Kitesurferzy z dziećmi

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
myrcin
Posty: 272
Rejestracja: 12 maja 2010, 17:30
Deska: Nobile
Latawiec: Wainmann / F-one
Lokalizacja: Józefów
 
Post10 mar 2016, 15:46

Czy mi się wydaje czy sporo osób pływających, które zaczęły ileś tam lat temu pływać dorobiło się w międzyczasie dzieci?
Jeśli wykluczymy z tej grupy osoby, które miały słomiany zapał do tego sportu i po urodzeniu dziecka zwyczajnie zrezygnowały ze swojego hobby to pozostaje pewnie całkiem spora grupa, która nadal chce uprawiać kitesurfing, wyjeżdżać na wakacje ale już z dzieckiem/dziećmi.

Albo ja źle szukam albo tylko znikoma część ofert biur podróży ma pomysł na to jak 'zabrać' na wakacje rodziców pływających i ich dzieci. Osobiście spotkałem się z jedną ofertą (chyba to było do Egiptu) gdzie biuro podjęło ten temat. Już w samej ofercie opisali całkiem dokładnie to jak opieka nad dziećmi będzie zorganizowana itp. Oczywiście jako rodzić miałbym nadal do nich sporo pytań (gdybym chciał jechać do Egiptu) ale było to ogólnie miłe zaskoczenie.

Nie brakuje na rynku ofert wyjazdów zimowych SKI/SNB z ofertą dla dzieci w różnym wieku. Szkółka dla starszych dzieci, zabawy dla młodszych wszystko po to aby rodzice w miarę spokojnie mogli pojeździć.

Dlaczego więc tak mało na rynku ofert typu kite+dzieci? Czy biura podróży planują jakieś kroki w tym kierunku? Może ja źle szukam?

pozdr
M

Awatar użytkownika
felo82
Posty: 484
Rejestracja: 28 wrz 2012, 13:42
Deska: SU-2 Prorider 3D i Yeti
Latawiec: Edge 13m/Apollo 10m
Lokalizacja: Sztum
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 11 razy
 
Post10 mar 2016, 20:13

Czesc.

Też mam dziecko, ma aktualnie ok. 9 m-cy. Nie przeglądałem jeszcze ofert biur podróży nastawionych na kite, ale mam w głowie kilka państw/spotów, które chciałbym "zaliczyć" w miarę możliwości finansowych i pewnie stopniowo ogarniemy to jakoś we własnym zakresie, przynajmniej jeżeli chodzi o Europę. Jeżeli jednak ktoś był gdzieś dalej z dzieckiem popływać to chętnie dowiem się gdzie.

Awatar użytkownika
myrcin
Posty: 272
Rejestracja: 12 maja 2010, 17:30
Deska: Nobile
Latawiec: Wainmann / F-one
Lokalizacja: Józefów
 
Post10 mar 2016, 23:43

To podziel się nazwami tych spotów, które masz w głowie.

Jeśli zrealizuję wyjazd do Brazylii w tym roku to podzielę się wrażeniami z cyklu 'jak to ogarnąć z dzieckiem'

Awatar użytkownika
kriski
Posty: 341
Rejestracja: 02 wrz 2011, 23:29
Deska: su-2
Latawiec: rebel, convert
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post11 mar 2016, 09:07

biura nigdy nie przygotują takiej oferty.
raczej powinieneś szukać hotelu, w którym jest oferta dla dzieci (niewykluczone że taki hotel jest w ofercie biura).
Kilkukrotnie byłem już w hotelach, gdzie jest cały zestaw zajęć dla dzieci realizowany przez opiekunów.
Odstawiasz dziecko o 9 rano i odbierasz np. o 14.
Ale to dotyczy raczej takich dzieci 4lata+.
W "markowych" hotelach jest to w cenie.
Natomiast w przypadku maluchów żłobkowych, raczej każdy poważny hotel ma ofertę opiekunki za opłatą.

z tego co pamiętam, hotel viva tangerine w cabarete ma ofertę opiekunki, a pływa się przy hotelu, to samo baobab w kenii.

na stronie tui niemieckiego, w zaawansowanych opcjach wyszukiwania masz cały zakres opcji "dziecięcych" np. opiekunka, możesz tego używać do szukania hoteli.

wogóle to kitebazy powinny mieć w ofercie zajęcia dla dzieci, wykupujesz tydzień (jak storage) i po kłopocie

shoko
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post11 mar 2016, 10:49

wogóle to kitebazy powinny mieć w ofercie zajęcia dla dzieci, wykupujesz tydzień (jak storage) i po kłopocie

a jakie ceny byś akceptował?
bo jednak dzieci wymagają więcej uwagi i zaangażowania niż storage sprzetu
na Polwyspie sa takie proby, ale nie dziala to zbyt dobrze

Awatar użytkownika
myrcin
Posty: 272
Rejestracja: 12 maja 2010, 17:30
Deska: Nobile
Latawiec: Wainmann / F-one
Lokalizacja: Józefów
 
Post11 mar 2016, 11:19

Ja liczę na to, ze biura (te nastawione na kite) wspólnie z bazami jednak zrobią taką ofertę. W pojedynkę biura czy bazy będą miały powiedzmy dość trudno to ogarnąć. Wracając do mojego przykładu z wyjazdów SKI/SNB widać że da się tylko trzeba chcieć. Stopniowo kolejni kitesurferzy będą mieli dzieci i w końcu biura i bazy będą musiały to zauważyć.

Hotele oferują opiekę nad dziećmi ale ja osobiście nie chciałbym zostawić dziecka w hotelu pod opieką i jechać na jakiś bardziej lub mniej oddalony spot. Opcja opieki w bazie kite jest dużo lepsza. Dziecko będzie bardzo chciało do mamy czy taty to wychodzisz z wody i już załatwione.

Co do ceny takiej usługi to pewnie różne ceny będą akceptowalne dla różnych osób. O ile dobrze pamiętam to ta oferta do Egiptu (chyba to było RSZ) była w cenie 500 zł od dziecka. Pewności jednak nie mam.
Cena to jedna rzecz a inna rzecz to kto będzie się dziećmi opiekował i jakie będzie miał kwalifikacje. 'Pierwsza lepsza' osoba bez doświadczenie w opiece nad dziećmi nie powinna być do czegoś takiego zatrudniana. Musi to koniecznie być ktoś kto pracował z dziećmi (najlepiej w przedszkolu i/lub innych zajęciach dla różnych grup wiekowych) bo tylko taka osoba ogarnie gromadkę maluchów.

Udało mi się odnaleźć ofertę, o której wspominałem: http://www.easy-surftravel.pl/oferta/wy ... amily-week
Nie jestem związany z tym biurem, nigdy z nimi nie wyjeżdżałem więc proszę mnie nie posądzać o reklamę. Jednak osobiście uważam, że inne biura powinny brać przykład. Może ktoś był na tym wyjeździe i może powiedzieć jak to wyszło?

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 mar 2016, 09:51

shoko pisze:wogóle to kitebazy powinny mieć w ofercie zajęcia dla dzieci, wykupujesz tydzień (jak storage) i po kłopocie

a jakie ceny byś akceptował?
bo jednak dzieci wymagają więcej uwagi i zaangażowania niż storage sprzetu
na Polwyspie sa takie proby, ale nie dziala to zbyt dobrze


Żeby to działało trzeba zatrudnić profesjonalistę. Żeby było bezpiecznie - musi mieć kwalifikacje - to wszystko kosztuje. A przeciętny Polak próbuje wbić się na camping za free, więc co tu mówić o płaceniu za opiekę nad dzieckiem? Ile się znajdzie rodziców kajciarzy, którzy wolą oddać 2 letnie dziecko pod opiekę obcej osoby zamiast zajmować się nim na zmianę?
Druga sprawa to świadomość takiej potrzeby - jeżeli faktycznie istnieje to trzeba ją zgłaszać do ewentualnych organizatorów takiej oferty. Myślicie, że dajmy na to taka baza kitesurfingowa w Egipcie, czy Brazylii jest świadoma, że ktoś nie ma co zrobić z dzieckiem?

Awatar użytkownika
myrcin
Posty: 272
Rejestracja: 12 maja 2010, 17:30
Deska: Nobile
Latawiec: Wainmann / F-one
Lokalizacja: Józefów
 
Post16 mar 2016, 11:03

onzo pisze:Żeby to działało trzeba zatrudnić profesjonalistę. Żeby było bezpiecznie - musi mieć kwalifikacje - to wszystko kosztuje. A przeciętny Polak próbuje wbić się na camping za free, więc co tu mówić o płaceniu za opiekę nad dzieckiem? Ile się znajdzie rodziców kajciarzy, którzy wolą oddać 2 letnie dziecko pod opiekę obcej osoby zamiast zajmować się nim na zmianę?
Druga sprawa to świadomość takiej potrzeby - jeżeli faktycznie istnieje to trzeba ją zgłaszać do ewentualnych organizatorów takiej oferty. Myślicie, że dajmy na to taka baza kitesurfingowa w Egipcie, czy Brazylii jest świadoma, że ktoś nie ma co zrobić z dzieckiem?


Co do profesjonalisty i kwalifikacji to masz rację. Niekoniecznie jednak chodzi o to żeby oddać 2 letnie dziecko pod opiekę osoby dorosłej i zostawić na cały dzień. Ja osobiście nawet nie myślę o takim rozwiązaniu. Chodzi mi bardziej o to aby baza miała coś w rodzaju 'przedszkola' dla dzieci - i to koniecznie w bazie a nie w hotelu oddalonym o x kilometrów. Jakieś zajęcia, które przez wspomnianego profesjonalistę byłyby prowadzone przez część lub idealnie większość dnia. Po opłaceniu tej dodatkowej usługi można by dziecko tam zostawić na chwilę, godzinę może dwie. Jeśli ktoś chce to i na cały dzień. Ja bym tak nie robił, raczej chciałbym mieć opcję żeby chociaż przez 1h dziennie popływać razem zamiast na zmianę.

Jeśli przeciętny Polak dalej próbuje się wbijać na camping za free nawet po tym jak urodziło mu się dziecko to w pierwszej kolejności współczuję tym dzieciom. Moim zdaniem oferta opieki nad dziećmi nie musi być elementem każdego nawet najtańszego wyjazdu. Powinna być usługą dodatkową w tych droższych wyjazdach dlatego że te wyjazdy kupują osoby, które nie próbują się wbić za free. Ceny są często liczone w grubych tysiącach od osoby więc to jest właściwa grupa docelowa dla wszelkiego rodzaju udogodnień/usług dodatkowych.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post16 mar 2016, 14:25

myrcin pisze: Niekoniecznie jednak chodzi o to żeby oddać 2 letnie dziecko pod opiekę osoby dorosłej i zostawić na cały dzień.


Ile zaplacilbys za takie przeczkole ?
Ile za godzine ?
Ile za jeden dzien ?
Ile za tydzien ?
Ile za dwa ?

Prosze o szczera odpowiedz.

Pozdro...

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post16 mar 2016, 15:04

myrcin pisze:Jeśli przeciętny Polak dalej próbuje się wbijać na camping za free nawet po tym jak urodziło mu się dziecko to w pierwszej kolejności współczuję tym dzieciom. Moim zdaniem oferta opieki nad dziećmi nie musi być elementem każdego nawet najtańszego wyjazdu. Powinna być usługą dodatkową w tych droższych wyjazdach dlatego że te wyjazdy kupują osoby, które nie próbują się wbić za free. Ceny są często liczone w grubych tysiącach od osoby więc to jest właściwa grupa docelowa dla wszelkiego rodzaju udogodnień/usług dodatkowych.


Nie ma co wymyslac kola. Jak kogos stac to prosze bardzo (nie mam powiazan biznesowych):

http://clubmed.pl/dzieci-mlodziez/

Nie maja hoteli w Dakhli, Cumbuco (najlepiej przy lagunie), ale:

Bali – Indonezja, Bintan Island – Indonezja, Cherating Beach – Malezja, Coral Beach – Izrael, Kamarina – Sycylia,La Caravelle – Gwadelupa, La Palmyre Atlantique – Francja, Albion – Mauritius, Lindeman – Australia, Marrakech La Palmeraie – Maroko, Palmiye – Turcja, Rio das Pedras – Brazylia, Serre Chevalier, Alpy – Francja, Trancoso – Brazylia, Yasmina – Maroko, Agadir – Maroko, Djerba La Douce – Tunezja, Ixtapa- Meksyk, La Pointe aux Canonniers- Mauritius, Napitia – Włochy Kalabria, Opio- Francja Prowansja, Phuket, Tajlandia, Punta Cana – Dominikana, Sandpiper – Floryda, Sinai Bay – Egipt, Villars sur Ollon – Szwajcaria, Vittel le Parc – Francja

przynajmniej kilka z nich nadaje sie na kajta.

ps. tanio nie bedzie, ale kto bogatemu zabroni.

Awatar użytkownika
myrcin
Posty: 272
Rejestracja: 12 maja 2010, 17:30
Deska: Nobile
Latawiec: Wainmann / F-one
Lokalizacja: Józefów
 
Post16 mar 2016, 16:34

mary.dk pisze:
myrcin pisze: Niekoniecznie jednak chodzi o to żeby oddać 2 letnie dziecko pod opiekę osoby dorosłej i zostawić na cały dzień.


Ile zaplacilbys za takie przeczkole ?
Ile za godzine ?
Ile za jeden dzien ?
Ile za tydzien ?
Ile za dwa ?

Prosze o szczera odpowiedz.

Pozdro...


Moja najszczersza odpowiedź jest taka że nie wiem. Pewnie też wiele zależałoby od tego co taka opieka zawiera, jak jest zorganizowana itd. itp. Patrząc na ofertę do, której link wkleiłem wcześniej w tym wątku kwota 500 zł za dziecko na tydzień jest jak sądzę dla wielu osób (w tym mnie) do zaakceptowania. Nie wykluczam też większej kwoty gdyby zajęcia na prawdę interesujące, przemyślane i prowadzone profesjonalnie. Trzeba też pamiętać, że mówimy tu o zajęciach grupowych dla dzieci nie indywidualnych. Nie na każdym wyjeździe ale na wyjazdach dedykowanych dla rodziców z dziećmi. Zakładam, że jeśli zainteresowanie czymś takim istnieje wtedy spora część rodziców zdecydowałaby się na taką opcję.
Małe wyjaśnienie, ja tu nie staram się robić jakiegoś zamętu. Dalej sądzę, że taka oferta jest możliwa patrząc na to że wyjazdy SNB/SKI są często organizowane pod kątem rodzin i widać da się.

Awatar użytkownika
myrcin
Posty: 272
Rejestracja: 12 maja 2010, 17:30
Deska: Nobile
Latawiec: Wainmann / F-one
Lokalizacja: Józefów
 
Post16 mar 2016, 16:44

JanuszD pisze:
Nie ma co wymyslac kola. Jak kogos stac to prosze bardzo (nie mam powiazan biznesowych):
http://clubmed.pl/dzieci-mlodziez/

Nie maja hoteli w Dakhli, Cumbuco (najlepiej przy lagunie), ale:

Bali – Indonezja, Bintan Island – Indonezja, Cherating Beach – Malezja, Coral Beach – Izrael, Kamarina – Sycylia,La Caravelle – Gwadelupa, La Palmyre Atlantique – Francja, Albion – Mauritius, Lindeman – Australia, Marrakech La Palmeraie – Maroko, Palmiye – Turcja, Rio das Pedras – Brazylia, Serre Chevalier, Alpy – Francja, Trancoso – Brazylia, Yasmina – Maroko, Agadir – Maroko, Djerba La Douce – Tunezja, Ixtapa- Meksyk, La Pointe aux Canonniers- Mauritius, Napitia – Włochy Kalabria, Opio- Francja Prowansja, Phuket, Tajlandia, Punta Cana – Dominikana, Sandpiper – Floryda, Sinai Bay – Egipt, Villars sur Ollon – Szwajcaria, Vittel le Parc – Francja

przynajmniej kilka z nich nadaje sie na kajta.

ps. tanio nie bedzie, ale kto bogatemu zabroni.


Od samego początku tego wątku nie o wymyślanie koła mi chodzi. Mam świadomość, że hotele i niektóre biura podróży mają ofertę dla dzieci w różnym wieku. Tylko pomiędzy najtańszym wyjazdem do El Gouna do Panoramy a ClubMed jest jeszcze bardzo szeroki środek. Jeśli kogoś stać na Clubmed z dzieckiem albo dwójką to nie będzie się dwa razy zastanawiał ale przecież tu na forum mamy różne osoby z dziećmi o różnej zasobności portfela i na pewno część z nich byłaby super szczęśliwa mogąc oddać dziecko w dobre ręce na spocie (na chwilę albo trochę dłużej) i od codziennej opieki chociaż na wakacjach odpocząć. Mogę mówić za siebie - nie chciałbym oddawać dziecka pod opiekę kogoś na cały dzień. Chcę z dzieckiem spędzać czas na wakacjach ale mieć możliwość 'spokojnego' popływania (oboje rodziców na wodzie). Dlatego najlepszym moim zdaniem rozwiązaniem byłoby gdyby biura zajmujące się wyjazdami dedykowanymi na kite sprawą się zajęły.

Widzę, że ten wątek prowadzi do nikąd. Dzięki wszystkim za Wasze opinie i do zobaczenia na spocie.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post16 mar 2016, 16:50

A widzisz ja sie pytam bo tak sie sklada ze nie raz nad tym myslalem,
ale jak zawsze konczylo sie na tym ze ma byc wszystko za bezcen.
Moja zona akurat jest pedagogiem z wyksztalcenia,
sami mamy dwojke dzieciakow i chcielismy zrobic na spocie przedszkole,
ale nikt za nie nie chce placic, dlatego konkretnie pytam na ile wyceniasz takowe uslugi.
Wiadomo jest ze dla jednej osoby nikt tego nie ruszy,
a najczesciej jest tak ze jak jest dwojka rodziciow plywajacych,
ktorzy maja zaplacic to wola opiekowac sie sami czesto wymieniajac sie tym samym sprzetem.
Temat conajmniej mega trudny, ale bardzo interesujacy pod kazdym wzgledem,
biznesowym rowniez.

Pozdro...

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post16 mar 2016, 17:51

myrcin pisze:Tylko pomiędzy najtańszym wyjazdem do El Gouna do Panoramy a ClubMed jest jeszcze bardzo szeroki środek. Jeśli kogoś stać na Clubmed z dzieckiem albo dwójką to nie będzie się dwa razy zastanawiał ale przecież tu na forum mamy różne osoby z dziećmi o różnej zasobności portfela

...

Widzę, że ten wątek prowadzi do nikąd. Dzięki wszystkim za Wasze opinie i do zobaczenia na spocie.


Nie chcialem bron Boze byc zlosliwy. Wczesniej nie wykluczales Brazylii to zaproponowalem ClubMed.

Co do oczekiwan, ze ktos to zorganizuje. Pomijam kwestie ceny i odpowiedzialnosci, nie wiem czy jest tylu chetnych zeby to sie oplacalo. Mysle, ze nie tak czesto zdarza sie, ze oboje rodzicow plywa. Ile jest kobiet na spotach? Mozecie zrobic ankiete, z ciekawoscia zobacze wyniki (tylko dla osob w zwiazkach i tylko z dziecmi wymagajacymi opieki, plywa mama, plywa ojciec, plywaja oboje).

Awatar użytkownika
myrcin
Posty: 272
Rejestracja: 12 maja 2010, 17:30
Deska: Nobile
Latawiec: Wainmann / F-one
Lokalizacja: Józefów
 
Post16 mar 2016, 17:57

JanuszD pisze:
myrcin pisze:Tylko pomiędzy najtańszym wyjazdem do El Gouna do Panoramy a ClubMed jest jeszcze bardzo szeroki środek. Jeśli kogoś stać na Clubmed z dzieckiem albo dwójką to nie będzie się dwa razy zastanawiał ale przecież tu na forum mamy różne osoby z dziećmi o różnej zasobności portfela

...

Widzę, że ten wątek prowadzi do nikąd. Dzięki wszystkim za Wasze opinie i do zobaczenia na spocie.


Nie chcialem bron Boze byc zlosliwy. Wczesniej nie wykluczales Brazylii to zaproponowalem ClubMed.

Co do oczekiwan, ze ktos to zorganizuje. Pomijam kwestie ceny i odpowiedzialnosci, nie wiem czy jest tylu chetnych zeby to sie oplacalo. Mysle, ze nie tak czesto zdarza sie, ze oboje rodzicow plywa. Ile jest kobiet na spotach? Mozecie zrobic ankiete, z ciekawoscia zobacze wyniki (tylko dla osob w zwiazkach i tylko z dziecmi wymagajacymi opieki, plywa mama, plywa ojciec, plywaja oboje).


:) Ja nie sugerowałem, że chciałeś być złośliwy. Brazylia ze względu na cenę biletu już jest sama w sobie bardzo droga i gdyby jeszcze dołożyć do tego ClubMed (nie wiem czy mają coś w Brazylii) to boję się myśleć ile by to kosztowało. Egzotyczne kierunki nie muszą przecież oznaczać tego że ktoś kto się tam wybiera ma nieograniczony albo baaaardzo duży budżet.

Słuszna uwaga z ilością kobiet na wodzie. Ja patrzę na to wszystko subiektywnie bo moja lepsza połowa pływa. Ankieta bardzo dobry pomysł tylko nie mam pojęcia jak się takie coś zakłada :) Czy to admin musi?


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości