Kite i trapez w bagażu podręcznym ?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post03 gru 2016, 19:08

Ja latam już od lat i przetestowałem bagaż na chyba wszystkie możliwe sposoby. Kilka faktów ode mnie:

1. Nigdy nie miałem problemu z metalowymi częściami w bagażu podręcznym. Hak, śruby, części od barów, nawet finy przechodzą bez problemu. Jedyne do czego mogą się przyczepić ze sprzętu to śrubokręt, linka od kajta. Podręczne przeszukuję się pod kątem konkretnych rzeczy wymienionych na liście. Raz zdarzyło mi się, że w Tajlandii koleś myślał, że finy to jakiś rodzaj "szurikenów" (hehe, tych gwiazdek ninja, nie wiem jak to się literuje), ale wyjaśniłem mu, że to sprzęt sportowy i było ok. Linka od kajta może być jak najbardziej wzięta jako broń, chociaż ludzie też to raczej przewożą bez przygód.

2. quiver często udaje przewieźć się w ramach normalnej walizki jeżeli nie przekracza dopuszczonej wagi i nie jest za wielki. Podróżując w dwie osoby to w sumie spora oszczędność. Sam przy bardzo spartańskim spakowaniu daję radę zmieścić w 20kg i spory podręczny 3 kajty i 2 deski. Często się trzeba kłócić, ale ogólnie zdecydowanie więcej razy tak mi się udało niż nie.

3. Travel Service to największy zdzierca w Polsce. kupując lot należy to sobie zdecydowanie sprawdzić. Quiver w jedną stronę to u nich 100euro (480zł)!!! A śmieszne jest to, że czasem można kupić za taką kwotę u nich bilet.

4. Podręczne sprawdzają najczęściej na wymiary, rzadko na wagę. Jak ma się przypałowy plecak lepiej przy check-inie zostawić go gdzieś z boku, żeby pani od biletów nie wpadła na pomysł ważenia.

5. zabezpieczać folią stretch swoje walizki- warto. w przypadku zniszczeń od razu reklamować. linie nie mają raczej problemu z zapłaceniem za zniszczone bagaże.

6. quiver można często też doładować po check-inie. odwozi się go najczęściej samemu na bagaż ponadwymiarowy i po drodze można "przez przypadek" wrzucić do niego pół podręcznego. Klasyczny przykład gdzie tak się robi to lotnisko w Bangkoku- zero problemu.

7. na większość lotów można brać 2 podręczne! plecak i tzw. torbę na laptopa.

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post03 gru 2016, 21:54

TrueKejner pisze:2. quiver często udaje przewieźć się w ramach normalnej walizki jeżeli nie przekracza dopuszczonej wagi i nie jest za wielki. Podróżując w dwie osoby to w sumie spora oszczędność. Sam przy bardzo spartańskim spakowaniu daję radę zmieścić w 20kg i spory podręczny 3 kajty i 2 deski. Często się trzeba kłócić, ale ogólnie zdecydowanie więcej razy tak mi się udało niż nie.


co to znaczy nie za wielki?:) latasz z golfbagiem? ten numer jeszcze przechodzi?

btw. z jakiego powodu pchać latawiec do podręcznego? ze strachu że go zgubią?

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post04 gru 2016, 18:11

heja banana pisze:
TrueKejner pisze:2. quiver często udaje przewieźć się w ramach normalnej walizki jeżeli nie przekracza dopuszczonej wagi i nie jest za wielki. Podróżując w dwie osoby to w sumie spora oszczędność. Sam przy bardzo spartańskim spakowaniu daję radę zmieścić w 20kg i spory podręczny 3 kajty i 2 deski. Często się trzeba kłócić, ale ogólnie zdecydowanie więcej razy tak mi się udało niż nie.


co to znaczy nie za wielki?:) latasz z golfbagiem? ten numer jeszcze przechodzi?

btw. z jakiego powodu pchać latawiec do podręcznego? ze strachu że go zgubią?


przechodzi i oszczędza sporo kasy! mówię o quiverach, które mają tak do 150cm długości. Zależy na kogo trafisz przy check-in, ale bardzo często się udaje jeżeli jest to twoja jedyna torba.

Nie wiem czy zrozumiałem, ale powtarzam- Mówię o sytuacji kiedy lecimy TYLKO z podręcznym i quiverem (1 sztuka bagażu rejestrowanego). Generalnie nie upycham latawców w podręczny. Zostawiam je zazwyczaj na najcięższe rzeczy, czyli elektronikę, metalowe części itd. A tak tylko pisałem dla przykładu (nie raz już to testowałem sam), że można spokojnie w 20kg + podręczny zabrać 3 kajty i deskę, czyli całkiem solidny set!

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post04 gru 2016, 19:21

ale bierzesz golfbag czy zwykły quiver? jaki to model? jakiś lekki, że mieścisz się w 20 kg? w podręczny chyba warto upychać cięższe rzeczy bo faktycznie mi nigdy tego nie sprawdzali, wymiarów zresztą też nie;)

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post04 gru 2016, 21:13

heja banana pisze:ale bierzesz golfbag czy zwykły quiver? jaki to model? jakiś lekki, że mieścisz się w 20 kg? w podręczny chyba warto upychać cięższe rzeczy bo faktycznie mi nigdy tego nie sprawdzali, wymiarów zresztą też nie;)


taka minimalistyczna torba BEZ KÓŁEK (niestety, chociaż są teraz takie quivery które mają odczepiane kółka).

Obrazek

Franciszek z Asyżu by się nie powstydził mojego pakowania jak nic. Ostatnio miałem 3 latawce, 2 deski, buty wakeowe, trapez, piankę i 2 bary nawet!

nie wiem czym się różni golfbag od quivera. na takie loty polecam wszelkie torby bez dodatkowych kieszonek, wielkich kółek, metalowych rączek czy grubych materiałów. dopakujcie dokładnie torbę do 20kg i mocno obwińcie folią to nic się nie stanie.

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 gru 2016, 03:51

TrueKejner - owijasz filia na lotnisku na maszynie, czy gdy nie ma takiego serwisu owijasz samodzielnie w domu? Nie zdazylo Ci sie, ze musiales rozpakowac do kontroli?

Awatar użytkownika
wirus12
Posty: 517
Rejestracja: 07 maja 2007, 14:46
Deska: JOKE, 666, 77
Latawiec: RPM, FUEL
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 gru 2016, 22:12

Potwierdzam wszystko przechodzi bez problemu trapez , hak trapezowy , i latawki , baru nie testowałem w rayanair :wink:

MaciejP
Posty: 112
Rejestracja: 07 maja 2014, 08:58
Dostał piwko: 3 razy
 
Post12 gru 2016, 09:35

Może się ktoś orientuje. Emirates podaje, że bagaż rejestrowy 30 kg bez ilości sztuk. Czy mogę w związku z tym zabrać quiver 20 kg i 10 kg plecak ???

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post12 gru 2016, 12:15

MaciejP pisze:Może się ktoś orientuje. Emirates podaje, że bagaż rejestrowy 30 kg bez ilości sztuk. Czy mogę w związku z tym zabrać quiver 20 kg i 10 kg plecak ???


Mozesz

a dodatkowo jeszcze 8kg podreczny

KonradB
Posty: 62
Rejestracja: 08 lip 2014, 10:14
Postawił piwka: 1 raz
 
Post12 gru 2016, 14:17

A czy ktoś orientuje się czy w Emirates przechodzi quiver 150 cm długości jako rejestrowany czy trzeba nadawać jako sportowy ( quiver jako jedyny bagaż)?

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post12 gru 2016, 16:44

KonradB pisze:A czy ktoś orientuje się czy w Emirates przechodzi quiver 150 cm długości jako rejestrowany czy trzeba nadawać jako sportowy ( quiver jako jedyny bagaż)?


Czy tak ciezko wejsc na strone Emirates i sprawdzic wszystko dokladnie by nie miec niespodzianek?

http://www.emirates.com/pl/polish/plan_ ... ggage.aspx

Quiver 150 i wieksze spokojnie mozna brac bo w zaleznosci od rodzaju biletu limit jest na wage.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

cron