Cabrinha Fireball - czemu dopiero teraz?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 sie 2018, 09:26

BraCuru pisze:ten nie ma.


Yhm, a widziałeś system w cloudboarding maui barze? Tam masz bar gotowy z mini zrywką podobny do twoich przeróbek.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 sie 2018, 07:13

Przerabiałem trochę podobny system do Clouda.
Minus - każdy bar musi mieć zrywkę.
Czyż nie lepiej, taniej, praktyczniej mieć tylko jedną "zrywkę" na trapezie (snaphak)?

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 sie 2018, 15:44

BraCuru pisze:Przerabiałem trochę podobny system do Clouda.
Minus - każdy bar musi mieć zrywkę.
Czyż nie lepiej, taniej, praktyczniej mieć tylko jedną "zrywkę" na trapezie (snaphak)?


Zależy od rozwiązania konkretnego. Póki co, jedyne w trapezie jakie widziałem to w Mystiku, ale to raczej dość niewygodne jest i trudne w użyciu w przypadku skrajnym.

Obrazek

Jak ten snaphak wygląda? Łatwo się z niego korzysta i jest w odpowiednim miejscu do uruchomienia?

Awatar użytkownika
specjal
Posty: 631
Rejestracja: 16 lip 2014, 21:30
Latawiec: różne 7;9;12;15;18
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 38 razy
 
Post11 sie 2018, 21:22

Pozwolę sobie wtrącić swoje przemyślenia w temacie.
Zgadzam się z tezą Bra, iż klasyczne rozwiązania połączenia baru z trapezem dla kite nie są idealne.
Wypada też zwrócić uwagę, że wątek dotyczył rozwiązania tego problemu dla "mas", a chwilami przerodził się w dyskusje profesjonalistów specjalizujących się w swoich stosunkowo wąskich dziedzinach, każdy ma swoje potrzeby i przemyślenia. Z jednej strony wielki pozytyw, iż ludzie z wielkim doświadczeniem dzielą się swoimi przemyśleniami, z drugiej strony istnieje ryzyko, że początkujący kiter ściągnie rozwiązanie Bra, czy tez wyrzuci patyk i mogą być problemy.
Wracając do sedna tematu (połączenia baru z trapezem) w/g mnie powinno to tak wyglądać: na trapezie zamiast haka powinna być "pętla" - kawał pręta (załóżmy fi 10) długości ok. 20cm biegnący poziomo równolegle do trapezu (brzucha?, powinien być trochę wypukły, nie wklęsły :) ). Dla jasności przekazu będę nazywał ten pręt dalej "poręczą". W klasycznym wydaniu poręcz jest odsunięta od lini brzucha 2-4cm, z jednej strony jest zakończona zawiasem (ograniczającym swobodę przesunięcia w pionie), z drugiej strony pręt możemy wprowadzić w punktowy zatrzask, który pozwoli unieruchomić poręcz, jednocześnie jest możliwość jego uwolnienia (zrywka).
Zakończenie baru kończyłoby się kółeczkiem (pierścieniem z krętlikiem czy bez), potem byłaby klasyczna zrywka, lisz nie byłby potrzebny. W tym miejscu pozwolę sobie na uwagę: mam dwa bary firmy C, gdzie jest podwójna zrywka, nigdy nie podpinałem tam lisza, przejechałem na nich setki godzin i NIGDY nie zdarzyło mi się na nich pozostać z barem w ręku lub bez latawca; a zdarzało mi się przerabiać takie przypadki w innych barach. Można bez lisza? Chyba można.
Dla młodszego p. Marka widziałbym rozwiązanie: poręcz odsunięta bardziej od trapezu, zamocowana na stałe (lisz musi być), bar zakończony dwustronnym hakiem z płaską rękojeścią. Wydaje mi się, że łatwiej trafić ręką z hakiem w szeroką poręcz, niż trafiać pętlą w hak.
To moje fantazje w pijanym zwidzie, ale jakby ktoś chciał podyskutować, to zachęcam :hand:

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post11 sie 2018, 22:06

specjal pisze:To moje fantazje w pijanym zwidzie...

też bym się napił ... co tam masz kapturku w tym koszyczku...

Awatar użytkownika
specjal
Posty: 631
Rejestracja: 16 lip 2014, 21:30
Latawiec: różne 7;9;12;15;18
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 38 razy
 
Post11 sie 2018, 23:08

zaaaak pisze:też bym się napił ...

i kto Ci broni ???

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 sie 2018, 12:37

specjal pisze:Wypada też zwrócić uwagę, że wątek dotyczył rozwiązania tego problemu dla "mas", a chwilami przerodził się w dyskusje profesjonalistów specjalizujących się w swoich stosunkowo wąskich dziedzinach, każdy ma swoje potrzeby i przemyślenia.

Zgoda - to jest jak w formule 1. Poligon doświadczalny prosów a z czasem ich rozwiązania wchodzą do masowego użytku.

z drugiej strony istnieje ryzyko, że początkujący kiter ściągnie rozwiązanie Bra, czy tez wyrzuci patyk i mogą być problemy.

Zgoda - jednak jak duże firmy dopracują takie rozwiązania to może pojawi się w końcu system bez haka którego jestem przeciwnikiem.
Wg mnie hak jest przydatny tylko dla rajderów unhook.

mam dwa bary firmy C, gdzie jest podwójna zrywka, nigdy nie podpinałem tam lisza, przejechałem na nich setki godzin i NIGDY nie zdarzyło mi się na nich pozostać z barem w ręku lub bez latawca; a zdarzało mi się przerabiać takie przypadki w innych barach. Można bez lisza? Chyba można.

Też jeździłem bez leszka dobre 5 lat ale była to właśnie Cabrinha, która ma ten fajny patent bezleszkowy (flag out). Jak się wypinasz ze zrywki to kajt pozostaje na jednej nośnej.
Jednak może się zdarzyć raz na milion, że to nie pomoże i wówczas po to jest drugi stopień pozbywający się latawca.

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post28 sie 2018, 13:58

Według mnie wszystkie bary powinny być bez zrywki (zrywka w trapezie) i być zakończone takim prostym patentem jaki tu opisujecie. Dodatkowo powinna w takich barach być prosta możliwość domontowania na końcu chickenloopa.
Takie rozwiązanie zakładałoby, że normalny użytkownik pływa tylko hooked i ma specjalny bar i trapez ułatwiający taki styl jeżdżenia. A każda osoba która chce pływać unhooked mogłaby dodać do trapezu tradycyjny hak, a do baru tradycyjny chickenloop. Zrywki natomiast powinny zostać przeprojektowane i znajdować się w trapezie (dzięki temu mamy jedną zrywkę, a nie kilka w całym zestawie).


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

cron