czy ponad falą na foilu ? :)

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 sie 2013, 13:43

eska pisze::) Był na fali czy ponad falą na foilu ? :)

Pytaj winowajcę :lol:
PS. Dobry materiał na siepływa, czyż nie? Doczekajmy więcej danych i info i będziesz miała mega njusa :idea:

Z moich wyliczeń z GE wynika że trasa w linii prostej 1Nm od brzegu wychodzi 306km!
Tutaj info sprzed maratonu RE300: http://wingokite.com/re300./
Do kitesurfingowego rekordu świata wg wikipedii zabrakło 113km. I wiecie co? Tadzia znam chwilę ale coś czuję, że facet nie odpuści :thumb:

Dodam jeszcze na koniec, że Tadeusz zrobił Re300 na foilu czyli wodolocie w lewitacji :shock: zwanym przez niektórych w ładnie brzmiącym skrócie lewatywą :wink: To chyba rekord świata? Bedę musiał to jakoś zweryfikować tylko nie wiemn z kim :(

Brawo! Brawo! Brawo!

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post19 sie 2013, 14:46

BraCuru pisze:Jacku a jak skomentujesz tylko ten jeden spływik, 306km linia brzegową, 13h na wynalazku prof. Gąbki?


Odpowiem krótko Marku: Podziwiam, szanuję, gratuluję ale nie jaram się :!: poza tym z asekuracją się nie liczy :wink:

Dla Pana Tadeusza, którego miałem przyjemność poznać w 2010 :clap: :thumbsup:

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 sie 2013, 19:50

za brak asekuracji jest lincz

Awatar użytkownika
LatającyDziadekTadek
Posty: 91
Rejestracja: 05 lut 2013, 19:30
Deska: fojler
Latawiec: Cabrinha, Epic, Ozone
Lokalizacja: Pomezania
Dostał piwko: 18 razy
 
Post19 sie 2013, 22:33

BraCuru pisze:Tadeusz Latający Dziadek postawił wysoko poprzeczkę parę dni temu


Po prostu, mocno wkurzyłeś mnie swoją niewiarą, i mnie poniosło :lol: :lol: :lol:

Skrzydełko.

To ono jest tu głównym bohaterem. Jak się na nie wsiądzie, to jedzie, gdzie oczy poniosą.
Niesamowicie mała ilość energii potrzebna do wprawienia w ruch skrzydełka odpowiada za atawistyczną chęć płynięcia za widnokrąg.
Ostrość chodzenia do wiatru też sprzyja poczuciu wielkiej swobody. Tak, że wysiłek włożony w ten rejs jest kilkukrotnie mniejszy niż na WS, TT lub rejsówce.
I to właśnie miał pokazać mój wyczyn. Że nawet dziadek w średniej kondycji (trenowałem 1/5 tego, co zaleciła mi super fachowa pani Zuzanna w RehaSport Klinik) jest w stanie łyknąć dystans do tej pory niewyobrażalny.
Opracowanie danych trochę mi zajmie, bo chcę to zrobić raz a dobrze.
Cierpliwości jeszcze ciutkę, bo mam do nauczenia się jeszcze jeden programik :doh: , by z GPSAR zrobić kilkuminutowy filmik, na którym widać będzie zarówno jazdę Wiktora i Pawła na motorówce jak i moją na tle mapy w rozsądnej rozdzielczości.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 sie 2013, 07:13

LatającyDziadekTadek pisze:
BraCuru pisze:Tadeusz Latający Dziadek postawił wysoko poprzeczkę parę dni temu


Po prostu, mocno wkurzyłeś mnie swoją niewiarą, i mnie poniosło :lol: :lol: :lol:

Skrzydełko.

To ono jest tu głównym bohaterem. Jak się na nie wsiądzie, to jedzie, gdzie oczy poniosą.
Niesamowicie mała ilość energii potrzebna do wprawienia w ruch skrzydełka odpowiada za atawistyczną chęć płynięcia za widnokrąg.
Ostrość chodzenia do wiatru też sprzyja poczuciu wielkiej swobody. Tak, że wysiłek włożony w ten rejs jest kilkukrotnie mniejszy niż na WS, TT lub rejsówce.
I to właśnie miał pokazać mój wyczyn. Że nawet dziadek w średniej kondycji (trenowałem 1/5 tego, co zaleciła mi super fachowa pani Zuzanna w RehaSport Klinik) jest w stanie łyknąć dystans do tej pory niewyobrażalny.
Opracowanie danych trochę mi zajmie, bo chcę to zrobić raz a dobrze.
Cierpliwości jeszcze ciutkę, bo mam do nauczenia się jeszcze jeden programik :doh: , by z GPSAR zrobić kilkuminutowy filmik, na którym widać będzie zarówno jazdę Wiktora i Pawła na motorówce jak i moją na tle mapy w rozsądnej rozdzielczości.


Pisałeś, że zmieniałeś latawiec z 10m2 na 18m2. To w trakcie płynięcia się zatrzymałeś, czy kiedy to zrobiłeś? Pytam z ciekawości.

Jestem pod mega wrażeniem tego, co zrobiłeś. Jak widać da się bić rekordy bez całego zbędnego szumu i dorabiania ideologii, po prostu czysty sport :thumbsup:

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 sie 2013, 12:17

Wow ekstra! Też czekam na jakąś bliższą analizę. :clap:

Awatar użytkownika
LatającyDziadekTadek
Posty: 91
Rejestracja: 05 lut 2013, 19:30
Deska: fojler
Latawiec: Cabrinha, Epic, Ozone
Lokalizacja: Pomezania
Dostał piwko: 18 razy
 
Post20 sie 2013, 21:51

jedi1 pisze:
Pisałeś, że zmieniałeś latawiec z 10m2 na 18m2. To w trakcie płynięcia się zatrzymałeś, czy kiedy to zrobiłeś?

Rano wypłynąłem na wodę z 10 ale mieliśmy kłopoty z jej odpaleniem, więc od razu wróciłem na brzeg i zmieniłem na 18. Dlatego start przesunął się na godzinę prawie 8.
Była to decyzja decydująca o powodzeniu przedsięwzięcia, :D :D :D gdyż kilkukrotnie nawet ta osiemnastka spadała mi na wodę podczas dziur w wietrze. Mijając jez. Łebskie byłem dość mocno przeżaglowany :shock: :shock: :shock: ( ale fajny spot tam by można zrobić - jak na Praso, :wink: :wink: :wink: wystarczy dowieźć kiterów motorówką asekuracyjną), ale w dużych szkwałach po prostu mocno odpadałem.

Awatar użytkownika
LatającyDziadekTadek
Posty: 91
Rejestracja: 05 lut 2013, 19:30
Deska: fojler
Latawiec: Cabrinha, Epic, Ozone
Lokalizacja: Pomezania
Dostał piwko: 18 razy
 
Post23 sie 2013, 19:19

Grzegorz KiteLife pisze:Wow ekstra! Też czekam na jakąś bliższą analizę.

Okazuje się, że przepłynięcie trasy było dużo łatwiejsze od zrobienia dobrego z niej reportażu
Dajcie mi jeszcze chwilkę :hand:

Awatar użytkownika
andrzej k
Posty: 465
Rejestracja: 13 paź 2005, 07:45
Lokalizacja: Łódz-Justynów
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post24 sie 2013, 22:00

witam dla mnie wielki szacunek :thumbsup:

Awatar użytkownika
LatającyDziadekTadek
Posty: 91
Rejestracja: 05 lut 2013, 19:30
Deska: fojler
Latawiec: Cabrinha, Epic, Ozone
Lokalizacja: Pomezania
Dostał piwko: 18 razy
 
Post04 wrz 2013, 03:44

Wreszcie udało się to poskładać. Ale aby coś było widać, potrzeba rozdzielczości HD.
phpBB [video]

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post04 wrz 2013, 07:01

czekałem, czekałem i myślałem że się nie doczekam.
Ale LatającyDziadekTadek posiedział do 3 w nocy i rano ukazał się super film :D


GRATULUJE!!!! wielki szacunek, Mega odległość i mega wyzwanie. W życiu bym nie przypuszczał że można przepłynąć 365km w 12h :shock: :shock:
WIELKIE OSIĄGNIĘCIE.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 wrz 2013, 09:42

świetna relacja :thumbsup:

chociaż tekst o alkoholu podczas takiej wyprawy wprawił mnie trochę w osłupienie.

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post04 wrz 2013, 11:38

Już się nie mogę doczekać :wink: wyścigu Latający Dziadek Tadek vs Janek :mrgreen:


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

cron