Grand Prix Snowkite Tour 2014/2015/2016 na WNL 16-17.01.2016 Krynica

Kitesurfing i wszystko z nim związane.

Snowkite 2014

Czas głosowania minął 01 lut 2014, 11:07

1. Mam ochotę być w Lesznie?
6
6%
2. Mam ochotę być w Krynicy Morskiej?
16
16%
3. Mam ochotę być w Razoviste?
12
12%
4. Mam ochotę pościgać sie na Mazurach?
15
15%
5. Nigdzie nie przyjadę.
2
2%
6. Jak już przyjadę to na pewno wystartuję w zawodach!
17
17%
7. Jak przyjadę to może wystartuję w zawodach.
9
9%
8. Nie będzię zimy w 2014!
15
15%
9. Chcę klasyczny system 1,2,3 itd. punkty.
7
7%
10. Może być inny system punktowania.
4
4%
 
Liczba głosów: 103

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lut 2014, 16:16

darkowic pisze:Takiego snowkite jak w Krynicy wczoraj, to jeszcze w Polsce nie było.


Chyba w race, bo freestyle na górkach, z mega usypanymi w 15minut ratrakiem chopami to nie przebity jest cały czas Nowy Targ, na górce Zadział (nad szpitalem).
Tam to był puszek, mmmmm
A rok to to był chyba 2005/2006

Skoro jednak snowkite w polskich górach, gdzie wszędzie Parki Krajobrazowe to cięzki temat (zwłaszcza w taką słabązimę), to cóż cieszmy się i płaskim snowkajtowaniem.

Niemniej gratulacje, super, że już na dwóch imprezach dopisał piekny wiatr :thumb:

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 lut 2014, 09:39

Andy co się stało ? dlaczego DNF ? 2 razy pierwszy raz 10 ? kę ? co tam się wydarzyło ?
Gratulacje zwycięzcom, ale tabela wyników mega pokręcona.

darkowic
Posty: 401
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 lut 2014, 12:07

Z tego co wiem, to w pierwszym wyścigu, Andy i Klepa przecięte linki jeszcze przed startem.
Ostatni wyścig mega emocje, kontrowersyjny falstart, spektakularne wywrotki, Andy dojeżdza na jednej narcie ... szkoda, że Zimoch byl w Soczi i komentował skoki Stocha, a nie nosze igrzyska w Krynica. My mieliśmu tylko soczik z czerwonego byka :lol:

Łukasz nie chodzi nawet o same wyścigi, ale chyba narodziła się nowa odmiana "kitesnowsurfing" , a w tej odmianie królował na WNL 2014 freestyl w wykonaniu Didiera Botta. :thumbsup:

airman
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2004, 21:08
Deska: FLYBOARDS
Latawiec: FLYSURFER
Lokalizacja: ŁÓDZ/ŁEBA
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 lut 2014, 16:03

Warunki mieliśmy niesamowite. Woda na tafli lodu stwarzała dodatkowe wyzwanie.
Andy rzeczywiście w pierwszym wyścigu nie wystartował ponieważ ktoś przeciął mu linki w latawcu i to nie byłem ja :-)
Na resztę wyścigów dostał od nas Flysurfera Speed4 12 Lotus i nie wiem czy to do końca była przemyślana decyzja bo dwa razy musiałem "oddać" mu pierwsze miejsce :clap:
Relacja z naszego wyjazdu na http://www.airman.pl

oraz krótki edit:
phpBB [video]

darkowic
Posty: 401
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 lut 2014, 11:07

Za nami dwa etapy Grand Prix Snowkite Tour 2014. Na wstępie chcielibyśmy podziękować Wam za udział w obu etapach zawodów, w tym na zlocie WNL 2014, a także za pomoc poprzez wypełnienie ankiety. Szczególne podziękowania dla Marka „BraCuru”, który niestety nie mógł nas odwiedzić z przyczyn od niego niezależnych, ale wierzę, że wspierał mentalnie wszystkich uczestników, a dobrą radą organizatorów. :thumb:

Mając na uwadze wasze preferencje zdecydowaliśmy się przenieść pierwszy etap do Krynicy Morskiej. Leszno odpadło nie ze względu na małą popularność na forum, ale na brak śniegu. Decyzja okazała się słuszna, choć cześć osób była zawiedziona, a z nieoficjalnych informacji wynika, iż byłaby szansa na podwojenie liczby startujących w pierwszym etapie w Lesznie. W pierwszym etapie na otwarcie zliczyliśmy 21 zawodników, 2 etap to już 26 zawodników. Obecnie w cyklu klasyfikowanych jest 36 zawodników, w tym 3 dziewczyny. Najmłodszy zawodnik liczy 10 lat i ukończył wszystkie cztery wyścigi podczas Weekendu na lodzie 2014.

Zalączam jeszcze specjalnie dla forumowiczów tabelę z wynikami WNL 2014 - zielony to snowboardziści.
Obrazek

Klasyfikacja po 2 etapach wygląda arcyciekawie - po 8 wyścigach, pierwszych 2 zawodniów dzieli zaledwie 3 punkty. Najlepszy snowboardzisat jest bardzo wysoko w generalce. Oficjalne wyniki GPSTour 2014 za kilka godzin.

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post11 lut 2014, 22:43

Wielkie dzięki dla organizatorów oraz uczestników za piękną walkę, była niezła jazda :D
Relacja Baltic WAVEholics :mrgreen:
https://www.facebook.com/pages/Baltic-W ... 63?fref=ts

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lut 2014, 08:21

Ale ubaw mieliście :lol: :lol: :lol:
phpBB [video]

Dobre widło a jazda snowsurf mega :clap:
Przypomniało mi się moje parokrotne nurkowanie pod lodem na Resku z 2006 :oops:

Ziomek - widziałeś jakie jeździły tam "biegówki". Z którego roku były to narty? Wyglądają na XX wiek.

No i według przepisów slalomowych PSKite rajder na czarnym latawcu dostaje DSQ za taki zwrot. Drugi za nim - też bym się nie wahał - DSQ.
Naumiejcie się tych downloopów :idea: To nie jest trudne w każdym wietrze - tylko trzeba poćwiczyć.

Darek - służę pomocą zawsze choć moja pomoc bywa "upierdliwa" jak ktoś błądzi na oślep w jasnych, praktycznych, łatwych w użyciu i interpretacji przepisach PSKite.
Mam zamiar napisać artykuł-poradnik na temat przepisów w zawodach amatorskich, bo to co teraz się dzieje to... :doh:
Zobacz jak robią to "amatorzy", którzy wiedzą jak istotny jest ich spokój ducha, cenią swój czas, doceniają chęć rywalizacji zawodników:
http://www.winterrace.pl/ zakładka: Regulamin / Przepisy

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lut 2014, 10:24

BraCuru pisze:
Ziomek - widziałeś jakie jeździły tam "biegówki". Z którego roku były to narty? Wyglądają na XX wiek.



..podziwiam zabawę :thumb: wedle porzekadła "dobry koń to i po błocie pójdzie " :wink:
za naszych czasów to inny SNOWkite był , cóż na warunki wpływu nie mamy a śmigać się chce :thumb:

peace

airman
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2004, 21:08
Deska: FLYBOARDS
Latawiec: FLYSURFER
Lokalizacja: ŁÓDZ/ŁEBA
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lut 2014, 10:26

Efektowna gleba na koniec filmu :clap:

darkowic
Posty: 401
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lut 2014, 14:13

Kalendarz Grand Prix Snowkite Tour 2014 wygląda następująco:
1) luty - GP krynica Morska (1-2.02) - zakończone
2) luty – WNL 2014 Krynica Morska (8-9.02) - zakończone
3) luty - GP Ryzoviste (Czechy) (21-23.02) - przełożone
4) marzec - GP Mazur (1-2.03) – nie potwierdzone

Niniejszym informujemy, iż kolejny 3 etap Grand Prix Snowkite Tour 2014 planowany jest w terminie 1-2 marca 2014 roku – miejsce zawodów podane zostanie w terminie późniejszym. Zmianę terminu dokonujemy między innymi na prośbę „konkurencji”, która planuje zawody snowkitowe w Giżycku. :thumb:

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post13 lut 2014, 08:24

BraCuru pisze:Z którego roku były to narty? Wyglądają na XX wiek.
No i według przepisów slalomowych PSKite rajder na czarnym latawcu dostaje DSQ za taki zwrot. Drugi za nim - też bym się nie wahał - DSQ.
Naumiejcie się tych downloopów :idea: To nie jest trudne w każdym wietrze - tylko trzeba poćwiczyć.


Narty lata 90-te! okazyjna cena wtedy, przytargane spod samiusieńkiego Elbrusa :)
A co do downloopów to po co ryzykować na takiej nawierzchni gdy organizator ich nie wymaga :P
O stosowaniu w Krynicy przepisów slalomowych PSKite też nie słyszałem :mrgreen:

darkowic
Posty: 401
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 lut 2014, 21:03

Podaję link do klasyfikacji po 2 etapach Grand Prix Snowkite Tour 2014:
http://www.kitetime.pl/gps/wyniki.html :thumbsup: Sprawa wygranej cały czas otwarta.

darkowic
Posty: 401
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 mar 2014, 13:42

Najprawdopodobnie klasyfikacja końcowa Grand Prix Snowkite Tour 2014 wyglądać będzie następująco.
Etap mazurski został odwołany, w Czechach także śniegu brak.

Obrazek

Planujemy zorganizaować finał cyklu na lotnisku w Lesznie niezależnie od warunkow śniegowych. Będziemy informować o podjętych decyzjach. Tymczasem nagrody w GPSTour obejrzeć można w naszym partnerskim sklepie w Warszawie ul. Smolna 13 / Al. Jerozolimskie 6 lok. 403 (Deskshop.pl) między innymi deskę snowkite race o długości 200 cm.
Obrazek

darkowic
Posty: 401
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 kwie 2014, 13:16

Grand Prix Snowkite Tour 2014

5 kwietnia 2014 roku w cieniu innych wielkich wydarzeń sportowych, na terenie Centralnej Szkoły Szybowcowej w Lesznie, podczas zawodów ladkitowych OPEN RACE, oficjalnie ogłosiliśmy zwycięzcę GP Snowkite Tour 2014 - niespodzianki nie było, ponieważ nie udało sie przeprowadzic 3 etapu zawodów. Brawo dla wszystkich uczestników oraz Andrzeja Stawickiego. :clap: :clap: Zapraszam do 1 części wywiadu z "Airmanem".

Obrazek

Andrzej Stawicki aka „Airman” zwycięzca w klasyfikacji generalnej Grand Prix Snowkite Tour 2014 opowiada o swoich wrażeniach z jednych z największych zawodów snowkite w Europie.

Cześć Andrzej, przedstaw się proszę.

Nazywam się Andrzej Stawicki, mieszkam w Łodzi i właśnie tu przez większą część roku prowadzę sklep, szkołę, serwis kitesurfingowy.

Obrazek
Andrzej liczyłeś na tak spektakularne zwycięstwo w cyklu GP Snowkite Tour 2014?

Obecnie tego typu imprezy/zawody traktuję jako świetną zabawę, możliwość spotkania się ze znajomymi i polatania w większym gronie pasjonatów snowkitingu. Mogę również zaprezentować najnowszy sprzęt firmy Flysurfera, którego dystrybutorem jest „airman.pl” i sprawdzić go w wyścigach. Sam wynik oczywiście cieszy ogromnie, tym bardziej że z chłopakami z czołówki – Andrzejem Kaczmarkiem, Wojtkiem Kostrzakiem rywalizowałem w poprzednich latach. Na każde zawody staram się być dobrze przygotowanym zarówno fizycznie jak i sprzętowo. Takie podejście do rywalizacji zostało mi jeszcze z czasów, kiedy ścigałem się w zawodach windsurfingowych. Nie ukrywam, że na GP Snowkite Tour 2014 jechałem z pozytywnym nastawieniem i liczyłem na dobry wynik.

Powróćmy do 1 etapu. Etap został przeniesiony z Leszna do Krynicy Morskiej, a ty znokautowałeś rywali – 4 wyścigi i 4 zwycięstwa – jak to zrobiłeś?

W tym roku byłem bardzo zmotywowany i gotowy osiągnąć zamierzony cel. Warunki zarówno jeżeli chodzi o powierzchnię śniegu jak i wiatr były bardzo wymagające. Większość trasy jechaliśmy po praktycznie samym lodzie, natomiast co jakiś czas wpadaliśmy w zmrożony, przewiany, tępy śnieg, który momentalnie nas wyhamowywał – gdzie nie gdzie występowały również bardzo niebezpiecznie twarde nasypy śniegu, które ciężko było wymijać mając tuż obok kilku zawodników pędzących z prędkością ok. 60 km/h. Moim atutem był odpowiedni dobór sprzętu i duża szybkość na halsie, natomiast najsłabszą stroną były starty, w których chciałem za wszelką cenę uniknąć splątania z innymi zawodnikami.

A co powiesz o drugim etapie, który odbył się także w Krynicy Morskiej w ramach Weekendu na lodzie 2014?
Obrazek

Zawody odbyły się dokładnie tydzień po I etapie. Miejsce to samo, ale warunki pogodowe mieliśmy zupełnie inne. Do Krynicy Morskiej przyjechaliśmy nad ranem i po sprawdzeniu terenu zawodów byliśmy przekonani, że impreza się nie odbędzie. Na tafli lodu znajdowały się olbrzymie „jeziorka” wypełnione wodą o głębokości od kilku do kilkudziesięciu centymetrów. Ku naszemu zaskoczeniu zawody zostały bardzo sprawnie przeprowadzone, a to co nas przeraziło na początku okazało się nie lada atrakcją i wyzwaniem dla wszystkich uczestników imprezy. Ja osobiście nie zapomnę mojego ostatniego wyścigu kiedy to jadąc jeden metr za Andrzejem Kaczmarkiem dostawałem co 15 sekund fontannę wody wychodzącą spod jego nart prosto na moją twarz. To mnie tak rozbawiało, że nie mogłem skupić się na prędkości! Ten wyścig wygrałem na ostatnich metrach, natomiast na wieczornym zakończeniu imprezy dowiedzieliśmy się, że obydwaj mieliśmy falstart.

Obrazek

cdn...

darkowic
Posty: 401
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2014, 09:38

Wszyscy zadają sobie pytanie czy o zwycięstwie w zawodach snowkite decyduje sprzęt czy umiejętności zawodnika?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Aby wygrywać musi być spełniona mocna korelacja między doświadczeniem, przygotowaniem kondycyjnym, umiejętnościami, a doborem i jakością sprzętu. Na wysokim poziomie liczą się również umiejętności taktyczne, podejście psychologiczne i niejednokrotnie małe różnice powodują, że ktoś wygrywa.
We wszystkich wyścigach GP Snowkite Tour 2014 używałem latawców Flysurfer Speed4 (8, 10, 12) i jestem przekonany, że ten wybór również przyczynił się do mojej wygranej. W drugim etapie poczułem się mocno zagrożony kiedy mojemu głównemu rywalowi Andrzejowi Kaczmarkowi pożyczyliśmy na wyścigi Speed4 12 Lotus. To właśnie na nim kilka razy udało mu się wygrać ze mną. Obydwaj od startu do mety toczyliśmy zaciekłą walkę o pierwsze miejsca w poszczególnych wyścigach, natomiast dużym zaskoczeniem również dla mnie był fakt, iż kończyliśmy te wyścigi z naprawdę dużą przewagą czasową nad resztą stawki.

Jak oceniasz atmosferę na zawodach?

To właśnie świetna atmosfera przyciąga mnie na tego typu imprezy. Na zawodach spotykają się ludzie zakręceni na punkcie kite’a, obdarzeni mniejszym, bądź większym genem rywalizacji. Miło jest się pościągać w takim gronie, a wieczorem poopowiadać o wrażeniach z całego dnia. W tym momencie chciałem podziękować również Darkowi i Marzenie Labuda z Hotelu „Krynica”, który to hotel od 3 lat cyklicznie gości wszystkich uczestników imprezy. Hotel Krynica to nie tylko świetny kompleks SPA, z pysznym jedzeniem i pięknym widokiem na cały Zalew Wiślany, ale przede wszystkim niezastąpiona, rodzinna atmosfera wytworzona przez jego właścicieli.

Przejdźmy do nagród. Można powiedzieć, że rozbiłeś bank. Wygrałeś między innymi super dechę do snowkite Nobile RC2000 ufundowaną przez Nobile Kiteboarding. Czy w następnym sezonie zobaczymy Cię startującego w kategorii snowboard?

W tym roku bank był pełen nagród dzięki partnerom: Nobile, Latawki.pl, Deskshop.pl, Drift, Airman.pl, Kitetime.pl. Cieszę się, że organizator promuje polskie marki takie jak Nobile czy Majesty. Wszystkie nagrody były bardzo fajne i było ich naprawdę dużo, zawsze stanowią one dodatkowy efekt motywujący do lepszych wyników. Rzeczywiście wygrałem najlepszą na świecie deskę typu snowkite/race Nobile RC2000, która w tym roku dostała prestiżową nagrodę ISPO. Cieszę się ogromnie z wygranej, natomiast ciężko mi będzie pogodzić starty na nartach i na snowboardzie chyba, że organizator przewidzi w następnym roku oddzielne wyścigi dla tych dwóch grup.

Obrazek
cdn...


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości