Fuerteventura - ban na kajta?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 sie 2015, 09:29


Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post18 sie 2015, 23:56

niesamowite!

aż nie chce się w to wierzyć. ciekaw jestem jak rozwinie się ta sytuacja

:shock: :shock: :shock:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 sie 2015, 09:09

patrząc na to co się dzieje chocby w takim Grzybowie jestem przekonany, że dni free kite w Polsce są policzone.
Mamy tutaj podobny problem.
Jest paru lokalesów - szanujemy ludzi, środowisko, startujemy na pustych odcinakch plaż - teraz przy Senatorze pod Dźwirzynem - totalnie pusta plaża.

Problemem są przyjezdni. Wychodzi na plaże przed pensjonatem. No bo blisko, bo rodzina, bo parawaning itd. Dziki tłum ludzi. Umiejętności zwykle średnie lub słabe.
Jakoś cudem odpali choć widziałem już młynki latawca wśród tłumu. Potem pływa po ludziach i naparza latawcem przy brzegu.
Totalny brak odpowiedzialności.

Za 20 minut mam spotkanie z kapitanem portu w tej sprawie.

Awatar użytkownika
Qba-EPP11
Posty: 2191
Rejestracja: 03 mar 2005, 14:25
Deska: Czapla Kite., Moses
Latawiec: RRD, Cabrinha, Airush
Lokalizacja: Dyhrenfurth
Dostał piwko: 15 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 sie 2015, 09:52

W Łebie w sezonie mamy wyznaczona strefe kite co widać na kamerce http://parking-leba.pl/ i nie ma problemu z plażowiczami.
Jak jest tłoczno to zdążają się janusze widząc puste miejsce że chcą się rozłożyć z majdanem.
Wystarczy jednak trochę poopowiadać o niebezpieczeństwie od linek i kajta - zazwyczaj skutkuje że sobie idą.

mkmiec
Posty: 640
Rejestracja: 26 sty 2009, 08:19
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 sie 2015, 10:30

Jednym z krokow do rozwiazania sytuacji bylyby tablice informacyjne. Gdzie dokladnie jest opisane w ktorym miejscu jest strefa kita i w jakim terminie trzeba uwazac.

Moze czeka Polske ban jak w Hiszpanii od 15 czerwca do 15 wrzesnia.

Tyle ludzi na plazach w Polsce w Danii nigdy jeszcze nie widzialem ;P w Hiszpanii tak...

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post19 sie 2015, 13:35

BraCuru pisze:patrząc na to co się dzieje chocby w takim Grzybowie jestem przekonany, że dni free kite w Polsce są policzone.
Mamy tutaj podobny problem.
Jest paru lokalesów - szanujemy ludzi, środowisko, startujemy na pustych odcinakch plaż - teraz przy Senatorze pod Dźwirzynem - totalnie pusta plaża.

Problemem są przyjezdni. Wychodzi na plaże przed pensjonatem. No bo blisko, bo rodzina, bo parawaning itd. Dziki tłum ludzi. Umiejętności zwykle średnie lub słabe.
Jakoś cudem odpali choć widziałem już młynki latawca wśród tłumu. Potem pływa po ludziach i naparza latawcem przy brzegu.
Totalny brak odpowiedzialności.

Za 20 minut mam spotkanie z kapitanem portu w tej sprawie.


No powiem Ci, że po ostatnim urlopie w Dźwirzynie i pływaniu (z reguły między Havettem i Senatorem). To obserwacje mam inne, co do tych lokalesów i przyjezdnych. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy się rozkładać centralnie między kilkoma parawanami (właśnie przed Senatorem), nawet gdybym miał kogoś do startowania i lata pływania na karku :)
Tak czy siak, głównym problemem jest kompletny brak świadomości u ludzi postronnych, a wytłumaczyć im można dopiero po udanym wylądowaniu, że lepiej przystanąć na te 20s niż włazić w linki jak ta bezmyślna krowa (vide mój incydent ze 2-3 tyg. temu). Nie mam pomysłu jak można tu coś poradzić...

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post19 sie 2015, 13:44

bartolomeo_n pisze:
BraCuru pisze:patrząc na to co się dzieje chocby w takim Grzybowie jestem przekonany, że dni free kite w Polsce są policzone.
Mamy tutaj podobny problem.
Jest paru lokalesów - szanujemy ludzi, środowisko, startujemy na pustych odcinakch plaż - teraz przy Senatorze pod Dźwirzynem - totalnie pusta plaża.

Problemem są przyjezdni. Wychodzi na plaże przed pensjonatem. No bo blisko, bo rodzina, bo parawaning itd. Dziki tłum ludzi. Umiejętności zwykle średnie lub słabe.
Jakoś cudem odpali choć widziałem już młynki latawca wśród tłumu. Potem pływa po ludziach i naparza latawcem przy brzegu.
Totalny brak odpowiedzialności.

Za 20 minut mam spotkanie z kapitanem portu w tej sprawie.


No powiem Ci, że po ostatnim urlopie w Dźwirzynie i pływaniu (z reguły między Havettem i Senatorem). To obserwacje mam inne, co do tych lokalesów i przyjezdnych. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy się rozkładać centralnie między kilkoma parawanami (właśnie przed Senatorem), nawet gdybym miał kogoś do startowania i lata pływania na karku :)
Tak czy siak, głównym problemem jest kompletny brak świadomości u ludzi postronnych, a wytłumaczyć im można dopiero po udanym wylądowaniu, że lepiej przystanąć na te 20s niż włazić w linki jak ta bezmyślna krowa (vide mój incydent ze 2-3 tyg. temu). Nie mam pomysłu jak można tu coś poradzić...


W sumie to może się czepiam tego rozkładania między parawanami, bo nie widziałem samego startu. Może po wejściu głęboko do wody, z pomocnikiem - nie wiem. W każdym razie ze 300m dalej byłoby względnie pusto, bez fortyfikacji, no ale fakt, że foil nieporęczny do noszenia :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post19 sie 2015, 19:33

Szok z tą Fuertą :shock:
Co do Polski to kajciaży przybywa i nie to żebym krakał albo bawił się w przepowiednie ale to kwestia czasu jak dojdzie do jakiegoś poważniejszego wypadku z plażowiczem i pewnie zaczną się zakazy. Problem najprościej rozwiązać zakazem, zwłaszcza że będzie chronił znaczną większość. Będzie super jak skończy się na wprowadzeniu stref kite ale ktoś musiałby się tym zająć.

Awatar użytkownika
gajtas
Posty: 180
Rejestracja: 09 sie 2011, 11:45
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 sie 2015, 20:38

Niestety widzę, że wolność to pojęcie względne... Co tu dużo gadać sami jesteśmy sobie winni. Jak widzę takie sytuacje lub słyszę historie o" swirujacych pawiana " oszołomach, których albo wystrzelił za duży latawiec, albo start i ładowanie latawca to jeszcze spora loteria co do określenia gdzie jest krawędź okna wiatrowego! Nie pisze juz o pseudo freestylowych typach, których drugim latawce jest razor lub Vegas ciężko im jednak określić pierwszeństwo na wodzie. To powiem szczerze, nie jest mi szkoda bo eliminują się sami,tylko nigdy nie jest tak ze cierpi tylko jedna osoba. Zawsze jest ktoś jeszcze!, i właśnie ten "ktoś jeszcze "raczej nikomu nie zawinił.Smutne.

Szkoda, ze cena za ta wolność może okazać się za wysoka dla nas... I zrobią z nami porządek ludzie którzy będą widzieli tylko smutne statystyki. Oby nie! szanujmy się na lądzie , na wodzie i edukujmy się w każdy możliwy sposób poprawiając bezpieczeństwo swoje i innych.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 sie 2015, 08:21

Strefy dla kajta to krok w dobrą stronę w przypadku zapełnionych plaż. Jednak i one nie zapewnią 100% bezpieczeństwa kajciarzom i plażowiczom.
Nawet na zawodach gdzie strefa jest ogrodzona, opisana, zakazy wywieszone - ludziska ładują się do środka i trzeba używać wynajętych komando aby wyprosić nieprzytomne towarzystwo.
Strefy ustalone w zatłoczonych średnio i dużo miejscach nie mają kompletnie sensu. Nikt tego nie będzie przestrzegał.
Jeśli strefy to nadal z dala od ludzi. Dobrze oznakowane i z tablicami obrazkowo wyjaśniającymi cyprom zagrożenia dla nich.
Po zakończeniu KsPD planowałem zrobić takie szablonowe tablice rozstawione po polskich spotach - zabrakło kasy na masową produkcję.

Osobiście startuję z zatłoczonych plaż, bo robię to jednorazowo - odpalam latawca z wody, odpływam w siną dal, wracam po paru godzinach, ląduję latawiec w wodzie albo na plaży bo po 1600 robi się już miejsce. Po 1700 plaże pustoszeją.

A za tydzień temat będzie można zamknąć do następnego sezonu. Uff...

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post20 sie 2015, 10:31

BraCuru pisze:(...) A za tydzień temat będzie można zamknąć do następnego sezonu. Uff...


Chyba szybciej: http://krolowa-superstar.blog.pl/2015/08/19/upwelling-nad-morzem-zakaz-kapieli-w-baltyku-2/

Haidi
Posty: 31
Rejestracja: 03 cze 2012, 11:29
Deska: North Gonzales
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Wyględy
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post22 sie 2015, 15:53

mkmiec pisze:Jednym z krokow do rozwiazania sytuacji bylyby tablice informacyjne. Gdzie dokladnie jest opisane w ktorym miejscu jest strefa kita i w jakim terminie trzeba uwazac.

Moze czeka Polske ban jak w Hiszpanii od 15 czerwca do 15 wrzesnia.

Tyle ludzi na plazach w Polsce w Danii nigdy jeszcze nie widzialem ;P w Hiszpanii tak...


możecie coś więcej napisać o zakazie w Hiszpanii w w/w terminach?
planowałem wakacje w przyszłym roku w Hiszpanii ale ta wiadomość dyskwalifikuje to miejsce

pzdr
M

wiechu
Posty: 155
Rejestracja: 29 wrz 2014, 20:15
Deska: Blade Deuce
Latawiec: LF Nirvana
Lokalizacja: Banino
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post22 sie 2015, 17:36

Haidi pisze:
mkmiec pisze:Jednym z krokow do rozwiazania sytuacji bylyby tablice informacyjne. Gdzie dokladnie jest opisane w ktorym miejscu jest strefa kita i w jakim terminie trzeba uwazac.

Moze czeka Polske ban jak w Hiszpanii od 15 czerwca do 15 wrzesnia.

Tyle ludzi na plazach w Polsce w Danii nigdy jeszcze nie widzialem ;P w Hiszpanii tak...


możecie coś więcej napisać o zakazie w Hiszpanii w w/w terminach?
planowałem wakacje w przyszłym roku w Hiszpanii ale ta wiadomość dyskwalifikuje to miejsce

pzdr
M


W zeszłym roku jak byłem na majorce w sierpniu to był zakaz pływania w odległości bodajże 100m od osób przebywających w wodzie. Za nieprzestrzeganie kara 800 ojro.

W praktyce - startujesz, halsujesz sie daleko od brzegu i luz. Ale nie wiem czy w kontynentalnej Hiszpanii jest tak samo.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 sie 2015, 20:01

Haidi pisze:
mkmiec pisze:Jednym z krokow do rozwiazania sytuacji bylyby tablice informacyjne. Gdzie dokladnie jest opisane w ktorym miejscu jest strefa kita i w jakim terminie trzeba uwazac.

Moze czeka Polske ban jak w Hiszpanii od 15 czerwca do 15 wrzesnia.

Tyle ludzi na plazach w Polsce w Danii nigdy jeszcze nie widzialem ;P w Hiszpanii tak...


możecie coś więcej napisać o zakazie w Hiszpanii w w/w terminach?
planowałem wakacje w przyszłym roku w Hiszpanii ale ta wiadomość dyskwalifikuje to miejsce

pzdr
M


Masz wyznaczone plaże na których można pływać. Po prostu nie możesz przeszkadzać plażowiczom, gdzie ci się podoba.

Haidi
Posty: 31
Rejestracja: 03 cze 2012, 11:29
Deska: North Gonzales
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Wyględy
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post22 sie 2015, 22:48

planowałem pływanie Lamanga (Mar Menor) to tam chyba nie powinno być zakazu

Pozdr

Marcin


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

cron