Kontuzje w kitesurfingu - pomoc przy pracy mgr, ankieta

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
Jędker
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2016, 16:21
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: Slingshot RPM
 
Post27 lut 2016, 19:08

Cześć,

Studiuję fizjoterapię na AWFiS w Gdańsku, piszę pracę mgr o kontuzjach w kitesurfingu i mam do Was prośbę. Napisałem krótką ankietę i byłbym bardzo wdzięczny za jej wypełnienie. Może ją uzupełnić każdy kto podstawy samodzielnego pływania ma już za sobą, niezależnie od tego czy miał do czynienia z kontuzji.
Zajmie Wam to dosłownie chwilę, a bardzo mi pomożecie. Pomożecie? :)

http://goo.gl/forms/dUHrrYyRyp

Liczę na Was :thumb:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post27 lut 2016, 20:29

Co prawda wypelnilem, ale masakra jakas !
Kiedys miales cos wspolnego z jakims sportem ?
Co ma bezpieczenstwo wspolnego z kontuzjami ?
Jakim cudem do jednego wora wkladasz zaawansowanych riderow z instruktorami ?
Tak troche malo opiniotworcza ta twoja ankieta - przerazajace,
mam nadzieje ze to zadno opracowanie medyczne bo az strach sie bac\
jak tacy ludzie beda nas kiedys leczyc ;-)

Pozdro...

Awatar użytkownika
Jędker
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2016, 16:21
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: Slingshot RPM
 
Post29 lut 2016, 19:59

Drogi Mary.dk

Przede wszystkim dziękuję za zainteresowanie i wypełnienie ankiety.
Skoro pytasz o szczegóły to chętnie odpowiem.
Uprawiałem różne, dość kontuzyjne sporty. Trenowałem karate kyokushin, biegałem przełaje kiedy uczyłem się w US ( reprezentowałem Lamar High School w zawodach stanowych - nie bez pewnych sukcesów). Związek bezpieczeństwa z kontuzjami jest oczywisty - jeżeli nie stosujesz zasad bezpieczeństwa, nie używasz ochraniaczy, nie rozgrzewasz się odpowiednio przed zawodami - szybciej łapiesz kontuzje. Co do łączenia zaawansowanych riderów i instruktorów - interesuje mnie w ankiecie przede wszystkim to czy dana osoba jest początkująca i może popełniać podstawowe błędy techniczne skutkujące kontuzją, czy też jest zaawansowana i kontuzje wynikają z innych przyczyn. Głębsze rozróżnienia nie są dla mnie istotne. Informacja o zaawansowaniu jest umieszczona w ankiecie i będzie ważnym czynnikiem analizy. Właśnie różnice pomiędzy wynikami ankiety w grupach osób początkujących i zaawansowanych mogą być interesujące i dać odpowiedź na pytanie czy początkujący i zaawansowani ulegają takim samym kontuzjom czy tez zupełnie innym i jakie są ich przyczyny.
Ankieta oczywiście nie ma tworzyć żadnych opinii tylko być podstawą do pewnych badań - jak najbardziej medycznych.
Być może faktycznie kiedyś trafisz do mnie jako pacjent, ale naprawdę nie ma się czego bać, dostaniesz naklejkę "Dzielny pacjent" ;-)

Wszystkie moje analizy i całą pracę dyplomową udostępnię do wglądu użytkownikom forum przed wakacjami.
Pozdrawiam i zachęcam do wypełnienia ankiety wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili.

Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post29 lut 2016, 21:57

Naklejek dzielny pacjent dostaje od moich corek tyle ze juz nie mam na nie parcia ;-)
W kitesurfingu roznica miedzy instruktorem a zaawansowanym riderem jest olbrzymia,
wiekszosc instruktorow to poczatkujacy kitesurferzy, nie wszyscy oczywiscie, ale zdecydowana wiekszosc !
Stad moje zdziwienie ;-) co do zasad bezpieczenstwa to wciaz nie kumam o co come on !
Rozgrzewka to nie wzglad bezpieczensta tylko doswiadczenie i wiedza na temat fizyki swojego ciala,
ochraniacze w KS nie istnieja, to wciaz nie tak extremalna dyscyplina jak deskorolka,
snowboard czy bmx ! i wiele innych...
Wciaz mam nadzieje ze nie trafie do kogos kto w jeden worek wklada wszystkie skladowe urazowe od tak jak mu sie wydaje
ze byc powinno, a z mojego osobistego doswiadczenia tak nie jest. :hand:
Co do karate to szacun, ja tez sie tuklem za mlodu, zyje... biegac biegam...
co prawda nie dla juesej tylko dla siebie, ale od dobrych 20 lat...
i mimo iz mam problem z kolanami, mam dyskopatie... i jeszcze kilka innych...
to zwiazku bezpieczenstwa nad kontuzjami doszukac sie nie moge !
Predzej doszukalbym sie zwiazku kontuzji z debilizmem,
przykladow w KS jest nieskonczenie wiele... i tu bym sie upatrywal spisku ;-)

Pozdro...

shoko
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post01 mar 2016, 11:48

mary.dk pisze:W kitesurfingu roznica miedzy instruktorem a zaawansowanym riderem jest olbrzymia,
wiekszosc instruktorow to poczatkujacy kitesurferzy, nie wszyscy oczywiscie, ale zdecydowana wiekszosc !
...


nie generalizowałabym - zależy od szkoły, trudno połączyć szkolenie z pływaniem - bo się wzajemnie wyklucza, ale jednak często gdy zaczyna wiać powyżej 40 węzłów, i szkolenia zostają wstrzymane, z niektórych szkół większość instruktorów wychodzi na wodę a to chyba nie są początkujący kitesurferzy :)

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post01 mar 2016, 13:43

shoko pisze:
mary.dk pisze:W kitesurfingu roznica miedzy instruktorem a zaawansowanym riderem jest olbrzymia,
wiekszosc instruktorow to poczatkujacy kitesurferzy, nie wszyscy oczywiscie, ale zdecydowana wiekszosc !
...


nie generalizowałabym - zależy od szkoły, trudno połączyć szkolenie z pływaniem - bo się wzajemnie wyklucza, ale jednak często gdy zaczyna wiać powyżej 40 węzłów, i szkolenia zostają wstrzymane, z niektórych szkół większość instruktorów wychodzi na wodę a to chyba nie są początkujący kitesurferzy :)


Przeciez nie generalizuje, stwierdzam tylko fakty i zaznaczam przy tym ze nie wszyscy :thumb:

Pozdro...

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 mar 2016, 16:30

mary.dk pisze:wiekszosc instruktorow to poczatkujacy kitesurferzy, nie wszyscy oczywiscie, ale zdecydowana wiekszosc !
Stad moje zdziwienie ;-) co do zasad bezpieczenstwa to wciaz nie kumam o co come on !


To chyba bzdura dnia ( albo tygodnia ) na KF - dawno tak nie palnąłeś :doh: Współczuje szkół w których nabrałeś takiego doświadczenia.

mary.dk pisze:Rozgrzewka to nie wzglad bezpieczensta tylko doswiadczenie i wiedza na temat fizyki swojego ciala,


x2 :doh: :doh:

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post01 mar 2016, 19:37

przemass pisze:
x2 :doh: :doh:


mod edit !!! nie obrażamy innych użytkowników, a zwłaszcza ich rodzin !!!

shoko
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post01 mar 2016, 22:07

mary.dk pisze:
Przeciez nie generalizuje, stwierdzam tylko fakty i zaznaczam przy tym ze nie wszyscy :thumb:

Pozdro...


a to przepraszam, odebrałam, że pisząc "większość - stwierdzam fakty " - generalizujesz

Przemka widziałam , na wodzie też nie raz - raczej nie ma z tym problemu - jak również mam wrażenie z daniem facetowi za takie epitety na żywo

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post02 mar 2016, 00:03

Ankieta jak najbardziej ok.
Niestety krytykanci zawsze sie znajda ale nie nalezy sie nimi przejmowac :D

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post02 mar 2016, 09:10

Ale ze co ? same ohy i ahy sa akceptowalne ?
Jak sie cos komus nie podoba to ma sie nie wypowiadac ?
Czas PISokracji dopadl i KITEFORUM.PL ?

shoko pisze: - jak również mam wrażenie z daniem facetowi za takie epitety na żywo

:clap:

Pozdro...

shoko
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post02 mar 2016, 09:33

mary.dk pisze:
shoko pisze: - jak również mam wrażenie z daniem facetowi za takie epitety na żywo

:clap:

Pozdro...


..liścia, gwoli wyjaśnienia, hojrakowanie w sieci raczej śmieszy niż imponuje

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post02 mar 2016, 10:08

shoko pisze:..liścia, gwoli wyjaśnienia, hojrakowanie w sieci raczej śmieszy niż imponuje


wykup sobie domene ustawki.pl
i spelniaj sie tam do woli czy gwoli, jak kto woli ;-) :thumbsup:

Pozdro...

Chwastek
Posty: 27
Rejestracja: 22 paź 2014, 19:03
Deska: LaLuz
Latawiec: Razor, Vegas
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post16 mar 2016, 14:29

mary.dk pisze: co do zasad bezpieczenstwa to wciaz nie kumam o co come on !
Rozgrzewka to nie wzglad bezpieczensta tylko doswiadczenie i wiedza na temat fizyki swojego ciala,
ochraniacze w KS nie istnieja, to wciaz nie tak extremalna dyscyplina jak deskorolka,
snowboard czy bmx ! i wiele innych...

Nie potrzebujesz kasku, bo nie lecisz na betonowe schody, albo zardzewiałą rure, ale wpadasz za to z dużą prędkością w wodę, a wtedy jak wiadomo dzieją sie różne rzeczy z naszym ciałem! Może nie złamiesz sobie ręki, ale jak lądując wypadnie Ci stopa ze strapa, a druga pojedzie sobie dalej (kazdy chyba to widział nie raz ;).), to jesli nie jestes dobrze rozciągnięta i bez rozgrzewki, narażasz się na naderwanie pachwiny. Nigdy nie mialem, ale chyba kurewsko boli :p kończąc ten wywód, nie trzeba studiować fizjoterapii, zeby domyślić się ze rozgrzewka jest kwestią bezpieczeństwa! Powtarzam to wszystkim moim kursantom :wink:

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post16 mar 2016, 15:26

Jesli kask i impact vest zaliczymy do ochraniaczy to przepraszam,
oczywiscie istnieja, zarowno kaski jak i impact vesty - a to zdecydowanie polepsza bezpieczenstwo.
Sama rozgrzewka to kwestia bardziej skomplikowana, moim zdaniem oczywiscie ;-)
nie widzialem biegajacych po plazy kitesurferow, paddle surferow biegajacych widuje dosc czesto.
Jesli do rozgrzewki zaliczamy rozciaganie to fakt... oczywiscie nie mam racji,
tylko dla mnie rozciaganie to nie rozgrzewka, pomijajac juz ze bardzo malo kto wie
jak sie prawidlowo rozciagac ;-)
A twoi kursanci beda Tobie dozgonnie wdzieczni - bog zaplac :pray:

Pozdro...


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

cron