ubezpieczenie

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
maniek1975
Posty: 709
Rejestracja: 27 gru 2007, 11:01
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post15 lut 2015, 13:59

Ma ktoś coś dla naszego towarzystwa. Tu chodzi o pomoc za granicą i OC w razie pójścia komuś w szkodę.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 lut 2015, 14:16

Pzkite oferuje coś tam w dobrej cenie dla członków.

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post15 lut 2015, 16:04

W naszym biurze zawsze polecamy ubezpieczenie Mondial Assitance / Alianz wyjazdowe, pakiet extreme. Moje doświadczenie z nim bazuje na wyjazdach do Egiptu, i opiszę dlaczego jest tak dobre.

Głównie z tego względu że ma bezgotówkowe porozumienie ze szpitalem w El Gounie - w razie "awarii" nie odsyłają cię do tanich szpitali w Hurghadzie, tylko leczą cię w naprawdę cywilizowanym szpitalu. Dodatkowo ich współpraca jest bezgotówkowa - mieliśmy kiedyś przypadek na wyjeździe że klient grając w siatkę zerwał więzadło krzyżowe w kolanie. W bólu w szpitalu podpisał papier, po czym szybko i sprawnie się nim zajęli. Ściągnęli płyn z kolana, zrobili rezonans, założyli ortezę i skierowali na operację już w Polsce. Klient miał ubezpieczenie od uprawiania sportów extremalnych Hestia, na wysoką kwotę, z transportem śmigłowcem itd.

Wieczorem do hotelu przybyła ekipa z szpitala z terminalem do kart płatniczych i rachunkiem na 5000 euro, bo ubezpieczalnia odmówiła zapłaty tłumacząc się że udzielona pomocnie była konieczna do ratowania życia, a on podpisał papier że jak ubezpieczyciel odmówi, to on zapłaci pod rygorem że nie wypuszczą go z Egiptu. Reszta "wakacji" to telefony do prawnika i negocjacje ze szpitalem, gdzie po zjechaniu z ceny zapłacił chyba z 3000 euro i później w sądzie w Polsce wygrał sprawę w sądzie i otrzymał zwrot kasy.

Z tym ubezpieczeniem nie ma takiej opcji, by czegokolwiek odmówili, dlatego polecam - sprawdzone wielokrotnie, ale głównie w Egipcie.

Mam również bardzo pozytywne doświadczenia z OC tego ubezpieczenia - w październiku tego roku stojąc w wodzie z aparatem o wartości ok 12 000 zł rozjechał mnie jeden z uczestników wyjazdu. Dosłownie - rozjechał. Aparat zalany, obiektyw również. Zgłosiliśmy szkodę do ubezpieczalni (miał to ubezpieczenie) i z OC, po dosłaniu wszystkich dokumentów i ekspertyzy otrzymałem 100% zwrot kosztów. Także działa. I na pewno jeśli np. ktoś spowoduje wypadek na wodzie i uszkodzi sprzęt innej osoby to na pewno można zgłaszać do się ubezpieczalni po zwrot kosztów - ważne by mieć dokumentację foto uszkodzeń i dowód zakupu sprzętu.

Jeśli masz pytania odnośnie tego ubezpieczenia to pisz. Tygodniowe na zakres europa + kraje Morza Śródziemnego (w tym Egipt) to koszt 164 zł.

Pozdr
Lussik

K-I
Posty: 176
Rejestracja: 19 paź 2011, 18:09
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post15 lut 2015, 17:03

Wlasnie wróciliśmy z Fuerty mielismy kupione ubezpieczenie elvia czy tez Mondial zreszta nie pierwszy raz.Nie chce robic reklamy ale opisać jakości usługi.Syn z zapaleniem płuc, corka tez chora my z zona grupa żołądkowa i dwa dni wycięte z wyjazdu.Dzwonie na infolinie i przedstawiam fakty Pani na infolini, pyta o adres i czy bedzie nam odpowiadało jak lekarz podjedzie do nas tak szybko jak to mozliwe. :clap:.Pani dzwoni informuje o wizycie w ciagu godziny i pyta czy wszystko ok. Godzina i jest lekarz Niemka załatwia Nas pierwsza klasa, wręcza wizytówke.Nastepnego dnia ponownie wraca na kontrole, jednym słowem super.Pani z Elvia dzwoni pyta czy byliśmy obsłużeni tak jak trzeba i czy jestesmy zadowoleni z ich usługi.Jak dla nas ubezpieczeni to podstawa nawet tego nie kalkulujemy czy brać czy nie.Od tego zaczynamy planowanie wyjazdu, napewno koszta jakie byśmy ponieśli nie mając ubezpieczenia sa ogromne.Sama wizyta zaznaczę ze cztery polisy zostały użyte , ponowna kontrola oraz leki.Reszta urlopu spokojnie i bez niespodzianek.Jeszcze raz nadmienię ze opis dotyczy usługi.Mam nadzieje ze każdemu kto juz bedzie zmuszony do pomocy, trafi sie taka pomoc ze strony ubezpieczyciela.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post15 lut 2015, 18:19

To i ja o coś dopytam - dlaczego większość grupowych ofert wyjazdowych zawiera ubezpieczenie dla "sportów wysokiego ryzyka" lub "ekstremalnych" skoro w OWU większości TU kitesurfing zaliczany jest do "amatorskiego uprawiania sportu" (właściwie nie jest enumeratywnie zaliczany ale w koszyku NIE jest ujęty stricte jak np. żeglarstwo, rafting, paralotniarstwo itp.) ?

Reasumując - czy konieczne jest takie rozszerzone ubezpieczenie (czy przypadkiem TU nie uzna że kitesurfing jest żeglarstwem, i odmówi wypłaty ew. odszkodowania czy nnw) czy nie ?

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 lut 2015, 21:52

color1 pisze:...czy przypadkiem TU nie uzna że kitesurfing jest żeglarstwem, i odmówi wypłaty ew. odszkodowania czy nnw) czy nie ?


...tudzież uzna, że w końcowej fazie skoku kitesurfing jest to nic innego jak lądowanie na spadochronie :) Kontynuując tą refleksję, skoro dochodzi do fazy lądowania na spadochronie, musiała przedtem siłą rzeczy nastąpić faza skoku na spadochronie :doh: no i klops gotowy :?

pozdrawiam

stivA

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 lut 2015, 22:09

ze zględu na sytuacje powyżej polecam:

http://finansowachata.pl/

bardzo rozsądna cena jak za całoroczne ubezpieczenie w które wchodzi kitesurfing, snowboard/narty, paragliding i skoki na spadochronie.

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post15 lut 2015, 23:21

K-I pisze:Wlasnie wróciliśmy z Fuerty mielismy kupione ubezpieczenie elvia czy tez Mondial zreszta nie pierwszy raz.Nie chce robic reklamy ale opisać jakości usługi.Syn z zapaleniem płuc, corka tez chora my z zona grupa żołądkowa i dwa dni wycięte z wyjazdu.Dzwonie na infolinie i przedstawiam fakty Pani na infolini, pyta o adres i czy bedzie nam odpowiadało jak lekarz podjedzie do nas tak szybko jak to mozliwe. :clap:.Pani dzwoni informuje o wizycie w ciagu godziny i pyta czy wszystko ok. Godzina i jest lekarz Niemka załatwia Nas pierwsza klasa, wręcza wizytówke.Nastepnego dnia ponownie wraca na kontrole, jednym słowem super.Pani z Elvia dzwoni pyta czy byliśmy obsłużeni tak jak trzeba i czy jestesmy zadowoleni z ich usługi.Jak dla nas ubezpieczeni to podstawa nawet tego nie kalkulujemy czy brać czy nie.Od tego zaczynamy planowanie wyjazdu, napewno koszta jakie byśmy ponieśli nie mając ubezpieczenia sa ogromne.Sama wizyta zaznaczę ze cztery polisy zostały użyte , ponowna kontrola oraz leki.Reszta urlopu spokojnie i bez niespodzianek.Jeszcze raz nadmienię ze opis dotyczy usługi.Mam nadzieje ze każdemu kto juz bedzie zmuszony do pomocy, trafi sie taka pomoc ze strony ubezpieczyciela.
Pozdrawiam


Hej

No to mówimy o tym samym ubezpieczeniu - Elvia = Mondial Asistance = Alianz.

Pozdr
Lussik

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post16 lut 2015, 11:11

Polecam dwa,

1) http://www.planetamlodych.com.pl/

Super ubezpieczenie, koszty leczenia, sporty wysokiego ryzyka i akcje ratunkowe. (full wypas na caly swiat lacznie z USA to okolice 200 PLN).


2) Jezeli bedziesz wypozyczal sprzet czy potrzebujesz wiekszego OC (np. jedziesz do USA) to polecam dodatkowo:

http://www.vdws.de/en/safetytool/

Wysokie OC (bodajze 3 mln EUR) i ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia sprzetu ktory wypozyczyles. To za 39 EUR rocznie !


pzdr.

Awatar użytkownika
michal33
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2015, 13:35
Postawił piwka: 1 raz
 
Post16 lut 2015, 12:38

Dzięki za linki ;) Cena jak za cały pakiet bdb;)

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post16 lut 2015, 14:13

Hej

Ale korzystałeś z likwidacji szkody, czy tylko kupowałeś? Bo kupić ubezpieczenie to jedno, a uzyskać odszkodowanie to drugie - często narzucone jest wiele różnych zapisów uniemożliwiających późniejsze otrzymanie odszkodowania, szczególnie jeśli chodzi o zdarzenia związane z kitesurfingiem.

Pozdr
L


ss7pro@gmail.com pisze:Polecam dwa,

1) http://www.planetamlodych.com.pl/

Super ubezpieczenie, koszty leczenia, sporty wysokiego ryzyka i akcje ratunkowe. (full wypas na caly swiat lacznie z USA to okolice 200 PLN).


2) Jezeli bedziesz wypozyczal sprzet czy potrzebujesz wiekszego OC (np. jedziesz do USA) to polecam dodatkowo:

http://www.vdws.de/en/safetytool/

Wysokie OC (bodajze 3 mln EUR) i ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia sprzetu ktory wypozyczyles. To za 39 EUR rocznie !


pzdr.

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post16 lut 2015, 15:02

Mam taka zasade ze czytam dokladnie to co podpisuje (OWU, Regulaminy, itp) i wyglada to bardzo dobrze (plus oficjalne odswiadczenie ubezpieczyciela - jest na kiteforum).

Co do likwidacji szkody to znajomy mial okazje przetestowac i nie bylo zadnych problemow. Dodatkowo zwrocili koszty polaczen telefonicznych :P

robertdr
Posty: 342
Rejestracja: 05 wrz 2008, 14:26
Deska: biały Yamay
Latawiec: trzy gabrysie
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 lut 2015, 23:02

Już to wiele razy pisałem: KAŻDY POTRZEBUJE CZEGOŚ INNEGO
jeden jedzie jako singiel, ktoś z rodziną, ktoś pływa, a inny nie....

ss7pro@gmail.com - super :thumbsup: gdyby każdy tak kupował nie było by wpisów typu "złodzieje, nie oddali mi za, odmówili bo....

Opcja, którą proponujesz (koszty leczeniaw dobrum TU i np OC przez VDWS to najlepsze rozwiązanie. Ale zawsze trzeba się zastanowić CO MI JEST POTRZENE

jakby coć to pomogę i doradzę - piszcie na pv

pozd...Ro

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post28 sty 2019, 22:22

Hej, jakie polecacie ubezpieczenie na rok? sporo osób poleca planetę młodych ale tyle samo ją odradza:)

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post28 sty 2019, 22:24

Nie miałem PM - zrobiłem sobie kuku.

Potem wziąłem PM - I od tego czasu brak kuku.

Polecam! :D


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości