ZERO węzłów - da się pływać?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
Fikus
Posty: 778
Rejestracja: 21 lip 2007, 11:20
Lokalizacja: Paweł, Wrocław
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 28 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 mar 2018, 11:23

czyli dluzsze plozy... poczekaj z tymi co masz na lepsza nawierzchnie, moze sie troche wytopi i chwyci mroz bedzie nowa nawierzchnia. Nagraj filmik (nawet telefonem polozonym na lodzie).

Tymczasem u mnie po temacie. Sezon eis trwal dla mnie 4dni z tego 1odpadl bo wialo za duzo(!). W gorach cos tam sie dzialo dluzej ale lezal snieg. Troche to wkurzajace, w srodku zimy zamiast w gory sprawdzac dojazd na mazury:)

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post14 mar 2018, 11:56

BraCuru pisze:Utrzymywałem 5m Apollo nawet do minuty w powietrzu jeżdżąc po okręgu. Nie wiem jak długo utrzymywałbym go w powietrzu bo glebiiłem lub gubiłem płozę (odłączone). 
Próbowałem w butach - nie ma szans utrzymać latawiec dłużej niż 20 sekund. Nie byłem w stanie tak szybko biec.


Hmm, czyli latawiec za bardzo nie pomagał? A dlaczego 5m? Nie lepiej możliwie duży? Przecież im większy tym potencjalnie ma bardziej pomoc w słabym/zerowym wietrze?

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post14 mar 2018, 12:24

Ale też tym trudniej go utrzymać w powietrzu bo im większy tym cięższy.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post14 mar 2018, 12:53

Wrogu pisze:Ale też tym trudniej go utrzymać w powietrzu bo im większy tym cięższy.


No właśnie o to się rozchodzi. Czy chodzi o pływanie w 0kts z użyciem latawca czy jedynie o walkę z jezorem na brodzie o utrzymanie go w powietrzu w zasadzie nie wiadomo w jakim celu?

Bo możnaby wziąć latawiec 0,5 m2 i byłoby wtedy już całkiem łatwo. To może jednak najlepiej po prostu bez latawca???

Cały ten wątek jest o POMOCY latawca w takich warunkach. Nie o utrzymaniu go w powietrzu, bo w to nie wątpię że się da.

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post14 mar 2018, 13:02

Ale mówimy o pływaniu czy o jeździe na łyżwach po lodzie? A po drugie - by cokolwiek wyciągnąć z dużego latawca musiałbyś płynąć/jechać/biec znacznie szybciej w 0 kts. Na łyżwach akurat mały latawiec byłby lepszy - np. komórka treningowa. A moim zdaniem nie ma to sensu ;) i dyskusja o pływaniu w 0 kts jest czysto akademicka.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post14 mar 2018, 13:26

Lod pojawił się tylko dlatego, żeby zminimalizować opory i mieć większą szansę udowodnić swoją racje. Jeżeli na lodzie by się dało, to na wodzie tylko kwestia krzepy.

Wiec jeżeli na lodzie to jest bez sensu to nie ma dyskusji o wodzie.

Awatar użytkownika
Fikus
Posty: 778
Rejestracja: 21 lip 2007, 11:20
Lokalizacja: Paweł, Wrocław
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 28 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 mar 2018, 15:35

kuicets pisze:Lod pojawił się tylko dlatego, żeby zminimalizować opory i mieć większą szansę udowodnić swoją racje. Jeżeli na lodzie by się dało, to na wodzie tylko kwestia krzepy.

Wiec jeżeli na lodzie to jest bez sensu to nie ma dyskusji o wodzie.


Dokladnie, ale na lodzie tez nie ma lekko, trudno o odpowiedni warunek.

Bylem blisko - bo mialem wszystko co trzeba, ale lod tak pracowal i trzeszczal ze balem sie wejsc glebsza wode... Moze dlatego mogevteraz pisac na forum:)?

Czyli co dalej. Zobaczmy jak sie jezdzi w kolko po lodzie a potem pomyslimy jak to zrobic na wodzie;)

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 mar 2018, 16:44

Fikus pisze:czyli dluzsze plozy... poczekaj z tymi co masz na lepsza nawierzchnie, moze sie troche wytopi i chwyci mroz bedzie nowa nawierzchnia. Nagraj filmik (nawet telefonem polozonym na lodzie).

Nagrałem jedynie warunki tamtego dnia i łyżwy:
phpBB [video]


Nie ma szans u mnie bo lodu brak więc nadchodzące parodniowe ochłodzenie nic nie pomoże.

Wrogu pisze:Ale też tym trudniej go utrzymać w powietrzu bo im większy tym cięższy.

Też tak myślę. Chyba wchodzę w komórkę 17m w tym sezonie. Waży tyle co 7m pompowany. Otrzaskam się to spróbuję następnej zimy uzyć większego rozmiaru.
drugim powodem wybrania 5m była jego większa szybkość niż 14m.

kuicets pisze:Wiec jeżeli na lodzie to jest bez sensu to nie ma dyskusji o wodzie.

Wciąż nie wiem czy to bez sensu. Nie udało mi się wykluczyć możliwości w idealnych warunkach na sprzęcie jaki posiadam.
następnej zimy uderzam na Mazury na tydzień - taki plan.

Fikus pisze:Czyli co dalej. Zobaczmy jak sie jezdzi w kolko po lodzie a potem pomyslimy jak to zrobic na wodzie;)

Jedna z opcji.
Wciąż chcę przekonać się że może łuki po dużym promieniu np 100m są możliwe i wtedy zrobiłoby się ciekawie.

Na pewno uczucie pracy latawcem przy 0kts jest warte spróbowania - no i jest to kapitalny trening do słabowiatrowego pływania.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2018, 08:48


Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post28 cze 2018, 09:42

BraCuru pisze:Zbliżamy się do celu :)
https://www.facebook.com/flysurferkiteb ... 355801710/


Owszem, zbliżamy się do celu, ale skoro ten majster robi zwroty to znaczy że kierunek wiatru jest ustalony, więc wiatr jest :)

Tylko po co teraz producent brnie w kłamstwo? (chyba że taki żarcik):

facebukake pisze:
Martin Lawton How many knots

FLYSURFER Kiteboarding: Look for yourself. Nothing :)



Niemniej jednak szacun, robi wrażenie.

Awatar użytkownika
pajo
Posty: 256
Rejestracja: 19 lip 2011, 23:08
Lokalizacja: Opole
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post18 lip 2018, 17:34

phpBB [video]

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 lip 2018, 08:08

kuicets pisze:Tylko po co teraz producent brnie w kłamstwo? (chyba że taki żarcik):

tym razem podają 3kts:
https://www.facebook.com/johann.schalli ... 505476175/

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post28 lip 2018, 18:30

Może się narażę niewybredne komentarze, ale gdyby zależało mi na rekordzie to wszedłbym na wodę z 10m otwartokomorowcem, one utrzymują się w powietrzu przy minimalnym wietrze(z barem i depowerem), a gdybym był lekko pierdnięty na tym punkcie to otwarta 7mka na manetkach, ciekawe czy dałoby się ustać na desce i jednocześnie wachować...tylko trzeba by znaleźć odpowieni akwen :wink: :wink:

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post28 lip 2018, 18:34

zaaaak pisze:Może się narażę niewybredne komentarze, ale gdyby zależało mi na rekordzie to wszedłbym na wodę z 10m otwartokomorowcem, one utrzymują się w powietrzu przy minimalnym wietrze(z barem i depowerem), a gdybym był lekko pierdnięty na tym punkcie to otwarta 7mka na manetkach, ciekawe czy dałoby się ustać na desce i jednocześnie wachować...tylko trzeba by znaleźć odpowieni akwen :wink: :wink:

Na zatoce się widuje otwartokomorowce.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post28 lip 2018, 18:46

KrisIs pisze:Na zatoce się widuje otwartokomorowce.

W lecie treningowe, w zimie na lodzie :wink: poza tym kilka osób skaczących na plaży dla zabawy, do wody chyba nikt z tym nie włazi... :?: :wink: moim zdaniem zaroka odpada do takich zabaw...może jakiś kanał, rzeka, wąski przesmyk na jeziorku, na zatoce na pewno byłby problem ze startem, a lądowanie... :pray: :twisted:


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości