Cabrinha Fireball - czemu dopiero teraz?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lip 2016, 23:23

phpBB [video]


Chickenloop nigdy mi się nie podobał poza etapem jak się wypinałem.

W końcu ktoś zaczął myśleć. Mam nadzieję, że to początek drogi.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post06 lip 2016, 23:58

Pomysł ciekawy. Obstawiam, że łącznik kulki z barem nie wytrzyma miesiąca.

Awatar użytkownika
donaj
Posty: 768
Rejestracja: 14 paź 2012, 18:31
Deska: Shinn ADHD
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 74 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post07 lip 2016, 08:00

BraCuru pisze:
phpBB [video]


Chickenloop nigdy mi się nie podobał poza etapem jak się wypinałem.

W końcu ktoś zaczął myśleć. Mam nadzieję, że to początek drogi.


Co za tragedia, juz nie wspomnie do wypinki sie calkowicie nie nadaje.
+1 kolega co wyzej powiedzial. To cos nie wytrzyma nawet roku.
Podsumowujac : brak zalet, tylko wady.

Awatar użytkownika
kriski
Posty: 341
Rejestracja: 02 wrz 2011, 23:29
Deska: su-2
Latawiec: rebel, convert
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post07 lip 2016, 08:23

jak dla mnie wypas, kwestia kilku sezonów i będzie popularne, jedyny problem: będzie jak z ładowarkami do telefonów, chcesz pożyczyć kajta to razem z trapezem

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lip 2016, 09:27

JanuszD pisze:Pomysł ciekawy. Obstawiam, że łącznik kulki z barem nie wytrzyma miesiąca.

Zakład o nowego latawca Cabrinha, że wytrzyma miesiąc?
Na jakiej podstawie twierdzisz, że to słaby punkt?
Latem już na czymś podobnym rozwiązaniu od 5 lat i nigdy nic. Zero. Wiem że posłuży mi następne 10 lat.

donaj pisze:Co za tragedia, juz nie wspomnie do wypinki sie calkowicie nie nadaje.
+1 kolega co wyzej powiedzial. To cos nie wytrzyma nawet roku.
Podsumowujac : brak zalet, tylko wady.

Tragiczne są powyższe posty.
Skąd w was tyle złych emocji?
Żadnych zalet? Same wady? Płakać mi się chce.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post07 lip 2016, 09:45

BraCuru pisze:
JanuszD pisze:Pomysł ciekawy. Obstawiam, że łącznik kulki z barem nie wytrzyma miesiąca.

Zakład o nowego latawca Cabrinha, że wytrzyma miesiąc?
Na jakiej podstawie twierdzisz, że to słaby punkt?
Latem już na czymś podobnym rozwiązaniu od 5 lat i nigdy nic. Zero. Wiem że posłuży mi następne 10 lat.


Na podstawie filmu i tego jak wyglada lacznik i jak ma dzialac. Obym sie mylil. Im wiecej rozwiazan, tym wiekszy wybor. Ktos moze to lubic, ktos moze tego nie lubic.
Nie podniecam sie ta kulka bo mam dobrze spasowany trapez i plywa mi sie komfortowo.

Filmik mnie smieszy bo naprawde to nie jest 'rocket science', zeby robic taki poczatek filmu.

Awatar użytkownika
DISKORELAKS
Posty: 887
Rejestracja: 11 maja 2007, 12:44
Deska: DUOTONE PROWAM 5'10
Latawiec: Switch Element 6
Lokalizacja: GDAŃSK
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lip 2016, 10:06

Pierwsza sytuacja jak mnie zastanawia to jak po wypięciu po lądowaniu zastanawiam się czy tą kulką już trafiłem na hak i gorączkowo szukam zapięcia....
a druga to chodzę z tym odwróconym hakiem w trapezie na spocie a kolega się pyta czy przytrzymam jego kajta, a ja mu na to..poczekaj odwrotnie zapnę trapez :D

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post07 lip 2016, 10:15

Jest ta kulka, ok, ale podobne rozwiązania są stosowane od dawna:

Obrazek

Robi dokłądnie to samo co super nowy bar cabrinha, ale pivot point jest jeszcze blizej ciała, ma pełniejszą swobodę, jest pozbawione elementów mechanicznych - linke się łatwo wymienia.

Taki patent od dawna stosuje Ian:

Obrazek

Dla osób wypinających się takie patenty totalnie odpadają, nie ma co pod tym względem krytykować tego rozwiązania. Tyle, że to ani nowość, ani nie widzę specjalnie zalet ponad system BWS/Cloud/inne domowe rozwiązania. Kulka wymaga specjalnego haka trapezowego (Cab chce dorobić na trapezach :wink: ), opiera się na systemie z gumką (skoro się nie wypinamy to szekla jest mniej podatna na uszkodzenia, nagłe zerwanie, przypadkowe wypięcie - jedyny plus sytuacja awaryjna, a tutaj ułatwienie jest i tak wątpliwe), sztucznie wydłuża odległość maksymalnego zaciągnięcia baru od trapezu (dla osób o krótkich rękach może być to ważne, domowe rozwiązanie na lince pozwala dokładnie regulować położenie maksymalnej mocy), a na pierwszy rzut oka zrywka jest i tak dalej ciała w stosunku do rozwiązania z tradycyjnym krótkim chickenem.

Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lip 2016, 10:56

Podoba mi się :) no ale całego sprzętu nie zmienie, jak North zrobi taki bar to kupię.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lip 2016, 11:02

JanuszD pisze:Na podstawie filmu i tego jak wyglada lacznik i jak ma dzialac. Obym sie mylil. Im wiecej rozwiazan, tym wiekszy wybor. Ktos moze to lubic, ktos moze tego nie lubic.
Filmik mnie smieszy bo naprawde to nie jest 'rocket science', zeby robic taki poczatek filmu.


Co do prezentacji filmowej - zgoda - też mnie śmieszy.

Natomiast Twoja "analiza" wytrzymałości wzbudza we mnie takie same uczucie jak ten filmik. Bez spiny ale nie kumam jak można pisać takie opinie nie mając o tym zielonego pojęcia i nie mając tego w rękach, w haku, pod mikroskopem, pod młotkiem itd.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post07 lip 2016, 11:48

BraCuru pisze:
JanuszD pisze:Na podstawie filmu i tego jak wyglada lacznik i jak ma dzialac. Obym sie mylil. Im wiecej rozwiazan, tym wiekszy wybor. Ktos moze to lubic, ktos moze tego nie lubic.
Filmik mnie smieszy bo naprawde to nie jest 'rocket science', zeby robic taki poczatek filmu.


Co do prezentacji filmowej - zgoda - też mnie śmieszy.

Natomiast Twoja "analiza" wytrzymałości wzbudza we mnie takie same uczucie jak ten filmik. Bez spiny ale nie kumam jak można pisać takie opinie nie mając o tym zielonego pojęcia i nie mając tego w rękach, w haku, pod mikroskopem, pod młotkiem itd.


W ogole sie nie spinam, szczerze mowiac to grzeje mnie ta kulka. Cala inowacja polega na tym, ze zaczep jest blizej ciala. Mozna zrobic krotszy hak i efekt bedzie taki sam lub prawie taki sam.

Widze na filmie slady na tym laczniku do kulki, ktore sa spowodowane przez hak. I na tym opieram swoje smieszne opinie.

Ale jezeli wolisz, zebym zachwalal to oczywiscie rozwiazanie jest super i jedyne sluszne. Nie kazda opinia, w tym opinia negatywna jest biciem piany i spinam sie.

24SURFpl
Posty: 1146
Rejestracja: 09 paź 2009, 16:35
Deska: Cabrinha
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Pruszków (k.Wa-wy)
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lip 2016, 13:57

Według nas FIREBALL prezentuje się całkiem nieźle, na pewno będzie to super (pierwsze seryjnie produkowane połączenie ridera z latawcem) ze względu na:

- lepszą kontrolę (bar bliżej ciała)
- większą wygodę (hak mniej podchodzi do góry, a trapez w zasadzie się nie przekreća na boki)
- nie ma mowy, żeby Fireball spadł z haka (np. ktoś zapomni przełożyć Donkey Dicka)
- szybsze zapinanie (sama kulka, a chickenloop i donkey dick)

Obrazek

mroku
Posty: 46
Rejestracja: 30 sty 2010, 15:03
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post07 lip 2016, 14:07

Moim zdaniem fajnie ale mocno nie życiowe bo:

1. drugi standard haka - który nie pasuje do innych latawców/ trapezów

2. jak tu się wymienia latawiec między osobami w trakcie nauki?

3. co jest takiego złego w chicken loopie że trzeba go wymieniać? mamy dobry standard. wszystkie latawce/trapezy/bary do siebie pasują.

4. system wyklucza unhooked i zamiany latawców na wodzie. Zazwyczaj w takie niszowe zabawki bawią się zaawansowani a to nie jest patent dla nich.

Awatar użytkownika
nindza
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2012, 11:34
Deska: paździerz
Latawiec: pompowany
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lip 2016, 15:23

juz widzę na spocie jak wieje a ktoś wkurzony :1 kierwa nie wziąłem "tego trapezu"....., 2 szkoda, że nie mogę przestestowac tego kita nie mam trapezu....

pomysł - zobaczymy, przetestujemy

ciekawy ile ten hak będzie kosił ciapy $$

24SURFpl
Posty: 1146
Rejestracja: 09 paź 2009, 16:35
Deska: Cabrinha
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Pruszków (k.Wa-wy)
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lip 2016, 15:41

nindza pisze:ciekawy ile ten hak będzie kosił ciapy $$


Jeżeli co drugi Polak pływa w trapezie za 800-1000zł, to 400-450zł nie powinno być problemem :idea:, żeby dołożyć nowy hak do starego trapezu :wink:


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości