Gdzie najlepiej wyskoczyć zimą na kitesurfing?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
g0me2z
Posty: 15
Rejestracja: 08 wrz 2016, 14:13
 
Post12 paź 2016, 00:35

Cześć! Planuje wyjechać na miesiąc gdzieś w ciepłe kraje, gdzie będę mógł popływać grudzień - styczeń. Możecie mi doradzić jakieś fajne spoty na świecie gdzie da się fajnie popływać a lot nie będzie kosztował 5k w jedna strone ? Myślałem o jakiejś Hiszpańskiej wyspie ale grę wchodzą takie Kraje jak Wietnam albo Filipiny jeśli w tym okresie jest tam wiatr. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

eclave
Posty: 16
Rejestracja: 02 mar 2009, 20:16
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 5 razy
 
Post25 paź 2016, 13:08

Siema. Ja również planuję wypad w tym okresie, najchętniej od 30.12 na 9-14 dni.

Najtaniej w tym okresie wypada Egipt - podobno nie strzelają do turystów od razu po lądowaniu.

Cabo Verde - Sal znalazłem na 9 dni od 4k z noclegiem i przelotem - czekam na odpowiedź z biura w sprawie ceny na 14 dni.

Oprócz tego czytałem, że na Malediwach grudniu/styczniu wieje równie dobrze co w Brazylii; bilet można kupić od 2600 w obie strony, ale trzeba wszystko samemu zorganizować, a na miejscu jest dość drogo jeśli się jedzie w pojedynkę - nie znalazłem nic poniżej 3.5k na 14 dni, ale długo nie szukałem.

Zanzibar wychodzi za drogo i chyba trzeba robić szczepienia.

Fuerteventura też może być ok, ale nie sprawdzałem szczegółów.

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post25 paź 2016, 13:44

nie wiem dla ilu osób liczycie ale Fuerta dla mojej rodziny to wydatek coś koło 20tys więc kosmos (hotel przy spocie i przy bazie - pewnie dałoby radę znaleźć coś dalej i dojeżdzać ale z rodziną to już większy problem)

sam szukam gdzie by można pojechać od zaraz po świętach na 2 tygodnie i nie jest łatwo niestety ... no chyba że ma się worek pieniędzy wtedy to nie problem - Egipt wygląda najlepiej tylko kwestia bezpieczeństwa

Sprawdzałem jeszcze Tarifę (tanie bilety), ale dość chłodno, warunki wiatrowe podobno będą i Teneryfę (El medano) tutaj bilety już droższe, ale za to apartamenty w miasteczku i wiatr raczej też pewny

eclave
Posty: 16
Rejestracja: 02 mar 2009, 20:16
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 5 razy
 
Post25 paź 2016, 14:17

Do Tarify mam mieszane uczucia. Co prawda jest dość tanio, a miejsce jest bardzo surf-klimatyczne, ale wiatr jednak nie jest taki pewny. Byłem w październiku na tydzień - przed moim przybyciem podobno było 0 wiatru 2 tyg wstecz, a w trakcie mojego pobytu był offshore - dziury takie, że pływanie było walką o wysokość a nie przyjemnością, choć może mam za małe umiejetności, albo nie znałem dobrego spotu na ten kierunek. Z kolei znajomy był chyba w maju i miał non stop onshore i był bardzo zadowolony. Nie wiem, może w styczniu jest tam lepiej niż w październiku, a może to ruletka.

Co do bezpieczeństwa w Egipcie to zdania są dość podzielone. Nasze MSZ odradza (http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_kon ... zujacych_9), z kolei wg MSZ UK nie ma tragedii (https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/egypt). Szansa, że zastrzeli mnie terrorysta jest chyba porównywalna z tym, że przejedzie mnie pijany kierowca :doh:

zojsan
Posty: 1194
Rejestracja: 18 maja 2013, 07:32
Deska: SU-2, SPLEENE Door
Latawiec: Cabrinha FX 7.10.14
Lokalizacja: Lubelskie
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 33 razy
 
Post26 paź 2016, 17:17

Na Sal dyma cała zimę.... :mrgreen:
Lecimy 15-22 stycznia (zapraszam.... W kupie moc!)
Bilet 2100 zł
Chałupa 1700 zł za 6 osób za tydzień
Posiłki we własnym zakresie
Jak chcesz all inclusive to musisz tysiaka dołożyć

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post26 paź 2016, 17:36

a jak masz możliwość lotu z GB to już wogóle miodzio w styczniu... no chyba że musi być podane do stołu co rano, to wtedy już tak dobrze nie ma :wink:

Awatar użytkownika
nindza
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2012, 11:34
Deska: paździerz
Latawiec: pompowany
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 paź 2016, 18:03

Rudej z rana smak złagodzi papu brak.

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post26 paź 2016, 20:30

zojsan pisze:Na Sal dyma cała zimę.... :mrgreen:
Lecimy 15-22 stycznia (zapraszam.... W kupie moc!)
Bilet 2100 zł
Chałupa 1700 zł za 6 osób za tydzień
Posiłki we własnym zakresie
Jak chcesz all inclusive to musisz tysiaka dołożyć


ale chyba na Sal nie ma warunków dla początkujących, druga sprawa w przerwie między świętami bilet wyskakuje przy 1 przesiadce 3,2tys za osobę (u mnie 4 osoby więc już zbliżamy się do 15tys)

Na tą chwilę jeśli o mnie chodzi to będzie Fuerta i apartament w Costa Calma, sprzęt kurierem w tą i z powrotem, przechowalnia w bazie Rene Egli. Jeszcze tylko muszę sprawdzić kierunki wiatrów czy przy pływaniu na oceanie dmucha do brzego bo trochę bym się bał pływać tam na offshore (niby w Maroko nie byłem, ale wolałbym jakąś bardziej zorganizowaną wycieczkę ;) )

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 paź 2016, 11:33

Zimą to najlepiej posmakować zimowej odmiany kiteboardingu, czyli SNOWKITINGU, który jeszcze jest dla wielu nieznany, dla wielu nieosiągalny, przez innych niedoceniany, a jeszcze dla innych niezrozumiały (w jaki sposób, kto może, gdzie i na czym :?: :wink: )
Więcej info, foty i oferta na naszych fanpejdżach HMS Project Zakopane:
https://www.facebook.com/hmsnowkiting/
https://www.instagram.com/high_mountains_snowkiting/
http://topkite.pl/
http://grupajanosik.pl/

Obrazek

Możemy zorganizować Wam wszystko: od udostępnienia Wam naszego spotu, poprzez szkolenia, aż po zorganizowanie noclegów a nawet całego wyjazdu dla kilku (-nastu) osób :thumb:

A więc gdzie najlepiej wyskoczyć zimą na kajta :think: :?:

Zapraaszamy!!!

Awatar użytkownika
Sligier
Posty: 28
Rejestracja: 19 lip 2016, 21:58
Deska: NHP
Latawiec: Switchblade
Postawił piwka: 6 razy
 
Post28 paź 2016, 15:40

AlMastar pisze: sprzęt kurierem w tą i z powrotem


Ile kosztuje taka wysyłka sprzętu? To korzystniej wychodzi cenowo czy chodzi o komfort?

Pzdr
Sligier

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post29 paź 2016, 11:12

Sligier pisze:
AlMastar pisze: sprzęt kurierem w tą i z powrotem


Ile kosztuje taka wysyłka sprzętu? To korzystniej wychodzi cenowo czy chodzi o komfort?

Pzdr
Sligier


z jednej strony pewność że dojedzie (leciałem na Sardynię lotem łączonym - tj WAW-RZYM, RZYM-CAG i sprzęt zaginął na 3 dni - wypożyczenie na 3 dni to pewnie ze 100-200EUR) i cena jest w miarę rozsądna bo 300pln w jedną stronę - w tanich liniach z przesiadkami za każdym razem 120-180pln i już zaczyna kalkulować się wysłać i nie ma ryzyka zaginięcia - a z tego co słyszałem na Sardynii to to co ginie nie dojeżdża to z reguły sprzęt ze względu na wymiary

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 sty 2017, 16:55

eclave pisze:Oprócz tego czytałem, że na Malediwach grudniu/styczniu wieje równie dobrze co w Brazylii; bilet można kupić od 2600 w obie strony, ale trzeba wszystko samemu zorganizować, a na miejscu jest dość drogo jeśli się jedzie w pojedynkę - nie znalazłem nic poniżej 3.5k na 14 dni, ale długo nie szukałem.


#niesondze ;) chyba że równie dobrze co w Brazylii w grudniu styczniu ;)) to być może.

Azja i południe Egiptu wydają się być najlepszymi kierunkami w zimę. Do tego dochodzą lokacje bardziej egzotyczne ( kosztowne ) - Karaiby, Kuba, Meksyk. W Brazylii spokojnie można popływać do końcówki stycznia.

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post12 sty 2017, 18:36

po wizycie w Hamacie mogę spokojnie polecić Egipt - byliśmy tam od 28 do 10 i 7-8 dni było pływanie na 12m2 (powiedzmy kilka dni na mniejszych się dało), 2-3 dni na 17m2 i reszta nie wiało. Temperatura powietrza bardzo przyjemna bo 20*C i więcej, woda wydawała się zimna ale po 3-4-5h w długiej piance 2/3mm dało się wytrzymać, dało się też wejść do wody w samej koszulce (tylko po co ;) )

360 TRAVEL
Posty: 76
Rejestracja: 20 gru 2016, 18:36
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 sty 2017, 21:42

W Egipcie zimą można trafić różnie :roll: Nadal jednak jest to najlepszy kierunek w relatywnie nie dużej odległości, stosunkowo atrakcyjnej cenie, przyjemnymi spotami i dobrymi/bardzo dobrymi statystykami wiatrowymi. Tym bardziej, że w ostatnich sezonach zimą faktycznie wiatr dopisuje.

Obrazek

Obrazek

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post13 sty 2017, 15:18

a skąd to wykres ? całkiem przyjemny ...

fakt taki że 2 lata temu w Soma Bay miałem jakieś 10 dni wiatru na 14 pobytu i teraz podobnie 10/14 więc wynik naprawdę niezły :)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości

cron