Strona 1 z 1

zakup naprawianego latawca- wlasciwosci

: 01 gru 2005, 09:11
autor: rapanui
hej! przumierzam sie do zakupu pierewszego latawca i ze wzgledu na fundusze wchodza w gre starsze modele 2002/3 lub nowsze ale z pewnymi uszkodzeniami.. co lepiek wybrac? 2005 z kilkoma latami czy cos starszego ale bez uszkodzen..? czy po naprawie jezeli byla wykonana w profesjonalnym serwisie parametry latawca sie nie zmienia, czy tak jak windsurfingu taki naprawiany zagiel nigdy nie bedzie juz pracowal tak idealnie jak nowy?

uszkodzenie: "wystartowal na plecach ,przewinal sie i strzelila glowna tuba na szwie(na jednym z segmentow).Teraz jest przyklejony obustronnnie bialy pasek szer 4 cm(taka opaska)i to wszystko przeszyte ".

Re: zakup naprawianego latawca- wlasciwosci

: 01 gru 2005, 11:26
autor: Ziomek.
rapanui pisze:
uszkodzenie: "wystartowal na plecach ,przewinal sie i strzelila glowna tuba na szwie(na jednym z segmentow).Teraz jest przyklejony obustronnnie bialy pasek szer 4 cm(taka opaska)i to wszystko przeszyte ".


czyżby Rhino 4 :idea: :?: :wink: *

ja bym wybral zdecydowanie nowszy po reperacji

ale: to uszkodzenie które opisaleś jest dosć poważne
a najważniejsze w nim, to JAK SIĘ MA balon w tubie :idea: :?: :?:
jeśli też wybuchl i zostal zrobiony.. :? nie bardzo :idea:
jesli NIE wybuchl , a tylko się "wydął" (ponaciągal) - też slabo..
jeśli zostal wymieniony na NOWY, to ok

wg mnie w kajtach przeszycia DOBRZE ZROBIONE :!: :idea:
np u Celarka, to chyba najlepsze miejsce jakie znam..
nie ma wielkiego wplywu na wlaściwości kajta
bardzo wazna sąTUBY, ich szczelnosć, oryginalność itd
pompujesz na kamień i czekasz ze dwie godz,
nawet na slońcu..
no i stań wyświechtania materialu..

ale może ktoś ma inne spostrzeżenia :?:

* zgadlem :?:

Re: zakup naprawianego latawca- wlasciwosci

: 01 gru 2005, 11:42
autor: GURU 10.5
Ziomek. pisze:
czyżby Rhino 4 :idea: :?: :wink: *

wg mnie w kajtach przeszycia DOBRZE ZROBIONE :!: :idea:
np u Celarka, to chyba najlepsze miejsce jakie znam..
nie ma wielkiego wplywu na wlaściwości kajta
bardzo wazna sąTUBY, ich szczelnosć, oryginalność itd
pompujesz na kamień i czekasz ze dwie godz,
nawet na slońcu..
no i stań wyświechtania materialu..

ale może ktoś ma inne spostrzeżenia :?:

* zgadlem :?:


zgadzam sie z przedmówcą w całej roooozciąąąągłoooości :lol: :hand:
* ja obstawiłbym któregoś z Naish'ów np Aero lub X2 :?

: 01 gru 2005, 12:24
autor: zgred
A ja bym obstawiał tego "gościa"

http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?t=5784

któryś z gości mówi że ma takiego po crashu :)

: 01 gru 2005, 14:32
autor: rapanui
"zgred" trafiony zatopiony;) niestety musze szukac w takich "przypadkach"(->$), chyba ze bardziej doswiadczeni maja jakies sugestie gdzie mozna szukac taniego latawca.. jakies wyprzedaze ze szkolek (masakra?), jakies tanie sklepy, odoby prywatne ktore sciagaja sprzet?.. rozgladalem sie tez na ebay.de ale boje sie kupowac w ciemno..chyba ze macie doswiadczenie w takich zakupach i mozecie polecic jakis pewnych sprzedawcow?

: 01 gru 2005, 14:50
autor: zgred
Zam ten ból bo ja tez kasą nie szastam. Ale nie panikuj jak poszukasz to znajdziesz na 100% :)

: 01 gru 2005, 14:58
autor: rapanui
nie panikuje;) rozgladam sie i szukam.. a sprawa jest dosyc pilna bo ida swieta wiec moze rodzice cos dorzuca, ja tez.. i bylby super prezencik bo sie strasznie nakrecilem podczas tegorocznego pobytu w Bol.. smigalem sobie na deseczce a goscie przelatywali mi nad glowa.. a jak mina swieta to ciezko bedzie znalesc pretekst do takiego wydatku;)

: 01 gru 2005, 15:07
autor: rolnik
Poniewaz chodzi o mojego latawca to tez sie wypowiem.

Sprzedaje bo nie mam do niego zaufania . Sporo wyjezdzam i lubie plywac po morzu dla tego mam raczej nowy sprzet.

Co do balonow to do tych rocznikow nie ma zadnego problemu(ABC-okolo 300zl) z oryginalnymi .Ze starszymi latawcami to zapomnij ze dostaniesz !

Bar kosztowal 500 zeta z linkami wiec kita masz za drugie 500 .Nie wiem czy jest sie nad czym zastanawiac :wink:

Latawiec okazyjnie kupiony za 3200 kiedy :?: to powiem przez telefon - nie ten w kazdym razie co na fotkach tylko nowszy :wink: .

: 01 gru 2005, 15:49
autor: rapanui
z type? tylko chodzi mi o to czy na starcie nie bede juz musial dolozyc do niego tych 300pln.. a wrzucilem post na forum bo jestem zupelnym laikiem.. nikt z mojego otoczenia nie plywa i nie ma sie z kim skonsultowac.. wiec tu zasigam rady ekspertow;)

: 01 gru 2005, 17:45
autor: rolnik
fotki naprawy
http://www.kiteportal.pl/galerie/displa ... =79&pos=14
http://www.kiteportal.pl/galerie/displa ... =79&pos=13
http://www.kiteportal.pl/galerie/displa ... =79&pos=12

Balon jest po naprawie tyle co sprawdzilem na lace i wyglada ze trzyma wzorowo ale jak dlugo naprawde nie potrafie powiedziec .Tak czy siak calosc jest wiele wiecej warta :roll: