WOO kto najlepszy w Polsce 2016?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post21 mar 2017, 18:46

BraCuru pisze:Tylko na wodach terytorialnych PL :idea:


Bo? Mam polski paszport, 300 dni w roku mieszkam za granicą (bo taka praca), w Polsce pływam 5 dni w roku i nie mogę brać udziału w tej pożal się Boże "zabawie" ?

Jak Ciebie czytam BraCuru to mam wrażenie, że najchętniej to byś ograniczył terytorialnie tą zabawę do Twojej okolicy. Niesmaczne.

PS. woo mi się właśnie zepsuło więc moje pytanie i komentarz jest czysto teoretyczny.
PS2. jeśli za najwyższy skok jest nagroda w postaci złotych kalesonów lub uścisku prezesa to kupię sobie nowe woo i przeprowadzam się do PL, żeby powalczyć o pierwsze miejsce w 2017.

PS3. Piotr Byku- Gratuluję, dla mnie nawet jakbyś na 14 metrach zdjął dechę i podniósł ją nad głowę jedną ręką trzymając za fina to i tak jesteś gość.

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post21 mar 2017, 19:21

Dzięki bardzo :D ,nigdy nie uważałem się za super kiciarza , chyba znam swoje miejsce w szeregu ale po wpisach Pana BraCury moja samoocena jakoś wydatnie spadła :( I dzięki za wsparcie :thumb: :D

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post21 mar 2017, 19:54

chyba już pora zamknąć wątek "WOO kto najlepszy w Polsce 2016"

Awatar użytkownika
Fikus
Posty: 778
Rejestracja: 21 lip 2007, 11:20
Lokalizacja: Paweł, Wrocław
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 28 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 mar 2017, 19:56

Tak, dwie różne opinie, spokojnie, warto wiedzieć, mi sie temat podoba. Aczkolwiek mamy 2017 wiec sie nie lapiesz;) żarciki...

zojsan
Posty: 1194
Rejestracja: 18 maja 2013, 07:32
Deska: SU-2, SPLEENE Door
Latawiec: Cabrinha FX 7.10.14
Lokalizacja: Lubelskie
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 33 razy
 
Post21 mar 2017, 20:02

JanuszD pisze:Jak Ciebie czytam BraCuru to mam wrażenie, że najchętniej to byś ograniczył terytorialnie tą zabawę do Twojej okolicy. Niesmaczne.

Proponuję nowy temat...
"GrzyboWOO Kołobrzegu"

JanuszD pisze:PS3. Piotr Byku- Gratuluję, dla mnie nawet jakbyś na 14 metrach zdjął dechę i podniósł ją nad głowę jedną ręką trzymając za fina to i tak jesteś gość


Jak dla mnie to na tej wysokości wystarczy oczy otworzyć i już jest się gościem... :D :lol:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post22 mar 2017, 20:43

o żesz Ty :shock: trzy dni mnie na forum nie było a w tym wątku tyle nowych wpisów :shock: ale musieli rekordów natrzepać, zabieram się do czytania :D
A tu :doh: :doh: :doh:
Ja pitole Panowie to chyba miała być zabawa :?: czy ja coś pomyliłem :?:
Już wczesniejsze wpisy gdzie łatwiej wyżej skoczyć, gdzie to bardziej kwiestia przypadku a nie zaplanowania były moim zdaniem nie potrzebne a to :?:
że ktoś nogi podciągną? że nawet obrócił się głową w dół i do góry nogami (co jak dla mnie na 14m jest wyczynem) i kłótnia na ten temat :?:
Czy wczęsniej były ustalone jakieś sztywne zasady jak skakać? Jedyna zasada że na wodach w PL i tyle, zaczynamy zabawę. Ale wiecie co muszę się do czegoś przyznać, w 2016 jak uzyskałem 14m to byłem na dopalaczach, dzień wczęsniej zjadłem sporo pysznej fasolki po bretońsku, to napewno poprawiło mój wynik :oops:

Tak na koniec to weźcie pod uwagę że te urządzenia nie są dokładne, między woo i piq są różnice na szybko patrząc ok 15% i moim zdaniem pomiary mogą służyć jedynie do zabawy dlatego zamiast się spinać może weźmy się za robotę bo 14.9m do poprawienia i to z płaskiej wody a nie z Bałtyckich kikerów :-P :-P :-P

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post23 mar 2017, 13:44

No właśnie między woo a PIQ rzekomo różnice są minimalne, pytanie za to jak obydwa urządzenia mierzą względem wartości rzeczywistej skoku.

zojsan
Posty: 1194
Rejestracja: 18 maja 2013, 07:32
Deska: SU-2, SPLEENE Door
Latawiec: Cabrinha FX 7.10.14
Lokalizacja: Lubelskie
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 33 razy
 
Post23 mar 2017, 14:49

Wrogu pisze:No właśnie między woo a PIQ rzekomo różnice są minimalne, pytanie za to jak obydwa urządzenia mierzą względem wartości rzeczywistej skoku.

Myślę że bardzo podobnie....
Przecież sensor zaczyna mierzyć skok na podstawie przyspieszenia
a przyśpieszenie jest od zera....

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2017, 11:43

AlMastar pisze:nie wiem jak skoki zapisują sensory ale jak się wywalisz przy lądowaniu to skok zapisze czy nie ?

Zapisze i uznajemy pod warunkiem jaki proponuję poniżej.

a sensor chce kupić żeby wiedzieć jak wysoko faktycznie poleciałem bo mi się wydaje że na 4m a żona z brzegu mówi że to ledwo 2m było ...

To był mój główny motyw! Powaga. I wiesz co? Nie żałuję żadnej wydanej na woo złotówki.
Pierwszy raz w życiu żona przyznała mi rację ;)

Mikolpa pisze:Czy wcześniej były ustalone jakieś sztywne zasady jak skakać? Jedyna zasada że na wodach w PL i tyle, zaczynamy zabawę.

Niesłusznie uważałem, że zabawa tego nie wymaga.

Teraz do rzeczy.
Mikolpa - jesteś zwycięzcą najwyższego skoku w challenge "Woo kto najlepszy w Polsce 2016"
Mam nadzieję, że kiedyś uścisnę Ci osobiście dłoń ;)
A tak poważniej to szczerze od serca gratuluję wygranej i radochy jaką miałeś z udziału w tej zabawie.
Szacun za wynik i styl jaki zaprezentowałeś w tym wątku :clap:
PS. Kto miał najdłuższy czas lotu i najtwardsze lądowanie?
Wypadałoby mi to podsumować. Gdzie mam szukać wyników innych niż woo sensorów?

Zamykam challenge "Woo kto najlepszy w Polsce 2016"
Ale zabawa toczy się dalej:
viewtopic.php?f=1&t=70106
Na razie koledzy uwolnieni spod mojej tyrani są pełni entuzjazmu.
Obawiam się, że brak szczegółowych zasad poprowadzi zabawę ku równie entuzjastycznej katastrofie.
Podaję zasady, które może komuś bardziej będą pasowały.
Może to natchnie koleżanki z powyższego wątku. Ale raczej wątpię.
Dlatego możecie wrzucać swoje wyniki poniżej jeśli pasują wam poniższe zasady:

1. Dla polskich obywateli.
2. Na terytorium Polski.
3. Na niezamarzniętych wodach.
4. Skoki i zgłoszenia podczas roku kalendarzowego.
5. Dedykowany skokom kite sensor przymocowany jest jak najbliżej środka deski.
6. Stopy muszą być na desce podczas wznoszenia i początkowej fazy opadania. Nie wyrzucamy deski w górę.
7. Nie uznajemy do rekordów kite-pedaliady*** choć można ją zgłaszać. Za skoki w boardshortach na piance odejmujemy 5m ;)
8. Zwycięzca jest tylko jeden dla 2 kategorii. Reszta to przegrani! Nie celebrujemy przegranej 1:27.
a) najwyższa osiągnięta wysokość,
b) najdłuższy czas lotu,
9. Nagroda pocieszenia - najtwardsze lądowanie.
10. Brak kategorii wiekowych i płciowych.

Jeśli nie wypali alternatywny wątek to potraktujcie ten wpis jako początek challenge PKS 2017 czyli Polska Kite Skacze 2017.

PS ***
Stylówa:
Obrazek

Brak stylówy:
Obrazek

Awatar użytkownika
Qba-EPP11
Posty: 2191
Rejestracja: 03 mar 2005, 14:25
Deska: Czapla Kite., Moses
Latawiec: RRD, Cabrinha, Airush
Lokalizacja: Dyhrenfurth
Dostał piwko: 15 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2017, 12:29

BraCuru pisze:Obrazek



A jak by tak przyczepić sensor na łączeniu miecza z fuselage i deadmenik??????? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

:naughty: Wiem zgrywam się tylko

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2017, 13:13

Qba-EPP11 pisze:A jak by tak przyczepić sensor na łączeniu miecza z fuselage i deadmenik??????? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Byłoby wyżej prawie 4m - trochę dużo jak na polskie warunki i umiejętności, co?
Dlatego dajmy równe szanse wszystkim skaczącym i nie faworyzować tych na foilu.

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post25 mar 2017, 17:05

Koledzy pytanko do was , mam wrazenie ze z moim woo cos nie grs tzn prawie zawsze pokazuje jednakowe wysokosci skoki na poziomie 5m wiem ze w poszczegolnych skokach bylo raz wyzej raz nizej. Czy mogło cos go szlak trafic lub czy umiejscowienie na desce tzn lekko z przodu blizej prawego strapa moze miec wpływ na rezultaty?

zojsan
Posty: 1194
Rejestracja: 18 maja 2013, 07:32
Deska: SU-2, SPLEENE Door
Latawiec: Cabrinha FX 7.10.14
Lokalizacja: Lubelskie
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 33 razy
 
Post25 mar 2017, 17:52

mattworm pisze:Koledzy pytanko do was , mam wrazenie ze z moim woo cos nie grs tzn prawie zawsze pokazuje jednakowe wysokosci skoki na poziomie 5m wiem ze w poszczegolnych skokach bylo raz wyzej raz nizej. Czy mogło cos go szlak trafic lub czy umiejscowienie na desce tzn lekko z przodu blizej prawego strapa moze miec wpływ na rezultaty?

Miejsce nie ma większego znaczenia....
Może tak skaczesz.... :) :D :)

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 mar 2017, 19:22

mattworm pisze:Koledzy pytanko do was , mam wrazenie ze z moim woo cos nie grs tzn prawie zawsze pokazuje jednakowe wysokosci skoki na poziomie 5m wiem ze w poszczegolnych skokach bylo raz wyzej raz nizej.

Może próby na sucho pomogą - nie wiem czy zadziała ale spróbuj na łące podrzucać na rożne wysokości.
Możesz wrzucić zrzut Twoich wyników podczas przykładowej sesji?

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post26 mar 2017, 08:40

Ok dzieki za odpowiedz , chodzilo mi glownie o umiejscowienie woo na desce jak nie ma znaczenia to moze faktycznie cos ze mna nie tak :shock: :cry:


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości